Inny Obrońca

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

Obrońcą nie może być rzecz. Byłaby to obrona.
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

judejahu,
Obrońcą nie może być rzecz. Byłaby to obrona.
Mamy wiele przykładów w Biblii Personifikacji czyli uosabianie rzeczy którym są przypisywane cechy osobowe ale jak wiemy nie stają się one przez to osobami .

Podobnie jest ze słowem Parakletos - Obrońca w grece jest to rzeczownik rodzaju męskiego dlatego jest on przedstawiany jako obrońca ten który wspiera ale jest to nic innego jak jak dostosowanie do reguł gramatycznych jakie występują w danym języku .

Rodzaj rzeczownika nie decyduje jeszcze o tym że dany rzeczownik chociaż posiada rodzaj męski musi być osobą :

Weźmy pierwszy z brzegu przykład słowo ,,Słońce '' my mówimy to Słońce apostołowie mówili Ten Słońce ο ηλιος ,chociaż w tym przypadku Słowo słońce jest poprzedzone rodzajnikiem rodzaju męsko ho -Ten to jednak wiemy że Słońce nie jest Osobą .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

David77 pisze:Rodzaj rzeczownika nie decyduje jeszcze o tym że dany rzeczownik chociaż posiada rodzaj męski musi być osobą :
jeśli o owym rzeczowniku napisano że mówi , może się zasmucić , można przeciw niemu zgrzeszyć to wskazuje że rzeczownik ów jest osobą
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Talmid2Tes2,15,

jeśli o owym rzeczowniku napisano że mówi , może się zasmucić , można przeciw niemu zgrzeszyć to wskazuje że rzeczownik ów jest osobą

Przy 1:20 Mądrość woła na ulicach, na placach głos swój podnosi;

Zatem Mądrość musi być osobą :-D

Jeżeli sięgniemy do greki to możemy wywnioskować że σοφία jest rodzaju żeńskiego gdyż postrada rodzajnik ἡ -ta :-D

2 Tesal. 2.10:

"I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić".

Czy na podstawie tego tekstu można wnioskować że prawda jest osobą ?

Rzeczownik η αληθεια- Prawda jest również i w tym przypadku rodzaju żeńskiego , jednak żaden człowiek nie będzie się spierał że Prawda jest osoba .

Neh 9:29 Ostrzegałeś ich, aby ich nawrócić do swego Zakonu, lecz oni podle postąpili i nie słuchali twoich przykazań i grzeszyli przeciwko twoim prawom. Jeżeli je człowiek wypełnia żyje. Lecz oni odwracali się do nich
plecami, usztywniali swoje karki i nie usłuchali.

Skoro Izraelici grzeszyli przeciwko Prawu Bożemu czy ma być to dowodem że Prawo jest osobą ? :-D

Rzeczownik Prawo (ο νομος ) jest rodzaju męskiego .

Kolejnym tekstem gdzie grzechowi został przypisane cechy osobowe jest :

1 Moj 4:7 Wszak byłoby pogodne, gdybyś czynił dobrze, a jeśli nie będziesz czynił dobrze, u drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim
panować.

Czy rzeczownik η αμαρτια wskazuje na osobę ? skoro czyha u drzewu i kusi

Duch św odgrywa bardzo dużą rolę w Zbawianiu jednak Apostołowie nie zaliczali go do Osób .

1 Kor 8: 6 Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Apostoł Pławę w tym tekście pomija Ducha św a nie zrobił by tak gdy by Duch św był Osobą

Obj 5:13 I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.

Również w tym tekście apostoł Jan pomija Ducha św .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A może jednak tak to należy pojmować:
Parakletos
http://webcache.googleusercontent.com/s ... pl&ct=clnk
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Inny Obrońca

Post autor: amiko »

Talmid2Tes2,15
We wszystkich wersetach mamy to samo słowo: Obrońca . W pierwszym zostaje tak określony Jezus, pozostałe mówią o Duchu Św. jako o innym obrońcy.
Wynika z tego że Duch jest inną Osobą różną od Syna. Osobą a nie bezosobową mocą; czy energią.
[center]OD CHWILI CZYNU ZBAWCZEGO,CHRYSTUS JEST OBECNY W KAŻDYM CZŁOWIEKU JAKO POCIESZYCIEL I ZBAWICIEL[/center]
Zajrzałem do To jest Moje Słowo... ,aby przeczytać,co sam Chrystus mówi na ten temat:

72. 6 Jeżeli Mnie miłujecie, spełniajcie przykazania Moje. A Ja prosić będę Ojca i On da wam innego Pocieszyciela, który na zawsze pozostanie z wami: Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, gdyż nie widzi Go i nie zna; lecz wy Go znacie, gdyż Duch przebywa w was i w was pozostanie.


