Duch Pański (Pana) = Duch Święty?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

rykiw pisze: wymyślasz niestworzone rzeczy

Autorem niestworzonych rzeczych jestes ty.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Filip. 2:6-7
6. Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
7. Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom;
(BG)
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

rykiw

Post autor: rykiw »

wolumen pisze:
rykiw pisze: wymyślasz niestworzone rzeczy

Autorem niestworzonych rzeczych jestes ty.

Ja podaje dowody na Twoje wymysły, Tu raczysz mnie pustosłowiem.
Deklarować można co się komu zamarzy, dowieść słuszności swoich deklaracji to już inna para kaloszy, których Ty najwyraźniej nie nosisz.

pozdrawiam

rykiw

Post autor: rykiw »

wolumen pisze:Filip. 2:6-7
6. Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
7. Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom;
(BG)
Nie wiem dokładnie czego tu chciałeś dowieść ale się zdecydowanie mylisz, jest bowiem z TAK:
Filip. 2:6-7
6. Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
7. Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom;


pozdrawiam

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)


Jan. 8:28
28. Przetoż im rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna człowieczego, tedy poznacie, żem JA JEST, a sam od siebie nic nie uczynię, ale jako mię nauczył Ojciec mój, tak mówię.
(BG)

Jan. 8:38
38. Ja com widział u Ojca mego, powiadam, a wy też to, coście widzieli u ojca waszego, czynicie.
(BG)

Jan. 8:58
58. Rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Pierwej niż Abraham był, JAM JEST.
(BG)

2 Moj. 3:14
14. Tedy rzekł Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. I rzekł: Tak powiesz synom Izraelskim: Będę posłał mię do was.
(BG)

2 Moj. 3:14
14. A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: "Jestem" posłał mnie do was!
(BW)

Panem w ST i NT jest Syn Bozy, Bog z Boga Ojca, Jezus Chrystus.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

rykiw pisze: a zatem nie jest TAKIM SAMYM Bogiem jak ten który Go zrodził
Skoro Ojciec zrodził Syna to Obaj mają tę samą naturę chociaż są różnymi Osobami
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

rykiw pisze:Przemyśl dobrze czy prawdą jest że Jezus przyszedł w ciele (jak mówi Pismo) czy też że się wcielił, jak to wykręca ludzka nauka.
J 1:1 bp "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
i to odwieczne Słowo "stało się ciałem"
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

rykiw

Post autor: rykiw »

wolumen pisze:Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)


Jan. 8:28
28. Przetoż im rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna człowieczego, tedy poznacie, żem JA JEST, a sam od siebie nic nie uczynię, ale jako mię nauczył Ojciec mój, tak mówię.
(BG)

Jan. 8:38
38. Ja com widział u Ojca mego, powiadam, a wy też to, coście widzieli u ojca waszego, czynicie.
(BG)

Jan. 8:58
58. Rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Pierwej niż Abraham był, JAM JEST.
(BG)

2 Moj. 3:14
14. Tedy rzekł Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. I rzekł: Tak powiesz synom Izraelskim: Będę posłał mię do was.
(BG)

2 Moj. 3:14
14. A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: "Jestem" posłał mnie do was!
(BW)

Panem w ST i NT jest Syn Bozy, Bog z Boga Ojca, Jezus Chrystus.
Chcesz głosić czy dyskutować?
Niestety, do tych którzy nie chwytają wyciągniętej ręki, pomoc nigdy nie dociera.

Pozdrawiam

rykiw

Post autor: rykiw »

Talmid2Tes2,15 pisze:
rykiw pisze: a zatem nie jest TAKIM SAMYM Bogiem jak ten który Go zrodził
Skoro Ojciec zrodził Syna to Obaj mają tę samą naturę chociaż są różnymi Osobami

Przecież to właśnie napisałem.
Ale, czego chyba nie jesteś świadom to to, że czyni to ich dwoma oddzielnymi osobnikami (Bogami), a nie jak mówi teoria trójcy „jednym Bogiem”.
Analogicznie jak z człowiekiem (czy każdym innym bytem), który rodzi człowieka, a rodząc człowieka rodzi drugiego osobnika o tej samej co on naturze, a nie „jednego i tego samego człowieka”.
A jeśli się upierasz że natura jest Bogiem, to mamy bezosobowego Boga i czwórcę a nie trójcę, co wybierasz?

