Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku (?)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Yarpen Zirgin pisze:1 Kor 13,10 nie mówi o Biblii, nike. Nic w tym wersie nawet nie sugeruje, że może chodzić o Biblię.
A co według ciebie ten tekst sugeruje?

Czy Biblię jako Księgę natchnioną uważamy za doskonałą [mam na uwadze pierwsze oryginały]?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:
Yarpen Zirgin pisze:1 Kor 13,10 nie mówi o Biblii, nike. Nic w tym wersie nawet nie sugeruje, że może chodzić o Biblię.
A co według ciebie ten tekst sugeruje?
Ten tekst mówi o powrocie Chrystusa. Kiedy On powróci nie będzie już potrzeba żadnych znaków.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Apostoł Paweł napisał pod natchnieniem list do Laodycei (Kol.4:16). Jeśli więc jak piszesz Nike Biblia jest tą doskonałością po której cząstkowe dary miały przeminąć , to gdzie jest ten list?

Biblia którą teraz mamy jest niekompletna? :-)

Udowodnij , że apostoł Paweł mówiąc "doskonałość" miał na myśli kompletną Biblię. To co piszesz jest interpretacją bez żadnych potwierdzeń biblijnych opartą na teorii wyssanej z palca. Jeśli jest inaczej to czekamy na dowody.

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

Mialem nadzieje, ze jakis oponent wypunktuje argumenty za tym ze dary minely w pierwszej polowie drugiego wieku, ale niestety mamy tu jatke.

(jak pisze : w pierwszej polowie drugiego wieku, to czuje sie jak uczen pierwszej klasy podstawowki, kopletny s-f)


Pozwolcie, ze odniose sie do Nike jej jezykiem (w koncu szczerym).

nike pisze:Obecne dary to szatanizm
nike pisze:
Musashi pisze:nie wiem czy sie smiac czy plakac na takie niemadre posty.
Jak wolisz, możesz się śmiać, płakać, jak chcesz to sobie nawet zatańcz.
co kieruje do ciebie Nike, bo skad na litosc boska wzialas taka bzdure?
Z Biblii, poczytaj posty w te,macie "Dary Ducha Św." Tam kilka postów napisałam
Musashi pisze:Dlaczego pierwsza polowa drugiego wieku,
Dlatego,że tylko Apostolowie mieli dar nakładania rąk na swoich uczni. nie czytałam w Nowym Testamencie,że uczniowie Apostołów nakładali ręce na swoich uczni i przekazywali im te właściwości. Więc ostatnim apostołem który umarł był Ap. Jan, zmarł w 100 roku [około] ile mógł żyć uczeń Apostoła Jana który miał ten dar? gdzieś do połowy drugiego wieku może z 10 lat dłużej. Dary miały ustać kiedy wejdzie zupełność, tą zupełnością jest Biblia. Mniej więcej w tym okresie cały Nowy Testament został spisany.

Takim wnioskowaniem to ja udowodnie wszystko!
Nie ma w tym logiki.
Nie jestes wstanie Nike udowodnic swoich twierdzen na podstawie biblii!

Drobne uwagi, najmniejsze z potrzebnych:
Pawel nie nalezal do dwunastki, nie byl apostolem ktory byl z Panem przez 3 lata, natomiast sam pisal do Tymoteusza, ktory nakladal rece na innych, aby tego nie czynil pochopnie.
Tak wiec mamy oprocz dwunastki innych, ktorzy to czynili.
Pozatym nigdzie nie ma zadnej sugesti jakoby dary mialy przeminac wraz z ostatnim apostolem - Janem. Zadnej sugestii.

I najwazniejsze, to nie apostolowie dawali dary ducha swietego, lecz duch swiety. Tak mowi slowo, a ty temu zaprzeczasz wprowadzajac swoja ocene nie od Pana, lecz od Diabla.


