Pocieszyciel

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Krystian
jak ma na imię Bóg ?
w przypadku człowieka imię to kryterium tożsamości - możliwość określenia - wyróżnienia wobec innych podmiotów - ludzi
w przypadku Boga moim zdaniem jest inaczej - imię to określenie charakteru Bożego objawienia wobec ludzi
Bo Bóg Jest jeden i nie ma potrzeby identyfikowania Jego tożsamości - wobec innych bogów
bo takowych realnie nie ma
ale zachodzi potrzeba wiary Jemu
i tu Imię Boga pokazuje na jego atrybuty którym możemy zaufać .
więc Duch Boży w tym kontekście ma imię
brzmi ono Święty
atrybutem Ducha Bożego jest świętość
Bóg to Duch Święty
Święty Izraelski
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

David77 pisze:Dezerter,
zapominasz cały czas, że Jezus jest/był Bogiem i był człowiekiem z krwi i kości - jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek.
wszystko się zgadza
Myślę że mylisz pojęcia

a) Pan Jezus został ustanowiony arcykapłanem nie za swego życia kiedy przebywał na ziemie ale dopiero po wniebowstąpieniu
nie zgadza się to z moją wiedzą wyniesioną z biblii - Jezus jako Arcykapłan wszech czasów złożył najdoskonalszą i jednorazową ofiarę ze swej krwi (jak to robili co roku arcykapłani w Świątyni) in złożył ją na golgocie za życia w właściwie w chwili śmierci
czy coś pokręciłem?
To, że Jezus był Bogiem, który umniejszył sam siebie i narodził się jako człowiek i był nam we wszystkim podobny za wyjątkiem grzechu - jest oczywistością i nie mam zamiaru tego udowadniać - robi to za mnie Biblia

nikt nie podjął mojego pytania
czy ma sens mówić o "osobie" w wypadku Boga (Ojca, Ducha Św), który jest Duchem
- i co to znaczy?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Jak nie jak tak ?
wszak ja zawsze tu piszę że Bóg to stwórca osób czyli bytów ograniczonych osobowością
sam będąc --Nieograniczonym
osoba ma granice czasoprzestrzenne
Bóg nie
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Dezerter,

nie zgadza się to z moją wiedzą wyniesioną z biblii - Jezus jako Arcykapłan wszech czasów złożył najdoskonalszą i jednorazową ofiarę ze swej krwi (jak to robili co roku arcykapłani w Świątyni) in złożył ją na golgocie za życia w właściwie w chwili śmierci
czy coś pokręciłem?
Ja swoją wiedzę opieram na Słowie Bożym więc zanim wyciągniesz znowu jakiś błędny wniosek powinieneś najpierw zapoznać się z 9 rozd listu do Hebrajczyków kiedy ofiara okupu został Bogu przedstawiona
To, że Jezus był Bogiem, który umniejszył sam siebie i narodził się jako człowiek i był nam we wszystkim podobny za wyjątkiem grzechu - jest oczywistością i nie mam zamiaru tego udowadniać - robi to za mnie Biblia
Znów wyciągasz wniosek sprzeczny z tym co mówi sam Pan

ew Jan 8 :42 Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

Czy dostrzegasz co mówi tutaj Jezus ?
Jezus był Bogiem, który umniejszył sam siebie
Skoro według ciebie Bóg urodził się jako człowiek do do kogo modlił się Jezus ? kto podczas chrztu Jezusa wypowiedział znamienne słowa

ew Mat 3:16 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem. ;-)
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

9RP pisze:jak ma na imię Bóg ?
w Biblii jest napisane, że JHWH my tylko nie wiemy jak to święte imię wymawiać.
To, że Bóg ma imię potwierdził nasz Pan Jezus Chrystus jak nas uczył modlić się do swojego Ojca " święć się imię Twoje"
9RP pisze: Bóg Jest jeden i nie ma potrzeby identyfikowania Jego tożsamości - wobec innych bogów
jest potrzeba, ponieważ jak byś powiedział to np. Hindusowi
to on by nie wiedział o którego Boga Ci chodzi
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

No właśnie
a co oznacza YHVH ?
czy aby nie określenie charakteru Boga
że jest żywy i okaże się wszystkim we wszystkim ?
Z Hindusami już rozmawiałem
i literalne brzmienie imienia Boga nie było treścią rozmowy
a raczej dzieliłem się wiarą w Jego naturę
że Jest zbawicielem przez Jezusa Chrystusa
dla mnie imię Bożego Zbawienia
brzmi Jezus Chrystus
wszystko co czynię w mowie i uczynkiem
czynię w Imię Jezusa Chrystusa
zwiastuję upamiętanie również w Jego Imieniu
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Krystian pisze:
Dezerter pisze:.... a Bóg czyta i pęka ze śmiechu - mam tylko nadzieję, że z sympatią i pobłażaniem o nas myśli
myślę, że się cieszy, wszak w Jego słowie jest napisane:

Życie zaś wieczne polega u nich na tym, aby poznali Ciebie, Boga jedynego i prawdziwego, oraz Tego, którego Ty posłałeś, Jezusa Chrystusa.

a ilu, przecież ludzi, nie chce Go poznawać
Marcin34 pisze:Obyście mieli rację. Chciałbym ujrzeć Go uśmiechniętego, ale wiemy że w Biblii nie zawsze jest taki, skoro czuje gniew, zazdrość, smutek to pewnie i ból Dezerterze.
Serce się smuci i w śmiechu,
a boleść jest końcem radości. Prz 14.13

