Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku (?)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

nike pisze:Czego nie usłyszałaś, a może nie zrozumiałaś. skoro nie potrafisz oddzielić Boga od Ducha Świetego
Ja widzę różnicę między duchem, a duchem świętym ty jak widzę nie widzisz, więc nie jest to moja winą. I nie przygaduj o jakimś "tabu", bo to nie ze mną taka dyskusja.
nie potrafie i nie rozdzielam Boga od swojego Ducha Swietego.
Czy tabu, to nike cos obrazliwego?
nie przygaduj?
jaka "taka" dyskusja?
milczycie na temat Ducha Chrystusowego, wiec pytam sie czy to jest jakies tabu?

Kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Kto nie ma tego Ducha, nie moze miec jego darow.

Stad moje pytanie- czy Swiadkowie posiadaja Ducha Chrystusowego i sa jego Swiadkami?

Duch Święty zstąpi na was i otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami (Dz 1,8).

Czy pytanie jest niestosowne?

Juz drugi raz takim tonem reagujesz, gniewasz sie na mnie, czy chcesz, zebym to ja sie na Ciebie :shock: gniewala?
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, 15:33 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Pati pisze:Stad moje pytanie- czy Swiadkowie posiadaja Ducha Chrystusowego?
Zapytaj się Świadków Jehowy.
Pati pisze:nie potrafie i nie rozdzielam Boga od swojego Ducha Swietego.
To widzę.Ale masz rozum prawda? więc pomyśl, czy jest różnica między duchem i duchem św. Biblia nigdzie nie mówi,że Bóg JHWH jest Duchem Świętym, jedynie co mówi to to,że Bóg jest duchem logiczne jest to, bo nie jest człowiekiem
wiesz doskonale,że jest kilka natur między innymi duchowa i ludzka, prawda?

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Nike, dyskutujemy nie na temat.
...
czy DS jest Bogiem - odpowiedzialam.
Przeczytaj podane wersety i potraktuj je jako calosc, jak nalezy traktowac Biblie, a nie wybiorczo.

Pytanie tez kieruje do Badaczy, a nawet bardziej osobiscie, bo do Ciebie.

Pytanie dotyczy Ducha Chrystusowego, czy go posiadasz i jestes jego swiadkiem?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Pati pisze:Nike, dyskutujemy nie na temat.
Coś ty tak?
Pati pisze:czy DS jest Bogiem - odpowiedzialam.
Więc ja ciebie zapytałam w którymś moim poście gdzie w Biblii ja to mogę przeczytać,że DŚ jest Bogiem i nie odpowiedziałaś mi.
Pati pisze:Przeczytaj podane wersety i potraktuj je jako calosc, jak nalezy traktowac Biblie, a nie wybiorczo.
Podane wersety mówią o duchu, ale nic nie mówią, o duchu świętym. To że Bóg jest duchem ja nie zaprzeczam, bo wiem,że jest duchem, bo nie jest człowiekiem.
Pati pisze:Pytanie tez kieruje do Badaczy, a nawet bardziej osobiscie, bo do Ciebie.
Tak? Już nie do ŚJ?.
Pati pisze:Pytanie dotyczy Ducha Chrystusowego, czy go posiadasz i jestes jego swiadkiem?
Jeszcze na poprzednie posta nie dałaś mi wyczerpującej odpowiedzi.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Tak Nike, nie dyskutujemy na temat. Tematem sa Dary Ducha.


DS jest Bogiem, czytasz np. o tym tu:


Dz 5:3-4 Bw „I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę?(4) Czyż póki ją miałeś, nie była twoją, a gdy została sprzedana, czy nie mogłeś rozporządzać pieniędzmi do woli? Cóż cię skłoniło do tego, żeś tę rzecz dopuścił do serca swego? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu.”

nike, pytanie kieruje do wszystkich, ktorzy wierza, ze Dary Duchowe ustaly w pierwszej polowie drugiego wieku:)
Duch Chrystusowy wypelnia swoje obietnice dotyczace darow laski kosciola. Najprawdopodobniej Ci, ktorzy nie posiadaja Ducha Chrystusowego i nie sa jego swiadkami.....
mowia darom nie!

Widze, ze z tonu, nie spuscilas.... podoba sie? :oops:


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Pati pisze:Czy Duch Jehovy odpowie na te pytania pozytywnie?:

-Tak, wierze, w Jezusa, Pana Starego i Nowego Testamentu.
-Tak, wierze w Jezusa Boga Prawdziwego.
-Tak, wierze ze Duch Chrystusowy zamieszkal we mnie.
-Tak wierze, ze jestem swiadkiem Chrystusa.
Te twoje pytania są sprzeczne z Biblią, tu nie potrzeba ducha by to zauważyć, wystarczy czytać Biblię.

Moje odpowiedzi zgodnie ze Słowem BOŻYM są następujące.

Wierzę, w JEHOWĘ, PANA Starego i Nowego Przymierza, oraz w syna Jehowy czyli Jezusa
Wierze, w JEHOWĘ, BOGA PRAWDZIWEGO
Wierzę, że DUCH ŚWIĘTY zamieszkał w wybrańcach Jehowy, którzy będą królowali z Jezusem w niebie.
WIEM, że jestem ŚWIADKIEM JEHOWY.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Pati pisze:Widze, ze z tonu, nie spuscilas.... podoba sie? :oops:
Podobnie jak ty.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Hardi pisze:
nike pisze:
Pati pisze:Ariusie,
pytanie bylo-czy posiadasz Ducha Chrystusowego?
:(
A w jaki sposób można go posiąść?
krok pierwszy: musisz się nowonarodzić
Polecam cykl artykułów o Ponownym narodzeniu, który podałem jakiś czas temu tutaj na forum.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Ariusie,
kto to pisal, masz zrodlo?


