Osobowość Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Queza »

W astrologii jest wszystko zapisane. Ja Ci powiedziałam wuka z ogólnego horoskopu, ale jest jeszcze horoskop indywidualny z daty urodzin, godziny i miejscowości, ten to dopiero jest dokładny.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

Queza pisze:
26 lip 2020, 12:34
W astrologii jest wszystko zapisane. Ja Ci powiedziałam wuka z ogólnego horoskopu, ale jest jeszcze horoskop indywidualny z daty urodzin, godziny i miejscowości, ten to dopiero jest dokładny.
Tak, wiem o tym. Niestety, ja nie potrafię tego dokładnego odczytać, a ci co potrafią to sporą kasę biorą :roll:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Queza »

wuka pisze:
26 lip 2020, 12:50
Queza pisze:
26 lip 2020, 12:34
W astrologii jest wszystko zapisane. Ja Ci powiedziałam wuka z ogólnego horoskopu, ale jest jeszcze horoskop indywidualny z daty urodzin, godziny i miejscowości, ten to dopiero jest dokładny.
Tak, wiem o tym. Niestety, ja nie potrafię tego dokładnego odczytać, a ci co potrafią to sporą kasę biorą :roll:
Ja miałam dawniej taki program astrologiczny, przez który studiowałam swój indywidualny horoskop, ale teraz mam komputer co nie przyjmuje tego programu. Nie byłam nigdy u astrologa, ale na pewno to kosztuje. Ty jesteś jedynką numerologiczną z tego co pamiętam to dużo od Ciebie zależy w życiu.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

Temat jest - Osobowość DSw. - może wróćmy...
Jak rozumiem autor wątku, a był to Yarpen wiele lat temu, pytał czy jest On Osobą.
Dziś spacerując dość długo ten temat nasunął mi się do głowy.
Z całą pewnością jest Osobą, a nawet więcej - może nie więcej, ale inaczej. Jest Osobą samego Boga. To jest TEN Ojcec, Stwórca, Żródło, Istota Najwyższa, Wszystko we Wszystkim, Ten Bóg, DUCH Boga, Najważniejszy, Niewidzialny ale zawsze Obecny.
Dlatego między innymi jedyny grzech nieprzebaczalny to przeciwko Niemu. Jeśli mówimy - Boga nie ma, to zaprzeczamy życiu i wszystkiemu co istnieje.
Natomiast Syn, to inkarnacja, objawienie Jestem w ludzkiej postaci, to Chrystus.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Temat jest - Osobowość DSw. - może wróćmy...
Jak rozumiem autor wątku, a był to Yarpen wiele lat temu, pytał czy jest On Osobą.
Dziś spacerując dość długo ten temat nasunął mi się do głowy.
Z całą pewnością jest Osobą, a nawet więcej - może nie więcej, ale inaczej. Jest Osobą samego Boga. To jest TEN Ojcec, Stwórca, Żródło, Istota Najwyższa, Wszystko we Wszystkim, Ten Bóg, DUCH Boga, Najważniejszy, Niewidzialny ale zawsze Obecny.
Dlatego między innymi jedyny grzech nieprzebaczalny to przeciwko Niemu. Jeśli mówimy - Boga nie ma, to zaprzeczamy życiu i wszystkiemu co istnieje.
Natomiast Syn, to inkarnacja, objawienie Jestem w ludzkiej postaci, to Chrystus.
Na litość Boską! Skąd ty bierzesz takie wnioski? Operujesz terminami biblijnymi ale to co piszesz raczej nic z Biblią nie ma wspólnego.
No bo jak rozumieć, że duch święty jest osobą samego Boga?
Albo, że Syn to inkarnacja Jestem?
Na pewno się nie zdziwisz, że napiszę iż oko mi skacze, gdy czytam takie trochę z palca wyssane wnioski. Bo z Biblii na pewno nie.
Zastanawia mnie tylko to, dlaczego chcesz pojęcia biblijne wyjaśniać w oderwaniu od Biblii?
To tak, jakby wyjaśniać co to jest skrzynia biegów, ale z pominięciem mechaniki samochodowej ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
30 lip 2020, 20:43
wuka pisze:Temat jest - Osobowość DSw. - może wróćmy...
Jak rozumiem autor wątku, a był to Yarpen wiele lat temu, pytał czy jest On Osobą.
Dziś spacerując dość długo ten temat nasunął mi się do głowy.
Z całą pewnością jest Osobą, a nawet więcej - może nie więcej, ale inaczej. Jest Osobą samego Boga. To jest TEN Ojcec, Stwórca, Żródło, Istota Najwyższa, Wszystko we Wszystkim, Ten Bóg, DUCH Boga, Najważniejszy, Niewidzialny ale zawsze Obecny.
Dlatego między innymi jedyny grzech nieprzebaczalny to przeciwko Niemu. Jeśli mówimy - Boga nie ma, to zaprzeczamy życiu i wszystkiemu co istnieje.
Natomiast Syn, to inkarnacja, objawienie Jestem w ludzkiej postaci, to Chrystus.
Na litość Boską! Skąd ty bierzesz takie wnioski? Operujesz terminami biblijnymi ale to co piszesz raczej nic z Biblią nie ma wspólnego.
No bo jak rozumieć, że duch święty jest osobą samego Boga?
Albo, że Syn to inkarnacja Jestem?
Na pewno się nie zdziwisz, że napiszę iż oko mi skacze, gdy czytam takie trochę z palca wyssane wnioski. Bo z Biblii na pewno nie.
Zastanawia mnie tylko to, dlaczego chcesz pojęcia biblijne wyjaśniać w oderwaniu od Biblii?
To tak, jakby wyjaśniać co to jest skrzynia biegów, ale z pominięciem mechaniki samochodowej ;-)
Ależ jest to, jak najbardziej, zgodne z Biblią. Trzeba jedynie bez nauk denominacyjnych patrzeć na problem.
Na litość Boską!-mówiłam/pisałam, że na spacerze weszło mi do głowy - stąd wzięłam :xoczko:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Ależ jest to, jak najbardziej, zgodne z Biblią.
No to udowadniaj Biblią, że duch święty jest osobą samego Boga. Tylko nie uciekaj z tematu! Biblia i tylko Biblia!
Udowadniaj, że Jezus to inkarnacja Jestem. Biblią, skoro to ma być z nią zgodne.
Trzeba jedynie bez nauk denominacyjnych patrzeć na problem.
Nie rób z siebie taką do przodu, jakoby osoby bez denominacji, jak Ty miały lepsze zrozumienie.
Czekam na pogodzenie twoich tez z Biblią.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

