Pocieszyciel

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Płaskowicki Rys pisze:Bóg udziela nam z Sibie.
Cząska Boga to Bóg
Boga podzielić się moim zdaniem nie da.
Bóg jest Duchem -tak Jezus powiedział kobiecie z Samari.
Może objawić się nam jako byt Duchowy np anioł.
Gdy anioł Pański mówił do Moszego z krzaka to czy był Bóg w niebie czy tylko w tym krzaku ?
Bóg to nie osoba nawet duchowa ale ktoś więcej Duch ogarniający ,my wszyscy w Nim jesteśmy stwporzeni
pozdrawiam
BÓG JHWH to jeden byt, a jego anioł to drugi byt, BÓG poprzez swojego anioła rozmawiał z Mojżeszem.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Płaskowicki Rys pisze:Bóg udziela nam z Sibie.
Cząska Boga to Bóg
Boga podzielić się moim zdaniem nie da.
Bóg jest Duchem -tak Jezus powiedział kobiecie z Samari.
Może objawić się nam jako byt Duchowy np anioł.
Gdy anioł Pański mówił do Moszego z krzaka to czy był Bóg w niebie czy tylko w tym krzaku ?
Bóg to nie osoba nawet duchowa ale ktoś więcej Duch ogarniający ,my wszyscy w Nim jesteśmy stwporzeni
pozdrawiam

EMET:

Czytamy: "Bo ten, którego Bóg posłał, mówi wypowiedzi Boga, gdyż on nie daje ducha według miary." - wg Jana 3:34, NŚ. Inne Przekłady: "gdyż Bóg udziela Ducha bez miary." - BW.


Rysiu twierdzi, że 'Bóg - udzielając Ducha swego - praktycznie sam siebie udziela".
Mylę się, Rysiu, w takim postawieniu sprawy?



Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Tak z Siebie udziela by stać się wszystkim we wszystkim
pozdrawiam

kwant
Posty: 1196
Rejestracja: 15 lis 2008, 7:51

Post autor: kwant »

Płaskowicki Rys pisze:Boga podzielić się moim zdaniem nie da.
Nie trzeba go dzielić, bo sam jest dzielony przez Dardzyńcę.
Dz 2:3. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden.
4. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. (BT)
Płaskowicki Rys pisze:Tak z Siebie udziela by stać się wszystkim we wszystkim
pozdrawiam
I co z takiego stwierdzenia wynika? Czy to, że jak nie zechce mi ducha udzielić, to nie wiem, jak bym się starał i modlił do Boga i tak jestem skazany na straty, bo tylko ci ,co mają Bożego ducha, mają też jakieś szanse? A po czym poznać, że się go posiada? Czy ze świadomością, że każdy jest grzeszny, bo niedoskonały po Adamie i Ewie, mogę mieć nadzieję, że tylko 77 grzechów Bóg mi wybaczy i udzieli siebie, a ja dalej mam otwarte konto na kolejne 77 grzechów? A może tylko jeden? A jeżeli nie mogę mieć żadnego, to jakiego otrzymam Pocieszyciela, kiedy nie mam na to szansy? Myślisz, że jak Mojżesz musiał zdjąć zakurzone obuwie w otoczeniu Boga, to Bóg zechce przebywać w grzeszącym człowieku, nawet jeśli ogranicza się do samych myśli, a na zewnątrz pozuje. To jednak coś nie tak. Weź to sobie zrewiduj i wyciągnij wnioski.
7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim.
8 Wszystko to jest początkiem dręczących boleści.
Mat.24:7,8; NW

therapon

Post autor: therapon »

Płaskowicki Rys pisze:Tak z Siebie udziela by stać się wszystkim we wszystkim
Rysiu, może rzadko zgadzamy się, ale w tej kwestii zgadzam się z Tobą. Bóg udzielając swojego Ducha sam w tym Duchu jest.

1Kor 3:16 Bw &#8222;Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?&#8221;

1Kor 6:19-20 Bw &#8222;Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?(20) Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.&#8221;

2Kor 6:16 Bw "Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim."


Zauważmy, iż drugi werset 1Kor 6:19 nazywając nas świątynią Ducha Świętego nie mógł mieć na myśli mocy, bo w Izraelu świątynia była poświęcona osobie Bożej a nie mocy. Zatem Duch Święty jest Bogiem.

Bóg jest osobą duchową taką, że może gdy zechce być w każdym z nas i gdziekolwiek chce być. Nie ogranicza go żadne prawo. Nie ma dla niego nic niemożliwego.

W każdym z nas mieszka cała Trójca Święta (każda osoba Trójcy Świętej):

Bóg Ojciec
2Kor 6:16 Bw &#8222;Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.&#8221;

1J 3:24 Bw &#8222;A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.&#8221;

1J 4:4 Bw &#8222;Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.&#8221;

1J 4:12 Bw &#8222;Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.&#8221;



Syn Boży
J 6:56 Bw &#8222;Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.&#8221;

2Kor 13:5 Bw &#8222;Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli.&#8221;

Kol 1:27 Bw &#8222;Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.&#8221;



Duch Święty
J 14:17 Bw &#8222;Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.&#8221;

1Kor 3:16 Bw &#8222;Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?&#8221;

1Kor 6:19 Bw &#8222;Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?&#8221;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”