Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku (?)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:
Arius pisze:To już zostało udowodnione, że dary spełniły swoje zadanie i nikt ich dziś nie ma.
O... A gdzie i kiedy to zostało udowodnione, bowiem Twoje teksty, a także teksty innych osób, które tak twierdzą, takowych dowodów nie zawierają?
Ciebie nawet głos z nieba nie przekona. :)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przekona mnie dowód, Ariusie, a nie tezy ludzi, wśród których nie przejawiają się dary Ducha Świętego, więc usiłują sobie samym udowodnić, że one ustały w I wieku. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

sewen pisze:Czy ktoś chce jeszcze udowadniać ,że cokolwiek przeminęło?
Oczywiście,że przeminęło.

Proszę podaj mi teksty biblijne,ze uczniowie apostołów przekazywali swoim uczniom umiejętność przekazywania darów ducha.

Na początku tematu ja podałam teksty biblijne, gdzie apostołowie mieli taką możliwość i swoim uczniom przekazywali tę umiejętność.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Przekona mnie dowód, Ariusie, a nie tezy ludzi, wśród których nie przejawiają się dary Ducha Świętego, więc usiłują sobie samym udowodnić, że one ustały w I wieku. :-D
Ciebie nie przekona żaden dowód Biblijny zaprzeczający naukom KRK, a papieżem nie jestem by zmienić to co KRK naucza.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 19:32 przez Arius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:Proszę podaj mi teksty biblijne,ze uczniowie apostołów przekazywali swoim uczniom umiejętność przekazywania darów ducha.
:-D
Darów Ducha Świętego udziela Duch Święty tak jak chce, a nie apostołowie lub ich następcy przekazujący Ducha Świętego.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

moze tak tekstami zacznijmy operować co?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Wydawało mi się, że fragment 1 Kor 12, 8-11 jest Ci znany i nie muszę go przytaczać. Skoro jednak o nim nie pamiętasz, to proszę bardzo:

1 Kor 12, 8-11
„Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu łaska uzdrawiania przez tego samego Ducha, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce”
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Wydawało mi się, że fragment 1 Kor 12, 8-11 jest Ci znany i nie muszę go przytaczać. Skoro jednak o nim nie pamiętasz, to proszę bardzo:

1 Kor 12, 8-11
„Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu łaska uzdrawiania przez tego samego Ducha, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce”
Jakoś obecnie che chce mu się udzielać darów mówienia językami skoro nikt nimi obecnie nie mówi :-), a tych co zmuszają ducha mogą się pochwalić jedynie podróbkami typu SZURUBURU.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius, dar języków w wersji, która Cię usatysfakcjonuje, posiadał Ojciec Pio. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Yarpen Zirgin pisze:Arius, dar języków w wersji, która Cię usatysfakcjonuje, posiadał Ojciec Pio. :-)
Aha, potrafił być również w kilku miejscach na raz ;-)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Arius pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Arius, dar języków w wersji, która Cię usatysfakcjonuje, posiadał Ojciec Pio. :-)
Aha, potrafił być również w kilku miejscach na raz ;-)
Potrafił.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

sewen
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 10:14

Post autor: sewen »

Oj Yarpen tu już fest przesadziłeś. Sama postać Ojca Pio nie mieści się w treści Słowa Bożego. T.z.w. stygmaty nie mają potwierdzenia w Bożym Słowie.
Jeśli tak ,to mógł to czynić tylko diabeł przyjmujący postać "anioła światłości.
Rozróżniajmy to co biblijne od tego co diabelskie. Przecież za nasze grzechy ukrzyżowany został Jezus Chrystus i nigdzie nie obnosił się ze stygmatami. Historia z Tomaszem mówi o tym ,że Jezus był gotowy pozwolić by Tomasz dotknął Jego ran ,ale nie było to raczej potrzebne. Te słowa wystarczyły Tomaszowi.
Skąd zatem historia o.Pio?
A przecież kiedy odprawiał mszę miał białe rękawice na rękach ,a ludzie widzieli tylko czerone plamy ,nazwane krwią.
Jeśli Słowo Boże jest wyznacznikiem naszej wiary,to dopatrujmy się w naszym życiu tego co jest Prawdą, a nie ludzkim czy diabelskim wymysłem.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

