Prowadzenie przez Ducha Świętego

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Radek, łączenie Biblii z Koranem to tak, jakby jeść ze stołu demonów i ze stołu Jehowy.
Trujesz nas. Zwodzisz nas. Wprowadzasz w błąd.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ja wierzę, że Bóg jest ponad ludźmi a nie ludzie ponad Bogiem

Ha 1:5 eib "(5) Rozejrzyjcie się wśród narodów, zauważcie, niech was to zastanowi i zmusi do myślenia! Właśnie za waszych dni dokonuję dzieła — nie uwierzycie, choć wam je przedstawiam."
Obrazek

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

radek
Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
Jan 3.34...Bóg udziela Ducha bez miary.

Odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą:

- być prowadzeni przez obecnego w nich Ducha Boga. Nie wiedzą, że są świątyniami Ducha Bożego, przez którego Bóg jest w nich obecny?
- korzystać z darmowego Daru Ducha, Wody Życia.

Może ich wprowadzono w błąd, że Dary Ducha ustały?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:radek
Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
Jan 3.34...Bóg udziela Ducha bez miary.

Odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą:

- być prowadzeni przez obecnego w nich Ducha Boga. Nie wiedzą, że są świątyniami Ducha Bożego, przez którego Bóg jest w nich obecny?
- korzystać z darmowego Daru Ducha, Wody Życia.

Może ich wprowadzono w błąd, że Dary Ducha ustały?
Jest taka nauka u protestantøw, że dary się skończyły wraz ze śmiercią Apostołøw. Jest też inna, moim zdaniem zgubna dla wielu nauka, że Ducha sw.mają tylko prawdziwie i właściwie wierzący (cokolwiek to znaczy). Zamieszania w tej sprawie jest wiele.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

ratao pisze:Odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą:

- być prowadzeni przez obecnego w nich Ducha Boga. Nie wiedzą, że są świątyniami Ducha Bożego, przez którego Bóg jest w nich obecny?
- korzystać z darmowego Daru Ducha, Wody Życia.

Może ich wprowadzono w błąd, że Dary Ducha ustały?
To może być związane z cielesną fascynacją i związanym z tym odstawieniem Boga na dalszy plan. Owszem do Boga można zawsze wrócić, przy czym im wcześniej postanowimy wrócić tym mniej wyboista droga powrotna. Miłość dla nas od Boga jest zupełna

Mat 5:28 eib "(28) Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto pożądliwie przygląda się kobiecie, już w swoich myślach dopuścił się cudzołóstwa."

Mat 19:29 eib "(29) Każdy też, kto ze względu na moje imię opuści domy lub braci, lub siostry, lub ojca, lub matkę, lub dzieci, lub rolę, posiądzie stokrotnie więcej i odziedziczy życie wieczne."

J 15:1-2 eib "(1) Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest winogrodnikiem. (2) Usuwa każdy pęd we Mnie nie przynoszący owocu i oczyszcza każdy, który owoc przynosi, aby owocował obficiej."

Ja rozumiem, że owo "ustanie darów Ducha" polega na wypełnieniu się Jego zadania

1Kor 13:8-10 eib "(8) Miłość nigdy nie ustaje. Natomiast proroctwa? — Te się wypełnią. Języki? — Te ustaną. Wiedza? — Jej świeżość przeminie. (9) Zresztą nasza wiedza jest i tak wycinkowa, a prorokowanie dotyczy tylko części spraw. (10) Gdy nastanie czas doskonałości, to, co ograniczone, utraci swe znaczenie."
Obrazek

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ratao pisze:radek
Ap 22:17 eib "(17) A Duch i Panna Młoda mówią: Przyjdź! Kto słyszy, niech powie: Przyjdź! Każdy, kto jest spragniony, niech przychodzi. Kto chce, niech się napije wody życia — za darmo."
Jan 3.34...Bóg udziela Ducha bez miary.

Odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą:

- być prowadzeni przez obecnego w nich Ducha Boga. Nie wiedzą, że są świątyniami Ducha Bożego, przez którego Bóg jest w nich obecny?
- korzystać z darmowego Daru Ducha, Wody Życia.

Może ich wprowadzono w błąd, że Dary Ducha ustały?

Jezus poucza :A Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.
Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień?
Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża?
Albo gdy będzie go prosił o jajo, da mu skorpiona?
Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.


A Jakub napisze : Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności.

To nie jest tak że dary Ducha Bożego ustały , ani nie jest tak że Duch Boży jest w nas obecny niejako z automatu [ dlatego że wierzymy w Jezusa , dlatego że jesteśmy chrześcijanami]
Tu nie działa też "prawo garncarza" [że Bóg daje swego Ducha temu komu zechce dać ]
Jesteśmy wolnymi ludźmi z wolną wolą i to od naszego chcenia, od naszego pragnienia zależy czy otrzymamy Ducha Bożego do naszego ciała czy też nie .

To czego chcesz , to czego pragniesz to stanie się twoim udziałem .

