Czy obecne przebudzenia to działania Ducha SW

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Agnes
nigdy mi nawet przez głowę nie przyszło by traktować Cię inaczej jak siostrę W Chrystusie
masz wspaniałe świadectwo o którym niektórzy w tym pan 'ptaszek ' urodzony już jako chrześcijanin ten właściwy w rodzinie zborowej mogą tylko pomarzyć.
Twoje świadectwo to Twoja 'przepustka ' do nieba -ja mam podobne więc szanując Ciebie szanuję i siebie.
pozdrawiam

AgnesPavlovski

Post autor: AgnesPavlovski »

Masz wiadomość na PW.

Filip_Effatha
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2010, 22:27

Post autor: Filip_Effatha »

Axanna pisze:
nike pisze:Ja już w jednym temacie napisałam, co ja myślę o obecnych darach, dałam dowody biblijne,że takowe ustały. Widzę jednak,że niektórzy, przez siłę się przebudzają, byleby leczyć, mówić językami, prorokować itd, każdy chce być ten ważny.Ale czy Pan to uzna? Zobaczymy po wzbudzeniu z grobu. :-)
.
"Mówić językami i prorokować" - to się zgadza, pełno tego jest, natomiast co do leczenia, to cosik nie widać, ani nie słychać jakiegoś poruszenia w tej dziedzinie, chyba że jak mówiłaś - tylko po znajomości :mrgreen:
Przepraszam że odświeżę nie co temat, ale muszę.

Mk 16: "(17) Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; (18) węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. "

Znam grupy charyzmatyczne w których występuje dar uzdrawiania, które wypędzają złe duchy etc... Sam jestem z "duchaczem" z odnowy w KK. Ale Duch Święty się do Katolików nie ogranicza, wśród protestantów też są Dary. Ostatnio w moim mieście protestanci zorganizowali piknik ewangelizacyjny na którym chorzy byli uzdrawiani.
Co do języków - świety Paweł pisał o tym aby się starać o "większe" dary Ducha - może w tym jest wyjaśnienie masowości języków, a deficytu innych darów. Osoby zaczynają mówić językami i dalej zaprzestają starań.
Po za tym Jezus w Ewangeliach mówi że te dary będą towarzyszyć głoszeniu Ewangelii - uzdrawianie to nie jest coś dla samego siebie, to jest coś co ma potwierdzać autentyczność głoszonej Ewangelii.

Ps: Oczywiście nie wykluczam istnienia fałszywych przebudzeń, bo i takie są i wielu było i jest "fałszywych" proroków...

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

Filip_Effatha pisze: ... Sam jestem z "duchaczem" z odnowy w KK.
... Ostatnio w moim mieście protestanci zorganizowali piknik ewangelizacyjny na którym chorzy byli uzdrawiani.
Co to jest duchacz ?
Jakie choroby były uleczone ?
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Filip_Effatha
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2010, 22:27

Post autor: Filip_Effatha »

Quster pisze:Co to jest duchacz ?
Osoba-uczestnik spotkań odnowy charyzmatycznej w KK - takie określenie nieoficjalne.
Quster pisze:Jakie choroby były uleczone ?
Nie wiem dokładnie byłem tylko chwilkę... chciałem zwrócić uwagę że istnieje charyzmat uzdrawiania. A ta wgl. to polecam książki ojca Tardif'a- Jezus jest mesjaszem i Jezus żyje. - tam jest szerzej omówiony charyzmat posługi uzdrawiania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”