Duch Pański (Pana) = Duch Święty?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

wolumen pisze:Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.


Żyd. 1:2-3
2. W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.
3. Który będąc jasnością chwały i wyrażeniem istności jego, i zatrzymując wszystkie rzeczy słowem mocy swojej, oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy, usiadł na prawicy majestatu na wysokościach,
(BG)

Syn Bozy jest wszechmocny, jest Bogiem.

Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)
Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Zrozum nierozumny !! Bóg oznacza władca więc kiedy zamienimy słowo Bóg na władca wyjdzie ci...
Syn Boży zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Syn Władcy zrodzony z Władcy Stworzyciela jest Władcą.
Tak ci wyjdzie jak przetłumaczysz , czy teraz widzisz błąd w swoim ro
zumowaniu...
Obrazek
Obrazek

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

janwisniewski68 pisze:Zrozum nierozumny !! Bóg oznacza władca więc kiedy zamienimy słowo Bóg na władca wyjdzie ci...
Syn Boży zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Syn Władcy zrodzony z Władcy Stworzyciela jest Władcą.
Tak ci wyjdzie jak przetłumaczysz , czy teraz widzisz błąd w swoim rozumowaniu...
Nierozumny? Hamuj sie troche, czlowieku.

Poza tym nieprawdziwie glosisz.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

wolumen pisze:
janwisniewski68 pisze:Zrozum nierozumny !! Bóg oznacza władca więc kiedy zamienimy słowo Bóg na władca wyjdzie ci...
Syn Boży zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Syn Władcy zrodzony z Władcy Stworzyciela jest Władcą.
Tak ci wyjdzie jak przetłumaczysz , czy teraz widzisz błąd w swoim rozumowaniu...
Nierozumny? Hamuj sie troche, czlowieku.

Poza tym nieprawdziwie glosisz.
Nierozumny to nie obraza i nie znaczy głupi tak mówił Jezus .
Ludzie mówią źle i źle czynią bo nie rozumieją że to co robią a najpierw mówią jest złe bo gdyby wiedzieli to by tego nie robili...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

"wolumen"

Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.


Żyd. 1:2-3
2. W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.
3. Który będąc jasnością chwały i wyrażeniem istności jego, i zatrzymując wszystkie rzeczy słowem mocy swojej, oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy, usiadł na prawicy majestatu na wysokościach,
(BG)

Syn Bozy jest wszechmocny, jest Bogiem.

Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)


Izaj. 43:11-13
11. Ja, Jam jest Pan, a niemasz oprócz mnie zbawiciela.
12. Ja oznajmuję i wyswabadzam, i opowiadam, a niemasz nikogo między wami z obcych bogów; i wyście mi tego świadkami, mówi Pan, żem ja Bóg.
13. Pierwej niż dzień był, Jam jest, a niemasz, ktoby wyrwał z ręki mojej; gdy co uczynię, i któż to odwróci?
(BG)


Izaj. 49:26
26. I tych, którzy cię pustoszą, własnem ich ciałem nakarmię, a krwią swoją jako moszczem upiją się. I pozna wszelkie ciało, żem Ja Pan, zbawiciel twój, i odkupiciel twój, mocny Jakóbowy.
(BG)
Oz. 13:4
4. Gdyżem Ja jest Pan, Bóg twój, od wyjścia z ziemi Egipskiej; a Boga oprócz mnie nie poznałeś, i niemasz zbawiciela oprócz mnie.
(BG)
http://www.panmojbogmoj.eu/index.php?op ... itstart=16
.
Kol.1,15-16 On to jest Pan Jezus Chrystus Obrazem, czyli osobą, czyli postacią Boga niewidzialnego, Boga, który jest Duchem Świętym.

Ten to Duch Święty zrodził sobie postać, w której to postaci zamieszkał, dlatego ta postać jest pierworodną wobec wszystkich stworzeń.
Ponieważ w Nim tj. w Duchu Świętym, który wypełnia wszechświat, wszystko zostało stworzone, wszystko co jest w niebie
i wszystko co jest na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony
, czy panowania czy nadziemskie władze, czy zwierzchności.
Wszystko przez Pana Jezusa Chrystusa zostało stworzone, wszystko też dla Jego Chwały zostało stworzone.
Ponieważ Sobie do usługiwania stworzył aniołów i ich zwierzchników, dlatego jest ich Panem i Bogiem wszystkich Zastępów niebiańskich[/quote]

.
Bog Ojciec objawil Siebie poprzez Syna Bozego, Boga, Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Pan Jeszuah Mesjasz Objawia SIEBIE ,ze JEST OJCEM -
kto Mnie widzi - Widzi Ojca
jak mozesz mówic pokaż nam Ojca - tak dlugo JESTEM z wami i jeszcze mnie nie Poznałes .
gdybyscie Ojca Poznali Poznali byście Mnie -nie znacie ani Mnie ani Ojca
Ten który Mnie posłął -
kto Mnie widzi -widzi tego który Mnie Posłął ..
itd

