Film Kler i jego krytyka

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RM pisze: Więc decydenci, kierując się nadrzędnymi celami, budują potęgę i siłę KK w Polsce. I to również jest w żywotnym interesie ludzi mieszkających w tym kraju.
W interesie Polaków leży jak najszybsze pozbycie się raka w postaci KK.
Jestem przekonany, że na dzień dzisiejszy, dobrze pojmowany patriotyzm w Polsce, powinien być osadzony na KK i dążyć do nadawania temu Kościołowi charakteru narodowego.
Co ma wspólnego Kościół, którego królestwo jest z innego świata, z jednym z kraików- Polską?
Patriotyzm z wygolonymi narodowcami?
Faszyzm już nasi dziadkowie przechodzili, a propagujących dziś takie poglądy powinno się izolować!

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Henryku,
nadawanie charakteru narodowego i faszyzm, to dwa różne tematy, które tylko w określonych uwarunkowaniach mogą stać się monolitem. Poza tym faszyzm jest pejoratywnie uwarunkowany głównie z powodu Niemców. Jednak, czy w swojej ideologicznej postaci jest aż takim złem? - możemy podyskutować.
Z mojej perspektywy, każda religia jest rakiem, Twoja też. Szkodliwość owego raka jest uwarunkowana skalą, jaką owa religia osiąga.
Jak myślisz, co by się stało, gdyby nagle, np. w ciągu roku KK znikną z Polski?
Ja, jako człowiek mieszkający w tym kraju, w którym mieszkają także moje dzieci i wnuk, niezależnie od poznania jakie posiadam, będę bronił KK, tak długo, jak będzie to konieczne. Bo taka jest moja racja stanu :-D

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RM pisze: Jednak, czy w swojej ideologicznej postaci jest aż takim złem? - możemy podyskutować.
"Nacjonalizm- ruch polityczny podporządkowujący interesy innych narodów we własnym celu"
Już samo to jest złe, ponieważ trąci skrajnym egoizmem, wyzyskiem innych.
Faszyzm jest skrajnym przypadkiem nacjonalizmu.
Tam inaczej wyglądających, czy inaczej myślących, w najlepszym przypadku wydala się poza granice.
Jak myślisz- czy hasła: „Polska tylko dla Polaków”, „Polska tylko katolicka”, Żydzi i Cyganie won”- to jeszcze nacjonalizm, czy już faszyzm?
Wszystkie wojny wynikały wyłącznie z poglądów nacjonalistycznych.
Podyskutujemy o tym, czy były dobre? :roll:
Jak myślisz, co by się stało, gdyby nagle, np. w ciągu roku KK znikną z Polski?
Nic. Zupełnie nic. :lol: Wielu nawet by nie zauważyło.
Ludzie nie zaczęli by się masowo mordować, okradać. Słońce nie zgasło by.
Bardzo wiele nieruchomości stanowiło by pustostany.
Wiele firm i innych „biznesów” zostało by bez prawdziwych właścicieli.
Budżet kraju i poszczególnych rodzin znacznie poprawił by się.
Upadły by partie polityczne mające poparcie kleru.
Znaczy to tyle, że pozostali by jedynie ci uczciwsi- choć trudno takich znaleźć w machinie rządzącej.
Ja, jako człowiek mieszkający w tym kraju, w którym mieszkają także moje dzieci i wnuk, niezależnie od poznania jakie posiadam, będę bronił KK, tak długo, jak będzie to konieczne.

No to mam złe wieści: upadek i zanik KK jest bliski i nieunikniony. :lol:

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:No to mam złe wieści: upadek i zanik KK jest bliski i nieunikniony.
Prorokujesz? To na kiedy przewidujesz ten upadek i zanik? :-D Ja akurat mysle,ze to jeszcze troche potrwa i,bez zlosliwosci,stanie sie to na dlugo po tym,jak zanikne Twoja denominacja.Mowie o Polsce oczywiscie.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Oglądałem na "w Realu 24",promocję książki K. Karonia,- chwalił KK,a potępiał Jego przeciwników.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Henryku,
faszyzm to ruch skrajnie prawicowy o narodowym ukierunkowaniu. Silna władza i prosta, jednoznaczna moralność. Alternatywa wobec demokracji i wszelkich lewackich pomysłów, wróg liberalizmu. Nie mieszaj tego z nacjonalizmem, socjalizmem narodowym i niemiecką spuścizną dziejową.

Jeśli KK w Polsce zniknie, zrobi się całkowite zamieszanie i chaos. W ogóle zaniknie polska narodowość, a w jej miejsce powstaną sekty po wielokroć bardziej toksyczne i zachłanne. Na naszych oczach rozpada się społeczeństwo niemieckie, bo tam już od dawna konsumpcjonizm jest siłą jednoczącą Niemców. Niemiecka gospodarka jeszcze trochę pociągnie, ale monolit polityczny w Niemczech rozpada się, pojawią się coraz większe podziały i siły odśrodkowe, prowadzące do wewnętrznych zatargów. Tak jest moja ocena - mogę się mylić - i widzę, że to się dzieje.
Nie chcę tego w Polsce, dlatego będę bronił KK w tym kraju, pomimo, że moje poglądy mają się nijak do treści przekazywanych w tej formacji.