Jeszcze jedno i wazne dla forum.
Ty nike uwazasz ze mamy szatanskie dary.
Upowazniasz mnie tym samym abym mogl pisac o towim wyznaniu w tes sposob?
Twoja nauka jest szatanska, z piekla rodem, gdyz przeinaczasz slowa naszego Pana i siejesz antychrystusowa nauke. Jezus powiedzial, ze ON zbudjuje ksociol swoj, a ty rozpraszasz/niszczysz jego Kosciol.

nike pisze:Ja uważam,że dary ducha ustały, mniej więcej w drugiej połowie II wieku.Zauważ, czy gdzieś w N.Testamencie pisze,że ci co odbierali dary ducha od apostołów mogli je przekazywać następnym swoim uczniom? Nie, nie mogli, więc po ich śmierci dary ustały. Dary ducha np. mówienia językami, były dla pewnego celu, dla głoszenia Ewangelii narodom ościennym w ich konkretnym języku. Tak samo z darami uzdrawiania, to był ten sam cel, żeby ludzie naocznie zobaczyli,że ten Jezus który został ukrzyżowany był naszym Odkupicielem. Obecnie Ewangelia jest tak bardzo rozpowszechnioną, w różnych językach i nie potrzebuje się nikt ich uczyć cudownie, może się nauczyć normalnie przez książki.Druga rzecz,że obecnie te języki są troszkę dziwne nie uważasz? Jak to wygląda na nabożeństwach, każdy bełkoce coś innego i nikt nikogo nie rozumie. Ja mam wątpliwość,czy Bóg taki język rozumie? Przecież jak ktoś mówi modlitwę w języku który rozumie cały zbór to chyba wystarcza taka modlitwa i jest błogosławieństwem dla zboru.
1Kor. 13:8-- Tutaj jest dowód ,że ustaną. Dz.Ap. 2:1-11---tutaj jest mowa o prawdziwym języku a nie bełkocie. Dz.Ap.10:44-47; 11:15
Dz.Ap. 8:14-18; 19:6; ---przez włożenie rąk APOSTOŁÓW i nikogo więcej.Gdyby mogli uczniowie też przekazywać dary byłoby to w Biblii zaznaczone.Biblia mówi,że i "szatan zamienia się w anioła światłości"-- czy nigdy się nad tym nie zastanawiałaś? Czy na pewno dary mówienia językami są od Boga i po co one w ogóle są?
Powyzsza wypowiedz jest belkotem, ale nie jezyki jakie ja slyszalem u braci.
Nike, gwalcisz podstawowe prawa logiki. Odrzucajac logike, odrzucasz nauki Pana, gdyz Bog wszystko co czyni jest logiczne, i cala nauka Jezusa jest logiczna.
nike pisze:nie powiedziałam,że to Bóg nie dawał darow ducha, ja powiedziałam zgodnie z N.Testamentem,że dary ducha były tylko i tylko dawane przez wlożenie rąk apostołów na uczni. Jeżeli był;o inaczej to daj dowód biblijny a nie podjudzaj się, bo to nic ci nie da.
Nie prawda.
W bibli mamy opisany konkretny przypadek gdzie uczniowie otrzymali Ducha i dar jezykow bez zadnego wkladania rak.

Apostol Piotr tez byl zdziwiony ale dzieki Bogu w przeciwiesntwie do ciebie nie wymyslal fantazji.

Twoja nauka i twoich wspolwyznawcow jest falszywa, zla i czynisz sie wrogiem Jezusa tak nauczajac.
Musisz wiele zmienic w Pismie i wiele przeinaczyc, aby dojsc do wnioskow jakich doszlas, a raczej te wnioski ktos ci podal na tacy, powiedzial, ze tak musisz wierzyc, i ty to zaakceptowalas.
Twoje posty w linkach, ktorych podalas sa obraza dla logiki i trzezwego myslenia.

FORUM DYSKUSYJNE POWINNO BYC DLA TYCH CO POWAZNIE CHCA PODYSKUTOWAC I POUZUPELNIAC SWOJE BRAKI, a nie takie fibzimibzi.
Przeciez to wstyd dla czytajacych.

Powtorze. kwestia odpowiedzi na temat nie lezy w interpretacji, nie ma w tym dowolnosci, gdyz wszystko jest czysto i jasno napisane. Problem jest we wczesniejszych zalozeniach wrogow ,,wspolczesncyh darow'' i brakach w logicznym rozumowaniu.

pozdrawiam

PS
myslalem, ze nie musimy sie wyzywac od szatanistow, ale jesli lecimy bez ogrodek to niech tak bedzie. Po ,,ryju'', ale szczerze.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 21:45 przez Musashi, łącznie zmieniany 2 razy.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

machabeusz pisze:opartą na teorii wyssanej z palca.
Nigdy nie miałam zwyczaju ssać palca i dalej tego nie robię.

