Osobowość Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Krystian »

Ja piszę Duch Święty z dużej litery, ponieważ mam szacunek dla mocy Boga IHWH.
Natomiast szatan piszę z małej litery, ponieważ nienawidzę tego niegodziwca.
Natomiast ŚJ w PNŚ piszą odwrotnie.
DŚ z małej, szatan z dużej. :xdiabel:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: nike »

W j.hebrajskim nie ma dużych liter i wszystko się pisze małymi literami, co to za różnica do dyskusji jest?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Krystian »

Wiem, że w języku hebrajskim jest wszystko z małej litery.
Jednak my posługujemy się językiem polskim.
W naszym języku można wyrazić komuś szacunek pisząc z dużej litery.

Bóg zaś pokoju zetrze wkrótce szatana pod waszymi stopami. Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z wami!
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
18 sty 2022, 20:03
Jednak my posługujemy się językiem polskim.
W naszym języku można wyrazić komuś szacunek pisząc z dużej litery.
Mając szacunek do ortografii, poprawnej pisowni, "Szatan" też piszemy z dużej litery. :-D
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Krystian »

Zapodaj Henryku jakiś przekład Biblii po polsku, gdzie szatan jest z dużej litery.
Oczywiście, oprócz PNŚ.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
18 sty 2022, 21:13
Zapodaj Henryku jakiś przekład Biblii po polsku, gdzie szatan jest z dużej litery.
Oczywiście, oprócz PNŚ.
Biblia lubelska także przestrzega zasad polskiej pisowni.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Krystian »

Jedyna lubelska, a inne wszystkie nie przestrzegają Henryku. :-(
Nie wiedziałem, że dla Ciebie przekład lubelski jest tym jedynym, który trzyma się pisowni polskiej.
Biblia Gdańska:

A Bóg pokoju zetrze szatana pod nogi wasze w rychle.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Zapodaj Henryku jakiś przekład Biblii po polsku, gdzie szatan jest z dużej litery.
Henryk zapodał Przekład Lubelski, ale Krystianowi to mało :-D Ignorant. Sam nie sprawdzi ale zmusza innych do szukania, i to przeciwko sobie :mrgreen:

No to proszę polskie przekłady Biblii z Szatan z dużej litery:

Przekład KUL-u:
Gdy pewnego dnia synowie Boga przyszli, aby stawić się przed Jahwe, przyszedł z nimi także Szatan. (Hioba 1:6)

Znam twój ucisk i ubóstwo — ale ty jesteś bogaty — i obelgę [doznaną] od tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą Szatana. (Obj 2:9)

Interlinia Vocatio:
I jeśli Szatan Szatana wyrzuca, w sobie został podzielony. Jak więc stać będzie królestwo jego? (Mat 12:26)

Witwicki:
I jeżeli Szatan powstał przeciwko sobie samemu, to jest rozdzielony wewnętrznie i nie potrafi się utrzymać, tylko koniec z nim. (Marka 3:26)

Szymon Budny:
I wezwawszy ich mowił im w przypowieści, Jáko może Szátan szátana wyrzucáć? (Marka 3:23)

Antoni Ożóg:
I poniósł go Szatan do miasta świętości i postawił go na narożniku dachu domu świętego miejsca. (Mat 4:4)

Cz. Miłosz:
Ci więc są przy drodze tam, gdzie sieje się słowo, którzy, kiedy słuchają, natychmiast przychodzi Szatan i porywa słowo zasiane w ich sercach. (Marka 4:15)

Brzeska:
Rzekł tedy Pan do Szatana: Pan niechaj cię, o Szatanie, sfuka. A niechaj cię sfuka Pan, który sobie obrał Jeruzalem. Izali ten nie jest jako głownia z ognia wyjęta? (Zachariasza 3:2) ( nawiasem... ciekawe jest to: sfuka :-D )

Jak widać, Krystian nie sprawdził przekładów, ale się wymądrza. Nie chciał też przykładów z obcojęzycznych przekładów podawać, bo już by się wtedy jeszcze bardziej pogrążył. Celowo podałem teksty, gdzie Szatan występuje w środku zdania, bo na początku wiadomo, że byłoby z dużej.
Ludzie! Dlaczego odwalacie taką lipę, żeby udowodnić swoje bzdury? :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

Wkleić też przekłady z Diabeł z dużą literą? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
21 sty 2022, 13:33
Wkleić też przekłady z Diabeł z dużą literą? ;-)
Widzę, że te imiona są ci drogie.
Ja wolę pisać małą, tak jak hitler nie napiszę dużą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

Jakoś nie obchodzi mnie twój osobisty pogląd na pisownię. Możesz sobie równie dobrze pisać Jezus z małej albo sul przez u otwarte. Masz swoje fixum-dyrdum to sobie miej.
Mój wpis miał na celu pokazać Krystianowi, że używa błędnej argumentacji, która polega na tym, że najpierw coś trzeba sprawdzić a dopiero potem stwierdzać. Krystian strzelił po prostu byka stwierdzając, że inne przekłady Biblii nie używają słowa Szatan z dużej litery bo... używają.
I tak oto na grze słów tworzą się nowe nauki, doktryny, filozofie, brednie i głupoty.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: nike »

Ja znalazłam kilka przekładów, gdzie w jednym tekście szatan jest pisany literą dużą a w drugim małą.
Zawsze twierdzisz,ze znasz Biblię. to nie powinieneś mieć trudności z wyszukiwaniem tekstów, a jeżeli nie znajdziesz to ci pomogę.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

Nike, a do kogo piszesz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Queza »

Krystian pisze:
18 sty 2022, 19:21
Ja piszę Duch Święty z dużej litery, ponieważ mam szacunek dla mocy Boga IHWH.
Natomiast szatan piszę z małej litery, ponieważ nienawidzę tego niegodziwca.
Natomiast ŚJ w PNŚ piszą odwrotnie.
DŚ z małej, szatan z dużej. :xdiabel:
Wszystko by się zmieniło, jak byś zamieszkał z Nim pod jednym dachem. Ja akceptuję, nie nienawidzę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Krystian »

Pisanie z dużej czy małej litery, zależy od podejścia do konkretnej osoby i wydarzeń.
Polonista napisze Powstanie Listopadowe z dużej litery.
Historyk napisze z małej.Ta pisownia jest okej.
Jednak ja nie potrafię niegodziwca szatana napisać z dużej litery.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”