Film Kler i jego krytyka

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

https://m.youtube.com/watch?v=QQXX_iIHIsQ

Choćby ten film. Z resztą to naprawdę nie trzeba dużo szukać. Poganie typu wikingowie czy słowianie uznawali te bóstwa które były silne, a siłę tych bóstw oceniali przez to jak im powodzą sie wyprawy wojenne
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bardzo rzeczowe to zrodlo. :-D Ale czego mialbym sie spodziewac?
Quinque pisze:Poganie typu wikingowie czy słowianie uznawali te bóstwa które były silne, a siłę tych bóstw oceniali przez to jak im powodzą sie wyprawy wojenne
Izraelici natomiast mieli slabego Boga,ktory im nakazywal nie zabijac,po czym z jego rozkazu wymordowali cale narody.
Co do Slowian-zamiast ogladac bzdurne filmiki siegnij do rzeczywistych zrodel,bo jakby nie bylo,to sa tez i twoje korzenie.

Dorzuce ci taka ciekawostke,fragment tekstu Marcusa Eli Ravage`a biografa rodziny Rotszyldow:
"Żydowscy rzemieślnicy i żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i świętymi, mają niezliczone rzeźbione posągi z ich wizerunkami, oraz niezliczone katedry zbudowane na ich pamiątkę. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski prorok-buntownik jest główną postacią waszych wierzeń religijnych. Zniszczyliśmy wasze bożki, odstawiliśmy dziedzictwo rasowe, zastąpiliśmy je naszym bogiem i naszymi tradycjami. W dziejach nie było takiego podboju, który mógłby choć trochę równać się z tym czystym podbojem dokonanym na was."
Polecam przeczytac calosc.
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/praw ... ge-2014-03
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 17:15 przez booris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
booris pisze:Umarl w mekach na krzyzu,bo takiej ofiary zazadal jego ojciec w zamian za oczyszczenie ludzi z grzechow.
Jak zwykle świadomie kłamie, bo tak szybko zapomnieć nie mógł... :cry:
Sam wielokrotnie pisałem, że Ojciec niczego nie żądał w zamian.
Jezus sam dobrowolnie zaspokoił Bożą Sprawiedliwość.