Na tej prawdzie biblijnej bazują pouczacze piszący poradniki dla biznesmenów , czy poradniki pozytywnego myślenia .
„Możesz mieć wszystko, robić wszystko albo być tym wszystkim, czym chcesz”. Dzięki „prawu przyciągania”, a jak ono brzmi: „podobne przyciąga podobne”. Nie myśl więc o tym, czego nie chcesz, myśl o tym, czego pragniesz. I wtedy stanie się to twoim udziałem – na tym właśnie polega sekret. Myśl o bogactwie, a zdobędziesz pieniądze. Myśl o udanym związku, a będziesz mieć udany związek." (...)
„Jedynym powodem, dla którego ludzie nie mają dość pieniędzy, jest to, że sami blokują ich napływ swoimi myślami”


Ci ludzie otrzymują to czego pragną ponieważ pragną tego całym sercem , całą duszą , ze wszystkich swoich sił
[ze wszystkich swoich sił tzn. robią wszystko co jest w ich mocy by osiągnąć to czego pragną (by ziściły się ich/egoistyczne/ marzenia, pragnienia)]
Gdyby chrześcijanie w ten sam sposób pragnęli Ducha Bożego dla siebie [w sobie, w swoich ciałach] to by go mieli.
Ci potrafią wykorzystać tą prawdę biblijną [dla swoich osobistych(egoistycznych) celów ] my nie i to jest smutne .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prowadzenie przez Ducha Świętego

Post autor: radek »

Postanawiając iść szlachetną drogą życiową, trzeba w trakcie poszczególnych ingerencji życiowych - tych "istotniejszych" i tych uważanych za mniej istotne - na pierwszym miejscu w "algorytmach" przygotowującym owe ingerencję mieć przede wszystkim ów najmądrzejszy szlachetny życiowy cel. Słuszność celu poznaje się po charakterze drogi

Mat 6:20 eib "Gromadźcie sobie skarby w niebie. Tam ani mól, ani rdza nie niszczą. Tam też złodzieje nie włamują się i nie kradną."

Koran 40:39
O ludu mój! Życie na tym świecie jest przemijającym używaniem; a życie ostateczne zaprawdę jest siedzibą stałości!

Mar 11:24 eib "Dlatego mówię wam: Wierzcie, że otrzymaliście już to wszystko, o co modlicie się i prosicie, a spełni się wam."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prowadzenie przez Ducha Świętego

Post autor: radek »

To nie człowiek zdejmuje ciężar grzechu z drugiego człowieka, lecz Duch tak czy inaczej oddziałuje na ludzi uciemiężonych. Jezus nie uczył spowiedzi, lecz chciał by każdy rozwijał prywatną relację z Bogiem

Joh 20:22-23 eib "(22) Następnie tchnął na nich i powiedział: Przyjmijcie Ducha Świętego. (23) Grzechy tych, którym je przebaczycie, są im przebaczone, a tych, którym je zatrzymacie, są zatrzymane."

Łk 12:11-12 eib "(11) A gdyby was wzywali do synagog, do urzędów i innych władz, nie martwcie się, co powiedzieć albo jak się bronić. (12) Duch Święty was pouczy, On w stosownej chwili wskaże, co trzeba powiedzieć."

To mądrość człowieka decyduje o jego zasłudze u Boga, nie krzyż

Mal 3:8-10 eib "(8) Czy człowiek może okraść Boga? Bo wy Mnie okradacie! Jednak pytacie: W czym Cię okradamy? W dziesięcinach i darach! (9) Jesteście obłożeni klątwą, ponieważ Mnie okradacie — wy, cały naród. (10) Przynieście do spichrza całą dziesięcinę, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! — mówi PAN Zastępów. Przekonajcie się, czy wam nie otworzę okien nieba i czy nie wyleję na was błogosławieństwa nad miarę."

Joh 4:23-24 eib "(23) Lecz nadchodzi godzina, a właściwie nadeszła, gdy prawdziwi czciciele będą czcili Ojca w duchu i w prawdzie. Takich właśnie czcicieli Ojciec sobie szuka. (24) Bóg jest Duchem, dlatego ci, którzy Go czczą, powinni to czynić w duchu i w prawdzie."

Koran 54:22
I uczyniliśmy łatwym Koran dla przypomnienia; lecz czy się znajdzie ktoś, kto będzie pamiętał?
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prowadzenie przez Ducha Świętego

Post autor: radek »

Lepiej jest oddawać Bogu to, co jest Boże, czyli dobro, którego domaga się Jego Prawo, niż nie znać Prawa

Mat 22:20-21 EIB "Czyj to wizerunek oraz napis? — zapytał. (21) Cesarza — odpowiedzieli. Wtedy im powiedział: Co cesarskie, oddawajcie więc cesarzowi, a co Boże — Bogu."

Łk 14:33-34 EIB "Tak więc nikt z was, kto nie zostawia wszystkiego, co do niego należy, nie może być moim uczniem. (34) Dobrą rzeczą jest sól, lecz jeśli i sól zwietrzeje, czym przywraca się jej smak?"

Łk 16:9 EIB "I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

Koran 2:2-5
To jest Księga - nie ma co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych; Dla tych którzy wierzą w to co skryte, którzy odprawiają modlitwę i rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy; i dla tych, którzy wierzą w to, co tobie zesłaliśmy, i w to, co zostało zesłane przed tobą; oni wierzą mocno w życie ostateczne. Tacy są na drodze prostej, danej im od ich Pana, i oni będą szczęśliwi.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”