Inny Obrońca

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ratao pisze:Jak Ci dobrze wiadomo,zgodnie z Bożym Prawem każdy z nas ma dar wolnej woli.W każdym z nas jest Duch Boży i dodatkowo Duch Święty,którzy nie wpływają na naszą wolę.Dlaczego jest tyle zła wyjaśnia biblijny cytat:"A nie ma człowiek nic ponad bydlę".

Jeśli Jezus umarł za wszystkich i wszystkich odkupił,to na czym miałoby to polegać?
Czekam na te wersety z NT,które mówią o tym,że Chrystus przez swojego Ducha Świętego jest w nas wszystkich.


Ad pierwsze podkreślenie: Nie wszyscy ludzie otrzymali zadatek Ducha Świetego,tylko wybierani z Bożego przejrzenia(ich)

Ad.wyboldowane: uwazasz,że owe bydlę też ma Ducha Świętego? ;-) ;-)

Ad:bold podkreślony: nie we wszystkich ludziach "jak leci"jest zadatek Ducha Świętego.

2 Kor. 1:19-24
19. Albowiem Syn Boży, Jezus Chrystus, który między wami przez nas jest opowiadany, to jest, przez mię i przez Sylwana, i przez Tymoteusza, nie był: Tak i Nie; ale Tak w nim było.
20. Bo ile jest obietnic Bożych, w nim są Tak i w nim są Amen, ku chwale Bożej przez nas.
21. Ale ten, który nas utwierdza z wami w Chrystusie i który nas pomazał, Bóg jest;
22. Który też zapieczętował nas i dał zadatek Ducha w serca nasze.

23. Aleć ja Boga przyzywam na świadectwo na duszę moję, iż szanując was, dotądem nie przyszedł do Koryntu;
24. Nie iżbyśmy panowali nad wiarą waszą, ale iż jesteśmy pomocnikami wesela waszego; bo wiarą stoicie.
(BG)
2 Kor. 5:1-7
1. Wiemy bowiem, że jeźli tego naszego ziemskiego mieszkania namiot zburzony będzie, budowanie mamy od Boga, dom nie rękoma urobiony, wieczny w niebiesiech.
2. Albowiem w tym namiocie wzdychamy, domem naszym, który jest z nieba, żądając być przyobleczeni.
3. Jeźliż tylko przyobleczonymi a nie nagimi znalezieni będziemy.
4. Bo którzyśmy w tym namiocie, wzdychamy, będąc obciążeni, ponieważ nie żądamy być zewleczeni, ale przyobleczeni, aby pożarta była śmiertelność od żywota.
5. A ten, który nas ku temuż właśnie przygotował, jestci Bóg, który nam też dał zadatek Ducha.
6. Przetoż mając zawsze ufność i wiedząc, że póki mieszkamy w tem ciele, pielgrzymujemy od Pana:

7. (Bo przez wiarę chodzimy, a nie przez widzenie).

Nie wszystkim Ratao,nie wszystkim,ale wybranym,-tym dawany był zadatek Ducha Świetego.
"Wszelki który z Boga jest,nie grzeszy"

Jan. 8:47
47. Ktoć z Boga jest, słów Bożych słucha; dlatego wy nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.
(BG)
2 Kor. 3:4-6
4. A takieć ufanie mamy przez Chrystusa ku Bogu,
5. Nie iżbyśmy byli sposobni, co myśleć sami z siebie, jako sami z siebie, ale sposobność nasza z Boga jest;
6. Który nas też uczynił sposobnymi sługami nowego testamentu, nie litery, ale Ducha; albowiem litera zabija, ale Duch ożywia.
(BG)

]1 Jan. 4:2
2. Przez to poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, iż Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest.
(BG)

Bóg się nie kocha w grzeszniku Ratao,więc grzesznicy nie mają zadatku Ducha Świetego,inaczej ich grzech nie byłby im poczytany,byli by w Chrystysie,który ich usprawiedliwiałby,a tak nie jest,gdyż
przeznaczeni są na Śąd w Tysiącleciu jako cieleśni ludzie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Jachu pisze:Bóg się nie kocha w grzeszniku Ratao,więc grzesznicy nie mają zadatku Ducha Świętego,inaczej ich grzech nie byłby im poczytany,byli by w Chrystusie,który ich usprawiedliwiałby,a tak nie jest,gdyż przeznaczeni są na Sąd w Tysiącleciu jako cieleśni ludzie.
oj, chyba się kocha, inaczej Syna by nie dał swego za nich

są tacy grzesznicy, których sam Bóg obdziera z brudnych szat

(Zach 3:4) I zwrócił się anioł do tych, którzy stali przed nim: Zdejmijcie z niego brudne szaty! Do niego zaś rzekł: Patrz - zdejmuję z ciebie twoją winę i przyodziewam cię szatą wspaniałą.

