CZY DUCH ŚWIĘTY STAŁ SIĘ GOŁĘBIEM ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

krystian pisze:Benjamin Szot,

Napisze Ci, że ja za swoja wiarę w Pana Jezusa też doznałem przesladowań
od mojej katolickiej rodziny, tylko dlatego, że nie chciałem pobrać się w ceremonii
rzymsko- katolickiej tylko cywilnej. Jednak ani moja żona ani Ja nie chcieliśmy, przez to być prześladowani.Oczywiście pobraliśmy się tylko cywilnie
więc co to za prześladowanie w porównaniu z chrześcijanami, którzy w tamtych czasach musieli oddać swoje życie
My nie chcieliśmy być przez nich prześladowani my staraliśmy wytłumaczyć naszym rodzicom, dlaczego nasze sumienie nam na to nie pozwala.
(..................................................)
Krystian ! Wszystkie Twoje "wtręty",( które robisz niezależnie od tematu) na temat CK, będę K.A.S.O.W.A.Ć !!! Czy Twój post w/w stracił na wartości, gdy usunęłam zupełnie nie potrzebne słowa ???!!! NIE ! NIE STRACIŁ !

EMET:
Wyrazy uszanowania, Adminko 'Anna01'. :-)
Chodzi o demonstracyjnie obsesyjną antyświadkowość Usera o nicku 'krystian'.


Tak też twierdzę, iż: skoro istnieje wolność pisywania bądź niepisywania na Forum post/ów/ - tudzież reagowania [czy nie], re:postowania [czy nie] na Kogoś jakieś post/y/, wszelkie jakieś 'połajanki' oraz 'cierpkie uwagi' typu: "pochowali się gdzieś świadkowie Jehowy" czy wszelkie inne - mieć miejsca nie powinny. :bardzo_smutny:

To, czy Ktoś pisze [lub nie pisze] oraz dlaczego jest tak lub inaczej: KAŻDEGO WOLNY WYBÓR, Z KTÓREGO TŁUMACZYĆ SIĘ NIKT NIKOMU NIE MUSI. Przypisywanie Komuś jakichś faktycznych lub domniemanych pobudek postawy - jest w istocie wykraczaniem poza to, co przynależy; wszelkie również "branie Kogoś pod ambicję", ew. jakieś próby wymuszeń typu: "nie piszesz, bo Ci jest niewygodnie" czy tp.

Nigdzie nie czytam, iżby był przymus pisania bądź niepisania: reagowania bądź niereagowania na Kogoś tzw. pytania lub jakieś poruszaną tematykę.
Nikt nikomu nie musi się opowiadać z niczego.

Osobiście nie życzę sobie, żeby Ktoś mnie do czegoś przymuszał, popędzał czy brał pod ambicję. Robię to, co chcę i kiedy chcę: moja sprawa i objaśniać się nie mam zamiaru nikomu!
Nie obrażam nikogo, ani też nie życzę sobie obrażania mnie czy mojej Społeczności.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Benjamin Szot pisze:To wyjdź człowieku na ulice i zacznij głosić ludziom Słowo Boże. Tylko mów im prawdę co ich spotka jak będą dalej tkwili w kłamstwach, brudach i złu, a prędko poczujesz na własnej skórze jak wygląda ta rzeczywistość.
To wyjdźmy razem i zobaczysz, że obecnie Słowo Boże ich nie interesuje
nie będą nas prześladować tylko uznają nas za psychicznych albo nawiedzonych

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

Nie mam nic przeciw, ale warunek jest taki, że jesteś całkowicie zgodny z tym co Biblia mówi, a co do tego mam niestety wątpliwości. Natomiast co do ludzi, którzy nie wykazują żadnego zainteresowania to zależy wszystko od tego co im się głosi i jak im się to głosi. Jak ktoś mówi dokładnie to co Pismo Święte to na pewno spotka się z wrogością i agresją.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Benjamin Szot pisze: Nie mam nic przeciw, ale warunek jest taki, że jesteś całkowicie zgodny z tym co Biblia mówi, a co do tego mam niestety wątpliwości.
w czym z Biblią jestem nie zgodny?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

W imieniu jakiego Boga chcesz głosić Ewangelię ?

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Napiszę to, co pisywałem już wielokrotnie...

