Zasmucanie ducha świętego - Efezjan 4:30

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Krzycho,

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, bo według mnie jest to odwracanie kota ogonem.

Jeżeli ty nazywasz odwracanie kota ogonem cytowanie dzieł Trynitarnych to gratuluję obiektywizmu : :-D

Wskaż chociaż jeden werset biblijny gdzie Duch św materializował się przybierając ciało ludzkie tak jak to robili aniołowie ? Nadawanie cech osobowych czemuś w Piśmie św nie należy do rzadkości .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Krzycho
Posty: 162
Rejestracja: 07 lip 2012, 14:25

Post autor: Krzycho »

David77 pisze:Krzycho,

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, bo według mnie jest to odwracanie kota ogonem.

Jeżeli ty nazywasz odwracanie kota ogonem cytowanie dzieł Trynitarnych to gratuluję obiektywizmu : :-D

Wskaż chociaż jeden werset biblijny gdzie Duch św materializował się przybierając ciało ludzkie tak jak to robili aniołowie ? Nadawanie cech osobowych czemuś w Piśmie św nie należy do rzadkości .
Nie pisalem o dzielach tylko o Twojej interpretacji.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Krzycho,
Nie pisalem o dzielach tylko o Twojej interpretacji.
Zatem jeszcze raz tyma razem łopatologicznie :

Biblia Tysiąclecia Księga Ezechiela 36;27 w na dole do tego wersetu znajduje się taki oto komentarz ;ST mówi bardzo często o ,,duchu świętym '' w znaczeniu jeszcze nieosobowej siły Bożej '' Cytat pochodzi z BT

Żydzi pomimo tego że czasami Duchowi św są przypisywane cechy osobowe nigdy nie utożsamiali Ducha św z osobą czy też z samym Bogiem ,nie robił tego również Jezus . Dla pierwszych chrześcijan Duch św to ,,coś '' a nie ktoś to dar jakiego udzielał Bóg . Z godnie z zapowiedzią Jezus pierwsi uczniowie mieli otrzymać Ducha św

Łuk 24:48 Wy jesteście świadkami tego. (49) A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości.

Ten sam autor Łukasz w Dz ap.piesze:
Dz 1:4 A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie; (5) Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym.
:
Tą obietnicą Ojca było otrzymanie nie samego Boga :-D

Rz 8:11 A jeśli Duch tego,(Boga ) który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten,( Bóg ) który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.

1 Kor 6:14 A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją.

W Rz 8:11 Paweł pisze że Bóg wskrzesił Jezusa przez Ducha swego zatem Duch Boży to nie sam Bóg

W 1 Kor 6:14 Paweł nawiązując do tego samego wydarzenia nazywa Ducha św mocą

1 Kor 2:12 A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.

Gdyby Duch św był samym Bogiem to Paweł najwyraźniej pisząc te słowa nie napisał by że ,, otrzymaliśmy Ducha który jest z Boga


το πνευμα εκ του θεου
przyimek εκ który występuje tutaj w Genitivusie wskazuje na Boga z którego pochodzi Duch św
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

nephesh
Posty: 277
Rejestracja: 04 maja 2007, 18:56
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: nephesh »

Interesujące jest to, że Ten, który ma wprowadzić człowieka w prawdę może rzekomo przekonać kogoś o tym, że nie istnieje. Interesujące.
Ktoś kto odrzuca boską osobowość Ducha jest NIEPRZEKONYWALNY. Po prostu.
Jako że to nie argument przekonuje dziecko Boże, ale Duch Święty POPRZEZ argument.
Ergo – antytrynitarz z wyboru będzie zawsze przekonany o tym, że ma rację i nic nie wyprowadzi go z błedu.
Duch bowiem przekonuje. Nie zmusza.
To dlatego grzech przeciwko Niemu jest grzechem niewybaczalnym. Po prostu u człowieka nie działa już wtedy głos sumienia.
Podobnie jest z argumentacją biblijną. Człowiek nie uznający osobowości boskiej Trzeciej Osoby Bóstwa NIE POSIADA już nikogo, kto mógłby go przekonać i wprowadzić w prawdę.

