Pytania do Świadków Jehowy o Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

No cóż , Lesco nie ma możliwości odpowiedzieć na Twój post , dako.
Niemniej jednak muszę przyznać , że pomimo tego , że nie zgadzam się w wielu sprawach z naukami Towarzystwa Strażnica , to to co napisałeś było zrobione mądrze i ciekawie.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Dlaczego skoro niektórzy uważają Ducha Świętego za osobę , to w całej Biblii
nigdzie Jahwe nie zwraca się do ducha po imieniu, nie mówi idź..Tylko po prostu go posyła..
Tak samo Jezus Chrystus, nigdy z Duchem Świętym nie rozmawiał, jak z osobą..
Do Boga Ojca zwracał się w modlitwie..Do Ducha Świętego nigdy nie miał żadnej
"sprawy"..
Wnioski nasuwają się same..

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

To mi jeszcze wskaż miejsce, gdzie Biblia mówi, że opisuje 100 wypowiedzi i wydarzeń z życia Chrystusa, a będziemy mogli wyciągać jakieś wnioski na temat "nigdy nie miał..."
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

daglezja77 pisze:Dlaczego skoro niektórzy uważają Ducha Świętego za osobę , to w całej Biblii nigdzie Jahwe nie zwraca się do ducha po imieniu, nie mówi idź..
Syn nie zwraca się do Ojca po imieniu... I co? Nie mówi też do Niego "idź".

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

szkoda, ze sj nie chcą się w tej kwestii wypowiadać.. :-(
Emecie!!
Bobo!!
i inni!!

dako
Posty: 872
Rejestracja: 03 sty 2010, 22:46

Post autor: dako »

do kogo meritus się modlisz?
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Yarpen Zirgin pisze:To mi jeszcze wskaż miejsce, gdzie Biblia mówi, że opisuje 100 wypowiedzi i wydarzeń z życia Chrystusa, a będziemy mogli wyciągać jakieś wnioski na temat "nigdy nie miał..."
Tutaj rozmawiamy o Duchu Świętym..Czyżbyś nie nadążał? :mrgreen:

[ Dodano: 2010-03-29, 20:40 ]
meritus pisze:
daglezja77 pisze:Dlaczego skoro niektórzy uważają Ducha Świętego za osobę , to w całej Biblii nigdzie Jahwe nie zwraca się do ducha po imieniu, nie mówi idź..
Syn nie zwraca się do Ojca po imieniu... I co? Nie mówi też do Niego "idź".
Skąd wiesz jak się zwracał Syn do Ojca ? Podsłuchiwałeś ?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

daglezja77 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:To mi jeszcze wskaż miejsce, gdzie Biblia mówi, że opisuje 100 wypowiedzi i wydarzeń z życia Chrystusa, a będziemy mogli wyciągać jakieś wnioski na temat "nigdy nie miał..."
Tutaj rozmawiamy o Duchu Świętym..Czyżbyś nie nadążał?
Ależ nadążam... Sęk w tym, że w swoim wnioskowaniu opierasz się na założeniu, że "nigdy" Chrystus nie rozmawiał z Duchem Świętym", a do tego musisz mieć źródło informacji, które podaje wszystkie wydarzenia z życia Chrystusa, oraz wszystkie jego wypowiedzi. Przypuszczam, że za takie uznajesz Biblię, więc podaj mi miejsce, gdzie to napisano, że zawiera ona wszystkie wypowiedzi, czyny i zdarzenia itd.
Bez tego Twój wniosek, że "Chrystus nigdy nie rozmawiał z Duchem Świętym", to czyste gołosłowie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Yarpen Zirgin pisze:
daglezja77 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:To mi jeszcze wskaż miejsce, gdzie Biblia mówi, że opisuje 100 wypowiedzi i wydarzeń z życia Chrystusa, a będziemy mogli wyciągać jakieś wnioski na temat "nigdy nie miał..."
Tutaj rozmawiamy o Duchu Świętym..Czyżbyś nie nadążał?
Ależ nadążam... Sęk w tym, że w swoim wnioskowaniu opierasz się na założeniu, że "nigdy" Chrystus nie rozmawiał z Duchem Świętym", a do tego musisz mieć źródło informacji, które podaje wszystkie wydarzenia z życia Chrystusa, oraz wszystkie jego wypowiedzi. Przypuszczam, że za takie uznajesz Biblię, więc podaj mi miejsce, gdzie to napisano, że zawiera ona wszystkie wypowiedzi, czyny i zdarzenia itd.
Bez tego Twój wniosek, że "Chrystus nigdy nie rozmawiał z Duchem Świętym", to czyste gołosłowie.
Tak jak Twój że rozmawiali..Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Daglezja, postawiłeś tezę: "Nigdy nie rozmawiali".

Wskaż wobec tego źródło opisujące 100% życia Chrystusa, abyśmy mogli się przekonać, że to Twoje "nigdy" nie jest wyłącznie życzeniem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Yarpen Zirgin pisze:Daglezja, postawiłeś tezę: "Nigdy nie rozmawiali".

Wskaż wobec tego źródło opisujące 100% życia Chrystusa, abyśmy mogli się przekonać, że to Twoje "nigdy" nie jest wyłącznie życzeniem.
Biblia nie wspomina o takim wydarzeniu..Podobnie z dialogiem Ducha Św. z Jahwe..
więc trzymam się treści Biblii..
Ty jako przedstawiciel KK, wyżej od treści Biblii masz zapewne np. katechizm, albo książeczkę do nabożeństwa więc traktuję twą reakcję z pobłażliwym zrozumieniem.


Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

daglezja77 pisze:Biblia nie wspomina o takim wydarzeniu.
Biblia, jak sama podaje w Ewangelii Jana, nie opisuje wszystkich wydarzeń, dzieł i słów Chrystusa.
Masz jakieś inne źródło, które opisuje 100%?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Yarpen Zirgin pisze:
daglezja77 pisze:Biblia nie wspomina o takim wydarzeniu.
Biblia, jak sama podaje w Ewangelii Jana, nie opisuje wszystkich wydarzeń, dzieł i słów Chrystusa.
Masz jakieś inne źródło, które opisuje 100%?
Czasem wystarczy mi Biblia..Wszystkie istotne kwestie są w niej rostrzygnięte..

Widzę, że i ty nie masz dowodów na potwierdzenie swej tezy.. :mrgreen:

Nasher

Post autor: Nasher »

Może Duch jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, co nie znaczy, że nie jest samodzielnym bytem? :-D

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Nasher, Pośrednikiem miedzy Bogiem a człowiekiem jest Jezus i Tylko Jezus !!
"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik pomiędzy Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich”
(1 List do Tymoteusza 2,5-6).
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”