Następny oskarżyciel Boga... :-(
A ta Boza Sprawiedliwosc polegala na czym?Czasem nie na tym ,ze potrzebna jest ofiara z czlowieka w zamian za odpuszczenie grzechu?Probujesz powiedziec,ze meka Jezusa byla niepotrzebna?Twoj Bog stawia sprawe krotko-albo robisz tak jak ja chce,albo wieczne potepienie.Dlatego Jezus zginal na krzyzu.I nie ma znaczenia,czy zrobil to dobrowolnie,czy nie.Ofiara za grzechy ludzi mial byc czlowiek.
Do tego nazywasz mnie klamca,nie podajac zadnych sensownych argumentow,ze tak jest,poza jednym-"Sam wielokrotnie pisałem(...).
Boga nie musze oskarzac.On to robi lepiej ode mnie,o czym mozesz sie przekonac czytajac swoja Swieta Ksiege.Dowodow na to nie musze Ci przedstawiac,bo powinienes je znac lepiej ode mnie.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze:Są grupy, gdzie wszyscy bez wyjątku pracują, utrzymując swe rodziny.
Nie ma w tych grupach „etatu” dla „guru”.
Jeden nad drugim nie panuje w żaden sposób.
Nie modlą się za pieniądze, nie zbierają ich od wiernych.
No Henryku troszkę mnie podbudowałeś. Świat się zmienia i fajnie przeczytać, że ludziska się tak fajnie integrują i żyją w zgodzie i prawdzie. Problem z tobą i twoją wspólnotą wyznaniową mam taki, że propagujesz skrajną wersją judeo chrześcijaństwa z którą ja się nie zgadzam i nie wierzę, że biblia i jej pseudo nauki nas prowadzą w dobrą stronę, ale fajnie, że tak zgodnie współżyjecie. Jest szansa, że załapiecie jak zbłądziliście.
Quinque pisze:Ej a może sprawdź co robili twoi kumple turbosłowianie. Jak składali dzieci w ofierze bogom, czy jak żony popełniały samobójstwa żeby ich mężowie nie odchodzili sami
Jak myślisz, że nie wiem co robili moi przodkowie to jesteś w wielkim błędzie. Mam na własność dawno przeczytaną całą wiedzę kronikarską polską niemiecką, angielską, słowacką i ludów bałkańskich Słowian z którą to mam jeszcze mały problem ze zrozumieniem, ale już mi to tłumaczą, więc znów moja wiedza się wzbogaci. Nie przeczytałem nigdzie, że ci tak zwani „Turbo Słowianie” mordowali własne dzieci, a wręcz przeciwnie. Dawni Słowianie bardzo dbali o swe dzieci, żony, ojców i matki. Ofiary z ludzi to wasza tradycja i wiara, ponieważ waszemu krwawemu i mściwemu bogu trzeba co jakiś czas coś, lub kogoś spalić. On podobno lubi swąd palonego mięsa.
Quinque pisze:A to że odrzucasz "nauki biblijne" to dziękuj samemu sobie. Gdybyś zapoznał się z tekstami egzegetycznymi i wykładnią prawdziwego Kościoła to nie plakałbyś że Biblia zła, katolicy ciemnota a Słowianie fajni
Prawda to iż sam doszedłem do tego co inni mądrzejsi też dostrzegli wcześniej, Ja tylko znalazłem więcej zła w biblii niż się każdemu wyznawcy tej książki wydaje. Ja jestem już stary i nie płaczę, a na pewno łez ze mnie nie wydusi wasza święta biblia. Natomiast uśmiech politowania często gości na mej twarzy jak słyszę czy czytam bzdety jakimi mnie tu uraczyłeś.
Quinque pisze:A to że odrzucasz "nauki biblijne" to dziękuj samemu sobie. Gdybyś zapoznał się z tekstami egzegetycznymi i wykładnią prawdziwego Kościoła to nie plakałbyś że Biblia zła, katolicy ciemnota a Słowianie fajni
No tak. To piękne przysłowie, które doskonale oddaje to co się dzieje w ujawnianiu naszej wspaniałej historii. Polacy są coraz bardziej świadomi tego z jak wielkiego narodu się wywodzimy i że możemy naszą Polskę odbudować.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:A ta Boza Sprawiedliwosc polegala na czym?Czasem nie na tym ,ze potrzebna jest ofiara z czlowieka w zamian za odpuszczenie grzechu?
Ten, który ustanowił prawa także i fizyki, powiedział że 2+2=4. Wiemy że nigdy nie będzie to 3, ani choćby 3.99(9). Ma być równo 4!
Podobnie za życie człowieka równoważnością będzie człowiek. Nie koza, byk czy złoto.
Probujesz powiedziec,ze meka Jezusa byla niepotrzebna?
:aaa: Raczej Ty do tego zmierzasz...
Twoj Bog stawia sprawe krotko-albo robisz tak jak ja chce,albo wieczne potepienie.
Bóg, w którego ja wierzę postawił sprawę inaczej.
Albo robisz jak chcę i żyjesz wiecznie, korzystając z rzeczy, które tobie poddałem we władanie, łącznie ze "zdobyczami nauki" które jedynie podglądasz z natury (odkrywasz to, co już jest), albo nie nadajesz się do wiecznego życia i zostajesz na zawsze unicestwiony.
Dlatego Jezus zginal na krzyzu.I nie ma znaczenia,czy zrobil to dobrowolnie,czy nie.Ofiara za grzechy ludzi mial byc czlowiek.
Tego wymaga doskonała sprawiedliwość.
Jesteś już duży (dorosły) i powinieneś to zauważyć.

Możesz spytać się, czy nie mógł by Bóg wybaczyć i darować winy?
Nie, nie mógł by!
Odczuwał byś respekt przed kimś, kto zmienia zdanie, sam sobie zaprzecza, nie dotrzymuje słowa?
Masz zapewne jakiegoś zwierzchnika nad sobą... Szanował byś go, gdyby nie można było polegać na jego obietnicach, słowach?
Ile taki ktoś byłby warty w twoich oczach?
Do tego nazywasz mnie klamca,nie podajac zadnych sensownych argumentow,ze tak jest,poza jednym-"Sam wielokrotnie pisałem(...).
Wielokrotnie, wersetami było udowadniane, że Bóg do niczego nie zmuszał Swego Syna.
Az tego wynika, że masz poważne kłopoty ze sklerozą!
Boga nie musze oskarzac.On to robi lepiej ode mnie,o czym mozesz sie przekonac czytajac swoja Swieta Ksiege.
Zuchwale sobie poczynasz. Obyś tego nie żałował...
Pozostaje nadzieja, że czynisz to nieświadomie.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

