Pocieszyciel

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Pocieszyciel

Post autor: MieczDucha »

Chrystus będąc człowiekiem = drugim Adamem na ziemi, był Pocieszycielem. Będąc człowiekiem = drugim Adamem był ograniczony czyli nie mógł być w dwóch lub więcej miejscach jednocześnie. Był fizycznie np. z apostołami, ale nie był w nich. Gdy zmartwychwstał to powrócił do bycia BOGIEM Prawdziwym jak był od zawsze wraz z OJCEM. Jako Zmartwychwstały BÓG Prawdziwy jest ze swymi uczniami na całym świecie, bo ma atrybut wszechobecności. Jako BÓG Prawdziwy nie tylko je ze mną i z innymi zbawionymi po wszystkie dni, ale jest we mnie - mieszka we mnie w mocy swojej duchowej obecności, przez co uzdalnia mnie m.in. do BOŻEGO życia, do uświęcenia, do wykonywania przykazań miłości, do wydania owocu Ducha. Ten zmartwychwstały CHRYSTUS BÓG Prawdziwy jest "innym Pocieszycielem" - innym w porównaniu gdy był Pocieszycielem drugim Adamem. ................................. "Skoro szukacie dowodu na to, że przeze mnie przemawia Chrystus, który nie jest wobec was bezsilny, ale jest mocny wśród was. (4) Choć bowiem ukrzyżowany został w słabości, lecz żyje z mocy Bożej. Bo i my jesteśmy słabi w nim, lecz będziemy żyć z nim z mocy Bożej wśród was. (5) Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście próby nie przeszli." - 2 Koryntian 13 BW _________________________ "Którym Bóg zechciał oznajmić, jakie jest wśród pogan bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. (28) Jego to głosimy, napominając każdego człowieka i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby każdego człowieka przedstawić doskonałym w Chrystusie Jezusie. (29) Nad tym też się trudzę, walcząc według jego mocy, która potężnie działa we mnie." - Kolosan 1 UBG --- "Biblijna i apostolska nauka binitarianizmu część 13 - INNY POCIESZYCIEL DUCH PRAWDY to Zmartwychwstały Wszechobecny JEZUS BÓG" - https://binitarianizm-biblijny.blogspot ... ka_29.html

, Pozdrawiam

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Pocieszyciel

Post autor: EMET »

EMET:

Teologizowanie o śmierci i zmartwychwstaniu Boga jest zaprzeczeniem np. takich słów: "Czy nie od wieków istniejesz, o Jahwe, Boże mój, Święty, Nieśmiertelny? Powołałeś go, o Jahwe, by dokonał sądu, Opoko moja, wyznaczyłeś go do wymierzenia kary." - Habakuka 1:12, B. Poznańska.

Przekład '' oddaje: "Czyż nie istniejesz od dawien dawna. Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz. Jehowo, na sąd to ustanowiłeś; i ty, Skało, założyłeś to dla upomnienia." [ed. 1997r.]. Pismo jawnie informuje nas, Kto - 'Bóg bogów, Bóg Najwyższy' - będącego umarłym Pana Jezusa wskrzesił z martwych. Tenże Wskrzesiciel nigdy nie był martwy ani nigdy nie będzie!!! Natomiast Syn Boży -- Jednorodzony i Pierworodny -- nawet po wstąpieniu do niebios JHVH, po wywyższeniu uważa Boga JHVH za swego Boga !!! Por. Obj 1:6; / 3:2, 12; por. też: do Efezjan 1:17; // do Hebrajczyków 1:9. Np. te teksty...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Pocieszyciel

Post autor: wybrana »

EMET pisze:
14 lut 2023, 12:26
EMET:

Teologizowanie o śmierci i zmartwychwstaniu Boga jest zaprzeczeniem np. takich słów: "Czy nie od wieków istniejesz, o Jahwe, Boże mój, Święty, Nieśmiertelny? Powołałeś go, o Jahwe, by dokonał sądu, Opoko moja, wyznaczyłeś go do wymierzenia kary." - Habakuka 1:12, B. Poznańska.

Przekład '' oddaje: "Czyż nie istniejesz od dawien dawna. Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz. Jehowo, na sąd to ustanowiłeś; i ty, Skało, założyłeś to dla upomnienia." [ed. 1997r.]. Pismo jawnie informuje nas, Kto - 'Bóg bogów, Bóg Najwyższy' - będącego umarłym Pana Jezusa wskrzesił z martwych. Tenże Wskrzesiciel nigdy nie był martwy ani nigdy nie będzie!!! Natomiast Syn Boży -- Jednorodzony i Pierworodny -- nawet po wstąpieniu do niebios JHVH, po wywyższeniu uważa Boga JHVH za swego Boga !!! Por. Obj 1:6; / 3:2, 12; por. też: do Efezjan 1:17; // do Hebrajczyków 1:9. Np. te teksty...

Stephanos, ps. EMET
Jehowa, to Bóg Starego Testamentu czyli książe tego świata, który zarządzał duszami ludzkimi na ziemi. Ogłosił się Bogiem najwyższym chociaż nim nie był. Ludzie uznawali go za Boga, bo dusze zostały zwiedzione jego kłamstwem. Nie znali prawdziwego Ojca, bo prawdę o Bogu Ojcu przyniósł na ziemię Syn Boży Jezus. Jezus przyszedł na ziemię, by wydać świadectwo wiary, by ludzie czcili prawdziwego Boga Ojca. Jezus dał prawdę i rozproszył ciemność duchową tego świata. Jest światłem, które zaświeciło w ciemności.
Bóg dawał już prędzej prawdę o sobie przez wybranych i powołanych Proroków ale tych prawdziwych - mordowano, bo prawda parzyła ten świat. Tych proroków, których czytamy w ST, to nie byli prawdziwi Prorocy powołani przez Boga Ojca ale tylko w maleńkiej cząsce głosili prawdę jaką zasłyszeli od prawdziwych Proroków.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Pocieszyciel

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
14 lut 2023, 17:37
Jehowa, to Bóg Starego Testamentu czyli książe tego świata, który zarządzał duszami ludzkimi na ziemi. Ogłosił się Bogiem najwyższym chociaż nim nie był.
Tak dla utrwalenia, aby zapamiętać, co wypisuje "wybrana"... :mysli:
"Ciekawych" ludzi wybiera sobie książę tego świata...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6280
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Pocieszyciel

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
14 lut 2023, 18:40
wybrana pisze:
14 lut 2023, 17:37
Jehowa, to Bóg Starego Testamentu czyli książe tego świata, który zarządzał duszami ludzkimi na ziemi. Ogłosił się Bogiem najwyższym chociaż nim nie był.
Tak dla utrwalenia, aby zapamiętać, co wypisuje "wybrana"... :mysli:
"Ciekawych" ludzi wybiera sobie książę tego świata...
Książę tego świata nie ma nic wspólnego z Jehową, jak można tak myśleć? Bóg Starego Testamentu to Bóg nie diabeł.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”