Poza tekstem Biblii -- najpoprawniej nawet oddanym pod względem filologicznym [też w ramach pola semantycznego] -- mamy /tegoż tekstu Biblii/ najrozmaitszą wykładnię i interpretację.
Skutkuje to tym, iż mamy wprawdzie tekst Biblii ten sam, lecz odmienne -- tego tekstu Biblii -- rozumienie.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Benjamin Szot pisze:W imieniu jakiego Boga chcesz głosić Ewangelię ?
W imieniu Boga Prawdziwego i Jego syna Jezusa Chrystusa
jeżeli chodzi o imię to nie wiem jak poprawnie wymawiać JHWH

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

Dla niektórych jeden Bóg to trójca więc nie wiem co oznacza to słowo dla użytkownika. A jeśli chodzi o tetragram to wystarczy sięgnąć do masoreckich Pism Hebrajskich. Ale ja za użytkownika tego nie zrobię, bo sam musi się przekonać jak jest naprawdę.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Benjamin Szot pisze: napisał do krystian:"Dla niektórych jeden Bóg to trójca więc nie wiem co oznacza to słowo dla użytkownika. A jeśli chodzi o tetragram to wystarczy sięgnąć do masoreckich Pism Hebrajskich. Ale ja za użytkownika tego nie zrobię, bo sam musi się przekonać jak jest naprawdę".
Z NT wynika,że tetragram odnosi się do Syna Bożego, Chrystusa,który przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.Misja Syna Bożego jako Chrystusa, nie ogranicza się jedynie do Ziemi oraz Starego i Nowego Przymierza. Tetragram odnosi się do osoby Syna Bożego,a nie do wymyślonego boga JHWH,o którym Chrystus nic nigdy nie mówił.MieczDucha bardzo dobrze to wyjaśnił w jednym ze swoich tematów.

krystian
jeżeli chodzi o imię to nie wiem jak poprawnie wymawiać JHWH
Dlaczego Chrystus nigdy ni nie mówił o jakimś bogu JHWH?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

ODPOWIEDŹ dla użytkownika ratao :

Niestety użytkownik mówi nieprawdę. Wystarczy dobrze przeczytać Psalm 110 aby wiedzieć że Bóg określony tetragramem JHWH oraz Pan Chrystus do którego są skierowane słowa to dwie odrębne istoty.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Benjamin Szot pisze:Dla niektórych jeden Bóg to trójca więc nie wiem co oznacza to słowo dla użytkownika. A jeśli chodzi o tetragram to wystarczy sięgnąć do masoreckich Pism Hebrajskich. Ale ja za użytkownika tego nie zrobię, bo sam musi się przekonać jak jest naprawdę.
użytkownik krystian nie ma nic wspólnego z trójcą
jeżeli chodzi o wymowę JHWH użytkownik nie wie
może to być Jehowa. Jehowach, Jehwa
jak nie wie więc pisze Bóg Prawdziwy

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

Użytkownik ratao powinien uzupełnić wiedzę na temat pochodzenia symboliki wiążącej się z jezuicką trójcą z którą w jakimś sensie wydaje się być związany :

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

O gwieździe Saturna mówił niesprawiedliwie kamienowany Szczepan - Dz.Ap. 7 : 43 powołując się na proroctwo Amosa 5 : 26. W tekście hebrajskim użyto nazwy Kijun, która jest odpowiednikiem Kajmanu lub Kajwanu z akadyjskich inskrypcji, gdzie tak nazywano Saturna. W greckiej Septuagincie LXX zostało to oddane terminem Raifan, które było jednym z imion egipskiego Seba będącego odpowiednikiem Saturna.
Gwiazda Saturna, której symbolem jest hexagram używany w magii, w kabale i kartach Tarota, błędnie jest nazwany gwiazdą Dawida ( t.zw. Magen Dawid ), ponieważ Dawid nigdy nie miał z tym nic wspólnego. Hexagram był używany już w Babilonii jako symbol Ninurty, którego kult wiązano z planetą Saturn. W Mezopotamii Ninurta był nazwany Panem Ziemi. Zarówno Diodor Sycylijski jak i Plutarch wymieniają, że stał się on głównym bóstwem Kartaginy i jemu spalano na ofiarę małe, bezbronne dzieci. Wiele analiz z zakresu religioznawstwa porównawczego pokazuje, że Saturn to Moloch.
Hexagram używany przez masonów, spotykany jest w starych, pogańskich kulturach całego tego świata. Helena Bławatska zajmująca się teozofią w swej książce The Secret Doctrine str.215-216, 220, 245, 255, 533 - nazywa szatana - " Bogiem naszej planety ". Biblia mówi o tym w 2 liście do Koryntian 4 : 3 - 4. Ciekawe, że Adolf Hitler był pod wpływem tej książki. Właśnie on zmuszał Żydów w obozach śmierci do noszenia na pasiakach hexagramu.

