moc mocy?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

kostek, nic nie jest udowodnione :!: nie mas dowodów :!: jeśli są to poproszę, ale nie ma ich...
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

Po co masy dowodów, wystarczą zdjęcia manuskryptów, albo przegląd wszystkich głównych przekładów Biblii.

rykiw

Post autor: rykiw »

Arius pisze:
rykiw pisze:Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.
A gdzie się to czyta? Czy to się czyta z Biblii?
Czyta się to w Biblii Gdańskiej i KJV.
Już chyba o tym mówiliśmy.

pozdrawiam

rykiw

Post autor: rykiw »

kostek pisze:rykiw, niejednokrotnie już o tym wersecie pisywałem na Forum. Nie ma takiego wersetu w oryginale. Dopisek kopistów.
kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.
Wiem, że trynitarianie jakoby uważają ten zapis za "trynitarny".
Ja jestem przeciwnego zdania.

Zważ:
Isa 44:3 Bo wyleję wody na pragnącego, a potoki na suchą ziemię; wyleję Ducha mego na nasienie twoje, i błogosławieństwo moje na potomki twoje.
Joh 1:1 Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.

i teraz:
1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

Czy widzisz jakąkolwiek kontradykcję w tych słowach?
Jeśli tylko zważysz że Biblia nie nazywa (a w rzeczy samej nie nazywa) w Joh 1:1 słowem jakiegoś domniemanego preegzystencyjnego logosa, to wtedy 1 Joh 5:7 mówi zwyczjnie że Bóg Ojciec, Jego słowo[a] i Jego Duch [Duch święty], są jedna osobą, jednym Bogiem, Jednym.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.
Dla mnie zaś kwestią jest czy ten fragment zawarł Autor Pisma Świętego. Jeśli nie - zwyczajnie nie rozmawiam na ten temat. Zatem dla mnie temat zakończony.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

rykiw pisze:Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

...Czyta się to w Biblii Gdańskiej i KJV...
Czu uważasz, że te słowa powinny być w tekście NT ?
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

co ciekawe najstarsze przekłady zawsze miały te słowa, a to później ktoś sobie ubzdurał, że to dopisane...

i czy ktoś w końcu może się odnieść do tego wersetu:

"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" Zachariasza 4.6
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

rykiw

Post autor: rykiw »

kostek pisze:
kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.
Dla mnie zaś kwestią jest czy ten fragment zawarł Autor Pisma Świętego. Jeśli nie - zwyczajnie nie rozmawiam na ten temat. Zatem dla mnie temat zakończony.
A na czym opierasz swoją niezachwianą wiarę w to że go tam nie było?

pozdrawiam

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Pojawił się On w Łacińskich(translacjach),w oryginalnych pismach go nie ma.I to dopiero w III czy IV w.n.e
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

rykiw

Post autor: rykiw »

Efraim pisze:Hardi, a co tu udowadniać ?? wystarczy przeczytać,te przekłady.I zrozumieć po co coś się dokłada do oryginalnego tekstu.
Sorry Efraim, dopiero teraz zauważyłem słowa pozdrowienia.
Dzięki.
Witam i pozdrawiam również.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

rykiw pisze: Sorry Efraim, dopiero teraz zauważyłem słowa pozdrowienia.
Dzięki.
Witam i pozdrawiam również.
Dzięki ;-)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

rykiw

Post autor: rykiw »

Hardi pisze:co ciekawe najstarsze przekłady zawsze miały te słowa, a to później ktoś sobie ubzdurał, że to dopisane...

i czy ktoś w końcu może się odnieść do tego wersetu:

"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" Zachariasza 4.6
Hardi, Bóg kocha wszystkich ludzi, Ciebie również.

Dlaczego postanowiłeś ogłosić całemu światu, że kocha mnie (imiennie)?

pozdrawiam

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Bo to funkcja YOU o,której napisałem Ci na PW(co za rym ;-) )
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

rykiw

Post autor: rykiw »

Quster pisze:
rykiw pisze:Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

...Czyta się to w Biblii Gdańskiej i KJV...
Czu uważasz, że te słowa powinny być w tekście NT ?
Swoją opinie wyraziłem tu: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 228#141228

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Post autor: kostek »

rykiw pisze:
kostek pisze:
kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.
Dla mnie zaś kwestią jest czy ten fragment zawarł Autor Pisma Świętego. Jeśli nie - zwyczajnie nie rozmawiam na ten temat. Zatem dla mnie temat zakończony.
A na czym opierasz swoją niezachwianą wiarę w to że go tam nie było?

pozdrawiam
Swoją opinię wyraziłem tutaj: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3931 w całym wątku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”