Kolos. 4:16
16. A gdy ten list u was przeczytany będzie, sprawcie to, aby też był w Laodyceńskim zborze przeczytany; a ten, który jest pisany z Laodycei i wy też przeczytajcie.
(BG)


co ten list ma dowieźć? Nie wiem, oświeć mnie.
machabeusz pisze:Biblia którą teraz mamy jest niekompletna? :-)
Tak :?: nie wiedziałam. A czego w niej brakuje :?:
machabeusz pisze:Udowodnij , że apostoł Paweł mówiąc "doskonałość" miał na myśli kompletną Biblię.
Ty mi udowodnij,że tak nie jest.

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

nike pisze:
machabeusz pisze:opartą na teorii wyssanej z palca.
Nigdy nie miałam zwyczaju ssać palca i dalej tego nie robię.

Kolos. 4:16
16. A gdy ten list u was przeczytany będzie, sprawcie to, aby też był w Laodyceńskim zborze przeczytany; a ten, który jest pisany z Laodycei i wy też przeczytajcie.
(BG)


co ten list ma dowieźć? Nie wiem, oświeć mnie.
machabeusz pisze:Biblia którą teraz mamy jest niekompletna? :-)
Tak :?: nie wiedziałam. A czego w niej brakuje :?:
machabeusz pisze:Udowodnij , że apostoł Paweł mówiąc "doskonałość" miał na myśli kompletną Biblię.
Ty mi udowodnij,że tak nie jest.
Ale to ty tak twierdzisz, a nie on, ty musisz udowodnic swoje stwierdzenie, a nie on.

no co za przedszkole !

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Musashi pisze:Takim wnioskowaniem to ja udowodnie wszystko!
Nie ma w tym logiki.

dla ciebie może nie ma twój problem.

Musashi pisze:Pawel nie nalezal do dwunastki, nie byl apostolem ktory byl z Panem przez 3 lata, natomiast sam pisal do Tymoteusza, ktory nakladal rece na innych, aby tego nie czynil pochopnie.
Ja wierzę,że należał. Napisał ponad połowę N.Testamentu. o tym jest już temat.
Musashi pisze:Pozatym nigdzie nie ma zadnej sugesti jakoby dary mialy przeminac wraz z ostatnim apostolem - Janem. Zadnej sugestii.
W tekstach które podałam, a ty przytoczyłeś jest.
Musashi pisze:I najwazniejsze, to nie apostolowie dawali dary ducha swietego, lecz duch swiety. Tak mowi slowo, a ty temu zaprzeczasz wprowadzajac swoja ocene nie od Pana, lecz od Diabla.
Tak nie Apostołowie, ale za ich pośrednictwem, gdyby nie włożyli rąk na daną osobę, nie otrzymałaby DŚ.
Musashi pisze:Upowazniasz mnie tym samym abym mogl pisac o towim wyznaniu w tes sposob?
I tak piszesz/piszecie co chcesz.
Musashi pisze:Powyzsza wypowiedz jest belkotem, ale nie jezyki jakie ja slyszalem u braci.
Nike, gwalcisz podstawowe prawa logiki. Odrzucajac logike, odrzucasz nauki Pana, gdyz Bog wszystko co czyni jest logiczne, i cala nauka Jezusa jest logiczna.
Ja też słyszałam jaki bełkot jest na modlitwie, jak kilku zacznie się modlić na językach. Pisałam o tym nie będę powtarzać.
Musashi pisze:Nie prawda.
W bibli mamy opisany konkretny przypadek gdzie uczniowie otrzymali Ducha i dar jezykow bez zadnego wkladania rak.
Pisałam o tym też, w tamtym temacie. Było to dwa razy. W Dzień Pięćdziesiątnicy i drugi raz w Cezarei. I więcej razy to się nie powtórzyło, tylko za pośrednictwem Apostołów przez nakładanie rak.Jeżeli znasz trzeci przypadek, ja go przyjmę.
Musashi pisze:Twoja nauka i twoich wspolwyznawcow jest falszywa, zla i czynisz sie wrogiem Jezusa tak nauczajac.
Dlaczego wspominasz moich współwyznawców? rozmawiasz przecież ze mną. Ja twoich wyznawców nie naruszam, i ty tego nie rób.

Pewnie się bardzo spieszyłeś, bo czerwony ten twój post, że hej.