Chrystus, wyjaśnia, prostuje i pogłębia słowo:

Człowiek jest świątynią Ducha Świętego, gdyż w nim, w głębi duszy, mieszka duchowe ciało z Boga. W tej świątyni, w człowieku i w duszy, od chwili Czynu Zbawczego, Ja Jestem Pocieszycielem i Zbawicielem, Duchem życia. Kto uświęca tę świątynię, spełniając przykazania, ten żyje we Mnie, a Ja żyję i działam przez niego.
Chrystus wyjaśnia,że od chwili Czynu Zbawczego,przez swojego Ducha Świętego jest obecny w każdym człowieku jako jego Pocieszyciel i Zbawiciel.Jest to bardzo ważna prawda i ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł i apostołowie (Kol.1.24-28).Jest to zgodne z Nowym Przymierzem Ducha Świętego,które było zapowiedziane w ST.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i jest ona ukrywana przed wiernymi z obawy przed utraceniem znaczenia,władzy i pieniędzy.

Jak obecnie niezgodnie z tym co pisze w NT, oszukuje się wiernych co do obecności w nich Chrystusa przez swojego Ducha Świętego:

-u protestantów naucza się,że Chrystus jest obecny jedynie w tych,którzy się "narodzili na nowo".Narodzenie na nowo jest uznaniem Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela,
-u katolików naucza się,że Chrystus zamieszkuje w nich od chwili "chrztu świętego",którego udzielają księża już niemowlętom.

Jestem bardzo ciekawy jak to jest u ŚJ i Badaczy Pisma i proszę te osoby,aby napisały na ten temat.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ratao pisze:Jestem bardzo ciekawy jak to jest u ŚJ i Badaczy Pisma i proszę te osoby,aby napisały na ten temat.
A po co,skoro Ratao vel Angelo i tak wie swoje i powtarza to jak mantrę,nie przyjmując żadnej innej wiedzy i wszystko kontestując.
W post wyżej zapodany jest link,w ktorym jest podane wyrozumienie i wiedza Badaczy,a On prosi o podanie 'jakie jest zrozumienie" m.innymi Badaczy. Widać,że nie czyta,lecz nakręca. ;-)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Jachu,

A po co,skoro Ratao vel Angelo i tak wie swoje i powtarza to jak mantrę,nie przyjmując żadnej innej wiedzy i wszystko kontestując.
W post wyżej zapodany jest link,w ktorym jest podane wyrozumienie i wiedza Badaczy,a On prosi o podanie 'jakie jest zrozumienie" m.innymi Badaczy. Widać,że nie czyta,lecz nakręca

ratao raz twierdzi że Jezus to Syn Boga innym razem zaś pisze że Bóg jest Synem , to takie pomieszanie z poplątaniem .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

ratao pisze:u katolików naucza się,że Chrystus zamieszkuje w nich od chwili "chrztu świętego",którego udzielają księża już niemowlętom.
nie tylko Jezus ale cała Trójca , obecność ta polega na łasce uświęcającej .
Bóg jest też obecny w każdym stworzeniu - jako zasada istnienia
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu pisze:
ratao pisze:Jestem bardzo ciekawy jak to jest u ŚJ i Badaczy Pisma i proszę te osoby,aby napisały na ten temat.
A po co,skoro Ratao vel Angelo i tak wie swoje i powtarza to jak mantrę,nie przyjmując żadnej innej wiedzy i wszystko kontestując.
W post wyżej zapodany jest link,w ktorym jest podane wyrozumienie i wiedza Badaczy,a On prosi o podanie 'jakie jest zrozumienie" m.innymi Badaczy. Widać,że nie czyta,lecz nakręca. ;-)
A skąd ja mam wiedzieć,że ten link odnosi się do BP?
Pamiętamy, że „parakletos” to także pomocnik, mówiący za nas w sądzie. Gdy jesteśmy na sądzie Bożym, Duch Święty w naszych sercach „pomaga”, „broni” – wskazując na okup. Ale to nie inna osoba, lecz moc Boża, którą jesteśmy prowadzeni. Ducha Bożego mamy „przyjąć”, czego nie może świat. Do serca nie przyjmuje się osoby, lecz Ducha Bożego, jego wpływ, moc. Obecność Ducha Świętego w naszych sercach, to obecność Boga poprzez tego Ducha, a więc Jego wpływu.
W artykule tym nie pisze,że wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego,ale,że trzeba przyjąć Ducha Bożego.Duch Boży to nie jest to samo co Duch Święty.

-Syn Boży Chrystus jest w nas wszystkich obecny przez swojego Ducha Świętego,
-Bóg jest w nas wszystkich obecny przez swojego Ducha Bożego.

