Modlitwa do Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

daglezja77 pisze:Ja jednak modlę się bezpośrednio do Boga..
...nie ma takiej możliwości ;-)
nike pisze:Według mojej wiedzy, a uważam ją za wiedzę biblijną. Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu. Będziemy mieli 1000 lat Restytucji i każdy kto będzie tylko chciał z martwych wzbudzonych ludzi będzie mógł odrestaurować się i zostać na końcu zbawionym. Obojętnie, czy w tym życiu wierzył w Boga, czy w Niego nie wierzył.
...to kolejna teoria ,,czyścica,,? ;-) biblijność tej teori jest tylko tu,w samym Raju gdzie powiedział ktoś bardzo nie dobry,,na pewno nie umrzecie..,, :-> chyba że powiedział to bo był dobry. ;-)
nike pisze:Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu.
1 Tes 4.16,,...a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.,,
Apoka 20.6,,Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat...,,

...żadnej Restytucji już nie będzie, drugie zmartwychwstanie ma być po okresie 1000 lat i jest zmartwychwstaniem niewierzących na ich zagładę;

Apokalipsa 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie...,,
Apokalipsa 20.9,,Wyszli oni na powierzchnię ziemi.... a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich...,,

[ Dodano: 2010-05-11, 20:36 ]
Anowi pisze:Po zmartwychwstaniu dostanę tego samego męża? Jeśli tak, to ja już wolę nie zmartwychwstawać i spokojnie spać snem wiecznym.
,,Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej?

...zmartwychwstaną tylko dobrzy mężowie nio i mam nadzieje dobre żony ;-)

Marek 12.25,,Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie...,,

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

same siostry i sami bracia
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Jezus sie modlił do swego ojca.... Czy Bóg może modlić się do siebie ??

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

sio pisze: 1 Tes 4.16,,...a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.,,
Czyli kto? Ci co wierza? Ci co sa tylko ochrzczeni? itd...Dla kazdego to znaczy cos innego Ogolne zamieszanie, tak jak w temacie o zyciu po zyciu...

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

sio pisze:nike napisał/a:
Według mojej wiedzy, a uważam ją za wiedzę biblijną. Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu. Będziemy mieli 1000 lat Restytucji i każdy kto będzie tylko chciał z martwych wzbudzonych ludzi będzie mógł odrestaurować się i zostać na końcu zbawionym. Obojętnie, czy w tym życiu wierzył w Boga, czy w Niego nie wierzył.


...to kolejna teoria ,,czyścica,,? ;-) biblijność tej teori jest tylko tu,w samym Raju gdzie powiedział ktoś bardzo nie dobry,,na pewno nie umrzecie..,, :-> chyba że powiedział to bo był dobry. ;-)
dlaczego Czyśćca?
nike napisał/a:
Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu.


1 Tes 4.16,,...a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.,,
Apoka 20.6,,Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat...,,
Pierwsze zmartwychwstanie jest dla Oblubienicy która została zabrana do nieba i to zmartwychwstanie ja rozumiem,że się już odbyło.
sio pisze:.żadnej Restytucji już nie będzie, drugie zmartwychwstanie ma być po okresie 1000 lat i jest zmartwychwstaniem niewierzących na ich zagładę;
Ja tez wierzę,że drugie Zmartwychwstanie będzie po tysiącleciu Zauważyłeś ,że ja często mówię z martwych- wzbudzenie, ponieważ jest różnica miedzy wzbudzeniem z grobu a zmartwychwstaniem.
sio pisze:Apokalipsa 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie...,,
Tekst ten jest dopiskiem. nie ma go w najstarszych manuskryptach.
sio pisze:Apokalipsa 20.9,,Wyszli oni na powierzchnię ziemi.... a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich...
Tu jest mowa i hipokrytach, którzy dotrą do końca Restytucji i w Małym Okresie zgina.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

nike pisze:
sio pisze:Apokalipsa 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie...,,
Tekst ten jest dopiskiem. nie ma go w najstarszych manuskryptach.
Czy to prawda ??? Masz jakieś udowodnienie ???

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

expander1V pisze:Czy to prawda ??? Masz jakieś udowodnienie ???
Poszukaj w starych manuskryptach.Byli tacy co sprawdzili, można to zrobić przez liczbowanie biblijne.
Pastor Russell pisze tak:
A inni itd. => wyrazy te nie znajdują się w najstarszych manuskryptach. Jednak jest to prawdą, że umarli nie odzyskają pełności utraconego życia, aż się skończy 1000 lat naprawienia wszystkich rzeczy.
Tak jak już pisałam, jest różnica między zmartwychwstaniem a wzbudzeniem z grobu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”