Duch Pański (Pana) = Duch Święty?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

rykiw

Post autor: rykiw »

Talmid2Tes2,15 pisze:
rykiw pisze:Czy rozumiesz że słowo żywota ucieleśniło się?
Jeśli przemyślałeś to wszystko, to podziel się z nami tym co myślisz
a czy rozumiecie ,że to Słowo jest osobą?

Pozwól że odpowiem, NIE.
Rozumiemy natomiast że słowo osobą być nie może, bowiem pogląd taki jest sprzeczny z treścią Pisma.


pozdrawiam

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Co mówi Pismo:

Jan. 1:14
14. A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

rykiw

Post autor: rykiw »

Jachu pisze:Co mówi Pismo:

Jan. 1:14
14. A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(BW)
Jasior, zerknij z łaski swojej na post wyżej i odpowiedz proszę czy chcesz dowieść że osoba (Słowo) stała się ciałem???

Stała się ciałem osoby Jezusa może?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Tak , dokładnie - SŁOWO STAŁ SIE CIAŁEM - Chlebem

SŁOWO Obleka Siebie Kształtem z Postawy CZŁOWIEKIEM .
To bardzo Wąska Brama ,Bardzo .

rykiw

Post autor: rykiw »

kesja pisze:Tak , dokładnie - SŁOWO STAŁ SIE CIAŁEM - Chlebem

SŁOWO Obleka Siebie Kształtem z Postawy CZŁOWIEKIEM .
To bardzo Wąska Brama ,Bardzo .

Pytanie było retoryczne i miało na celu dać czytelnikowi możliwość zreflektowania się i powrotu ze świata absurdu do świata realnej rzeczywistości.
Twoja odpowiedź pochodzi ze świata baśni i podejrzewam że dlatego nie zawiera żadnej wartości merytorycznej, jest w całej swej rozciągłości deklaracją.

Zatem na Twój „argument” „Tak , dokładnie” mogę powiedzieć tylko: Nie, z pewnością nie!.
Jeśli przedstawisz dowody na prawdziwość swoich deklaracji wtedy się do nich ustosunkuję, jeśli będziesz deklarować, to ja będę zwyczajnie zaprzeczał (deklarował).


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Mam ci przedstawic dowód ,ze Bóg JEST DUCHEM ?

rykiw

Post autor: rykiw »

kesja pisze:Mam ci przedstawic dowód ,ze Bóg JEST DUCHEM ?

Wiem, ze Bóg jest duch, wiec nie ma potrzeby przedstawiać dowodów, ale Jezus byl czlowiekiem a nie duchem, zatem co tutaj implikiujesz?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Nie wiesz , ponieważ pisze duchem .
Nie wiesz ,ze Bóg JEST DUCHEM ...nie widzisz róznicy między Duchem a duchami ?
Jezus TO DUCH .
Mówi o tym ON SAM i mówi o tym ap Paweł ... drwisz z innych że nie potrafią czytac ,ale i u ciebie widac braki w rozumieniu ..
Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

kesja pisze:Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
Zupelnie nie rozumiem.
Moglabys wyjasnic?
kesja pisze:W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .
Podobnie jak wyzej.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

wolumen pisze:
kesja pisze:Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
Zupelnie nie rozumiem.
Moglabys wyjasnic?
kesja pisze:W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .
Podobnie jak wyzej.
Ojciec nie równa się syn > Bóg objawił siebie po przez swojego syna Chrystusa.
Obrazek
Obrazek

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

janwisniewski68 pisze:
wolumen pisze:
kesja pisze:Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
Zupelnie nie rozumiem.
Moglabys wyjasnic?
kesja pisze:W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .
Podobnie jak wyzej.
Ojciec nie równa się syn > Bóg objawił siebie po przez swojego syna Chrystusa.
Bog Ojciec objawil Siebie poprzez Syna Bozego, Boga, Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

wolumen pisze:
janwisniewski68 pisze:
wolumen pisze:
kesja pisze:Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
Zupelnie nie rozumiem.
Moglabys wyjasnic?
kesja pisze:W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .
Podobnie jak wyzej.
Ojciec nie równa się syn > Bóg objawił siebie po przez swojego syna Chrystusa.
Bog Ojciec objawil Siebie poprzez Syna Bozego, Boga, Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Czy mam rozumieć że jest dwóch Bogów Bóg Ojciec i Bóg syn ??
Ja wyznaję jednego jedynego Boga Boga Abrahama i uznaję Jezusa jako tego który cierpiał za moje grzechy abym mógł wyzwolić się od szatana i abym mógł wyjść z niewoli grzechu i tak się stało..!!
Obrazek
Obrazek