Pozdrawiam

rykiw

Post autor: rykiw »

Talmid2Tes2,15 pisze:
rykiw pisze:Przemyśl dobrze czy prawdą jest że Jezus przyszedł w ciele (jak mówi Pismo) czy też że się wcielił, jak to wykręca ludzka nauka.
J 1:1 bp "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
i to odwieczne Słowo "stało się ciałem"
I czy sugerujesz teraz, że "stało się ciałem" oznacza „istniejąca odwiecznie osoba Jezus weszła w cudze ciało – Jezus się wcielił”?

Czy rzeczywiści przemyślałeś to sobie?
Czy rozumiesz że to słowo (wypowiadane słowo) za pośrednictwem którego Bóg cały świat stworzył, stało się ciałem?
Że to co niematerialne w swej naturze stało się materią/ciałem?
Czy rozumiesz ten cud?
Czy rozumiesz że słowo żywota ucieleśniło się?
Jeśli przemyślałeś to wszystko, to podziel się z nami tym co myślisz.

Pozdrawiam

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

rykiw pisze:Niestety, do tych którzy nie chwytają wyciągniętej ręki, pomoc nigdy nie dociera.
Ja pomocy z twojej strony nie potrzebuje gdyz takowej pomocy udzielic nie mozesz.

I badz mniej arogancki.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

wolumen pisze:
rykiw pisze:Niestety, do tych którzy nie chwytają wyciągniętej ręki, pomoc nigdy nie dociera.
Ja pomocy z twojej strony nie potrzebuje gdyz takowej pomocy udzielic nie mozesz.

I badz mniej arogancki.
Panowie, nie można z szacunkiem ze sobą rozmawiać?

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

BLyy pisze:
wolumen pisze:
rykiw pisze:Niestety, do tych którzy nie chwytają wyciągniętej ręki, pomoc nigdy nie dociera.
Ja pomocy z twojej strony nie potrzebuje gdyz takowej pomocy udzielic nie mozesz.

I badz mniej arogancki.
Panowie, nie można z szacunkiem ze sobą rozmawiać?
Pytanie kieruj do uzytkownika 'rykiw' ktorego teksty sa aroganckie.

Wasze dyskusje są bardzo ciekawe, ale fakt faktem, że w mało elegancki sposób odzywacie się do siebie.Anna01
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 17:53 przez janowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

rykiw pisze:Czy rozumiesz że słowo żywota ucieleśniło się?
Jeśli przemyślałeś to wszystko, to podziel się z nami tym co myślisz
a czy rozumiecie ,że to Słowo jest osobą?
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

rykiw

Post autor: rykiw »

wolumen pisze:
rykiw pisze:Niestety, do tych którzy nie chwytają wyciągniętej ręki, pomoc nigdy nie dociera.
Ja pomocy z twojej strony nie potrzebuje gdyz takowej pomocy udzielic nie mozesz.

I badz mniej arogancki.
Skąd wiesz jakiej pomocy mogę udzielić?
A czy widziałeś takiego uzależnionego który by myślał że pomocy potrzebuje?

Nie podobam ci się bo nie jesteś w stanie odeprzeć logicznego argumentu jaki wysunąłem?

Zamiast się koncentrować na ocenie mojej osoby zmierz się z argumentami które stawiam chociażby tu:http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 756#197756.

Słucham, co masz do powiedzenia w tej sprawie?


pozdrawiam
To samo:Wasze dyskusje są bardzo ciekawe, ale fakt faktem, że w mało elegancki sposób odzywacie się do siebie.Anna01
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 17:56 przez rykiw, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”