Nakładanie rąk

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

Hardi pisze: ... jestem zielonoświątkowcem od ponad 10 lat i chrzest Duchem Św. to nie przekazywanie Ducha ...
Co to jest chrzest Duchem Świętym?
Jak on się odbywa?

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Co to jest chrzest Duchem Świętym?
Jak on się odbywa?
Też jestem ciekaw co to za wynalazek. Bo przecież Słowo Boże mówi: "jeden jest chrzest". Chrzest Duchem Świętym różni się od chrztu nakazanego przez Chrystusa - w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów?

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Hardi pisze:
wiesia pisze:Inna sprawa, która budzi moje moje wątpliwości to praktykowane powszechnie w ruchu zielonoświątkowym przekazywanie Ducha Św., czy tzw.chrzest Duchem. A efektem widzialnym ma być mówienie językami.
Powielasz mity... jestem zielonoświątkowcem od ponad 10 lat i chrzest Duchem Św. to nie przekazywanie Ducha, a po drugie efektem wcale nie ma być mówienie językami...
Chyba jednak nie są to mity skoro na wspomnianym przeze mnie spotkaniu padło pytanie czy juz jestem ochrzczona Duchem sw. I stwierdzono,że to niedobrze, bo tylko bierzmowanie przyszło mi do głowy jako odpowiedź.

saba

Post autor: saba »

Chrzest w duchu świętym ,to zanurzenie przez samego Jezusa w swoim duchu .

Jednak to co sie dzieje od lat po zborach nie ma nic wspólnego z Zanurzeniem w Duchu Jezusa
ale jest to jak widac na filmach, cos bardzo niebezpiecznego a zarazem potwierdza ,ze nałożenie na kogoś ręki , lub przyjęcie od kogos nałożenia ,dotyku , to przejście ducha danej osoby ,religii ,kultu,wyznania.
Jest to podstepne działanie poniewaz zostaje przekazana natura tego ducha ,co objawia sie w ich zachowaniu pozbawionym nad soba kontroli.
Po owocach ich poznacie ,a owoc jest widoczny w tym co mówią i co czynią.

Wniosek z tego jest taki,ze W Duchu Świętym niewielu zostaje zanurzonych jak tylko ci,którzy sa odcięci od świata ,tylko resztka.

Dotyk działą jak hipnoza , może cie dotknąc ,połozyc ręke na ramieniu ,a nawet podanie ręki
jest sposobem przekazu .
popatrzcie -dotknął go książka nie goła ręką i jaki skutek ?
.
Uwaga! Kundalini 1z3 Zwodnicze Duchy wtargnęły do Kościoła
http://www.youtube.com/user/ZwiedzeNIE# ... 746509E8E7
.


kundalni duch Węża zamiast Ducha Prawdy-2/3
http://www.youtube.com/user/ZwiedzeNIE# ... qRleTujZew
.

Uwaga! Kundalini 3z3 Zwodnicze Duchy wtargnęły do Kościoła
http://www.youtube.com/user/ZwiedzeNIE# ... Wt7iW6PaBY



hinduizm ma też ducha świętego przekazanego jako ogien .ale to ogien smoka
warto sie zastanowic dlaczego , muzycy ,artysci ,tzw gwiazdy a teraz i pastorzy politycy jada tam po tego ducha a potem mamią ze maja Ducha Świetego ?
dlaczego ten duch udziela im sławy ,bogactwa, zdolności wszelkiego rodzaju.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

wiesia pisze:...
Chyba jednak nie są to mity skoro na wspomnianym przeze mnie spotkaniu padło pytanie czy juz jestem ochrzczona Duchem sw. I stwierdzono,że to niedobrze, bo tylko bierzmowanie przyszło mi do głowy jako odpowiedź.
Przypomniał mi się pewien werset:

Dzieje 18:24-25
(...)A do Efezu przybył pewien Żyd imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, mąż wymowny; był on dobrze zaznajomiony z Pismami. Ten został ustnie pouczony o drodze Jehowy, a pałając duchem, prawidłowo mówił i nauczał o Jezusie, lecz wiedział tylko o chrzcie Janowym.