No coz...Kolejny raz potwierdzasz moje wnioski,a w niektorych sprawach jestes bardziej radykalny niz ja.Bo tam gdzie ja napisalem wieczne potepienie,Ty napisales unicestwienie.Ale generalnie to chce Ci podziekowac,ze podzielasz i popierasz moje zdanie w sprawie.Moze tylko male uwagi,na przyklad co do mojej sklerozy. :-D Napisalem bardzo wyraznie,ze bez znaczenia jest fakt,czy Jezus poswiecil sie dobrowolnie czy nie,albowiem Twoj Bog zadal ofiary z czlowieka,co potwierdziles (2+2=4).Wyglada na to,ze zdazyles o tym zapomniec,mimo iz nasze posty dzieli tylko tekst ZAMOSA,czyli miales caly czas mozliwosc podgladu.Opcje sa dwie-albo Twoja skleroza jest bardziej zaawansowana niz moja,albo pora zmienic okulary.A moze jedno i drugie-wybor nalezy do Ciebie. :-D
Wisienka na torcie jest natomiast to:
Henryk pisze:Zuchwale sobie poczynasz. Obyś tego nie żałował...
Pozostaje nadzieja, że czynisz to nieświadomie.
Powiedz mi,ktory z nas jest bardziej zuchwaly-ja,ktory doszedlem do takiego wniosku na podstawie tekstu Biblii,czy Ty swiadomie lamiac zasady ustanowione przez Boga,ktorego wyznajesz?Wszak nie ma ludzi bez grzechu,a kara za grzech jest smierc,prawda?

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:,albowiem Twoj Bog zadal ofiary z czlowieka,
Bóg, który jest Ojcem wszystkich nie żądał. Mógł pozostawić człowieka bez jakiejkolwiek nadziei na przyszłość.
Kilkadziesiąt lat życia i… koniec na zawsze.
Wszak nie ma ludzi bez grzechu,a kara za grzech jest smierc,prawda?
Jedynie półprawda.
Rz 6:23 bw "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."
Warunkiem jest tylko posłuszeństwo.
Czy to tak dużo? :-D

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Bóg, który jest Ojcem wszystkich nie żądał. Mógł pozostawić człowieka bez jakiejkolwiek nadziei na przyszłość.
Kilkadziesiąt lat życia i… koniec na zawsze.
No zobacz jaki laskaw.Ale i tak koniec na zawsze,bo ponoc tylko Jezus jest bez grzechu.
Henryk pisze:Warunkiem jest tylko posłuszeństwo.
Czy to tak dużo?
Widocznie tak,skoro Wam,wierzacym,nie za bardzo to wychodzi. :-D

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Ale i tak koniec na zawsze,bo ponoc tylko Jezus jest bez grzechu.
Je wierzę, że nie umarł nadaremno, a Jego krwią wierzący mają nawet odpuszczone grzechy. :-D
Widocznie tak,skoro Wam,wierzacym,nie za bardzo to wychodzi. :-D
Możesz mówić za siebie?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Możesz mówić za siebie?
Zabolalo? Czy moralnosc Kalego sie wlaczyla? Ty ciagle mi cos imputujesz i to jest ok,ale jak ja Tobie to juz be? :-D

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Zabolalo? Czy moralnosc Kalego sie wlaczyla?
Ani trochę nie boli, ponieważ wiem, że jestem niedoskonały i nie zawsze postępuje tak, jak chciałbym.
Jednak mam kogoś do pomocy...
1J 2:1 bw "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezus Chrystusa, który jest sprawiedliwy."

Oburza mnie Twój werdykt dotyczący wszystkich wierzących:
Widocznie tak,skoro Wam,wierzacym,nie za bardzo to wychodzi.
Wynika z tego, że Ty nie masz sobie nic do zarzucenia.
- Tak jak i większość ludzi. Tylko skąd tyle zła na świecie?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Oburza mnie Twój werdykt dotyczący wszystkich wierzących
Moj werdykt?Przeciez to wy,wierzacy,ciagle na forum piszecie,ze poza Jezusem nie ma czlowieka bez grzechu.Wiec jaki to moj werdykt,skoro sami tak twierdzicie?

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Kilka refleksji w temacie. Nie widziałem i najprawdopodobniej nie zobaczę tego filmu.