Jesli nie jestes Swiadkiem Chrystusa i jego Duch nie mieszka w Tobie, skad wiesz ze jego dary ustaly?

merkaba
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:04

Post autor: merkaba »

duch św działa jak chce i kiedy chce

i mu nic a nik nie zabroni działać
Obrazek

sewen
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 10:14

Post autor: sewen »

I zaraz, kiedy wychodził z wody, ujrzał rozstępujące się niebiosa i Ducha nań zstępującego jako gołębica.
i zstąpił na niego Duch Święty w postaci cielesnej jak gołębica,
Widziałem Ducha, zstępującego z nieba jakby gołębica;
Chyba nikt nie ma wątpliwości ,że Duch Św. zstąpił na Jezusa Chrystusa?
A teraz część dalsza:
ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w Nim zamieszkała cała pełnia boskości.
Cóż, czy zatem są jeszcze wątpliwości że Duch Św jest Bogiem?
Moment ,kiedy na Jezusa zstępuje Duch Św, to ten sam w którym zamieszkuje pełnia Boskości ,czyli Bóg.
Jezus jest synem Bożym . Jego Ojcem Jest Bóg.
Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię.
O kim jest mowa?
O Ojcu ,ale i o Duchu Św to ta sama osoba Bóg . Czy Zatem Duch Św. nie jest Bogiem?

A teraz już tak po ludzku. Czy Ty ,który/a nazywasz się IKSIŃSKI/A będziesz inaczej nazywać swojego ducha? Wszak człowiek to duch dusza i ciało.
Cielesna (postać) osoba Boga to Jezus Chrystus. Duchowa to Duch Św (Duch Ojca i Syna)
Dokonano nieszczęśliwego "podziału Boga" na Ojca,Syna i Ducha
Dlatego są takie nieporozumienia.
Słowo Boże mówi:
Słuchaj Izraelu"Bóg Jeden Jest"
Ja wierzę ,w Jednego Boga objawionego w Jezusie Chrystusie w mocy Ducha Św.
Gdyby przypatrzeć się Słowu Bożemu,można dostrzec trzy "ery" Bożego działania
ST- "era Ojca
Ewangelie -Era Syna
Dzieje Ap.i Listy -Era Ducha Św.
W rzeczywistości cała historia ludzkości to działanie Tego Samego Boga Jahwe.
Nie uwłaczamy nikomu kiedy uznajemy Boskość Ojca ,Syna i Ducha Św.
Co starałem się pokazać wskazując na zależność tych "postaci:
Pozdrawiam Sewen

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

merkaba pisze:duch św działa jak chce i kiedy chce

i mu nic a nik nie zabroni działać
Jak JEHOWA CHCE, to daje swojego ducha, jak nie chce to nie daje, duch sam z siebie niczego nie chce. A nikt na Jehowie nie wymusi by dał jemu ducha, jeśli nie będzie to wola Jehowy BOGA.
Wszelkie przekonywanie, że SZURUBURU to dar mówienia językami dzięki duchowi świętemu niczego nie zmieni, naiwni na drzewach nie rosną.

sewen
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 10:14

Post autor: sewen »

Kręcimy się w koło udowadniając ,że mamy rację.
Jak Bóg chce to obdarowuje,tych ,którzy są Jego :

Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.

I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, (12) aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego, (13) aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej, (14) abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu, (15) lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa,
Jeśli nie masz przekonania do używania darów, lub nie masz wiary w tym względzie ,to proś o wiarę lub nie.
Nie pozbawiaj jednak innych korzystania z tego co biblijne i nie mów,że coś ze Słowa Bożego przeminęło.
Nie poddawaj wątpliwości ,tego co inni posiadają bo może okazać się ,że walczysz z Bogiem.
Co do języków, to mają one dwie funkcje
1. Jako znak wiary(nie jedyny)
Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; (18) węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie
POTWIERDZENIE
I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.
I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan. (46) Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga.

Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. (6) A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.

Upamiętajcie się[/b] i [b]niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych,A OTRZYMACIE DAR - DUCHA ŚWIĘTEGO[/b] (39) Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła.

Czy ktoś chce jeszcze udowadniać ,że cokolwiek przeminęło?
Pozdrawiam Sewen

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

sewen pisze:Kręcimy się w koło udowadniając ,że mamy rację.
Jak Bóg chce to obdarowuje,tych ,którzy są Jego :

Czy ktoś chce jeszcze udowadniać ,że cokolwiek przeminęło?
Pozdrawiam Sewen [/b]
To już zostało udowodnione, że dary spełniły swoje zadanie i nikt ich dziś nie ma.
Jeśli JEHOWA zechce obdarować kogoś duchem to na pewno nie ludzi, którzy odrzucili JEHOWĘ, a całą chwałę Jehowy oddają jego synowi, który nigdy chwały Jehowie nie odbierał.

Mamy być naśladowcami JEZUSA i czynić wszystko ku chwale JEHOWY BOGA, jedynego PRAWDZIWEGO BOGA

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:To już zostało udowodnione, że dary spełniły swoje zadanie i nikt ich dziś nie ma.
O... A gdzie i kiedy to zostało udowodnione, bowiem Twoje teksty, a także teksty innych osób, które tak twierdzą, takowych dowodów nie zawierają?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”