Wiedział tylko o chrzcie Janowym.
Można z tego wywnioskować, że nie jest to jedyny chrzest.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

saba pisze:Chrzest w duchu świętym ,to zanurzenie przez samego Jezusa w swoim duchu .
...
Jak się taki chrzest odbywa?
Kto i dlaczego ma prawo go udzielić?

saba

Post autor: saba »

Indywidualnie , przeciez Jan oznajmił ze czyni to sam Jezus.

.

J 1:33 bg "A jam go nie znał; ale który mię posłał chrzcić wodą,/zanurzac w wodzie ten mi rzekł:
Na kogo byś ujrzał Ducha zstępującego i zostającego na nim, tenci jest, który chrzci Duchem Świętym."/zanurza w Duchu Świętym .
.
wyglada na to,że janowe zanurzanie miało byc ku rozpoznaniu przez niego TEGO ,ktory bedzie zanurzał w Duchu Świetym .
.
J 4:1 bw "A gdy Pan się dowiedział, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus zyskuje więcej uczniów i więcej chrzci niż Jan,"

znaczyło by to ze Jezus juz ZANURZAŁ /chrzcił w Duchu Świętym ,musiało to byc widoczne w działaniu i postepowaniu tych ZANURZONYCH .
Dzisiaj nie mogąc tego uzyskac ,siega sie po ducha kundalini -węża , a jak widac skutki sa opłakane.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

saba pisze:Indywidualnie , przeciez Jan oznajmił ze czyni to sam Jezus.

.

J 1:33 bg "A jam go nie znał; ale który mię posłał chrzcić wodą,/zanurzac w wodzie ten mi rzekł:
Na kogo byś ujrzał Ducha zstępującego i zostającego na nim, tenci jest, który chrzci Duchem Świętym."/zanurza w Duchu Świętym ...
Przez nałożenie rąk, tak jak to pisze w Biblii?

Dzieje 8:14-17
Kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana; a ci, przybywszy, modlili się za nich, by otrzymali ducha świętego. Jeszcze bowiem na żadnego z nich nie zstąpił, lecz tylko zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy wkładali na nich ręce i ci odtąd otrzymywali ducha świętego.

saba

Post autor: saba »

Pisze ze Duch Święty jeszcze na nich nie zstąpił - to raczej wskazuje o czyms innym niż byc Zanurzonym w Duchu Świętym przez samego Jezusa .
Na Saula tez zstąpił , ale wiemy ze potem odstapił.
Zanurzenie W Duchu przez Jezusa jest ZAPIECZĘTOWANIEM ,cos jak poozenie Pieczęci na
dokumencie.Jak zalakowanie koperty.
W Objawieniu tylko Jezus mógł zdjąc Pieczęc .

Jesli znajdzie sie mąz prawdziwie Bozy , mający Ducha Świętego ,moze sie stac ze Duch przejdzie na godnego ,inaczej to tylko - imitacja .Szymon myslał ze pieniądze załatwią sprawe
Jezus Zyje i wie kto godzien.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

saba pisze:...
Jezus Zyje i wie kto godzien.
To Jezus teraz osobiście chrzci Duchem Świętym?

saba

Post autor: saba »

Tak OSOBISCIE.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

saba pisze:Tak OSOBISCIE.
A jak ktoś otrzyma Ducha Świętego od Jezusa to może go komuś udzielić przez nałożenie rąk.

saba

Post autor: saba »

Dzieje apostolskie wskazuja ze może ,jesli mozna przkazac zło ,to dlaczego nie mozna przekazac dobra / a jak ty uważasz .
Paweł daje przestroge/ rąk na nikogo pochopnie nie wkładaj abys nie miał udziału w jego
grzechach...

A to by znaczyło ,ze rozeznanie jest potrzebne bo szymonów nie brakuje.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

saba pisze:Dzieje apostolskie wskazuja ze może ,jesli mozna przkazac zło ,to dlaczego nie mozna przekazac dobra / a jak ty uważasz .
Paweł daje przestroge/ rąk na nikogo pochopnie nie wkładaj abys nie miał udziału w jego
grzechach...

A to by znaczyło ,ze rozeznanie jest potrzebne bo szymonów nie brakuje.
A Ty do jakiego Kościoła należysz i czy jest w nim praktykowanie udzielanie Ducha przez nałożenie rąk?

saba

Post autor: saba »

Na to pytanie nie dam odpowiedzi nie widze potrzeby

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”