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Duch, którego nikt nigdy nie widział, Święty Ojciec to Ten który się smuci. On to Jest wszędzie i zawsze w Tobie, we mnie, w Jezusie gdy był na ziemi (bez miary), On unosi się gdzie chce i kiedy chce, nad wodami, niebiosami, wszędzie tam gdzie Jest bo Jest, Był i Będzie.
Kiedy raduje się moje serce, że spotykam tu na forum chrześcijan to znaczy dokładnie to, że ja sam się raduję (moje serce to ja) Davidzie. Smutny Duch, to smutny Ojciec, Ten Jedyny Bóg.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

nephesh pisze:Ergo – antytrynitarz z wyboru będzie zawsze przekonany o tym, że ma rację i nic nie wyprowadzi go z błedu.
Oj nieprawda :-) mnie do Trynitaryzmu przekonano na pewien czas,ale się zagubiłem strasznie w tym i wcale tego Boga,jako Boga pełnego miłości nie odczuwałem,był dla mnie zimny i odległy,nieznany.Bóg Ojciec,jako jedyny Bóg jest dla mnie zrozumiały,ciepły i bliski .Czuję Jego obecność.
Może dlatego tak upieram sie przy nie wierze w Trójcę,przez własne doświadczenia?
nephesh pisze:To dlatego grzech przeciwko Niemu jest grzechem niewybaczalnym. Po prostu u człowieka nie działa już wtedy głos sumienia.
a to ciekawe :-) nawet bardzo bardzo,bo to właśnie ono mi ciagle mówiło,że źle robie wierząc w Trójcę.
nephesh pisze:Podobnie jest z argumentacją biblijną. Człowiek nie uznający osobowości boskiej Trzeciej Osoby Bóstwa NIE POSIADA już nikogo, kto mógłby go przekonać i wprowadzić w prawdę.
Czyli pozostaje mi.............spłonąć :-D jak ja się cieszę. Ups,ja nie wierzę w ogniste piekło,a to klops :-/ całe życie pod górkę,no nic
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

nepheshu..mnie przekonuja takie argumenty..

a ten dotyczacy bostwa Jezusa w watku..
tutaj

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=539

jest genialny... ;-)
Ostatnio zmieniony 10 lis 2013, 3:15 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Linki nie działają. :-/
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

teraz dzialaja.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

nephesh,

Przedstaw nam tutaj dowody że Duch św jest opisany tak jak Bóg czy też jego Syn Jezus , czyli :
1) gdzie można przeczytać o tym że Duch św zasiada na Tronie
2) Jeżeli Duch św jest osobą to dlaczego Pan Jezus w rozmowie z żydami nie powołał się na niego tylko na swego Ojca

Ew Jan 8: 15- 18

Wy sądzicie według ciała, Ja nikogo nie sądzę. (16) A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. (17) A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie

Obj 7:10 I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.

Gdyby Duch św był osobą to czy Jan by go tutaj pominą ?

Efz 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios;

Dlaczego Paweł pomija i w tym przypadku Ducha św jeżeli ten że jest osobą ?

1 Kor 2:12 12) A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.

Dla Pawła Duch św był czymś nie zaś kimś .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nephesh pisze:To dlatego grzech przeciwko Niemu jest grzechem niewybaczalnym.
No patrz! Co za niesprawiedliwość. :-(
Możesz grzeszyć przeciw Bogu, przeciw Jego synowi... - i wybaczą jeszcze Tobie.
Ale trzecia osoba "Trójcy" jest ponad wszystkim, i najbardziej mściwa.
Co za mściwa osoba? :mrgreen:
Dobrze myślę? :xhehe:

Może jednak duch Boży znaczy coś innego?
Nie myślałeś nigdy o tym?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Ale trzecia osoba "Trójcy" jest ponad wszystkim, i najbardziej mściwa.
To jak to jest skoro niby Duch św jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec to wychodzi na to że jakaś część jednego Boga jest mści wsza od pozostałych części Boga ? :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

A moja ręka to też część mnie. Czy jak kogoś nią uderzę w twarz to jest ona bardziej mściwa od osoby, która tą ręką pokierowała w czyjąś twarz? :)
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Jeśli to jest odruch niekontrolowany...
:-D
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”