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

nike pisze:
Musashi pisze:Takim wnioskowaniem to ja udowodnie wszystko!
Nie ma w tym logiki.

dla ciebie może nie ma twój problem.
Nie mozesz tak pisac.
Logika to nie ,,dla mnie dla ciebie''
Logika jest neutralna.
Jezeli w czyms nie ma logiki, to dla wszystkich w tym nie ma logiki, jesli jest w tym logika to dla wszystkich jest.
nike pisze:
Musashi pisze:Pawel nie nalezal do dwunastki, nie byl apostolem ktory byl z Panem przez 3 lata, natomiast sam pisal do Tymoteusza, ktory nakladal rece na innych, aby tego nie czynil pochopnie.
Ja wierzę,że należał. Napisał ponad połowę N.Testamentu. o tym jest już temat.
Ja pisze, ze Pawel nie nalezal do dwunastki, ze nie byl z Panem w ciagu jego trzyletniej sluzby a ty piszesz, ze wierzysz ze nalezal.

Bezsensu. No przeciez nie nalezal.
Starta czasu.
Ze napisal polowe NT testamentu to przez to nie uczynisz go jednym z dwunastu.
Bezsensu.
nike pisze:
Musashi pisze:Pozatym nigdzie nie ma zadnej sugesti jakoby dary mialy przeminac wraz z ostatnim apostolem - Janem. Zadnej sugestii.
W tekstach które podałam, a ty przytoczyłeś jest.
Dla kogos kto zamiast chodzic na lekcje logiki, chodzil na wagary, niestety. ;-)
nike pisze:
Musashi pisze:I najwazniejsze, to nie apostolowie dawali dary ducha swietego, lecz duch swiety. Tak mowi slowo, a ty temu zaprzeczasz wprowadzajac swoja ocene nie od Pana, lecz od Diabla.
Tak nie Apostołowie, ale za ich pośrednictwem, gdyby nie włożyli rąk na daną osobę, nie otrzymałaby DŚ.
Nieprawda, sa przypadki, kiedy nie wlozyli rak, a uczniowie otrzymali.

nike pisze:
Musashi pisze:Upowazniasz mnie tym samym abym mogl pisac o twoim wyznaniu w ten sposob?
I tak piszesz/piszecie co chcesz.
No to upowazniasz,
musze tylko poznac ktore to twoje wyznanie jest.
nike pisze:
Musashi pisze:Powyzsza wypowiedz jest belkotem, ale nie jezyki jakie ja slyszalem u braci.
Nike, gwalcisz podstawowe prawa logiki. Odrzucajac logike, odrzucasz nauki Pana, gdyz Bog wszystko co czyni jest logiczne, i cala nauka Jezusa jest logiczna.
Ja też słyszałam jaki bełkot jest na modlitwie, jak kilku zacznie się modlić na językach. Pisałam o tym nie będę powtarzać.
Nie powtarzaj, bo sie takie rzeczy nie powtarza.
Ja tez slyszalem wiele roznych rzeczy, ale sa pewne prawa logiki.
Nie mowisz o wszystkim co widzialas, w kazdym badz razie nie powinnas, lecz w dyskusji uzywasz argumentow i logicznego wnioskowania.
Powyzsze do tej kategorii nie nalezy.
nike pisze:
Musashi pisze:Nie prawda.
W bibli mamy opisany konkretny przypadek gdzie uczniowie otrzymali Ducha i dar jezykow bez zadnego wkladania rak.
Pisałam o tym też, w tamtym temacie. Było to dwa razy. W Dzień Pięćdziesiątnicy i drugi raz w Cezarei. I więcej razy to się nie powtórzyło, tylko za pośrednictwem Apostołów przez nakładanie rak.Jeżeli znasz trzeci przypadek, ja go przyjmę.
Nie powtorzylo, bo ta ksiega nie ma tysciaca stron i gdzies sie konczy i wiecej nie jestes wstanie poczytac.
Jakbys znalazla nawet trzeci przypadek, to bys nie uwierzyla. Dwa powinny wystarczyc.
Co za przewrotnosc. Masz swiadkow-pisma, nie masz nauki ktora by mowila, ze przeminely czy przemina z ostatnim apostolem, a ty i tak swoje.
nike pisze:
Musashi pisze:Twoja nauka i twoich wspolwyznawcow jest falszywa, zla i czynisz sie wrogiem Jezusa tak nauczajac.
Dlaczego wspominasz moich współwyznawców? rozmawiasz przecież ze mną. Ja twoich wyznawców nie naruszam, i ty tego nie rób.
Ruszasz, mowisz o nich, ze maja dary od szatana.
Pozatym sama do swoich wnioskow nie doszlas, ktos ci je podal na tacy, dlatego pisze: wspolwyznawcow. Bo oni maja nie dary ile nauke od szatana.
Pewnie się bardzo spieszyłeś, bo czerwony ten twój post, że hej.
Byloby ci latwiej, gdybys umiala rozrozniac kolory ;-)

