Zagadki Biblijne

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: Bobo »

Gad
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: EMET »

EMET:
Rzecz jasna, iż znaczenie imienia własnego „Gad” to nie ‘gad’ - w sensie zoologicznym, lecz – jak to mamy w Rodz 30:11 – „pomyślność”, ew. też „szczęście”, „fortuna”, „dobra fortuna”. Z zapisu w B. Hebrajskiej da się to wyprowadzić. Gdy nie jako imię własne, takowe znaczenie/a/ przybiera. Posiada też znaczenie, jak w Wyj 16:31; // Lb 11:7 [nasiona/ziarna Kolendry]. W Izaj 65:11 – jako tzw. „bóstwo Szczęścia” [w ujęciu jako ,imię bożka’].

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
28 sie 2021, 17:35
Był taki okres na forum, że miło się go wspomina, prawie każdy dzień był udany i z BIBLIĄ kojarzony.

nike zebrało się na wspominki. Czyżby to był już ten czas, kiedy siedzi się w bujanym fotelu i wspomina: "a pamiętasz jak ..." :bardzo_smutny:
Głowa do góry, wszyscy jesteśmy jeszcze w 21 wieku ;-)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: nike »

DonCicio pisze:
30 sie 2021, 16:35
nike pisze:
28 sie 2021, 17:35
Był taki okres na forum, że miło się go wspomina, prawie każdy dzień był udany i z BIBLIĄ kojarzony.

nike zebrało się na wspominki. Czyżby to był już ten czas, kiedy siedzi się w bujanym fotelu i wspomina: "a pamiętasz jak ..." :bardzo_smutny:
Głowa do góry, wszyscy jesteśmy jeszcze w 21 wieku ;-)
Dlaczego tobie i twojemu szefowi "bobo" nie zebrało się na wspominki, bo co? Nie macie nic przyjemnego do wspominania? Bobo ma WARNY do wspominania, a ty odszczekiwania, to też jest popis-------
Ja jak widzisz mam, bo to ja ułożyłam po nad 200 zagadek biblijnych i znaczna ich część zamieszczałam sukcesywnie na forum, to ja ułożyłam mnóstwo QUIZÓW biblijnych i dużo było chętnych do zgadywania.
Było przynajmniej miło, bo rzadko zdarzały się ubliżania wzajemne, a co się robi teraz?? WSTYD. A kto jest winien, sam oceń jeżeli jesteś uczciwym człowiekiem.
A jeżeli chodzi o fotel bujany to mam taki w salonie i owszem.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
01 wrz 2021, 14:40
DonCicio pisze:
30 sie 2021, 16:35
nike pisze:
28 sie 2021, 17:35
Był taki okres na forum, że miło się go wspomina, prawie każdy dzień był udany i z BIBLIĄ kojarzony.

nike zebrało się na wspominki. Czyżby to był już ten czas, kiedy siedzi się w bujanym fotelu i wspomina: "a pamiętasz jak ..." :bardzo_smutny:
Głowa do góry, wszyscy jesteśmy jeszcze w 21 wieku ;-)
Dlaczego tobie i twojemu szefowi "bobo" nie zebrało się na wspominki, bo co?

Szanowna nike, bo my patrzymy pełni optymizmu w przyszłość :-> ... ot wszystko. Aczkolwiek powspominać też jest dobrze.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: nike »

DonCicio pisze:
03 wrz 2021, 6:46
nike pisze:
01 wrz 2021, 14:40
DonCicio pisze:
30 sie 2021, 16:35



nike zebrało się na wspominki. Czyżby to był już ten czas, kiedy siedzi się w bujanym fotelu i wspomina: "a pamiętasz jak ..." :bardzo_smutny:
Głowa do góry, wszyscy jesteśmy jeszcze w 21 wieku ;-)
Dlaczego tobie i twojemu szefowi "bobo" nie zebrało się na wspominki, bo co?