i tylko od przebranego zależy czy nie pójdzie utaplać się w błocie
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

Zadatek Ducha, jest czymś co daje początek. Każdy człowiek go posiada. Jeżeli w woli człowieka jest uniżenie się przed wolą Boga, to dar, który otrzymał spowoduje, rozwój( kształtowanie się) i narodzenie z Ducha.
. Narodzenie z Ducha jest zaakceptowanym przez Boga pragnieniem człowieka.
Dobra do tego jest przypowieść z

Mat 25R14W Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, który odjeżdżając, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek.
15W I dał jednemu pięć talentów, a drugiemu dwa, a trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.
26W A odpowiadając, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy! Wiedziałeś, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem.
27W Powinieneś był więc dać pieniądze moje bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem.
28W Weźcie przeto od niego ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów.
29W Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma.
30W A nieużytecznego sługę wrzućcie w ciemności zewnętrzne; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.”


Każdy człowiek musi się rozliczyć przed Bogiem z tej odrobiny( zaczatka) Ducha, który otrzymał.
Ludzie do swojego życia przyjmują różne duchy( duchy tego świata).

Poznanie Ducha Bożego daje możliwość chodzenia po prostej drodze, którą jest Jezus.

Należy rozważyć jakiego Ducha był Jezus, bo po Chrystusowym Duchu w nas, Bóg rozpoznaje swoje dzieci.

Trzeba zacząć od początku, proroctwa, o przyjściu Jezusa .
Np. Iz. 11R
1W I wyrośnie różdżka z pnia Isajego, a pęd z jego korzeni wyda owoc.
2W I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana.
3W I będzie miał upodobanie w bojaźni Pana. Nie według widzenia swoich oczu będzie sądził ani według słyszenia swoich uszu rozstrzygał,
4W lecz według sprawiedliwości będzie sądził biednych i według słuszności rozstrzygał sprawy ubogich na ziemi. Rózgą swoich ust będzie chłostał zuchwalca, a tchnieniem swoich warg zabije bezbożnika”

Bardzo ważne jest aby widzieć w jaki sposób działa ten Duch i jakie są efekty Jego działania.
Żeby to dokładnie wytłumaczyć musiałbym napisać książkę. No, ale tak bardzo ogólnie.

W tym Duchu nie ma znaczenia , czy wilk i jagnię, lampart czy koźle, cielę czy lwiątko itd.
Jezus jako mały chłopiec( natura dziecka lub baranka) i 6W poprowadzi je. Poprowadzi oznacza, doprowadzi do jedności natury Bożej.
Wszystkie charaktery( natury) umierają, a w zamian stajemy się, pod wpływem Ducha Bożego według istoty Bożej.
To wszystko może się dziać wyłącznie pod wpływem( prowadzeniem ) Ducha Bożego, którego obiecał po swoim odejściu Jezus.
Ducha Prawdy, Pocieszyciela.

Ew. Łuk. 9R 55W „ A On, obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście.”

Zadaniem, każdego wierzącego w Boga człowieka jest widzieć, jakiego jestem ducha, czy ten duch, który jest we mnie, jest tym samym Duchem, którego ma Jezus?
Z Bogiem będą tylko ci, co będą mieli naturę dziecka( baranka).
Ew. Łuk. 18R 17W „ Zaprawdę, powiadam wam, kto nie przyjmuje Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego.”
Doświadczenia w naszym życiu doskonale pokazują, do kogo należymy i co powinno ulec zmianie, by być podobnym do wzorca( Jezusa), by stać się Jego bratem i siostrą, a razem dziećmi Boga.

Czy służymy Bogu według Jego woli zgodnie w Nowym Przymierzu w duchu i Prawdzie( Bożym Słowie- Jezusie i Jego nauce, czy zupełnie w czym innym( własnych upodobaniach i ideach, czy naukach ludzkich)?
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Teresa pisze:...i 6W...
co to za skrót?

http://www.youtube.com/watch?v=21VVO_6TGtE :lol:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Teresa pisze:Bardzo ważne jest aby widzieć w jaki sposób działa ten Duch i jakie są efekty Jego działania.

Żeby to dokładnie wytłumaczyć musiałbym napisać książkę. No, ale tak bardzo ogólnie.
Czy to literówka,czy też nieoznakowany cytat z kogoś?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”