Brak naśladowania Ducha Świętego w NT.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

Olo. pisze:Quster. Tak to wygląda po obcięciu. W całości niesie inny sens.
W całości bramiało tak jak opisałem, a obciąłem, aby podkreślić słowa, kóre gdyby znalazły się w czyimś poście do ciebie, też nie byłbyś zadowolony
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

Olo. pisze: Duch kontra ciało. I do tego pierwszego należy się stosować, a nie do ciała. Taki jest sens wynikły z kontekstu. A wielkość liter, to tylko interpretacja tłumaczy.
Zestawienie nie wyklucza, osobowości... Gdyby założyć, ze te zestawienie sugeruje nieosobowość Ducha, to zestawienie Ducha z Ojcem i Synem w innych wersetach musiało by skutkować nieosobowością Tych że... czyli zestawienie Czegoś, Kogoś z czymś nieosobowym nie czyni tego pierwszego tym samym...

A że o Ducha Świętego chodzi to raczej oczywiste, bo skoro jeszcze pisze że Duch poucza, prowadzi, wprowadza, uświęca... czyli uczy nas postępować właściwie i sprawia to co jest napisane w innym wersecie, ze Bóg daje chcenie i wykonanie
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Olaf
Posty: 599
Rejestracja: 13 sty 2007, 19:47

Post autor: Olaf »

Quster pisze:
Olo. pisze: Duch kontra ciało. I do tego pierwszego należy się stosować, a nie do ciała. Taki jest sens wynikły z kontekstu. A wielkość liter, to tylko interpretacja tłumaczy.
Zestawienie nie wyklucza, osobowości... Gdyby założyć, ze te zestawienie sugeruje nieosobowość Ducha, to zestawienie Ducha z Ojcem i Synem w innych wersetach musiało by skutkować nieosobowością Tych że... czyli zestawienie Czegoś, Kogoś z czymś nieosobowym nie czyni tego pierwszego tym samym...

A że o Ducha Świętego chodzi to raczej oczywiste, bo skoro jeszcze pisze że Duch poucza, prowadzi, wprowadza, uświęca... czyli uczy nas postępować właściwie i sprawia to co jest napisane w innym wersecie, ze Bóg daje chcenie i wykonanie
Tak. Masz racje. Tylko, ze nie ja powoływałem sie na Gal 5:25. Na ten werset powoływał sie Meritus. I to on musi udowodnić, ze mówi on dokładnie to co on chce tam widzieć. Mnie wystarczy wskazenie możliwosci innej interpretacji. Co tez zrobiłem. Takie są prawa logiki.

Olaf
Posty: 599
Rejestracja: 13 sty 2007, 19:47

Post autor: Olaf »

A tak na marginesie fajny artykuł mi podsunąłeś. Jak się pojawię aktywnie za tydzień, to jeszcze do niego nawiążę.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

Olo. pisze: Tak. Masz racje. Tylko, ze nie ja powoływałem sie na Gal 5:25. Na ten werset powoływał sie Meritus. I to on musi udowodnić, ze mówi on dokładnie to co on chce tam widzieć. Mnie wystarczy wskazenie możliwosci innej interpretacji. Co tez zrobiłem. Takie są prawa logiki.
Ok rozumiem, ale według mnie nie zmienia to nic w tym co napisałem, bo skoro mówimy o logice, to mój argument w moim odczuci nakazuje odrzucić taką ewentualność i interpretację jaką podałeś. Gdyby założyć, ze nie ma takich wersetów jaki podałem, to wtedy miałbyś rację, a tak logika nie może sie zatrzymywać na pewnym poziomie, ale bierze pod uwagę wszystkie przesłanki i z całości dochodzi do sedna. Tak na chłopski rozum napisałem...

Artykuł jest ciekawy to fakt...
Pisz o nim, ja od 10 września zaczynam bój o stypendium.. więc będę dorywczo i z doskoku... ale napewno zareaguję jeśli będzie taka twoja wola


Pozdrawiam
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”