Szanowna nike, bo my patrzymy pełni optymizmu w przyszłość :-> ... ot wszystko. Aczkolwiek powspominać też jest dobrze.
A może dlatego,ze nie macie się czym pochwalić? Zostało wam tylko poniżanie bliźnich którzy nie głaskają was z włosem, tylko pod włos, a takie głaskanie to trochę jest bolesne COCO ??

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: Bobo »

DonCicio... pisz we własnym imieniu. Nie reprezentujesz tu na forum nikogo oprócz siebie. A tak, twój wpis wywołuje teraz jakąś przepychankę ze ŚJ w roli głównej. Nike to wykorzysta w sekundę. Mamy temat Zagadki Biblijne. Nie musisz robić żadnej kwestii z tego, że nike wzięło na wspomnienia.
Natomiast nike... nie jestem żadnym 'szefem' DonCicio. Zresztą nawet nie wiem, dlaczego wywołałaś mnie do tablicy? Dlatego, że DonCicio jest SJ a ty odpowiadając mu odpowiadasz zarazem wszystkim ŚJ? Nie zawsze zgadzam się co i jak pisze DonCicio. Brzydka ta twoja maniera. Oducz się jej.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: nike »

Ale jeszcze ani razu mu nie zwróciłeś uwagi i razem naśmiewacie się z badaczy, nie ze mnie tylko z Russella chociaż należycie do tych samych korzeni i za co dałeś mi warna? Przecież napisałeś,ze za pijaka, a więc o co chodzi? Wam wolno poniżać pastora Russella a mnie alkoholika nie wolno?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: Bobo »

Pleciesz bzdury nike. W jaki sposób poniżam Russella? Wtedy, gdy na niego się powołuję i twierdzę, że mylił się?
Wolne żarty. Wciąż ponawiam pytanie do Badaczy: w czym Russell się pomylił? No w czym...
I CISZA! NICZEGO nie chcecie skorygować z tego co głosił. To poniżanie? Raczej poniżeniem jest to, że pomimo tego, że pewne jego nauki nie wytrzymały próby czasu wciąż je kultywujecie.
NIGDY nie nazwałem Russella ani obraźliwie ani nie drwiłem z niego. To WY Badacze, odstajecie od Russella.
Nike, nie wszczynaj zwady tam, gdzie jej nie ma. Natomiast twoje obraźliwe określenia odnośnie ŚJ są właśnie takimi, jakiś 'alkoholik' jakiś 'Józio" jakiś 'szef' (Bobo) itp.
Nie wciskaj kitu. A teraz wracaj sobie do Twoich nostalgii. Kolejny wpis nie na temat będę kasował. A jak wciąż będziesz robić draki to zamknę temat.
Ale jeszcze ani razu mu nie zwróciłeś uwagi

Czytaj mój post powyżej. Czy to nie zwrócenie uwagi? Kurcze blade... maligna jakaś?????????????? :xdiabel:
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: nike »

Jak wstanie to się go zapytasz w czym się pomylił.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
30 sie 2021, 16:35
nike pisze:
28 sie 2021, 17:35
Był taki okres na forum, że miło się go wspomina, prawie każdy dzień był udany i z BIBLIĄ kojarzony.

nike zebrało się na wspominki. Czyżby to był już ten czas, kiedy siedzi się w bujanym fotelu i wspomina: "a pamiętasz jak ..." :bardzo_smutny:
Głowa do góry, wszyscy jesteśmy jeszcze w 21 wieku ;-)

A miało być miło, bo mój wpis nie był ani złośliwy, ani wymierzony w kogokolwiek. Ale wiesz nike, jest takie powiedzenie, że "jak się chce uderzyć psa, to i kij się znajdzie".

A teraz, żeby pozostać w temacie "Zagadki Biblijne", zadam takową. Która z postaci biblijnych została przedstawiona przez przeciwników religijnych w negatywnym świetle i nazwana "pijakiem i żarłokiem"?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:06 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: Bobo »

No brawo wuka! Brawo! 👍
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: wuka »

h
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 14:06 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Zagadki Biblijne

Post autor: Bobo »

Co racja, to racja 😜
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”