"Obecność Ducha Świętego w naszych sercach",to nie jest obecność Boga przez tego Ducha,ale obecność Chrystusa jako Pocieszyciela,Ducha Prawdy,który wprowadza we wszelką prawdę i jako Zbawiciela.Jest to wynik Nowego Przymierza Ducha Świętego.W obecnym chrześcijaństwie nie widzi się najważniejszej roli obecnego w nas Chrystusa jako Osobistego Zbawiciela,za którym trzeba iść osobiście do zbawienia.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ratao pisze:W artykule tym nie pisze,że wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego,ale,że trzeba przyjąć Ducha Bożego.Duch Boży to nie jest to samo co Duch Święty.

-Syn Boży Chrystus jest w nas wszystkich obecny przez swojego Ducha Świętego,
-Bóg jest w nas wszystkich obecny przez swojego Ducha Bożego.

"Obecność Ducha Świętego w naszych sercach",to nie jest obecność Boga przez tego Ducha,ale obecność Chrystusa jako Pocieszyciela,Ducha Prawdy,który wprowadza we wszelką prawdę i jako Zbawiciela.Jest to wynik Nowego Przymierza Ducha Świętego.W obecnym chrześcijaństwie nie widzi się najważniejszej roli obecnego w nas Chrystusa jako Osobistego Zbawiciela,za którym trzeba iść
osobiście do zbawienia.
Lepiej zawierzyć temu,który był "naczyniem wybranym"-Pańskim :

List do Rzymian
(25) Ale czego nie widzimy, tego się spodziewamy i tego przez cierpliwość oczekujemy. (26) Także też i Duch dopomaga mdłościom naszym. Albowiem o co byśmy się modlić mieli, jako potrzeba, nie wiemy; ale tenże Duch przyczynia się za nami wzdychaniem niewymownem. (27) A ten, który się serc bada, wie, który jest zmysł Ducha, ponieważ według Boga przyczynia się za świętymi. (28) A wiemy, iż tym, którzy miłują Boga, wszystkie rzeczy dopomagają ku dobremu, to jest tym, którzy według postanowienia Bożego powołani są. (29) Albowiem, które on przejrzał, te też przenaznaczył, aby byli przypodobani obrazowi Syna jego, żeby on był pierworodnym między wieloma braćmi, (30) A które przenaznaczył, te też powołał; a które powołał, te też usprawiedliwił; a które usprawiedliwił, te też uwielbił. (31) Cóż tedy rzeczemy na to? Jeźli Bóg za nami, któż przeciwko nam?

(List do Rzymian 8:25-31, Biblia Gdańska) Za Biblią 2000

A więc nie każdego i nie każdemu dar ducha jest udzielony.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu
Lepiej zawierzyć temu,który był "naczyniem wybranym"-Pańskim :
A więc nie każdego i nie każdemu dar ducha jest udzielony.
Dlaczego nie zamieściłeś tych wersetów,w których pisze,że każdemu został udzielony dar Ducha Świętego? Proszę je zamieścić,a nie pomijać.Jezus umarł za wszystkich,wszystkich odkupił,wszystkim dał swojego Ducha Świętego,a obecnie oszukuje się,że słowo wszyscy oznacza nie wszyscy. :prosze:
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ratao pisze:Jachu
Lepiej zawierzyć temu,który był "naczyniem wybranym"-Pańskim :
A więc nie każdego i nie każdemu dar ducha jest udzielony.
Dlaczego nie zamieściłeś tych wersetów,w których pisze,że każdemu został udzielony dar Ducha Świętego? Proszę je zamieścić,a nie pomijać.Jezus umarł za wszystkich,wszystkich odkupił,wszystkim dał swojego Ducha Świętego,a obecnie oszukuje się,że słowo wszyscy oznacza nie wszyscy. :prosze:
A czemu sam nie pomieściłeś takich wersetów ratao,skoro twierdzisz,że takowe są?
Jeżeli by tak było,jak twierdzisz,to skąd tyle zła i grzechu na świecie,skoro wszyscy mieli by być udziałowcami Ducha Świetego,a tak przeciez nie jest.

(1 List Jana 2:1-4, Biblia Warszawska)

(4) Każdy kto popełnia grzech, i zakon przestępuje, a grzech jest przestępstwem zakonu. (5) A wiecie, że On się objawił, aby zgładzić grzechy, a grzechu w nim nie ma. (6) Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał. (7) Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy.

(1 List Jana 3:4-7, Biblia Warszawska)

(16) Jeżeli ktoś widzi, że brat jego popełnia grzech, lecz nie śmiertelny, niech się modli, a Bóg da mu żywot, to jest tym, którzy nie popełniają grzechu śmiertelnego. Wszak jest grzech śmiertelny; nie o takim mówię, żeby się modlić. (17) Wszelka nieprawość jest grzechem; lecz nie każdy grzech jest śmiertelny. (18) Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć. (19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.