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

janwisniewski68 pisze:Czy mam rozumieć że jest dwóch Bogów Bóg Ojciec i Bóg syn ??
Ja wyznaję jednego jedynego Boga Boga Abrahama i uznaję Jezusa jako tego który cierpiał za moje grzechy abym mógł wyzwolić się od szatana i abym mógł wyjść z niewoli grzechu i tak się stało..!!
Bog Ojciec i Syn Bozy to odrebne Osoby ale sa jednego Ducha.
Syn Bozy zawsze pelni wole Boga Ojca.
Syn Bozy zawsze zgadza sie z wola Boga Ojca i zawsze sie z wola Boga Ojca utozsamia.
Nauka Syna Bozego jest nauka Boga Ojca.
Syn Bozy jest Poslancem Boga Ojca.
Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca ma natura Boza jest wiec Bogiem, ma nierozerwalna wiez z Bogiem Ojcem.
Zjednoczeni w Duchu Bog Ojciec z Synem Bozym maja te sama wole, wszechmoc i majestat przy uwzglednieniu ze wszystko pochodzi od Boga Ojca.
Bog Ojciec i Syn Bozy zjednoczeni w Duchu sa rowniez zjednoczeni w Imieniu, Bog.
Bogiem Syna Bozego jest Bog Ojciec.
Jeden tylko jest Bog, Bog Ojciec, Bog Najwyzszy.

Syn Bozy przemawial w imieniu Boga Ojca, z woli Boga Ojca i bedac uprawnionym przez Boga Ojca do Imienia, Bog.

2 Moj. 20:2
2. Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.
(BG)

2 Moj. 6:2-3
2. Nadto mówił Bóg do Mojżesza i rzekł do niego: Jam Pan,
3. Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich.
(BG)

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Nie jest bogiem bo Bóg to najwyższy władca w całym wszechświecie i nie ma nikogo nad nim .Tak jak syn króla nie jest królem i nie pełni najwyższej funkcji tylko jego Ojciec król i tak jak królewicz ma pochodzenie królewskie tak syn Boga ma pochodzenie Boskie .Tak jak pisałem na portalu Islamskim tak tu mówię Synem Boga jest ten który zostanie uznany przez Boga za swojego syna ale taki wcześniej musi być wiernym sługą Boga.I tak jak Jezus powiedział że jego bratem jest ten co wykonuje wolę Boga Ojca mego czyli tak jak Jezus wykonywał sumiennie wolę Boga.Jeden jest Bóg władca i jeden jest stworzyciel wszystkiego Ojciec.
Jeśli ktoś wymyślił komputer to nazywacie go Ojcem komputera bo go stworzył tak samo Bóg Ojciec jest stworzycielem wszystkiego co w niebie i na ziemi i dlatego że wszystko stworzył jest Ojcem swojego stworzenia i zarazem Bogiem wszystkiego czyli najwyższym władcą nad którym nie ma nikogo i nie było i nie będzie!!!!

Jezus nauczał o byciu wiernym niewolnikiem a później o staniu się synem i zarazem bratem Jezusa , czy nie mówił że niewolnik nie wie co zamierza Pan tylko syn wie co zamierza Pan dlatego wykonując wolę Boga możemy dostąpić łaski uświęceni przez otrzymanie ducha od Boga i staniem się jego synem a wraz z duchem otrzymujemy wiedzę o Ojcu, której nie otrzyma nikt kto nie wypełnił warunków nowego przymierza i nie został ochrzczony duchem świętym . Nie jednym mówią że otrzymali ducha >> nauczyciele tego świata choć go nie otrzymali aby móc manipulować ludźmi dla własnej korzyści..
Są to ci o których Jezus mówił że sami nie wchodzą i innym wejść nie dają czy przeszkadzają a robią to dlatego że wybrali dostatnie życie w tym systemie rzeczy , więc podporządkowali się władcy tego świata szatanowi który ich sowicie za to wynagradza.
Proponował to Jezusowi na pustyni ale Jezus to odrzucił .Kiedy Bóg odrzucił kapłanów oni przyjęli od szatana to co Jezus odrzucił .
Obrazek
Obrazek

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.


Żyd. 1:2-3
2. W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.
3. Który będąc jasnością chwały i wyrażeniem istności jego, i zatrzymując wszystkie rzeczy słowem mocy swojej, oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy, usiadł na prawicy majestatu na wysokościach,
(BG)

Syn Bozy jest wszechmocny, jest Bogiem.

Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)


Izaj. 43:11-13
11. Ja, Jam jest Pan, a niemasz oprócz mnie zbawiciela.
12. Ja oznajmuję i wyswabadzam, i opowiadam, a niemasz nikogo między wami z obcych bogów; i wyście mi tego świadkami, mówi Pan, żem ja Bóg.
13. Pierwej niż dzień był, Jam jest, a niemasz, ktoby wyrwał z ręki mojej; gdy co uczynię, i któż to odwróci?
(BG)


Izaj. 49:26
26. I tych, którzy cię pustoszą, własnem ich ciałem nakarmię, a krwią swoją jako moszczem upiją się. I pozna wszelkie ciało, żem Ja Pan, zbawiciel twój, i odkupiciel twój, mocny Jakóbowy.
(BG)


Oz. 13:4
4. Gdyżem Ja jest Pan, Bóg twój, od wyjścia z ziemi Egipskiej; a Boga oprócz mnie nie poznałeś, i niemasz zbawiciela oprócz mnie.
(BG)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”