Pocieszyciel

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Pocieszyciel

Post autor: Krystian »

Kim jest Duch Święty jest na tym forum dużo stron napisanych
niektórzy twierdzą, że to trzecia osoba Boga
inni, że to czynna siła Boga, jeszcze inni, że to ten sam Bóg w swojej manifestacji
ja zawszę pisałem, że to Bóg w działaniu, ale mam wątpliwości

Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.
Pan Jezus tutaj wskazuje, że On go posyła

napiszcie co o tym myślicie
bo ja chyba jestem, zaś w tej kwestii na początku
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]OD CHWILI CZYNU ZBAWCZEGO,CHRYSTUS JEST OBECNY W KAŻDYM CZŁOWIEKU JAKO POCIESZYCIEL I ZBAWICIEL[/center]
Zajrzałem do To jest Moje Słowo... ,aby przeczytać,co sam Chrystus mówi na ten temat:

72. 6 Jeżeli Mnie miłujecie, spełniajcie przykazania Moje. A Ja prosić będę Ojca i On da wam innego Pocieszyciela, który na zawsze pozostanie z wami: Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, gdyż nie widzi Go i nie zna; lecz wy Go znacie, gdyż Duch przebywa w was i w was pozostanie.


Chrystus, wyjaśnia, prostuje i pogłębia słowo:

Człowiek jest świątynią Ducha Świętego, gdyż w nim, w głębi duszy, mieszka duchowe ciało z Boga. W tej świątyni, w człowieku i w duszy, od chwili Czynu Zbawczego, Ja Jestem Pocieszycielem i Zbawicielem, Duchem życia. Kto uświęca tę świątynię, spełniając przykazania, ten żyje we Mnie, a Ja żyję i działam przez niego.
Chrystus wyjaśnia,że od chwili Czynu Zbawczego,przez swojego Ducha Świętego jest obecny w każdym człowieku jako jego Pocieszyciel i Zbawiciel.Jest to bardzo ważna prawda i ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł i apostołowie (Kol.1.24-28).Jest to zgodne z Nowym Przymierzem Ducha Świętego,które było zapowiedziane w ST.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i jest ona ukrywana przed wiernymi z obawy przed utraceniem znaczenia,władzy i pieniędzy.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Lecz Ja was zapewniam: Naprawdę pożyteczniej jest dla was, żebym odszedł; bo jeżeli nie odejdę, nie przyjdzie do was Pocieszyciel. Jeżeli zaś odejdę, poślę Go wam. A On, gdy przyjdzie, pouczy świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.
to z przekładu biblii Warszawsko- praskiej
jakby nie czytać Pan Jezus po odejściu ma posłać Ducha Świętego

więc pytanie zostaje
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Krystian
jakby nie czytać Pan Jezus po odejściu ma posłać Ducha Świętego

więc pytanie zostaje
Duch Święty,który jest własnością Chrystusa został posłany do nas wszystkich:

1 Kor.12.13 Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało-czy to Żydzi,czy Grecy,czy to niewolnicy,czy wolni,i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem .
Rzym.12.5 Tak my wszyscy jesteśmy jednym Ciałem w Chrystusie...


Nie jesteś zadowolony z obecności w tobie Chrystusa?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Chrystus wyjaśnia,że od chwili Czynu Zbawczego,przez swojego Ducha Świętego jest obecny w każdym człowieku jako jego Pocieszyciel i Zbawiciel.Jest to bardzo ważna prawda i ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł i apostołowie (Kol.1.24-28).Jest to zgodne z Nowym Przymierzem Ducha Świętego,które było zapowiedziane w ST.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i jest ona ukrywana przed wiernymi z obawy przed utraceniem znaczenia,władzy i pieniędzy_
Dziękuję ratao, że mój wątek Cię zainteresował, ale z Twoją interpretacją się nie zgadzam
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Re: Pocieszyciel

Post autor: Marcin34 »

Krystian pisze: Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.
Pan Jezus tutaj wskazuje, że On go posyła
On Pan Jezus jest tym Duchem, dlatego On posyła samego siebie. W Jezusie człowieku na ziemi mieszkała cieleśnie cała pełnia boskości Ojca. W tym samym czasie Ojciec Duch Święty pozostawał jako Duch. Ducha ludzie nie mogą zobaczyć, dlatego pojawił się człowiek Jezus, Bóg Mocny. Wcześniej, nie pod imieniem Jezus, Bóg pojawia się jako słup ognia, płonący krzak itd.
Wyobraź sobie prawą rękę Ducha Ojca która jest wyciągnięta w kierunku ziemi, kiedy już na niej jest, objawia się jako człowiek Jezus Chrystus.

