Nakładanie rąk

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

saba pisze:Na to pytanie nie dam odpowiedzi nie widze potrzeby
Co oznacza, że najprawdopodobniej należysz do jakiegoś niewielkiego wyznania n-tego pokolenia protestantyzmu, w którym w ramach "odrzucania błędów KK" nie przekazuje się Ducha Świętego przez włożenie rąk. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

JacekK pisze:
saba pisze:Tak OSOBISCIE.
A jak ktoś otrzyma Ducha Świętego od Jezusa to może go komuś udzielić przez nałożenie rąk.
Wszystkie miejsca z DA mówią o tym, że apostołowie podczas nakładania rąk modlili się o dar Ducha Świętego. Nie udzielali darów przez nałożenie rąk według swojego uznania ale prosili w modlitwie o nie dla tych którym głosili Ewangelię Jezusa.
Czy człowiek zostaje ochrzczony przy nałożeniu rąk czy bez nałożenia rąk chrzest Duchem Świętem zawsze pochodzi od Boga.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

saba pisze:Paweł daje przestroge/ rąk na nikogo pochopnie nie wkładaj abys nie miał udziału w jego
grzechach...
a teraz zacytuj tutaj cały ten werset wraz z wersetami poprzedzającymi go, a wyjdzie na jaw jakie manipulacji robisz, wyrywając z kontekstu fragment wersetu i całkowicie zmieniając jego znaczenie....
Chcę wierzyć pisze:Wszystkie miejsca z DA mówią o tym, że apostołowie podczas nakładania rąk modlili się o dar Ducha Świętego. Nie udzielali darów przez nałożenie rąk według swojego uznania ale prosili w modlitwie o nie dla tych którym głosili Ewangelię Jezusa.
Czy człowiek zostaje ochrzczony przy nałożeniu rąk czy bez nałożenia rąk chrzest Duchem Świętem zawsze pochodzi od Boga.
amen :-)
JacekK pisze:
Hardi pisze: ... jestem zielonoświątkowcem od ponad 10 lat i chrzest Duchem Św. to nie przekazywanie Ducha ...
Co to jest chrzest Duchem Świętym?
Jak on się odbywa?
chrzest oznacza zanurzenie i to Jezus chrzci tym Duchem Św.
meritus pisze: Też jestem ciekaw co to za wynalazek. Bo przecież Słowo Boże mówi: "jeden jest chrzest". Chrzest Duchem Świętym różni się od chrztu nakazanego przez Chrystusa - w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów?
chrzest wodny tzw Janowy to nie chrzest Duchem Św., sam Jan zapowiedział, że Jezus będzie chrzcić Duchem Św., i nie ma czegoś takiego jak chrzest na odpuszczenie grzechów
wiesia pisze:
Hardi pisze:
wiesia pisze:Inna sprawa, która budzi moje moje wątpliwości to praktykowane powszechnie w ruchu zielonoświątkowym przekazywanie Ducha Św., czy tzw.chrzest Duchem. A efektem widzialnym ma być mówienie językami.
Powielasz mity... jestem zielonoświątkowcem od ponad 10 lat i chrzest Duchem Św. to nie przekazywanie Ducha, a po drugie efektem wcale nie ma być mówienie językami...
Chyba jednak nie są to mity skoro na wspomnianym przeze mnie spotkaniu padło pytanie czy juz jestem ochrzczona Duchem sw. I stwierdzono,że to niedobrze, bo tylko bierzmowanie przyszło mi do głowy jako odpowiedź.
nie bardzo rozumiem co ma zapytanie o to czy zostałaś ochrzczona Duchem Św. do tego że niby Duch Św. jest przekazywany przez nałożenie rąk, a owocem chrztu w Duchu jest obowiązkowe mówienie innymi językami
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Hardi pisze: nie bardzo rozumiem co ma zapytanie o to czy zostałaś ochrzczona Duchem Św. do tego że niby Duch Św. jest przekazywany przez nałożenie rąk, a owocem chrztu w Duchu jest obowiązkowe mówienie innymi językami
skąłdam tylko relację z tego spotkania modlitewnego na którym kiedyś byłam.Tam padły takie pytania.Tyle.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

wiesia pisze:
Hardi pisze: nie bardzo rozumiem co ma zapytanie o to czy zostałaś ochrzczona Duchem Św. do tego że niby Duch Św. jest przekazywany przez nałożenie rąk, a owocem chrztu w Duchu jest obowiązkowe mówienie innymi językami
skąłdam tylko relację z tego spotkania modlitewnego na którym kiedyś byłam.Tam padły takie pytania.Tyle.
Podczas chrztu Duchem Świętym rzeczywiście ludzie otrzymywali dary Ducha Świętego. Jedni mówili np językami a inni prorokowali.

DA 19:6 - A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali.

Niestety później kościół zaczął nauczać że podczas chrztu wodnego człowiek nie może przyjąć tylko Jezusa ale musi przyjąć całą trójcę, czyli także Ducha Świętego. Niestety to było błędne teologiczne myślenie gdyż kapłan nie ma mocy udzielania Ducha Świętego. W praktyce od początku chrzest Duchem Świętym był zupełnie wydarzeniem niezależnym od chrztu wodnego.

Niektórzy uważają na podstawie własnych doświadczeń że przeżyciu chrztu Duchem Świętym musi zawsze towarzyszyć znak mówienia językami. Zadając niektóre pytania łatwiej się zorientować co osoba przeżyła w życiu z Bogiem i czy miała jakieś doświadczenia duchowe. Ponieważ kościół naucza że każdy ochrzczony ma także Ducha dlatego zadaje się takie pytania aby ustalić czy rzeczywiście osoba przeżyła chrzest Duchem.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 9:43 przez Chcę wierzyć, łącznie zmieniany 1 raz.

Chcę wierzyć
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2011, 11:15
Kontakt:

Post autor: Chcę wierzyć »

chrzest wodny tzw Janowy to nie chrzest Duchem Św., sam Jan zapowiedział, że Jezus będzie chrzcić Duchem Św., i nie ma czegoś takiego jak chrzest na odpuszczenie grzechów
DA 2:38 - A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.

1 Piotra 3:21 - Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,

saba

Post autor: saba »

Zanurzyc sie W IMIĘ - Zanurzyc się ,siebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”