Pozdrawiam

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Musashi pisze:a pisze, ze Pawel nie nalezal do dwunastki, ze nie byl z Panem w ciagu jego trzyletniej sluzby a ty piszesz, ze wierzysz ze nalezal.
Tak wierzę,że należał do dwunastki Barankowej z Objawienia.
Musashi pisze:Dla kogos kto zamiast chodzic na lekcje logiki, chodzil na wagary, niestety. ;-)
Wiesz co, kiedy ja chodziłam do szkoły, to ty nawet jeszcze nie byłeś w planie, wtedy logiki nie było.
Musashi pisze:Nieprawda, sa przypadki, kiedy nie wlozyli rak, a uczniowie otrzymali.
Dwa razy i o tym pisałam.
Musashi pisze:Nie powtarzaj, bo sie takie rzeczy nie powtarza.
Acha jak na zebranku ktoś rzuca się na podłogę wyje, jak pies miauczy jak kot i wrzeszczy szarabadaraysrata to kto przez niego mówi? Anioł? Czy Djabeł?
nie powtarza powiadasz. oki.
Musashi pisze:Nie powtorzylo, bo ta ksiega nie ma tysciaca stron i gdzies sie konczy i wiecej nie jestes wstanie poczytac.
Jakbys znalazla nawet trzeci przypadek, to bys nie uwierzyla. Dwa powinny wystarczyc.
Co za przewrotnosc. Masz swiadkow-pisma, nie masz nauki ktora by mowila, ze przeminely czy przemina z ostatnim apostolem, a ty i tak swoje.
Ta Księga jest zupełna Księgą i jeżeli jest trzeci przypadek ja go przyjmę.
Musashi pisze:Byloby ci latwiej, gdybys umiala rozrozniac kolory ;-)
Tak rozróżniam kolory i to nie źle. Czerwony w tej chwili też. Nie wiem skąd piszesz nie sprawdzałam twojego IP, ale z tego co widzę, to ź,ż ń ó,ć, ł, ty nie znasz stąd ten czerwony kolorek.

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

nike pisze:
Musashi pisze:a pisze, ze Pawel nie nalezal do dwunastki, ze nie byl z Panem w ciagu jego trzyletniej sluzby a ty piszesz, ze wierzysz ze nalezal.
Tak wierzę,że należał do dwunastki Barankowej z Objawienia.
Musashi pisze:Dla kogos kto zamiast chodzic na lekcje logiki, chodzil na wagary, niestety. ;-)
Wiesz co, kiedy ja chodziłam do szkoły, to ty nawet jeszcze nie byłeś w planie, wtedy logiki nie było.
Musashi pisze:Nieprawda, sa przypadki, kiedy nie wlozyli rak, a uczniowie otrzymali.
Dwa razy i o tym pisałam.
Musashi pisze:Nie powtarzaj, bo sie takie rzeczy nie powtarza.
Acha jak na zebranku ktoś rzuca się na podłogę wyje, jak pies miauczy jak kot i wrzeszczy szarabadaraysrata to kto przez niego mówi? Anioł? Czy Djabeł?
nie powtarza powiadasz. oki.
Musashi pisze:Nie powtorzylo, bo ta ksiega nie ma tysciaca stron i gdzies sie konczy i wiecej nie jestes wstanie poczytac.
Jakbys znalazla nawet trzeci przypadek, to bys nie uwierzyla. Dwa powinny wystarczyc.
Co za przewrotnosc. Masz swiadkow-pisma, nie masz nauki ktora by mowila, ze przeminely czy przemina z ostatnim apostolem, a ty i tak swoje.
Ta Księga jest zupełna Księgą i jeżeli jest trzeci przypadek ja go przyjmę.

