Pocieszyciel

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

nie ograniczam Go jedynie cytuję werset z Kolosan 2 wers 9 i 10
że Mu się spodobało
οτι εν αυτω κατοικει παν το πληρωμα της θεοτητος σωματικως και εστε εν αυτω πεπληρωμενοι ος εστιν η κεφαλη πασης αρχης και εξουσιας
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

9RP,

a co myślisz o CHWZ ?
w Legnicy jest ich zbór
znasz kogoś z tamtej społeczności
kiedyś chciałem tam pójść, ponieważ mam do Legnicy blisko
ale mi się wydaje, że ten związek religijny też do końca nie trzyma się nauk biblijnych
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:http://chwz.org.pl/
http://chwz.com.pl/wakka.php?wakka=Witamy
A tu Legnica:
http://www.legnica.chwz.com.pl/
Może stąd się nieco o nich dowiesz.
;-)
dzięki ja znam ich strony ale chodzi mi o opinię Ryszarda, ponieważ pochodzi z Legnicy
oraz wiem po Jego postach, że miał styczność osobiście z wieloma wspólnotami zielonoświątkowymi
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Krystian
Nie rozmiem czego odemnie oczekujesz ?
Byłem chyba dwa razy życiu na zebraniach w tym zborze/chwz w Legnicy/
Wtedy byłem jeszcze członkiem KZ było to dawno i nie podobało mi się - już nie pamiętam czemu / może z powodu krzyku jaki towarzył modlitwom/
Od tego czasu /1989/ nie byłem tam
Nie wybieram się
Raczej nie moje klimaty.
Pomijając róznice teologiczne - nie przepadam za duszebnością wschodnioeuropejską
oczywiście znam parę osób z tej społeczności
uczyłem dzieci
których rodzice tam są
dzieci jak dzieci - różne
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

9RP pisze:Nie rozmiem czego odemnie oczekujesz ?
Czy według Ciebie występują u nich charyzmaty Ducha Świętego?
9RP pisze:Raczej nie moje klimaty.
Pomijając róznice teologiczne - nie przepadam za duszebnością wschodnioeuropejską
wiem, oni wierzą w trójcę Ty nie ale o co chodzi z ta duszebnością
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Krystian
nie wiem w co dokładnie wierzą
na pewno w konieczność noszenia chustek przez kobiety
w charyzmaty też
wierzą bo bardzo głośno wołają o nie do Pana /przynajmiej kiedyś wołali !!! oj wołali/
Co do trójcy ?no tego nie wiem
Gościli kiedyś i pozwolili usługiwać najsławniejszemu przedstwicielowi ruchu zwanego poselstwem w Europie
Ewald Frank z Krefeld usługiwał w zborze na Rybnickiej
tam kiedyś mieli siedzibę
Ale chyba są trynitrani teraz
to było wiele lat temu o czym piszę
jak napisałem nie mam innych kontaktów jak tylko jako nauczyciel dzieci członków tego zboru w szkole
a i to się skończyło bo od 5 lat jestem na emeryturze i już mało uczę

duszebność typu wschodnioeuropejskiego
to rodzaj duchowości na pokaz zewnętrznej pełnej gestów - szlochów jęków wrzasków klęczeń padania na twarz itp
u nas była kiedyś radziecka armia i jako poganin pijałem czasem z radzieckimi ludzmi
napatrzyłem się tych gestów i im nie ufam
to taki "ruski" sposób okazywania emocji
mnie nie buduje
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

9RP pisze:duszebność typu wschodnioeuropejskiego
to rodzaj duchowości na pokaz zewnętrznej pełnej gestów - szlochów jęków wrzasków klęczeń padania na twarz itp
u nas była kiedyś radziecka armia i jako poganin pijałem czasem z radzieckimi ludzmi
napatrzyłem się tych gestów i im nie ufam
to taki "ruski" sposób okazywania emocji
mnie nie buduje
wiem o czym mówisz, chociaż w Legnicy nigdy nie byłem - też mi takie zachowanie nie leży - nie tak działa Duch - tak przynajmniej czuję. Co innego taniec, śpiewy, radość, a nawet łzy - ale w jakiejś godności i cichości i powściągliwości - nie wynikającej z krepowania czy konwenansów, ale z charakteru uroczystości i rodzaju działającego Ducha bądź co bądź Świętego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Czy jest jakaś dworska etykieta tycząca Ducha Świętego?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

