Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku (?)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Musashi
Posty: 822
Rejestracja: 15 sie 2008, 18:45

Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku (?)

Post autor: Musashi »

nike pisze:
Hardi pisze:Dlaczego badacze i SJ tak czesto sobie kpia z darow, poznania biblii i prawdy prze Ducha Sw. :?: To pytanie retoryczne
Odpowiadam za siebie.
Z darów poznania Prawdy i Biblii ja nie kpię, to co mówisz jest nieprawdą.

Natomiast nie wierzę w dary cudotwórstwa, wyganiania demonów, uzdrawiania, itd. Ja z nich nie kpię, ja w to nie wierzę ponieważ:
Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku Obecne dary to szatanizm. Chyba mam prawo do własnej oceny.
Osoby ktore na pytanie Czy dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku? maja odpowiedz tak, moglyby przytoczyc ku temu argumenty?

Dziekuje
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 15:21 przez Musashi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

i biblijne popracie tez byloby mnile widzane, a raczej jest najwazniejsze :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

udowodnij to bilbijnieze tylko apostolowie je mieli :!: :!: :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku

Post autor: Hardi »

nike pisze:Dary ducha Św. ustały w pierwszej połowie drugiego wieku
"Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować." 1 Kro 14.1
nike pisze:Obecne dary to szatanizm. Chyba mam prawo do własnej oceny.
Szatanizm to stawianie piramid i symboli masonskich http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 30&start=0
nike pisze:Dary ducha np. mówienia językami, były dla pewnego celu, dla głoszenia Ewangelii narodom ościennym w ich konkretnym języku.
"Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza." 1 Kor. 14.2

"Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja." 1 Kor. 14.14
nike pisze:15
Dz.Ap. 8:14-18; 19:6; ---przez włożenie rąk APOSTOŁÓW i nikogo więcej.Gdyby mogli uczniowie też przekazywać dary byłoby to w Biblii zaznaczone.
"Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce." 1 Kor. 12.11

To Duch daje dary a nie apostolowie :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 16:06 przez Hardi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

SUB
Posty: 561
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:25

Post autor: SUB »

Hardi pisze:"Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza." 1 Kor. 14.2

"Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja." 1 Kor. 14.14
Nie wiem Hardi jakimi innymi mówisz językami,
ale "język nienawiści" jakim mówisz, to raczej nie dar ducha świętego.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Hardi pisze:"Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować." 1 Kro 14.1
To było 2000 lat temu, Ap.Paweł, pisał w czasie gdzie dary takie były potrzebne dla wiary ludzi, bo jeszcze nie była spisana cała Biblia która jest tą doskonałością 1 Kor. 13:10
10. Ale gdy przyjdzie to, co jest doskonałego, tedy to, co jest po części, zniszczeje.
(BG)
Hardi pisze:Szatanizm to stawianie piramid i symboli masonskich http://biblia.webd.pl/for...?t=2030&start=0
Nigdy nie prosiłam ciebie, ani nikogo na tym forum do wierzenia w te masońskie insygnia.

Warto byłoby żebyś to co mówisz jednak poparł tekstami z Biblii oki.
Hardi pisze:"Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza." 1 Kor. 14.2
A co Bóg nie zna języka polskiego musisz do Boga mówić szarabaraabarasza byłam na takiej modlitwie w KZ i mówię to co słyszałam.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

SUB jak zwykle brak argumentu to zmiana tematu i szydzenie, wracaj do tematu i nie mieszaj :!:

milego dnia
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

nike pisze:
Hardi pisze:"Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować." 1 Kro 14.1
To było 2000 lat temu, Ap.Paweł, pisał w czasie gdzie dary takie były potrzebne dla wiary ludzi, bo jeszcze nie była spisana cała Biblia która jest tą doskonałością 1 Kor. 13:10
10. Ale gdy przyjdzie to, co jest doskonałego, tedy to, co jest po części, zniszczeje.
(BG)

Chyba nie wiesz co to jest doskonalosc :!: :!: :!: To NT jest doskonaly a ST nie byl :?: Teraz, ktora biblia jest doskonala :?: Brytyjka :?: Tysiadzlatka :?: Gdanska :?: czy moze Nowy Swiat :?: To nie o biblie chodzi :!: :!: :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

SUB
Posty: 561
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:25

Post autor: SUB »

Hardi pisze:SUB jak zwykle brak argumentu to zmiana tematu i szydzenie, wracaj do tematu i nie mieszaj :!:
Piszę to co widzę, a widzę to co pokazujesz.
Jeśli ktoś tu szydzi... to raczej ty sam sobie robisz krzywdę.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Wierzę ,że i obecnie Duch Sw daje dary
ale i przeciwnik przychodzi w rzekomych darach
dlatego zalecam moim braciom ostrożność i nie każdemu duchowi dawanie wiary
a raczej sprawdzanie
po owocach
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Płaskowicki Rys pisze:Wierzę ,że i obecnie Duch Sw daje dary
ale i przeciwnik przychodzi w rzekomych darach
dlatego zalecam moim braciom ostrożność i nie każdemu duchowi dawanie wiary
a raczej sprawdzanie
po owocach
pozdrawiam
Jak najbardziej sie zgadzam i mowie na to amen
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Chyba nie wiesz co to jest doskonalosc :!: :!: :!: To NT jest doskonaly a ST nie byl :?: Teraz, ktora biblia jest doskonala :?: Brytyjka :?: Tysiadzlatka :?: Gdanska :?: czy moze Nowy Swiat :?: To nie o biblie chodzi :!: :!: :!:
Ja wiem,że doskonałość---to Biblia spisana w oryginale. cala Biblia. Wszystkie słowo Boże które jest do zbawienia potrzebne A po co taka dekoracja?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

nike pisze:To było 2000 lat temu, Ap.Paweł, pisał w czasie gdzie dary takie były potrzebne dla wiary ludzi, bo jeszcze nie była spisana cała Biblia która jest tą doskonałością 1 Kor. 13:10
10. Ale gdy przyjdzie to, co jest doskonałego, tedy to, co jest po części, zniszczeje.
(BG)
1 Kor 13,10 nie mówi o Biblii, nike. Nic w tym wersie nawet nie sugeruje, że może chodzić o Biblię.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”