ŚWIĘTY DUCH BOŻY

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

tropiciel pisze:widać w temacie, nie mają nic do powiedzenia ci którzy propagują fałszywą doktrynę trynitarną
zacytuję ci nie jakiegoś "klera" a "rabina wyznającego Judaizm, który uznał Jezusa za obiecanego w Tanach Mesjasza i dlatego stałem się wyznawcą judaizmu mesjanistycznego" - tak o sobie pisze znany i sanowany Dawid H. Stern autor Komentarza Żydowskiego do NT - cytaty pochodzą właśnie z tej publikacji:
Słowniczek imion, nazw i pojęć - str 1149
Ruach Ha-Kodesz - Duch Święty - określony w Tanach (ST - przypis Dezerter) tymi słowami 4 razy i wielokrotnie jako Duch Boży
inny przykład:
http://biblia.wiara.pl/doc/423272.ZESLA ... SWIETEGO/2
Nikt nie może powiedzieć: „Jeszua jest Panem", chyba że z Ruach Ha-Kodesz.
A są różne rodzaje darów, ale daje je ten sam Duch. Są też różne sposoby służenia, ale temu samemu Panu się służy. I różne są sposoby działania, ale to ten sam Bóg spra­wia je wszystkie we wszystkich. Ponadto każdemu jest dany konkretny przejaw Ducha, który posłuży wspólnemu dobru.

Bo jak ciało jest jedno, ale ma wiele członków, a wszystkie członki ciała, choć liczne, stanowią jedno ciało; tak jest z Mesjaszem. Bo to w jednym Duchu zostaliśmy zanu­rzeni w jedno ciało, czy Żydzi, czy nie-Żydzi, niewolnicy czy wolni, i wszyscyśmy zostali napojeni jednym Duchem.

(1 Kor 12,3b–7.12–13)

3b. Ponieważ mówienie: „Jeszua jest Panem", nie polega tylko na wydawaniu dźwięku ustami, ale i na szczerej wierze, wymaga ono obecności Ducha Świętego (Rz 8,9); podobnie przeklęcie Jeszui jest oczy­wistą oznaką braku Ducha Świętego i dużego prawdopodobieństwa obecności jakiegoś in­nego ducha, przeciwnego Bogu (1 J 3,24-4,8). Por. 16,22.

4-6. Słowo „Trójca" nigdy nie zostało użyte w Nowym Testamencie, ale przesłanki, które skłoniły teologów do ukucia tego pojęcia, do­strzegamy we fragmentach takich jak te, w któ­rych określenia Duch, Pan i Bóg odnoszą się, odpowiednio, do Ducha Świętego, Jeszui Me­sjasza i Ojca. Wydaje się, że przypisanie trzech różnych sposobów działania trzem osobom: Duchowi - dawania, Panu - roli Tego, które­mu się służy, a Bogu (Ojcu) - sprawiania, ma mniejsze znaczenie niż fakt, że za wszystkie te działania odpowiada jeden i ten sam Bóg.
Zgadzam się z poniższymi słowami autor­stwa pewnego katolika
:

Wydaje się, że Koryntianie spierali się co do względ­nej wartości rozmaitych łask charyzmatycznych i niektó­re z nich, jak mówienie jeżykami, cenili wyżej niż inne. W swojej nauce mającej być odpowiedzią na te spory Paweł rozmyślnie zrzuca razem wszystkie łaski charyzmatyczne i aby je opisać, używa czterech różnych słów w taki spo­sób, jakby były one synonimami. Każde z tych słów zostaje użyte, aby opisać wszystkie łaski dawane przez Ducha dla zbudowania wspólnoty. Każde ze słów wydobywa inną ce­chę tej samej rzeczywistości:
„A co do darów duchowych (pneumata) [...] Są róż­ne rodzaje darów (charismata), ale ten sam Duch; i różne są rodzaje służb (diakonia), ale ten sam Pan; i różne są ro­dzaje działań (energemata), ale to ten sam Bóg inspiruje je wszystkie we wszystkich".
We fragmencie tym »dary«, »służby«, »działania« są jedynie innymi określeniami słów »pneumata«, »inspiracje« bądź duchowe »dary«, które budują ciało Chrystusa. A »Duch«, »Pan«, »Bóg« to [...] jedno jedyne źródło wszyst­kich darów"
(Paul Hinnebusch, Community In The Lord, Ave Maria Press, Notre Damę, Indiana, 1975, s. 169).
Na stronie społeczności Mesjanistycznej sam Stern pisze:
Według innego przesądu doktryna Trójcy gwałci podstawową naukę judaizmu, że jest tylko jeden Bóg ("Słuchaj Izraelu, Pan, nasz Bóg jest Bogiem jedynym"). Ten przesąd jest tak głęboko zakorzeniony, że czymś niemożliwym staje się racjonalna dyskusja o tym, jak potrójność może współistnieć z boską jednością. Podobnie Żydzi gorąco opierają się jakiejkolwiek dyskusji o jednocześnie boskim i ludzkim charakterze Mesjasza.
http://smkoszalin.info-technik.pl/index ... &Itemid=32
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Drodzy Forumowicze !