my nie o etykiecie a o wrażliwości i estetyce
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Myślę, że murzyńskie zespoły gospel są dość estetyczne i ludzie tam są wrażliwi - czy się mylę?
No i mowa o radosnej nowinie.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

ten typ ekspresji / gospel czarnych braci/bardziej mi odpowiada zwłaszcza lubię przebywać w jamaiskich zborach w UK
gdzie mnie nawet szanują /czasem nie wiem za co/
co do swojej aktywności na zgromadzeniach to odpowiada mi w Polsce styl pochodzący z Zaolzia /Związek Stanowczych Crześcijan/
też charyzmatyczny ale bardziej powściąliwy bez gestów "na pokaz"
spotkałem taki podczas studiów w Ustroniu /Seminarium Teologiczne/i w zborach Poselstwa /Wola Piotrowa ,Trcinec/
Propaguję takie zachowanie w swojej społeczności i tam gdzie bywam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

9RP
co do swojej aktywności na zgromadzeniach to odpowiada mi w Polsce styl pochodzący z Zaolzia /Związek Stanowczych Crześcijan/ też charyzmatyczny ale bardziej powściągliwy bez gestów "na pokaz"
spotkałem taki podczas studiów w Ustroniu /Seminarium Teologiczne/i w zborach Poselstwa /Wola Piotrowa ,Trzcinec/
Propaguję takie zachowanie w swojej społeczności i tam gdzie bywam.
"A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani" (Mat.6:7).

Jeśli dobrze pamiętam,to w Trzcińcu jest Zakon Benedyktynów,którzy propagują medytację chrześcijańską,aby w ciszy i skupieniu poznawać Boga,obecnego w nas przez Ducha Bożego.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Przepraszam
chodziło mi o inne miejsce na Zaolziu gdzie wśród pracowników huty powstały pierwsze polskie społeczności zielonoświątkowców
http://en.wikipedia.org/wiki/T%C5%99inec
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85z ... C5%9Bcijan
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

9RP pisze:Propaguję takie zachowanie w swojej społeczności i tam gdzie bywam
bywałeś w Ewangelicznej Wspólnocie Zielonoświątkowej

oni wierzą tak:
Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa jest wyznaniem o charakterze ewangelicznym. Swoje wyznanie wiary opiera wyłącznie na treściach, wyjętych z Pisma Świętego. Ze względu na swoją genezę, Kościół ten przywiązuje dużą wagę do duchowej spuścizny szesnastowiecznej Reformacji, jako ruchu, który zapoczątkował odnowę chrześcijaństwa i powrót do apostolskich korzeni wiary.
Kościół przyjmuje[1]:
Biblię, jako jedyne, nieomylne i natchnione źródło wiary.
Boga w Trójcy Świętej Jedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, jego służbę, śmierć, zmartwychwstanie w ciele, wniebowstąpienie i powtórne przyjście przy końcu świata.
Zbawienie, jako dar łaski Bożej dla grzeszników, udzielane niezależnie od uczynków na podstawie wiary poprzez akt odrodzenia z Ducha Świętego.
Chrzest osób w wieku dorosłym, na wyznanie wiary, dokonywany poprzez całkowite zanurzenie w wodzie.
Wieczerzę Pańską jako pamiątkę niepowtarzalnej ofiary Chrystusa pod symbolami chleba i wina.
Chrzest Duchem Świętym, aktualność wszystkich darów duchowych udzielonych Kościołowi w dniu pięćdziesiątnicy oraz ich przeżywanie.
Kościół, jako powszechną wspólnotę zbawionych osób, niezależnie od przynależności konfesyjnej.
Uzdrawianie chorych, mówienie językami, proroctwa etc.
Zmartwychwstanie wierzących i życie wieczne.
Na tle innych wspólnot pentakostalnych, Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa wyróżnia się promowaniem surowego i moralnego stylu życia, charakterystycznego dla Stanowczych Chrześcijan. Członkowie powstrzymują się od spożywania alkoholu (całkowita abstynencja), niemoralnych rozrywek (w tym wielu gatunków tańca) oraz przestrzegają czystości seksualnej (również wśród młodzieży). Przeciwstawiają się społecznej liberalizacji, kładąc mocny akcent na prowadzenie codziennego życia zgodnie z wyznawanymi wartościami. Budynki sakralne, określane mianem „Domów Modlitwy”, ozdabiane są wersetami z Pisma Świętego. Odrzucono święte obrazy i figury, uznając ich kult za bałwochwalczy


w sumie bardzo biblijne, ale trójca i całkowita abstynencja
już Biblii przeczy
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”