(1 List Jana 5:16-19, Biblia Warszawska)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu
A czemu sam nie pomieściłeś takich wersetów ratao,skoro twierdzisz,że takowe są?
Nie pomieściłem tych wersetów,ponieważ interesuje mnie dlaczego się je pomija.W odniesieniu do Twojej osoby jak i innych BP interesuje mnie,czy tych wersetów nie znacie,czy one są świadomie pomijane jako sprzeczne z zasadami wiary,które wyznajecie.
Jeżeli by tak było,jak twierdzisz,to skąd tyle zła i grzechu na świecie,skoro wszyscy mieli by być udziałowcami Ducha Świetego,a tak przeciez nie jest.
Jak Ci dobrze wiadomo,zgodnie z Bożym Prawem każdy z nas ma dar wolnej woli.W każdym z nas jest Duch Boży i dodatkowo Duch Święty,którzy nie wpływają na naszą wolę.Dlaczego jest tyle zła wyjaśnia biblijny cytat:"A nie ma człowiek nic ponad bydlę".

Jeśli Jezus umarł za wszystkich i wszystkich odkupił,to na czym miałoby to polegać?
Czekam na te wersety z NT,które mówią o tym,że Chrystus przez swojego Ducha Świętego jest w nas wszystkich.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ratao pisze:Jak Ci dobrze wiadomo,zgodnie z Bożym Prawem każdy z nas ma dar wolnej woli.W każdym z nas jest Duch Boży i dodatkowo Duch Święty,którzy nie wpływają na naszą wolę.Dlaczego jest tyle zła wyjaśnia biblijny cytat:"A nie ma człowiek nic ponad bydlę".

Jeśli Jezus umarł za wszystkich i wszystkich odkupił,to na czym miałoby to polegać?
Czekam na te wersety z NT,które mówią o tym,że Chrystus przez swojego Ducha Świętego jest w nas wszystkich.


Ad pierwsze podkreślenie: Nie wszyscy ludzie otrzymali zadatek Ducha Świetego,tylko wybierani z Bożego przejrzenia(ich)

Ad.wyboldowane: uwazasz,że owe bydlę też ma Ducha Świętego? ;-) ;-)

Ad:bold podkreślony: nie we wszystkich ludziach "jak leci"jest zadatek Ducha Świętego.

2 Kor. 1:19-24
19. Albowiem Syn Boży, Jezus Chrystus, który między wami przez nas jest opowiadany, to jest, przez mię i przez Sylwana, i przez Tymoteusza, nie był: Tak i Nie; ale Tak w nim było.
20. Bo ile jest obietnic Bożych, w nim są Tak i w nim są Amen, ku chwale Bożej przez nas.
21. Ale ten, który nas utwierdza z wami w Chrystusie i który nas pomazał, Bóg jest;
22. Który też zapieczętował nas i dał zadatek Ducha w serca nasze.

23. Aleć ja Boga przyzywam na świadectwo na duszę moję, iż szanując was, dotądem nie przyszedł do Koryntu;
24. Nie iżbyśmy panowali nad wiarą waszą, ale iż jesteśmy pomocnikami wesela waszego; bo wiarą stoicie.
(BG)
2 Kor. 5:1-7
1. Wiemy bowiem, że jeźli tego naszego ziemskiego mieszkania namiot zburzony będzie, budowanie mamy od Boga, dom nie rękoma urobiony, wieczny w niebiesiech.
2. Albowiem w tym namiocie wzdychamy, domem naszym, który jest z nieba, żądając być przyobleczeni.
3. Jeźliż tylko przyobleczonymi a nie nagimi znalezieni będziemy.
4. Bo którzyśmy w tym namiocie, wzdychamy, będąc obciążeni, ponieważ nie żądamy być zewleczeni, ale przyobleczeni, aby pożarta była śmiertelność od żywota.
5. A ten, który nas ku temuż właśnie przygotował, jestci Bóg, który nam też dał zadatek Ducha.
6. Przetoż mając zawsze ufność i wiedząc, że póki mieszkamy w tem ciele, pielgrzymujemy od Pana:

7. (Bo przez wiarę chodzimy, a nie przez widzenie).

Nie wszystkim Ratao,nie wszystkim,ale wybranym,-tym dawany był zadatek Ducha Świetego.
"Wszelki który z Boga jest,nie grzeszy"

Jan. 8:47
47. Ktoć z Boga jest, słów Bożych słucha; dlatego wy nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.
(BG)
2 Kor. 3:5-6
5. 1 Jan. 4:2
2. Przez to poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, iż Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest.
(BG)

Bóg się nie kocha w grzeszniku Ratao,więc grzesznicy nie mają zadatku Ducha Świetego,inaczej ich grzech nie byłby im poczytany,byli by w Chrystysie,który ich usprawiedliwiał by,a tak nie jest,gdyż
przeznaczeni są na Śąd w Tysiącleciu jako cieleśni ludzie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”