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

kesja pisze:Pan Jeszuah Mesjasz Objawia SIEBIE ,ze JEST OJCEM -
kto Mnie widzi - Widzi Ojca
jak mozesz mówic pokaż nam Ojca - tak dlugo JESTEM z wami i jeszcze mnie nie Poznałes .
gdybyscie Ojca Poznali Poznali byście Mnie -nie znacie ani Mnie ani Ojca
Ten który Mnie posłął -
kto Mnie widzi -widzi tego który Mnie Posłął ..
itd
Syn Bozy to Syn Bozy.
Bog Ojciec to Bog Ojciec.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

rykiw

Post autor: rykiw »

kesja pisze: Nie wiesz , ponieważ pisze duchem .
Co pisze, kto pisze?
Wyrażaj się akuratnie.
Jeśli „co” to jest napisane, jeśli „kto” to piszę.
Co więc napisałaś?

Nie wiesz ,ze Bóg JEST DUCHEM ...nie widzisz róznicy między Duchem a duchami ?
Napisałem ci że wiem, więc po co się wysilasz?
Widzę też (i pewnie nie tylko ja) różnicę pomiędzy „Duchem a duchami”, do pierwszego odnosi się liczba pojedyncza, do drugiego mnoga.
Jezus TO DUCH .
Nonsens. Gdzie to wyczytałaś?
Jezus nie tylko za życia w ciele cielesnym ale i po zmartwychwstaniu sam zapewniał, że duchem nie jest.
Mówi o tym ON SAM i mówi o tym ap Paweł ... drwisz z innych że nie potrafią czytac ,ale i u ciebie widac braki w rozumieniu ..
Przede wszystkim wypraszam sobie Twój ton rozmowy i Twoje obelgi, pokaż gdzie jest tak napisane a wtedy cały świat się dowie, komu brakuje zrozumienia, jeśli koniecznie w tym tonie chcesz prowadzić dyskusję.
Proszę, czekam na werset(y) który(e) mówi że „Jezus TO DUCH „
Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .
Radziłbym się poduczyć trochę zanim zaczniesz innych pouczać, choć mówiąc to zdaję sobie sprawę z tego że tak naprawdę to jest dar boży, na który nawet zasłużyć nie można nie mówiąc o nauczeniu się czegokolwiek, zatem życzę ci raczej łaski, choć z takim osobistym usposobieniem nadzieja jest raczej nikła.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »


Przede wszystkim wypraszam sobie Twój ton rozmowy i Twoje obelgi, pokaż gdzie jest tak napisane a wtedy cały świat się dowie, komu brakuje zrozumienia, jeśli koniecznie w tym tonie chcesz prowadzić dyskusję.
Proszę, czekam na werset(y) który(e) mówi że „Jezus TO DUCH „



Radziłbym się poduczyć trochę zanim zaczniesz innych pouczać, choć mówiąc to zdaję sobie sprawę z tego że tak naprawdę to jest dar boży, na który nawet zasłużyć nie można nie mówiąc o nauczeniu się czegokolwiek, zatem życzę ci raczej łaski, choć z takim osobistym usposobieniem nadzieja jest raczej nikła.
tak traktujesz kazdego i TE powyższe słowa WEŻ DO SIEBIE bo nikomu nie szczędzisz OBELG ,ironi ,sarkazmu ,chamstwa. wszystkim nam brakuje zrozumienia
tówj TON rozmowy wszyscy sobie pochwalają , każdy nieuk nie moze sie doczekac twojej mądrości ... twoje osobiste usposobienie jest iście NARCYSTYCZNE ..

przegladasz sie w swoim samouwielbieniu - dlatego innych za nieuków masz by twojego
nie było widac .

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

janwisniewski68 pisze:Nie jest bogiem bo Bóg to najwyższy władca w całym wszechświecie i nie ma nikogo nad nim .
Tak jak syn króla nie jest królem i nie pełni najwyższej funkcji tylko jego Ojciec król i tak jak królewicz ma pochodzenie królewskie tak syn Boga ma pochodzenie Boskie .

Tak jak pisałem na portalu Islamskim tak tu mówię Synem Boga jest ten który zostanie uznany przez Boga za swojego syna ale taki wcześniej musi być wiernym sługą Boga.

I tak jak Jezus powiedział że jego bratem jest ten co wykonuje wolę Boga Ojca mego czyli tak jak Jezus wykonywał sumiennie wolę Boga.

Jeden jest Bóg władca i jeden jest stworzyciel wszystkiego Ojciec.