Użytkownik Dezerter wprowadza Was w błąd. David H.Stern nie jest żadnym rabinem, lecz przewodzi t.zw. wspólnocie mesjanistycznej, która przejęła trynitarne poglądy. Ma wprawdzie pochodzenie żydowskie ( po ojcu ), lecz poglądy propaguje w tej kwestii całkowicie nie-żydowskie. Żydzi nigdy nie uważali świętego ducha Bożego za Boga, lecz za esencję Boga Najwyższego.

Taki sam pogląd wyznawali pierwsi chrześcijanie o czym napisane zostało obszernie w artykule : ŚWIĘTY DUCH BOŻY - na str.1.

Ponadto David H.Stern współpracuje z katolickim klerem o czym najlepiej świadczą jego książki wydane przez katolickie wydawnictwo Vocatio

http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=161

Sam David H. Stern tak napisał o sobie : " Coś się we mnie załamało, gdy miałem piętnaście lat. Zrozumiałem, że czegoś mi brakuje, że nie jestem szczęśliwy. Wtedy porzuciłem religię ojców…
A potem napisał : " Poznałem też pewną społeczność chrześcijańską. Pamiętam, jak uderzyło mnie kazanie wygłoszone przez pastora koło Yuba City…"

Pod wpływem tej społeczności wygłaszającej poglądy trynitarne znalazł się David H. Stern. Chcąc uzyskać przebaczenie grzechów uwierzył w Chrystusa, ale przy okazji łyknął odstępcze od nauk Chrystusa poglądy.


_________________________________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tropiciel pisze:Drodzy Forumowicze !

Użytkownik Dezerter wprowadza Was w błąd. David H.Stern nie jest żadnym rabinem, lecz przewodzi t.zw. wspólnocie mesjanistycznej, która przejęła trynitarne poglądy. Ma wprawdzie pochodzenie żydowskie ( po ojcu ), lecz poglądy propaguje w tej kwestii całkowicie nie-żydowskie. Żydzi nigdy nie uważali świętego ducha Bożego za Boga, lecz za esencję Boga Najwyższego.

Taki sam pogląd wyznawali pierwsi chrześcijanie o czym napisane zostało obszernie w artykule : ŚWIĘTY DUCH BOŻY - na str.1.

Ponadto David H.Stern współpracuje z katolickim klerem o czym najlepiej świadczą jego książki wydane przez katolickie wydawnictwo Vocatio

http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=161

Sam David H. Stern tak napisał o sobie : " Coś się we mnie załamało, gdy miałem piętnaście lat. Zrozumiałem, że czegoś mi brakuje, że nie jestem szczęśliwy. Wtedy porzuciłem religię ojców…
A potem napisał : " Poznałem też pewną społeczność chrześcijańską. Pamiętam, jak uderzyło mnie kazanie wygłoszone przez pastora koło Yuba City…"

Pod wpływem tej społeczności wygłaszającej poglądy trynitarne znalazł się David H. Stern. Chcąc uzyskać przebaczenie grzechów uwierzył w Chrystusa, ale przy okazji łyknął odstępcze od nauk Chrystusa poglądy.
EMET:
Bycie w tzw. 'wspólnocie mesjanistycznej' nie musi inklinować sprawczo bycie protrynityranym. Zwłaszcza, jeśli są korzenie żydowskie, co tym bardziej powinno skutkować ścisłym monoteizmem wyznawanym wszak przez samego Jehoszuę Mesjasza [vide np.: wg Marka 12:28 - 34 /ww. 29, 30, 32, 34a/; wg Jana 17:3].

