moc mocy?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

pouiy pisze:Mówi się, że Duch Święty ma naturę Boską, ale równie dobrze można powiedzieć, że aniołowie mają naturę Boską, bo w sensie duchowym są podobni do Boga, ale są od niego mniejsi?
niekoniecznie mniejsi - wystarczy spojrzeć na naszego byłego prezydenta jakimi otaczał się ludźmi i nie oznacza to również, że byli głupsi bo więksi. Wielkość nie zależy od wielkości tylko od szacunku jakim ten ktoś jest darzony przez większość.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Czy Duch Boży to tylko moc albo dech, siła itp? Pytanie na nie.

rykiw

Post autor: rykiw »

leszed pisze:Czy Duch Boży to tylko moc albo dech, siła itp? Pytanie na nie.
Też tak uważam.
Moje wyobrażenie o nim (wersja robocza) przedstawiałem już tutaj, oto one:

Duch jest istotą każdego bytu, źródłem jego życia, świadomości i osobowości

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

jak na razie nikt nie wytłumaczył w logiczny sposób "moc mocy" czy "moc siły" itd... bo oczywiście to nie ma sensu

a teraz kolejny fragment Słowa Bożego obalający tą niebiblijną naukę fałszywych proroków:

"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" Zachariasza 4.6
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

rykiw pisze:Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.
A gdzie się to czyta? Czy to się czyta z Biblii?

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

rykiw, niejednokrotnie już o tym wersecie pisywałem na Forum. Nie ma takiego wersetu w oryginale. Dopisek kopistów.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

standard, co nie pasuje do teologii to albo źle przetłumaczone albo dopisane... najstarsze manuskrypty posiadają ten cytat :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Hardi pisze:standard, co nie pasuje do teologii to albo źle przetłumaczone albo dopisane... najstarsze manuskrypty posiadają ten cytat :!:
Fraza "ci trzej jedno są"
to wstawka mająca za zadanie wesprzeć doktrynę o tzw. trójcy.
Zawierają tę wstawkę też przekłady Wujka i Dąbrowskiego (z łaciny).

F. H. A. Scrivener na temat tej trynitarnej wstawki napisał:

"Nie ma co ukrywać, że omawianych tu słów nie napisał św. Jan;
kiedyś w Afryce przeniesiono je z marginesu do kopii łacińskich,
gdzie znalazły się jako pobożna i ortodoksyjna glosa dotycząca wers. 8;
z tekstu łacińskiego wkradły się one do dwóch lub trzech późniejszych kodeksów greckich,
a stamtąd do drukowanego tekstu greckiego na miejsce, gdzie nie miały prawa się znaleźć"
(A Plain Introduction to the Criticism of the New Testament, Cambridge 1883, wyd. III, s. 654)

Ponadto: przypis do tych wersetów w BT, BP oraz dodatek do Listu 1 Jana z przekładu KUL zatytułowany Comma Joanneum, strony 433, 434, jak również dodatek w NWT z przypisami, strona 1580.

Translacja z Vulgaty:
"7 Albowiem Trójca wydaje świadectwo na niebie: Ojciec, Syn i Duch Święty, a Trójca ta jednym jest. 8 I Trójca wydaje świadectwo na ziemi: duch, woda i krew, a Trójca ta jednym jest."

Translacja z greki:
"7 Bo trzy rzeczy dają świadectwo: 8 Duch, woda i krew, i świadectwo trojga jedno jest."

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

kostek pisze:
Hardi pisze:standard, co nie pasuje do teologii to albo źle przetłumaczone albo dopisane... najstarsze manuskrypty posiadają ten cytat :!:
Fraza "ci trzej jedno są"
to wstawka mająca za zadanie wesprzeć doktrynę o tzw. trójcy.
Zawierają tę wstawkę też przekłady Wujka i Dąbrowskiego (z łaciny).
udowodnij to :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Hardi, a co tu udowadniać ?? wystarczy przeczytać,te przekłady.I zrozumieć po co coś się dokłada do oryginalnego tekstu.
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Efraim, ale najstarsze manuskrypty mają ten cytat, nic nie jest dołożone, to niektórzy ujmują bo im nie pasuje do ich teologii :!: Niech udowodnią, że jest to dołożone do tych manuskryptów :!:
kostek pisze:
Hardi pisze:standard, co nie pasuje do teologii to albo źle przetłumaczone albo dopisane... najstarsze manuskrypty posiadają ten cytat :!:
Fraza "ci trzej jedno są"
to wstawka mająca za zadanie wesprzeć doktrynę o tzw. trójcy.
Zawierają tę wstawkę też przekłady Wujka i Dąbrowskiego (z łaciny).

F. H. A. Scrivener na temat tej trynitarnej wstawki napisał:

"Nie ma co ukrywać, że omawianych tu słów nie napisał św. Jan;
kiedyś w Afryce przeniesiono je z marginesu do kopii łacińskich,
gdzie znalazły się jako pobożna i ortodoksyjna glosa dotycząca wers. 8;
z tekstu łacińskiego wkradły się one do dwóch lub trzech późniejszych kodeksów greckich,
a stamtąd do drukowanego tekstu greckiego na miejsce, gdzie nie miały prawa się znaleźć"
(A Plain Introduction to the Criticism of the New Testament, Cambridge 1883, wyd. III, s. 654)

Ponadto: przypis do tych wersetów w BT, BP oraz dodatek do Listu 1 Jana z przekładu KUL zatytułowany Comma Joanneum, strony 433, 434, jak również dodatek w NWT z przypisami, strona 1580.
kostek, zapomniałeś podać źródło z którego cytujesz, więc zrobię to za ciebie :-> http://www.biblia.wortale.net/86-Czy-sl ... etego.html oj nie ładnie panie moderatorze cytować to wszystko bez podania źródła czy chociaż cudzysłowu lub innej informacji, że post nie jest twoje autorstwa :->

a teraz wracajmy do tematu głównego i jeszcze raz podam ten fantastyczny werset bo widzę, że został przemilczany :->

"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" Zachariasza 4.6
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

kostek, zapomniałeś podać źródło z którego cytujesz, więc zrobię to za ciebie :-> http://www.biblia.wortale...a-Swietego.html oj nie ładnie panie moderatorze cytować to wszystko bez podania źródła czy chociaż cudzysłowu lub innej informacji, że post nie jest twoje autorstwa :->
Ojj panie Hardi. Jeśli nie podałem tego jako cytat to znaczy, że jestem autorem tego tekstu.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Hardi pisze:Efraim, ale najstarsze manuskrypty mają ten cytat
Udowodnij to co napisałeś.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Arius pisze:
Hardi pisze:Efraim, ale najstarsze manuskrypty mają ten cytat
Udowodnij to co napisałeś.
zobacz mój post z wczoraj (14 sierpnia 2010) godzina 22:04, więc nie odbijaj piłeczki... to waszym zadaniem jest udowodnienie, że to wstawka :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Odbicie piłeczki byłoby gdybym ja napisał to co napisał Hardi.
Nie jesteśmy tą samą osobą.

Po za tym nie muszę udowadniać czegoś co jest udowodnione o wielu lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”