Już pisałam. Dowodem są wersety i nie tylko. Całość zrozumienia trzeba uwzględnić, a nie powyrywane słowa czy zdania.
Skoro Jezus mówi, że jeden grzech jest nieprzebaczalny - to chyba ma on szczególna wagę.
Bóg jest Duchem. Pisze przecież w PS. Jest Duchem Boga. Pisze też, że Duch bada głębokości Boże, więc jest samą esencją boskości. Jak mam ci to inaczej napisać. Są te wersety.
I nie rób wycieczek do mojego braku denominacji.Jakie to znaczenie czy jestej w tej szufladzie czy w tamtej czy w żadnej.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

Tylko nie uciekaj z tematu!
I kto uciekł z temtu i z forum? Nie zarzucaj mi więcej ucieczki skoro sam zwiewasz.
Teraz to już skończyłam. Przemyśl. posłuchaj mądrzejszych, bo tylko dokuczać innym potrafisz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

Już pisałam. Dowodem są wersety i nie tylko. Całość zrozumienia trzeba uwzględnić, a nie powyrywane słowa czy zdania.
No to dawaj te wersety. Na gębę bez kontekstu nie wierzę w twoje słowa. Dasz?
Soro Jezus mówi, że jeden grzech jest nieprzebaczalny - to chyba ma on szczególna wagę.
Grzech tak, ale to nie dowodzi osobowości tegoż ducha.
Bóg jest Duchem. Pisze przecież w PS. Jest Duchem Boga.
Przeczytaj to swoje zdanie jeszcze raz. I spróbuj to wyjaśnić prostemu człowiekowi :-D
I nie rób wycieczek do mojego braku denominacji.
Przepraszam, ale to Ty pierwsza zrobiłaś wycieczkę do mojej denominacji. Nie możesz się tak szybko obrażać, skoro robisz to samo.
Zresztą... twoja denominacja jest... jednoosobowa :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

I kto uciekł z temtu i z forum?
Bo nie odpisałem w ciągu minuty? Żałośnie wyciągasz wnioski
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

„Bóg jest Duchem.” [Jn 4:24]
„Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29)
oraz
„Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: Bobo »

I gdzie w tych wersetach dowody na osobowość ducha świętego?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
30 lip 2020, 21:30
I gdzie w tych wersetach dowody na osobowość ducha świętego?
Na pewno nigdzie. Świadczy to jedynie źle o tobie, Bobo. Skoro nie widzisz, to ja za ciebie nie zobacze. Módl się o zrozumienie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Osobowość Ducha Świętego

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
30 lip 2020, 20:43
Na litość Boską! Skąd ty bierzesz takie wnioski? Operujesz terminami biblijnymi ale to co piszesz raczej nic z Biblią nie ma wspólnego.
No bo jak rozumieć, że duch święty jest osobą samego Boga?
Albo, że Syn to inkarnacja Jestem?
Na pewno się nie zdziwisz, że napiszę iż oko mi skacze, gdy czytam takie trochę z palca wyssane wnioski. Bo z Biblii na pewno nie.
Zastanawia mnie tylko to, dlaczego chcesz pojęcia biblijne wyjaśniać w oderwaniu od Biblii?
To tak, jakby wyjaśniać co to jest skrzynia biegów, ale z pominięciem mechaniki samochodowej ;-)
E.Jana
1:14
A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
1:15
Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja.
1:16
A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
1:18
Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

17:1
To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy swoje ku niebu, rzekł: Ojcze! Nadeszła godzina; uwielbij Syna swego, aby Syn uwielbił ciebie;
17:2
Jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem, aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś.
17:3
A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”