Musashi pisze:Byloby ci latwiej, gdybys umiala rozrozniac kolory ;-)
Tak rozróżniam kolory i to nie źle. Czerwony w tej chwili też. Nie wiem skąd piszesz nie sprawdzałam twojego IP, ale z tego co widzę, to ź,ż ń ó,ć, ł, ty nie znasz stąd ten czerwony kolorek.
ech, bezsensu, jak sie zabierasz do dyskusji to badz choc odrobine przygotowana.

,A ja wierze w swietego mikolaja'. Jak cos sie twierdzi to trzeba to udowodnic. Jesli wierzysz, ze dany werset cos twierdzi, ale nie umiesz tego uzasadnic/udowodnic, to nie walcz. Moze zle wierzysz.
Acha jak na zebranku ktoś rzuca się na podłogę wyje, jak pies miauczy jak kot i wrzeszczy szarabadaraysrata to kto przez niego mówi? Anioł? Czy Djabeł?
nie powtarza powiadasz. oki.
Nie wiem gdzie ty chadzasz, dziwne miejsca odwiedzasz. Tak wiec widzialas jak ludzie rzucaja sie na podlage? Ciekawe. Ja nie
I to bylo zebranko? Nie wiedzialem ze swiadkowie swoje spotkania nazywaja ZEBRANKAMI.

Ale co to dowodzi? A ja rozmawialem ze swiadkiem ktory byl pijany, z innym, ktory mowil bardzo zle o ksiezach, jeszcze z innym, a innni molestowali nieletnich, tak wiec zrobmy wnioskowanie wg twojej logiki: swiadkowie to pijacy, oszczercy i pedofile.
Ale na szczescie to nie moja logika i ja do takich wnioskow nie dochodze.

Jest wiele swiadkow ktorzy nie czynia tego co mowia, tak jak i wszedzie, ale na takiej podstawie nie wysuwa sie wnioskow w interpretacji biblii.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 gru 2009, 0:55 przez Musashi, łącznie zmieniany 1 raz.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Musashi pisze:A ja wierze w swietego mikolaja'. Jak cos sie twierdzi to trzeba to udowodnic. Jesli wierzysz, ze dany werset cos twierdzi, ale nie umierz tego uzasadnic/udowodnic, to nie walcz. Moze zle wierzysz.
Dalej czerwono, aż w oczy szczypie.

Ja w św. Mikołaja nie wierzę, wszystko umiem udowodnić, nawet umiem napisać umiesz , a ty widać nie umiesz, a ja już tak dawno chodziłam do szkoły :-)

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

nike pisze:
Musashi pisze:A ja wierze w swietego mikolaja'. Jak cos sie twierdzi to trzeba to udowodnic. Jesli wierzysz, ze dany werset cos twierdzi, ale nie umierz tego uzasadnic/udowodnic, to nie walcz. Moze zle wierzysz.
Dalej czerwono, aż w oczy szczypie.

Ja w św. Mikołaja nie wierzę, wszystko umiem udowodnić, nawet umiem napisać umiesz , a ty widać nie umiesz, a ja już tak dawno chodziłam do szkoły :-)
A ja umiem czytac w twoich myslach i latac jak superman i wszystko to moge udowodnic, (rozmawiajac z Toba to widze, ze rzeczywiscie mozna wszysctko udowodnic, nawet ze sie jest wielbladem. ;-)

Dobranoc

PS
umierz poprawilem zanim napisalas swoj post,........... tak wiec ortografia jest ostatecznym autorytetem w udawadnianiu prawd biblijnych , jak to gdzies napisalas ,,z braku laku ''.......kazdy argument sie przyda, nawet nie na temat :)

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

PS
umierz
Hahaha jedną poprawiłeś, a druga napisałeś. UMIESZ

Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Post autor: Musashi »

nike pisze:
PS
umierz
Hahaha jedną poprawiłeś, a druga napisałeś. UMIESZ
Nie kazdy jest doskonaly ! :)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16815
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

I to bylo zebranko? Nie wiedzialem ze swiadkowie swoje spotkania nazywaja ZEBRANKAMI.
Mushashi... chyba bardziej masz ochotę powyrzucać coś z siebie niż poczytać coś od kogoś. Nike nie jest SJ, tyle tu już jesteś i tak się mylić...?

Bobo :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”