To nie jest żadna Trójca, to ciągle Jedyny Bóg.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Marcin34 pisze:On Pan Jezus jest tym Duchem, dlatego On posyła samego siebie.
to mi nie gra
Pan Jezus sam siebie posyła?
Marcin34 pisze:W Jezusie człowieku na ziemi mieszkała cieleśnie cała pełnia boskości Ojca.
to mi gra
Pan Jezus powiedział, że jak ktoś poznał Jego to poznał też Ojca, który jest w niebie
Marcin34 pisze: Wcześniej, nie pod imieniem Jezus,
więc pod jakim? Michał?
Marcin34 pisze:To nie jest żadna Trójca, to ciągle Jedyny Bóg.
szanuje Twój pogląd
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Tak posyła sam siebie, mówi że razem z Ojcem zamieszka w tych, którzy Go kochają i przestrzegają Jego słów.

Jestem, tak Bóg kazał na przykład Mojżeszowi przedstawić izraelitom.

Michał to Archanioł, czy kiedykolwiek Bóg nazwał anioła synem? Nie.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Marcin34 pisze:Tak posyła sam siebie, mówi że razem z Ojcem zamieszka w tych, którzy Go kochają i przestrzegają Jego słów.
no wybacz, ale bez komentarza
Marcin34 pisze:Jestem, tak Bóg kazał na przykład Mojżeszowi przedstawić izraelitom.
Powiesz nadto Izraelitom: Jahwe, Bóg waszych ojców. Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Jakuba, posłał mnie do was i powiedział: Takie jest moje imię
Marcin34 pisze:Michał to Archanioł, czy kiedykolwiek Bóg nazwał anioła synem? Nie.
tu pełna zgoda
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Krystian pisze:
Marcin34 pisze:Tak posyła sam siebie, mówi że razem z Ojcem zamieszka w tych, którzy Go kochają i przestrzegają Jego słów.
no wybacz, ale bez komentarza
Zwróć uwagę w takim razie na cytaty. Pan Jezus mówi, że przyjdzie:
1. Pocieszyciel - Duch Święty
2. Ojciec
3. On sam

Ma prawo tak mówić bo to jest jeden Bóg w jednej osobie!
Krystian pisze:
Marcin34 pisze:Jestem, tak Bóg kazał na przykład Mojżeszowi przedstawić izraelitom.
Powiesz nadto Izraelitom: Jahwe, Bóg waszych ojców. Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Jakuba, posłał mnie do was i powiedział: Takie jest moje imię
Tetragram znaczy: Jestem Który Jestem.
To strach przed Bogiem kazał Żydom pisać JHWH (Jahwe, Jehowa w naszych przekładach)
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Marcin34 pisze:Tetragram znaczy: Jestem Który Jestem.
T
Pan Jezus nas uczył, jak się modlić
po pierwsze do swojego Ojca
po drugie mamy święcić imię Jego Ojca
Marcin34 pisze:Tetragram znaczy: Jestem Który Jestem.
to nie jest prawda
on wskazuje, że Bóg Prawdziwy ma swoje imię
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Marcin34 pisze:To strach przed Bogiem kazał Żydom pisać JHWH (Jahwe, Jehowa w naszych przekładach)
raczej na odwród :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

Krystian pisze:
Marcin34 pisze:To strach przed Bogiem kazał Żydom pisać JHWH (Jahwe, Jehowa w naszych przekładach)
raczej na odwród :-D
Co masz na myśli?
Patrz:
אֶֽהְיֶ֖ה אֲשֶׁ֣ר אֶֽהְיֶ֑ה
’eh·yeh ’ă·šer eh·yeh
Jestem Który Jestem

Tu nie ma Tetragramu. Biblia Warszawsko-Praska dobrze ten werset oddaje:
Rzekł Bóg do Mojżesza: Ja jestem Tym, który jest. I dodał: Powiesz Izraelitom tak: Posłał mnie do was Ten, który siebie nazywa "Ja jestem Tym, który jest".
Wyjścia 3:14

Nie tetragram posłał Mojżesza tylko Jestem אֶֽהְיֶ֖ה
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Marcin34 pisze:Co masz na myśli?
Żydzi bali się wymawiać imię Boga wiec został tetragram
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

No to właśnie napisałem, że to strach zadecydował, że zamienią Jestem na tetragram.
[you] Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Jana 3:4
To jest pierwsze zmartwychwstanie Apokalipsa 20:5
Co prawda mówi się o tobie, że żyjesz; ale ty jesteś umarły. Apokalipsa 3:1
Jezus odpowiedział: Chodź ze Mną, a grzebanie umarłych zostaw umarłym. Mateusza 8:22

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”