Czarnym i biały protest

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

BoaDusiciel pisze:Moje poglądy nie są katolickie, bo nie uważam żeby prawo świeckie musiało zajmować się aborcją, a wszystko wskazuje na to, że katolicy koniecznie chcą takich regulacji.
A kto ma się zajmować regulowaniem podstaw życia i norm społecznych w państwie świeckim? Episkopat?
BoaDusiciel pisze:Co by się stało, gdyby kwestie aborcji w ogóle nie były przedmiotem prawa świeckiego ?
Co by się stało jakby życie społeczne nie było przedmiotem prawa świeckiego ? :mysli: zapanowała anarchia lub państwo wyznaniowe
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

KobietaZMagdali pisze:
BoaDusiciel pisze:Moje poglądy nie są katolickie, bo nie uważam żeby prawo świeckie musiało zajmować się aborcją, a wszystko wskazuje na to, że katolicy koniecznie chcą takich regulacji.
A kto ma się zajmować regulowaniem podstaw życia i norm społecznych w państwie świeckim? Episkopat?
BoaDusiciel pisze:Co by się stało, gdyby kwestie aborcji w ogóle nie były przedmiotem prawa świeckiego ?
Co by się stało jakby życie społeczne nie było przedmiotem prawa świeckiego ? :mysli: zapanowała anarchia lub państwo wyznaniowe
Zupełnie nie o to mi chodzi.
Chodzi o to, że regulacje dotyczące odpowiedzialności za zabicie człowieka już istnieją i nie trzeba - moim zdaniem - dodatkowych przepisów dotyczących aborcji.
( art.148 i dalsze KK )
A Episkopat powinien egzekwować prawo kanoniczne.
Po co jest to prawo, skoro nie jest egzekwowane ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Przytaczane przez Ciebie artykułu nie definiuje od kiedy mówimy o człowieku a to co Tobie lub mnie wydaje się za oczywiste nie musi być oczywiste w świetle prawa danego państwa
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

KobietaZMagdali pisze: a to co Tobie lub mnie wydaje się za oczywiste nie musi być oczywiste w świetle prawa danego państwa
Dodajmy: w świetle prawa, które ustanawiają niedoskonali, niejednokrotnie grzeszni ludzie.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

KobietaZMagdali pisze:Przytaczane przez Ciebie artykułu nie definiuje od kiedy mówimy o człowieku a to co Tobie lub mnie wydaje się za oczywiste nie musi być oczywiste w świetle prawa danego państwa
Istnieją instytucje przewidziane do rozstrzygania sytuacji prawnie nieoczywistych.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:Istnieją instytucje przewidziane do rozstrzygania sytuacji prawnie nieoczywistych.
Z wyjątkiem sytuacji, gdy wszystko jest w rękach jednego Prezesa.

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jeśli coś stwarza problemy, to trzeba to coś usunąć, a nie maskować problemy jeszcze większymi problemami 8-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

To tak jak z tym lekarzem,ktory w ciagu godziny potrafil obsluzyc 60 pacjentow.
-Panie doktorze boli mnie noga.
-A kiedy pana boli?
-Jak chodze.
-Nie chodzic.Nastepny!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”