moc mocy?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

moc mocy?

Post autor: Hardi »

"Przez moc znaków i cudów oraz przez moc Ducha Świętego, tak iż, począwszy od Jerozolimy i okolicznych krajów aż po Ilirię, rozkrzewiłem ewangelię Chrystusową." Rzymian 15.19

Wedle nauki towrzystwa strażnica ten werset można przedstawić tak:

"Przez moc znaków i cudów oraz przez moc mocy, tak iż, począwszy od Jerozolimy i okolicznych krajów aż po Ilirię, rozkrzewiłem ewangelię Chrystusową."

Co to jest moc mocy? Bo skoro wedle nauk TS Duch Św. to tylko moc to to zdanie jest pozbawione sensu i jakiej kolwiek logiki, o poprawności gramatycznej już nawet nie wspomnę. Jest wiele innych wersetów w których można poczytać o "mocy mocy" jeśli przyjmie się nauki TS. Czy ktoś mógłby mnie oświecić? Widzę brak jakiej kolwiek logiki dlatego proszę o wyjaśnienie tego.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Co to jest moc mocy?
Nie wiem,a kto tak naucza ? :-/
Jeżeli mówimy o Duchu świętym jako czynnej bożej Mocy to jest to Moc od Boga.Innych rewelacji tu nie znajdziesz.
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

wedle nauk TS Duch Św. to moc, więc ja się pytam co to jest moc mocy :?:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

To niech się wypowiedzą,ci od TS hihih ;-)
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Hardi pisze:wedle nauk TS Duch Św. to moc, więc ja się pytam co to jest moc mocy :?:
Dlaczego zawężasz symbol Ducha Świętego jedynie do mocy?
Raz był to gołąbek, kiedy indziej oliwa, która służyła do namaszczania. Przedstawiany jest także jako światło złotego świoecznika w Przybytku, lub też wiatr i języki ognia w dniu pięćdziesiątnicy.
Gołębica: życzliwość, współczucie
Oliwa: upoważnienie, moc uzdrawiania, oczyszczenie i odświeżenie
Światło: oświecenie
Wiatr: dawanie życia, możliwość tworzenia
Języki ognia: zdolność głoszenia, oświecona prawda...

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Henryk, to nie ja zawężam, to TS naucza, że Duch Św to po prostu moc i tyle.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Efraim pisze:
Co to jest moc mocy?
Nie wiem,a kto tak naucza ? :-/
Jeżeli mówimy o Duchu świętym jako czynnej bożej Mocy to jest to Moc od Boga.Innych rewelacji tu nie znajdziesz.
To proste, to KZ tak naucza, że TS tak naucza, co jest jawnym kłamstwem.


Cytat z Leksykonu ŚJ, czyli źródło OFICJALNE.
Czynna siła Boża; duch święty. Słowa rúach oraz pneúma najczęściej odnoszą się do świętego ducha Bożego, czyli do czynnej siły Boga.

Olaf
Posty: 599
Rejestracja: 13 sty 2007, 19:47

Post autor: Olaf »

Sprawa warta rozważenia. Zresztą mówi się o tym od dawna. Ale w każdej kulturze i czasie mogą funkcjonować pewne pozornie sprzeczne zwroty. Na przykład obecnie mówi się: "oddziaływanie grawitacji". Podczas gdy grawitacja sama jest wzajemnym oddziaływaniem ciał i materii.

Grawitacja jest oddziaływaniem, które sprawia, że obiekty astronomiczne tworzą się z rozrzedzonych obłoków gazu wypełniających Wszechświat.
źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Grawitacja

Mówimy więc o "oddziaływaniu oddziaływania" literalnie trzymając się okrojonej terminologii.

Poza tym, pisywałem już na innych forach o wieloznaczności słowa duch/Duch. I uważam, że podstawowym znaczeniem jest "siła życiowa". Duch człowieka, to siła życiowa człowieka. A Duch Boży, to siła życiowa Boga. Z czasem jednak te określenia nabierały dodatkowych znaczeń. Jednak aby nie przedłużać nawet w naszych czasach pisze się o "mocy siły". I jest to całkiem powszechne. A Biblia nie jest podręcznikiem gramatyki, czy logiki, lecz odzwierciedleniem prostoty serca jej autorów którymi Bóg sie posłużył.