Katolicyzm to religia konformistów. Nie twierdzę, że wszyscy katolicy są konformistami, ale zdecydowana większość. Religia jest dla nich formą ubezpieczenia, na wypadek gdyby ta historia z Jezusem była prawdziwa. Składają swoją duchową osobowość w ręce pośrednika, jakim jest kapłan i oczekują od niego idealizmu. Z perspektywy kapłana wygląda to tak, że zarządza "stadem" konformistów, więc dlaczego sam miałby rezygnować z konformizmu. Widzi w swojej parafii ludzi o określonym statusie materialnym i co?... ma być naśladowcą Franciszka z Asyżu? A dlaczego? Co niewłaściwego jest w tym, że nasiąka w tym środowisku konformizmem?

Ja mam za sobą jakąś katolicką przeszłość. Nigdy nie doświadczyłem żadnych przejawów pedofilii, homoseksualizmu i pazerności. Wśród znajomych również takie zdarzenia się raczej nie pojawiały, w każdym razie pedofilia i homoseksualizm. Poza tym, kilkanaście lat wstecz, miałem bliską (przyjacielską) relację z dwoma byłymi księżmi i również nie dowiedziałem się niczego bulwersującego. Zatem jak wielki jest zasięg tych zjawisk w KR? Może to jedynie lewacka propaganda nakręca określone myślenie?

Na koniec najważniejsze. Polska racja stanu jest oparta na katolicyzmie. Kościół Rzymski w Polsce ma charakter powszechny. Stanowi coś jak dom, który jest schronieniem i daje poczucie bezpieczeństwa. Ten dom jest nieco spleśniały, zagrzybiony..., ale jaki kretyn burzy swój własny dom, dopóki nie wybuduje nowego. Jeśli mieszkasz w domu zapleśniałym i zagrzybionym, to co, wyburzysz go i pójdziesz mieszkać do szałasu? Doi wyboru są dwie możliwości: remont albo budowa nowego. Jednak jak długo nie wybudujesz nowego, nie burz starego.

W Polsce nie ma siły, w przestrzeni społecznej i politycznej, do budowy nowego domu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zaufa Protestantom ani innym formacjom, które swój kapitał próbują zbijać na kontestowaniu Kościoła Katolickiego, że wspomnę jedynie syjonistycznego kmiotka z Lublina.

Centrala KK w Polsce doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest trwanie i przetrwanie KK. Myślę, że decydenci często pozostają bezsilni wobec zapleśnienia i zagrzybienia, bo fundament dla patologii tworzą konformistyczne tłumy wiernych, które po prostu godzą się na to. Więc decydenci, kierując się nadrzędnymi celami, budują potęgę i siłę KK w Polsce. I to również jest w żywotnym interesie ludzi mieszkających w tym kraju. Jestem przekonany, że na dzień dzisiejszy, dobrze pojmowany patriotyzm w Polsce, powinien być osadzony na KK i dążyć do nadawania temu Kościołowi charakteru narodowego.

Z uwagi na powyższe, mam negatywną opinię o filmie "Kler" (którego nie widziałem i nie zobaczę) i pozwoliłem sobie tutaj na zamieszczenie swoich przemyśleń.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

ZAMOS pisze:
Jak myślisz, że nie wiem co robili moi przodkowie to jesteś w wielkim błędzie. Mam na własność dawno przeczytaną całą wiedzę kronikarską polską niemiecką, angielską, słowacką i ludów bałkańskich Słowian z którą to mam jeszcze mały problem ze zrozumieniem, ale już mi to tłumaczą, więc znów moja wiedza się wzbogaci. Nie przeczytałem nigdzie, że ci tak zwani „Turbo Słowianie” mordowali własne dzieci, a wręcz przeciwnie

Ergo, ZAMOS nie przeczytał żadnej książki nt. Wierzeń pogańskich ludów. Jeśli by tak było to wiedziałby iż poganie czcili tylko te bóstwa które były silne, i dzięki którym łatwiej było wygrywać wojny
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ergo,powtarzasz sie.Twoj niepoganski bog kazal zabijac wyznawcow innych bogow,by ci nie okazali sie silniejsi od niego.Z jego powodu Mojzesz krotko po otrzymaniu tablic z,miedzy innymi,przykazaniem-nie zabijaj,kazal zamordowac 3 tysiace swoich ziomkow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”