Jezus uważał swego Ojca za swego Boga: tak, gdy był na ziemi; tak, gdy był w niebiosach - por. np.: wg Jana 20:17c; Apokalipsa 3:2, 12.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

EMET
Bycie w tzw. 'wspólnocie mesjanistycznej' nie musi inklinować sprawczo bycie protrynityranym. Zwłaszcza, jeśli są korzenie żydowskie, co tym bardziej powinno skutkować ścisłym monoteizmem wyznawanym wszak przez samego Jehoszuę Mesjasza
A czy możesz podać takie wspólnoty mesjanistyczne, które nie są trynitarne ? jeśli tak to gdzie konkretnie są ?

_______________________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tropiciel pisze:EMET
Bycie w tzw. 'wspólnocie mesjanistycznej' nie musi inklinować sprawczo bycie protrynityranym. Zwłaszcza, jeśli są korzenie żydowskie, co tym bardziej powinno skutkować ścisłym monoteizmem wyznawanym wszak przez samego Jehoszuę Mesjasza
A czy możesz podać takie wspólnoty mesjanistyczne, które nie są trynitarne ? jeśli tak to gdzie konkretnie są ?
EMET:
Może ktoś Inny; ja napisałem jedynie koncepcyjnie - wnioskująco. ;-)
Z tego, co pisujesz na Forum, 'tropicielu', o ile już szukasz, to masz również - Ty, wg wymogu wyznawanej przez siebie doktryny - 'paradygmat': "niepreegzystencja". :!:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

EMET

W takim razie twoja sugestia o nietrynitarnych wspólnotach mesjanistycznych jest myląca

___________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Dezerter,
zacytuję ci nie jakiegoś "klera" a "rabina wyznającego Judaizm
Sprostuj proszę to kłamstwo ...
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

tropiciel pisze:EMET

W takim razie twoja sugestia o nietrynitarnych wspólnotach mesjanistycznych jest myląca

___________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
I chwała Panu, że tak jest i , że TY sam to napisałeś
Święty Duch Boży czuwa nad żydami, którzy uznali Jezusa za Mesjasza
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Rethel

Post autor: Rethel »

Oj, chyba sobie zafunduję ten Komentarz... :crazy:

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

David77 pisze:Dezerter,
zacytuję ci nie jakiegoś "klera" a "rabina wyznającego Judaizm
Sprostuj proszę to kłamstwo ...
Dawidzie dlaczego mnie osadziłeś?
Kłamstwo &#8211; wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe.
Ja popełniłem pomyłkę a nie kłamstwo i sprostowałem je już w innym wątku jak tylko stwierdziłem swoją pomyłkę
oto to sprostowanie
On pisze, że jest rabinem więc ... kto wie lepiej?
- napisałem i zacząłem szukać tego tekstu gdzie (głowę bym dał!) Stern pisał, że w niczym mu nie przeszkadza bycie nadal rabinem - nawet pamiętam, że pisał, że był kilkanaście lat - mimo, że uznał Jezusa, za Mesjasza i ... nie znalazłem!?! -
nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć jak wpływ upału
przepraszam za wprowadzenie w błąd - nie jest i nie był rabinem.
Być może zmyliło mnie to, że doktoryzował się na Uniwersity of Judaism, albo, że bardzo często odwołuje się do talmudu, miszny i do innych wypowiedzi rabinów nowożytnych. Jestem natomiast prawie pewny, że pisał o sobie, że uznanie Jezusa za Mesjasza w niczym nie zmieniło tego, że nadal wyznaje judaizm, ale już judaizm mesjanistyczny
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Rethel

Post autor: Rethel »

A czy to coś zmienia?
Bycie rabinem przecież nie oznacza racji... :roll:

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Dezerter,
Ja popełniłem pomyłkę a nie kłamstwo i sprostowałem je już w innym wątku jak tylko stwierdziłem swoją pomyłkę
oto to sprostowanie
I tak trzymaj .. dziękuję
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Duch to zwierzchność człowieka, jest to swego rodzaju strategia jaką promuje w swoim działaniu. Jeśli nie trwam w Bożym Duchu wtedy jestem fałszywym prorokiem. Duch, którego wyznaję pochodzi od Boga wtedy, gdy w ciele człowieka, który do mnie przyszedł widzę Jezusa Chrystusa. Jeśli w drugim człowieku nie widzę Jezusa Chrystusa, to mój Duch jest Duchem Antychrysta, w tym przypadku muszę szukać szerszego kontekstu interpretacyjnego - na tym polega rozwój Duchowy

1Jo 4:1-3 bt "(1) Umiłowani, nie każdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (2) Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. (3) Żaden zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie."

Mat 18:20 bt "(20) Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich."

Mt 7:7 bt "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duch Święty”