Hexagram nie był używany przez Żydów przed 1648 r. jako ich identyfikator z wyjątkiem między 700 r. i 400 r. p.n.e. kiedy był używany do zaklęć magicznych. Po wojnie trzydziestoletniej ( 1618 - 1648 ) król Habsburg Ferdynand III nadał znak wyróżniający Żydom z Pragi w podziękowaniu za ich pomoc w walce przeciwko protestantom. Charakterystyczne jest to, że flagę, na której był hexagram zaprojektowali jezuici. Oni zawsze spiskowali przeciw Żydom i byli ich wrogami. Po przekazaniu flagi Żydom praskim symbol ten wbrew protestom rabinów zaczął się rozpowszechniać w synagogach i na uroczystościach.

Dlatego zdumiewać musi osoby znające historię, że dzisiaj widnieje na flagach Izraela jako symbol narodowy. Na szczęście nie wszyscy Żydzi identyfikują się z tym symbolem. Papiescy Rycerze Maltańscy i bankierzy Watykanu - Rothschildowie postarali się o to, aby ten symbol stał się symbolem Izraela pomimo protestu wielu Żydów. Apokalipsa przestrzega przed fałszywymi Żydami, którzy choć podają się za Żydów, jednak nimi nie są, ale są synagogą szatana - Apokalipsa 2 : 9.

Hexagram widnieje też w niektórych kościołach i bazylikach np. bazylika Santa Croce we Florencji, kościele St.John Cantius, a przede wszystkim widać go na papieskiej czapie w kształcie otwartego pyska ryby, która jest kopią czapek noszonych przez kapłanów Dagona. Hexagram zawierający trzy klepsydry ( zegary piaskowe ) daje w oznaczeniu cyfrowym liczbę 666. Również widziany pod kątem sześcianu daje liczbę 6+6+6. Posiada też 6 punktów wskazujących zewnętrznych i 6 wewnętrznych i 6 najgłębszych linii. Liczba 666 została opisana jednoznacznie w Apokalipsie 13 : 18.

Kto więc nosi ten znak związany z fałszywym kultem jezuickiej trójcy mającej swe korzenie w lucyferycznej trójcy daleki jest od prawdziwego Boga. A jeśli już mówić o symbolu Izraela to była nim jedynie menora czyli świecznik siedmioramienny.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Benjamin Szot pisze:ODPOWIEDŹ dla użytkownika ratao :

Niestety użytkownik mówi nieprawdę. Wystarczy dobrze przeczytać Psalm 110 aby wiedzieć że Bóg określony tetragramem JHWH oraz Pan Chrystus do którego są skierowane słowa to dwie odrębne istoty.
Tetragramem JHWH określił się do Mojżesza Syn Boży Chrystus,z którego Żydzi wbrew prawdzie uczynili Boga.Gdyby wieczne imię &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; Syna Bożego było prawidłowo pisane w ewangeliach,bo tym imieniem &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; się w nich Syn Boży określał,to nie byłoby tych kłamstw z "robieniem" Boga z Syna Bożego.
Użytkownik ratao powinien uzupełnić wiedzę na temat pochodzenia symboliki wiążącej się z jezuicką trójcą z którą w jakimś sensie wydaje się być związany
Nie jestem związany z żadną jezuicką trójcą.
Kto więc nosi ten znak związany z fałszywym kultem jezuickiej trójcy mającej swe korzenie w lucyferycznej trójcy daleki jest od prawdziwego Boga. A jeśli już mówić o symbolu Izraela to była nim jedynie menora czyli świecznik siedmioramienny.
Nie znasz prawdziwego znaczenia tego symbolu,do którego menora się nie umywa.Jeśli Ty wyznajesz jakiegoś żydowskiego boga Jehowahę,o którym Syn Boży nigdy nic nie mówił,to sam jesteś daleko od prawdziwego Boga i nie wierzysz w Syna Bożego. :-D
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Benjamin Szot
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Benjamin Szot »

NIE RADZĘ UBLIŻAĆ BOGU WSZECHMOCNEMU I PREKRĘCAĆ JEGO ŚWIĘTE IMIĘ !

Imię Jego jest Święte i Każdy kto zna język hebrajski to zdaje sobie sprawę jaka jest pronuncjacja.

http://www.youtube.com/watch?v=w2uaZ4Ng ... r_embedded

polecam książkę w celu uzupełnienia wiedzy na ten temat : http://tetragram.pl/jhwh/name-god-y-eh- ... er-art.jpg

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7853


A co do hexagramu to jest zupełnie oczywiste czyj jest to znak. Mówią o tym Dzieje Apostolskie 7 : 43 oraz proroctwo Amosa 5 : 26

http://www.youtube.com/watch?v=lfsWEldY ... r_embedded


ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”