Artykuł Strażnicy na wesoło

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Artykuł Strażnicy na wesoło

Post autor: Krystian »

POPŁAKAŁEM SIĘ ZE ŚMIECHU. :mrgreen:
Oczywiście nie chodzi tutaj, aby obrazić Boga Jehowę tylko pośmiać się z rad i zachęt CK.
Wiecie że oni zawsze radzą prace na niepełny etat, niezdobywanie wykształcenia itd.
Natomiast zaoszczędzony czas poświęcić na służbę polową.
Post pochodzi z forum wtsarchie

Aby wykazać irracjonalność nauk WTS-u napisałem artykuł do kolejnego numeru Strażnicy. ( na wesoło )
Kto wie, może wykorzystają pomysł.

" Czy dajesz pierwszeństwo Bogu? "

Na własne oczy widzimy jak Jehowa w naszych czasach przyspiesza dzieło głoszenia dobre nowiny.
W tysiącach zborów na całym świecie wierni bracia i siostry dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej, mądrze wykorzystać czas.
Zdajemy sobie sprawę, że szatan, demony i ODSTĘPCY chcieliby rozproszyć naszą uwagę abyśmy zwolnili tempa.
Od lat na łamach naszej literatury Niewolnik Wierny i Roztropny podaje wskazówki co robić aby zachować chrześcijańską czujność.
Zastosowanie się do nich może pomóc ocalić życie Tobie i Twoim bliskim.
Jedną z metod którymi posługuje się szatan jest odwoływanie się do naszych samolubnych skłonności.
Przez lata uważaliśmy, że do takich czynów które rozpraszają uwagę można było zaliczyć: chęć prowadzenia wygodnego życia, wypoczynek i rozrywkę.
Jednak po bliższym przyjrzeniu się temu zagadnieniu i po wnikliwej analizie Słowa Bożego, doszliśmy do wniosku, że do samolubnych skłonności możemy zaliczyć również zbyt częste wizyty w toalecie.
Zastanów się: ile razy codziennie korzystasz z toalety, następnie zadaj sobie pytanie, czy rzeczywiście musiałem tam być aż tyle razy?
Oczywiście nie będziemy podawać sztywnych zaleceń w tej sprawie, jest to kwestia sumienia.
Zastanów się jednak, czy czas, który poświęcasz na zbyt częste korzystanie z toalety nie jest tym czasem, który Jehowa dał Tobie abyś ratował życie ludziom?
Niektórzy ubodzy bracia z pewnego afrykańskiego kraju ograniczyli swoją ilość wypróżniania się i tak zaoszczędzony czas wykorzystali na dawanie świadectwa.
Hujgowi ( imię zostało zmienione ) wspomina:
" Z całym zborem podjęliśmy postanowienie, że nie będziemy oddawać się własnej samolubnej skłonności i tylko raz dziennie będziemy korzystać z toalety.
Jako starszy zboru musiałem dać dobry przykład w tej materii i dlatego postanowiłem, że zapanuję nad swoim grzesznym ciałem i nie będę chodził do toalety częściej niż raz na dwa dni ".
Wysiłki tych braci spotkały się z błogosławieństwem Jehowy.
Jak wspomina brat Hujgowi " cały zbór ma teraz znacznie więcej czasu na częstsze opracowywanie terenów".
Tak więc, czy nie mógłbyś z modlitwą przemyśleć tej sprawy?
Pamiętaj: Bóg miłuje dawcę ochoczego.
Jeśli już dziś weźmiesz swoje grzeszne ciało w karby i zaoszczędzony czas dasz Jehowie, to możesz być pewny, że On doceni Twój wysiłek a w raju będziesz mógł korzystać z toalety do woli.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Czy to jest na serio? Bo mam nadzieję, że to jakiś żart. Masz skan Strażnicy?

Od siebie dodam, że picie co najmniej 2 litrów wody dziennie i częste oddawanie mało zgęszczonego moczu jest bardzo ważne. Wstrzymywanie moczu jest jedną z przyczyn rozwoju nowotworu pęcherza. Mocz, dodatkowo silnie skoncentrowany, przy rzadkiej mikcji oddziaływuje dłużej na ściany pęcherza wraz z potencjalnymi kancerogenami w nim zawartymi. Dodatkowo takie przytrzymywanie grozi zapaleniem pęcherza lub cewki moczowej. Nic przyjemnego.

Zresztą nie wyobrażam sobie robić czegokolwiek z pełnym pęcherzem.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

To tylko parodia strażnicowego stylu.

Podejrzewam że nie oddawanie moczu p[rzez dłużej niż jeden dzień jest po prostu niemożliwe. Chyba żeby nic nie pić w tym czasie

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Faktycznie, to na szczęście żart ;-)

Ale kiedyś faktycznie czytałam o tym, że niektóre korporacje limitują pracownikom czas spędzony w toalecie. No i w swoim czasie krążyły legendy o pracownikach hipermarketów, którzy też ten czas mieli ograniczony do minimum.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ShadowLady86 pisze:Czy to jest na serio? Bo mam nadzieję, że to jakiś żart.
Oczywiście, że żart.
Jednak się nie przejmuj, że można to przyjąć jako prawdę.
Jak pokazałem ten post mojej żonie to zadała mi pytanie :
Czy CK rzeczywiście tak napisało :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”