CZY ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN KTÓRZY MAJĄ DUCHA ŚW ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Wnikliwy pisze:Jezus. Jezus był śJ
Ciekaw jestem, kto Jezusa na wiarę ŚJ nawrócił i dlaczego nikt tego w biblijnej części NT nie odnotował? Nawet jednym słowem w NT nikt o JHWH nie wspomniał. Bardzo mnie to dziwi, że o tak ważnej personie nawet jednej skromnej wzmianki. Bierzecie pod rozwagę, że JHWH jest nieważnym bogiem garstki Izraelitów i jeszcze mniejszej garstki ŚJ? Warto się nad tym w ogóle zastanawiać? Ja uważam, że nie warto sobie bogiem izraelskim głowy zaprzątać zważywszy do czego ich prowadził, jak nauczał i w czym pomagał. Pierwszą lekcją jaką dostali od swego boga i Mojżesza było jak okraść Egipcjan, a potem to już się działo naprawdę ostro.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Dlaczego więc Jezus w Ewangelii Jana mówi, że nie możemy mu wierzyć jeśli pismom Mojżesza nie wierzymy?
Jan 5, 46 Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. 47 Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

KobietaZMagdali pisze:Dlaczego więc Jezus w Ewangelii Jana mówi, że nie możemy mu wierzyć jeśli pismom Mojżesza nie wierzymy?
Jan 5, 46 Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. 47 Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?
Bo to są te same słowa życia ,które od Ojca niebieskiego otrzymał Mojzesz.

Dzieje 7,(37) Ten właśnie Mojżesz powiedział do potomków Izraela: Proroka jak ja wzbudzi wam Bóg spośród braci waszych. (38) On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać.


W nowym przymierzu te słowa życia zostają zapisane na sercu nowego stworzenia w Chrystusie.
ZAMOS pisze:Nawet jednym słowem w NT nikt o JHWH nie wspomniał.
J 17:26 "Objawiłem im imię twoje i dalej objawiać będę, ażeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich i ja w nich". - powiedział Jahuszua w modlitwie do Boga.

ZAMOSIE , hebrajskie imię Mesjasza objawia imię Ojca niebieskiego .
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

W dalszym ciągu nie widzę odpowiedzi na postawione pytanie : CZY ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN, KTÓRZY MAJĄ DUCHA ŚWIĘTEGO ?

_____________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wskazówką na nowe narodzenie i działanie ducha Bożego w członkach zgromadzenia jest fragment Ezechiela 36, gdzie Bóg obiecuje nowe serce i nowego ducha.

(26) I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce żywe. (27) Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.



Jezus do nauczyciela żydowskiego Nikodema powiedział:

J 3:7 "Nie dziw się, że ci powiedziałem:

Musicie się na nowo narodzić."




Objawem nowego narodzenia jest podporządkowanie się ,z serca, do doskonałego Prawa Bożego.

1J 3:9 "Każdy, kto narodził się z Boga, nie popełnia grzechu, albowiem trwa w nim nasienie Boże; taki człowiek nie może trwać w grzechu, bo narodził się z Boga."

tropicielu , to na razie jest widoczne tylko u jednostek i w małych grupkach, które wychodzą z ciemności ,ze zwiedzeń i antysemityzmu, Mam nadzieję,że gdzieś w świecie jest już większe zgromadzenie idące Drogą Mesjasza w zgodzie z nauką Ojca Niebieskiego.

J 7:16 "Odpowiedział im Jezus:
Moja nauka nie jest moją, ale tego, który mnie posłał, Ojca."


Pwt 18:18 bw "Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty.
Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę."
- o Jezusie mówił Bóg Jehovah do proroka Mojżesza.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Listek

wersety te znam i nie podlegają one żadnej dyskusji. Natomiast pytam : CZY I GDZIE ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN MAJĄCYCH DUCHA ŚWIĘTEGO ?

____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

tropiciel pisze:Listek

wersety te znam i nie podlegają one żadnej dyskusji. Natomiast pytam : CZY I GDZIE ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN MAJĄCYCH DUCHA ŚWIĘTEGO ?

____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
Bardzo dobrze Tropiciel robisz z tym pilnowaniem, aby trzymano się tematu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel pisze:W dalszym ciągu nie widzę odpowiedzi na postawione pytanie : CZY ISTNIEJE DZISIAJ ZBÓR CHRZEŚCIJAN, KTÓRZY MAJĄ DUCHA ŚWIĘTEGO ?
TAK. Każdy zbór ma go odrobinkę.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:Każdy zbór ma go odrobinkę.
Szkoda jednak,że nie słucha tegoż ducha i nie uczy się jak w miłości wypełniać wszystkie doskonałe przykazania Boże.

Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je. - powiedział Bóg przez proroka Ezechiela 36.

Tylko bądź mężny i mocny, przestrzegając wypełniania całego Prawa, które nakazał ci Mojżesz, sługa mój.
Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby się okazała twoja roztropność we wszystkich przedsięwzięciach.
Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach: rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność.
Jozue 1,7-8

Zadatek ducha Bożego daje miłość do ustaw Bożych i powoduje ich wypełnianie z serca , z miłości do Boga i do bliźniego.

1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

nesto
TAK. Każdy zbór ma go odrobinkę.
Czyżby ? to znaczy JAKI ZBÓR ???

____________________________________________

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

KAŻDY Tropicielu
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

KObietaZMagdali

Każdy to znaczy jaki ?

_________________________________

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Taki który wierzy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

No i taki, co w to nie wierzy.
Duch Święty jest w każdym, bo jego tchnienie ożywia :-D

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Czyżby?

Dz 2:38 bw "A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”