sewen pisze:Oj Yarpen tu już fest przesadziłeś. Sama postać Ojca Pio nie mieści się w treści Słowa Bożego. T.z.w. stygmaty nie mają potwierdzenia w Bożym Słowie.
Nikt nie powiedział, poza wyznawcami sola scriptura, że wszystko musi mieć potwierdzenie w Słowie Bożym. :-)
sewen pisze:Jeśli tak ,to mógł to czynić tylko diabeł przyjmujący postać "anioła światłości.
Intrygujące. I mówisz mi, że te wszystkie nawrócenia do Boga, Ci wszyscy ludzie, którzy zmienili swoje życie i żałowali za grzechy po kontaktach z Ojcem Pio i znakach, które uczynił, to dzieło szatana?
sewen pisze:Rozróżniajmy to co biblijne od tego co diabelskie. Przecież za nasze grzechy ukrzyżowany został Jezus Chrystus i nigdzie nie obnosił się ze stygmatami. Historia z Tomaszem mówi o tym ,że Jezus był gotowy pozwolić by Tomasz dotknął Jego ran ,ale nie było to raczej potrzebne. Te słowa wystarczyły Tomaszowi.
Skąd zatem historia o.Pio?
To, że niektórym wystarczy sama wiadomość do uwierzenia, nie oznacza, że nie ma takich osób, dla których Bóg przez pośrednictwo jakiś ludzi (np. Ojca Pio) nie uczyni cudu aby uwierzyli. Przypominam, że Duch Święty udziela swych darów, także uzdrawiania, tak jak chce, a nie na zasadzie "wyłącznie w I wieku, a potem koniec". :-)
A przecież kiedy odprawiał mszę miał białe rękawice na rękach ,a ludzie widzieli tylko czerone plamy ,nazwane krwią.
I? Stygmaty były dla Ojca Pio, a nie dla ludzi. Dla ludzi była jego posługa jako prezbitera.
Jeśli Słowo Boże jest wyznacznikiem naszej wiary,to dopatrujmy się w naszym życiu tego co jest Prawdą, a nie ludzkim czy diabelskim wymysłem.
Świetnie. To udowodnij Pismem Świętym, że dary Ducha Świętego ograniczały się tylko do I wieku n.e.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

anncyn
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2010, 12:52

Post autor: anncyn »

Czym są dary Ducha Świętego?

I spocznie na niej Duch Pański*,
duch mądrości i rozumu,
duch rady i męstwa,
duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.
3 Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej.
Iz. 11;2

Czyli dary DŚ tj. mądrość, rozum, rada, męstwo, wiedza i bojaźń Pańska ustały w pierwszej połowie II wieku? No to możemy się też zastanowić, czy aby prawdziwi chrześcijanie też nie ustali w pierwszej połowie II wieku??

Dary DŚ tzw. charyzmatyczne, mówi o tym 1 list do koryntian12

1 Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. 2 Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom. 3 Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: «Niech Jezus będzie przeklęty!». Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»*. 4 Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; 5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; 6 różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. 7 Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. 8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości* słowa, drugiemu umiejętność poznawania* według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary* w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo*, innemu rozpoznawanie duchów*, innemu dar języków* i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków*. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»*. 4 Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; 5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; 6 różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Nie każdy dostanie ten sam dar DŚ. Chyba, że chrześcijaństwo przeminęło wraz z darami.

Cała afera jest o tzw. dar języków. Wszyscy biją się o tzw. Glosolalię, a nikt nie zadał sobie trudu by znaleźć odpowiednie wiadomości
Glosolalia (od gr. γλῶσσα glossa "język" + λαλῶ lalo "mówię") to mówienie językami, na ogół niezrozumiałymi. Glosolalia jest przez osoby wierzące często uznawana za dar języków pochodzący od Boga. W Piśmie Świętym jest wzmiankowane około 30 razy. W Nowym Testamencie świadczą o nim Dzieje Apostolskie / 2. 4; 10, 46; 19, 6; /, listy św. Pawła / 1 Kor 12, 30; 13, 1; 14, 2.39 /, a także Ewangelia / Mk 16, 17 /, gdzie Jezus obiecuje uczniom, że będą mówić językami.
Wydaje się, że nie do końca o to chodziło.

Szczególną formą glosolalii jest ksenolalia (nazywana też ksenoglozją), w której dochodzi do mówienia językami istniejącymi, ale nieznanymi mówiącemu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Glosolalia

I właśnie ta ksenolalia jest darem DŚ, tzw. darem języków. Dlaczego mianowicie apostołowie byli prostymi ludźmi, którzy nie uczęszczali do szkół i nie mieli żadnych możliwości uczenia się np. greki, więc DŚ wstąpił na nich i to był ten dar języków. To moje zdanie w tym temacie.
I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.
5 Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. 6 Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku. 7 «Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami?» - mówili pełni zdumienia i podziwu. 8 «Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty? - 9 * Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei oraz Kapadocji, Pontu i Azji, 10 Frygii oraz Pamfilii, Egiptu i tych części Libii, które leżą blisko Cyreny, i przybysze z Rzymu, 11 Żydzi oraz prozelici, Kreteńczycy i Arabowie - słyszymy ich głoszących w naszych językach wielkie dzieła Boże».
Dzieje Apostolskie 2;4-11

A i jeszcze jedno ksenolalia coraz częściej występuje. :xhehe:
Prawdziwa Mądrość szuka
- w myśleniu - głębi
- w mówieniu - prawdy
- w dawaniu - miłości
- w rządzeniu - ładu
- w pracy - dzielności
- w mieszkaniu - prostoty
- w działaniu - odpowiedniej pory.

sewen
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 10:14

Post autor: sewen »

Yarpen.
Są dary ,znaki ,cuda. To wszystko nie przeminęło. Wszystko jednak musi mieć swe "umocowanie"w Bożym Słowie. Jeśli zatem nie uznajesz Słowa Bożego za autorytet w wierze i życiu codziennym ,musisz się narodzić na nowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”