Jeśli ktoś wymyślił komputer to nazywacie go Ojcem komputera bo go stworzył tak samo Bóg Ojciec jest stworzycielem wszystkiego co w niebie i na ziemi i dlatego że wszystko stworzył jest Ojcem swojego stworzenia i zarazem Bogiem wszystkiego czyli najwyższym władcą nad którym nie ma nikogo i nie było i nie będzie!!!!


Jezus nauczał o byciu wiernym niewolnikiem a później o staniu się synem i zarazem bratem Jezusa , czy nie mówił że niewolnik nie wie co zamierza Pan tylko syn wie co zamierza Pan dlatego wykonując wolę Boga możemy dostąpić łaski uświęceni przez otrzymanie ducha od Boga i staniem się jego synem a wraz z duchem otrzymujemy wiedzę o Ojcu, której nie otrzyma nikt kto nie wypełnił warunków nowego przymierza i nie został ochrzczony duchem świętym .


Nie jednym mówią że otrzymali ducha >> nauczyciele tego świata choć go nie otrzymali aby móc manipulować ludźmi dla własnej korzyści..

Są to ci o których Jezus mówił że sami nie wchodzą i innym wejść nie dają czy przeszkadzają a robią to dlatego że wybrali dostatnie życie w tym systemie rzeczy , więc podporządkowali się władcy tego świata szatanowi który ich sowicie za to wynagradza.

Proponował to Jezusowi na pustyni ale Jezus to odrzucił .
Kiedy Bóg odrzucił kapłanów oni przyjęli od szatana to co Jezus odrzucił .
dośc ciekawie i trafnie piszesz - ale ....

islam to twoje ulubione wyznanie ale co do tego ma Jeszua po co to mieszasz ?
Chyba jedynie by zaprzeczac JEGO BYCIU OJCEM byciu Bogiem ...
.
Syn króla nie jest królem - piszesz ...
ale i król ziemski nie jest synem Boga - jeśli nie ma Ducha Syna Jego .
.piszesz- Synem Boga jest ten ,ktorego Bóg uzna za Syna

zgadzam sie z tym i widac to w SŁOWACH - ale wy bierzecie to do Jezusa ..
.
Niewolnikiem jest kazdy ,kto grzeszy i chyba do tego jezus nie nawoływał a raczej powiedział Jeśli WAS SYN WYZWOLI - WOLNI bedziecie - chodziło o grzech ...
.

rykiw

Post autor: rykiw »

kesja pisze:

Przede wszystkim wypraszam sobie Twój ton rozmowy i Twoje obelgi, pokaż gdzie jest tak napisane a wtedy cały świat się dowie, komu brakuje zrozumienia, jeśli koniecznie w tym tonie chcesz prowadzić dyskusję.
Proszę, czekam na werset(y) który(e) mówi że „Jezus TO DUCH „



Radziłbym się poduczyć trochę zanim zaczniesz innych pouczać, choć mówiąc to zdaję sobie sprawę z tego że tak naprawdę to jest dar boży, na który nawet zasłużyć nie można nie mówiąc o nauczeniu się czegokolwiek, zatem życzę ci raczej łaski, choć z takim osobistym usposobieniem nadzieja jest raczej nikła.
tak traktujesz kazdego i TE powyższe słowa WEŻ DO SIEBIE bo nikomu nie szczędzisz OBELG ,ironi ,sarkazmu ,chamstwa. wszystkim nam brakuje zrozumienia
tówj TON rozmowy wszyscy sobie pochwalają , każdy nieuk nie moze sie doczekac twojej mądrości ... twoje osobiste usposobienie jest iście NARCYSTYCZNE ..

przegladasz sie w swoim samouwielbieniu - dlatego innych za nieuków masz by twojego
nie było widac .

W tej sytuacji Słoneczko życzę ci 100 krotnego błogosławieństwa bożego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

rykiw & kesja, proszę o spokój
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Hardi pisze:rykiw & kesja, proszę o spokój
He, he...
Trafili na siebie... :s_oczko: :

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Jaka miła, chrześcijańska wymiana zdań i poglądów :-D

Rykiw , przetrzymasz ;-), kup więcej chleba co by nim odrzucać.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

adminko UWAZASZ ZE RZUCAM KAMIENIAMI ?

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Kesjo kochana, uważam, że jesteś właścicielką jakiegoś kamieniołomu :-D
Ale, żeby się nie denerwować Twoim zachowaniem, postanowiłam traktować Cię jako swoisty "folklor" tego forum. A folklor jest jak wiadomo - bezcenny dla dziedzictwa i tożsamości narodowej.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

rykiw

Post autor: rykiw »

Anna01 pisze:Jaka miła, chrześcijańska wymiana zdań i poglądów :-D

Rykiw , przetrzymasz ;-), kup więcej chleba co by nim odrzucać.
Naprawdę, ta wypowiedź przerasta moją wyobraźnię co do znaczenia tej alegorii.
Jak wytłumaczysz o co chodzi to zastosuję się (być może) do Twojej porady.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”