Dezerter i inni:

to ja myślę, On jest Duchem - Światłem i porozumiewa się ze mną za pomocą... bodźców, (bez Niego nie poradziłabym sobie z myślami jakie mnie dręczyły, uspokoił mój umysł na tyle, że mogę normalnie czytać, pisać) poza tym robi czasami rzeczy... heh wspaniałe.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Queza30 pisze: Dezerter i inni:

to ja myślę, On jest Duchem - Światłem i porozumiewa się ze mną za pomocą... bodźców, (bez Niego nie poradziłabym sobie z myślami jakie mnie dręczyły, uspokoił mój umysł na tyle, że mogę normalnie czytać, pisać) poza tym robi czasami rzeczy... heh wspaniałe.
Nie wiem jak inni, ale ja zaczynam się mocno martwić o Ciebie siostro
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza30
Dezerter i inni:

to ja myślę, On jest Duchem - Światłem i porozumiewa się ze mną za pomocą.. bodźców, (bez Niego nie poradziłabym sobie z myślami jakie mnie dręczyły, uspokoił mój umysł na tyle, że mogę normalnie czytać, pisać) poza tym robi czasami rzeczy... heh wspaniałe.
On jest Światłością ,Królestwem Bożym w każdym z nas.Dlatego Chrystus mówił:

-bacz więc,aby Światło,które jest w tobie nie było ciemnością,
-szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane,
-Królestwo Boże jest w nas.

W jednym z tematów Parmenides podał bardzo ciekawy LINK do strony,z której można pobrać "Dotyk życia"W. Antonowa.Bardzo ciekawa pozycja,.Pisze w niej o wspaniałej medytacji,w której osiągamy duchowe połączenie z Bogiem,obecnym w nas przez swojego Ducha Bożego-Atmana:

Człowiek najpierw powinien poznać Atmana, dotknąć energii najwyższego, najsubtelniejszego przestrzennego wymiaru w granicach swojego wielowymiarowego organizmu. Właśnie przez połączenie z Atmanem, tj. dokładnie tym samym Duchem Bożym, który mieszka w nas, jak to określa apostoł Paweł (l Kor 3,16), przez poznanie Stwórcy wpierw wewnątrz własnych organizmów, a potem i poza nimi, dochodzimy do stopienia się z Nim. “Skieruj swoje myśli na Mnie, zanurz swoją świadomość we Mnie, zaprawdę będziesz żył wtedy we Mnie"! (12:8) — tak tę myśl formułował w Bhagawadgicie Iśwara [8]. Zawiera też następujące wielkie i piękne słowa: “Jeśli wyznaczysz Mnie swym Najwyższym Celem — przyjdziesz do Mnie, będąc pochłonięty Atmanem”. Jest to jedna z najwspanialszych medytacji: osiągamy połączenie z Bogiem przez to, że pozwalamy siebie pochłonąć...
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, 23:42 przez amiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dezerter pisze:
Queza30 pisze: Dezerter i inni:

to ja myślę, On jest Duchem - Światłem i porozumiewa się ze mną za pomocą... bodźców, (bez Niego nie poradziłabym sobie z myślami jakie mnie dręczyły, uspokoił mój umysł na tyle, że mogę normalnie czytać, pisać) poza tym robi czasami rzeczy... heh wspaniałe.
Nie wiem jak inni, ale ja zaczynam się mocno martwić o Ciebie siostro

To się nie martw.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Queza30
Dezerter i inni:

to ja myślę, On jest Duchem - Światłem i porozumiewa się ze mną za pomocą.. bodźców, (bez Niego nie poradziłabym sobie z myślami jakie mnie dręczyły, uspokoił mój umysł na tyle, że mogę normalnie czytać, pisać) poza tym robi czasami rzeczy... heh wspaniałe.
On jest Światłością ,Królestwem Bożym w każdym z nas.Dlatego Chrystus mówił:

-bacz więc,aby Światło,które jest w tobie nie było ciemnością,
-szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane,
-Królestwo Boże jest w nas.

Nikt sam o własnych siłach zbawić się nie może.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Dezerter pisze:
Queza30 pisze: Dezerter i inni:

to ja myślę, On jest Duchem - Światłem i porozumiewa się ze mną za pomocą... bodźców, (bez Niego nie poradziłabym sobie z myślami jakie mnie dręczyły, uspokoił mój umysł na tyle, że mogę normalnie czytać, pisać) poza tym robi czasami rzeczy... heh wspaniałe.
Nie wiem jak inni, ale ja zaczynam się mocno martwić o Ciebie siostro
Ja również trochę się o nią martwię
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja mam Iwonko partnerski układ z Kimś do kogo ty się modlisz.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza30
Nikt sam o własnych siłach zbawić się nie może.
Dlatego zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,Chrystus pożyczył nam wszystkim swojego Ducha Świętego,przez którego jest w nas obecny,aby wierzący w niego szli za nim do zbawienia.Osobiście nie widzę,aby jakiś kościół głosił tą ewangelię o obecnym w nas wszystkich Królestwie Bożym i Chrystusie i co z tego faktu wynika dla wiernych.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

ratao pisze:On jest Światłością ,Królestwem Bożym w każdym z nas.Dlatego Chrystus mówił:

-bacz więc,aby Światło,które jest w tobie nie było ciemnością,
kto zgasił światło?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”