O homeopatii:
Hahnemann przypisywał odkrycie uzdrawiających mocy siły żywotnej, prawa podobieństw, stosowania pojedynczego lekarstwa i minimalnej dawki Hipokratesowi.
http://www.homeopatia.edu.pl/index.asp?idm...dp=12&ide=4

Co ciekawe używają takich zwrotów nawet trynitarni katolicy:
Matka Boska modłów ojca wysłuchała
I w jego serce moc siły i spokoju wlała

Bo moc i siłę, Bożej Matki poznał
Która mu nadzieję w sercu zaczepiła
http://shooters.elsat.net.pl/~poprostu/ ... relig.html
(Oryginalne źródło znikła zaraz po tym gdy wykorzystałem ten wiersz na innym forum)

Istnieje też w mowie codziennej zwrot:

...moc ducha ludzkiego...
W Google

Może i istnieć moc Ducha Bożego/Świętego. I wcale ani jedno ani drugie nie musi być dodatkową osobą w danej żywej istocie.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Arius, czyli "moc siły" tak :?: dalej wychodzą z tego niezłe kwiatki :crazy:

ps. KZ nic nie naucza na temat tego co naucza TS, KZ ma poważniejsze sprawy na głowie 8-)

Olo., ale wedle gramatyki grackiej byłoby to pozbawione już jakiegokolwiek sensu :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Olaf
Posty: 599
Rejestracja: 13 sty 2007, 19:47

Post autor: Olaf »

Rozumiem, że znasz starożytną gramatykę grecką. I zarazem ręczysz, że natchnieni pisarze zawsze się jej kurczowo trzymali jako filolodzy?

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Olo., ja nie znam, ale znam ludzi, którzy znają ;-) Paweł był dobrze wykształcony i nie popełniałby aż tak rażących i pozbawionych logiki błędów. Po za tym, nie zasłaniaj się zniekształcaniem prawd biblijnych przez TS tym, że możliwe, ze ktoś z pisarzy popełniał rażące błędy. Rażące błędy to popełnia TS, sam przekład NS jest kpiną i pokazuje totalny brak znajomości gramatyki, z drugiej strony nie ma co się dziwić skoro robił to amator, a nie profesjonalny tłumacz.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Olaf
Posty: 599
Rejestracja: 13 sty 2007, 19:47

Post autor: Olaf »

Hardi pisze:Olo., ja nie znam, ale znam ludzi, którzy znają
Prawie każdy zna kogoś lepszego w jakiejś dziedzinie kto go poprze. To nie jet żaden argument. :lol: Po znajomości można sobie prace załatwić. A tutaj liczy się tylko rzeczowa argumentacja. :-)

Wiedziałem, że jak braknie argumentu to zostanie wieszanie psów na Strażnicy. To dobra taktyka bo Strażnica w przeciwieństwie do mnie nie odpowie. ;-)

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Hardi pisze:Arius, czyli "moc siły" tak :?: dalej wychodzą z tego niezłe kwiatki :crazy:

ps. KZ nic nie naucza na temat tego co naucza TS, KZ ma poważniejsze sprawy na głowie 8-)
Czyli KŁAMAŁEŚ twierdząc, że TS naucza czegoś czego nie naucza.Skoro KZ ma poważniejsze sprawy na głowie, to bierz z nich przykład i zajmij się swoja denominacją.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2010, 19:38 przez Arius, łącznie zmieniany 2 razy.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Arius pisze:
Hardi pisze:Arius, czyli "moc siły" tak :?: dalej wychodzą z tego niezłe kwiatki :crazy:

ps. KZ nic nie naucza na temat tego co naucza TS, KZ ma poważniejsze sprawy na głowie 8-)
Czyli KŁAMAŁEŚ twierdząc, że TS naucza czegoś czego nie naucza.Skoro KZ ma poważniejsze sprawy na głowie, to bierz z nich przykład i zajmij się swoja denominacją.
Możliwe,że twoja Ariusie,jest ciekawsza,Hardiemu pewnie znudził się Jego kościół :cry:
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Post autor: Arius »

Efraim pisze:
Arius pisze:
Hardi pisze:Arius, czyli "moc siły" tak :?: dalej wychodzą z tego niezłe kwiatki :crazy:

ps. KZ nic nie naucza na temat tego co naucza TS, KZ ma poważniejsze sprawy na głowie 8-)
Czyli KŁAMAŁEŚ twierdząc, że TS naucza czegoś czego nie naucza.Skoro KZ ma poważniejsze sprawy na głowie, to bierz z nich przykład i zajmij się swoja denominacją.
Możliwe,że twoja Ariusie,jest ciekawsza,Hardiemu pewnie znudził się Jego kościół :cry:
Pewnie się znudził mu KZ, ale dlaczego KŁAMIE przypisując TS coś czego nie naucza?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”