Film "Kler" ma bzdurny scenariusz, jest badziewnie nakręcony i niesie w sobie przekaz pozbawiony merytorycznej wartości (niestety obejrzałem ten shit). Rozumiem, że są osoby skrzywdzone aktami pedofilskimi osób duchownych, że są księża którzy piją, praktykują sodomię, że spora część aktywności tego Kościoła obraca się wokół złota i dolarów i być może nawet jakiś biskup zabawia się w klimatach SM - ale tak działa każdy system religijny. Na drugiej szali wagi, należy postawić, to, za co ten Kościół szanują ludzie.
Reklama zrobiona temu filmowi spowodowała, że do kin poszło mnóstwo ludzi. Rozgarnięci szybko pożałują wydanych na bilet pieniędzy i zrozumieją, że zostali wpuszczeni w maliny. Docelowo ludzie zorientują się, że treści poruszone w tym filmie, większości z nich nie dotyczą, bo nie stykają się z taką patologią, a sam film jest prymitywną, lewacką akcją. Obstawiam, że KK wyjdzie z tej konfrontacji wzmocniony i tego im życzę.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

RM pisze:]Rozgarnięci szybko pożałują wydanych na bilet pieniędzy i zrozumieją, że zostali wpuszczeni w maliny. Docelowo ludzie zorientują się, że treści poruszone w tym filmie, większości z nich nie dotyczą, bo nie stykają się z taką patologią, a sam film jest prymitywną, lewacką akcją.
No coz...filmu jeszcze nie widzialem.Pewnie kiedys do mnie trafi,ale nie mam cisnienia zeby to bylo juz,teraz,natychmiast.Natomiast troche poczytalem i obejrzalem opinii na jego temat,miedzy innymi wypowiedz kierownika katedry etyki na KUL-u,ks.Alfreda Wierzbickiego,czy odtworcy glownej roli,Janusza Gajosa,jak i rowniez filmik ksiedza,na YouTube.Obaj ksieza nie mowili zle o filmie.Polecam szczegolnie wypowiedz ks.Wierzbickiego,a ponizej link do YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=wdFWjnY9wno

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RM pisze:Henryku,
faszyzm to ruch skrajnie prawicowy o narodowym ukierunkowaniu. Silna władza i prosta, jednoznaczna moralność. Alternatywa wobec demokracji i wszelkich lewackich pomysłów, wróg liberalizmu. Nie mieszaj tego z nacjonalizmem, socjalizmem narodowym i niemiecką spuścizną dziejową.
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RM pisze:Jeśli KK w Polsce zniknie, zrobi się całkowite zamieszanie i chaos. W ogóle zaniknie polska narodowość, [...]
Alboś naiwny, albo masz interes tak pisać.
Kościół katolicki nigdy nie dbał o interesy inne, jak tylko swoje.
Jego centrala nie mieści się na Wiejskiej (choć i tam dbają przede wszystkim o swoje prywatne interesy), lecz w Watykanie!
Już samo to powinno Tobie coś mówić.
Naszą narodowość mają w głębokim poważaniu. Poważają jedynie nasze pieniądze i wyłudzone od naiwnych majątki w zamian za obiecany krótszy pobyt w czyśćcu, czy uniknięcia piekła.
Ich jedyne interesy to światowa władza i duży pieniądz.

Bez KK powstanie zamieszanie, chaos?
Może od razu koniec świata?
Nie rozśmieszaj!

Jakoś zachodnie kraje dają sobie radę bez KK, a nawet mają się lepiej.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Jakoś zachodnie kraje dają sobie radę bez KK, a nawet mają się lepiej.
A tak konkretnie to które kraje; Francja, Szwecja?

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Tak jak niepojęte jest dla mnie, jak możliwe były komory gazowe i piece, w których palono ludzi, tak nie mogę pojąć, jak można się było odwracać plecami od tak potwornej krzywdy, jaka latami w murach kościołów spotykała dzieci!

Mnie podoba się to co mówi Wieckiewicz, bo mówi prawde.
Jacy ludzie taka instytucja. Instytucje tworzą ludzie i film nie jest atakiem na Boga czy wiarę.
https://youtu.be/cmHdf7IIigI

Niestety przypadki pedofilii w kościele były ukrywane.
Kościół pod tym względem był nie do ruszenia, ofiary napiętnowane, dopiero od niedawna wychodzą afery pedofilskie na całym świecie.
Kościół tez z tego co widzę przestał się wypierać jak ogromna była skala tego zjawiska.Przestali stać ponad prawem.

W tym temacie należy stanąć po stronie ofiar przemocy seksualnej duchownych.
Jest wielu przyzwoitych ludzi.
I własnie my wszyscy, my bez względu na to czy to katolicy, czy osoby innych wyznań czy niewierzący, razem głośno wzywamy kościół: przerwijcie zmowę milczenia.
Niech księża zawsze ponoszą odpowiedzialność za to co zrobili tak jak i pedofile z innych grup zawodowych, a nie byli jedynie przenoszeni do innych parafii.
Każdy uczciwy człowiek będzie się domagał pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców, oraz tych, którzy ich kryją, a także zniesienia przedawnienia karalności za czyny pedofilskie.

Pedofilia w kościele w większości przypadków nie była zgłaszana, ofiary szykanowane, jak to na księdza donieść...wiec jak mają być takie przypadki chociażby w danych policji??
I chodzi o to by KK nie krył swoich księży pedofilów i aby ponieśli karę jak inni ludzie a nie byli przenoszeni na kolejne parafie.

Ile filmów widzieliście?
Ja widziałam 1.Róża 2.Wołyń 3.Dom Zły 4.Wesele 5.Drogówka 6.Pod Mocnym Aniołem.
O każdym z tych filmów mówiono majstersztyk polskiego kina, bo mówi prawdę jak jest! Ludzie czekają na na Botoks2!
I co się dzieje nagle?
Dopiero jak film dotyczy kleru to mówią bubel,chała ,nieprawda... przekręcone.. Czyżby bojaźń przed kościołem czy może przed swoją własną głupotą???
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Nic nowego pod słońcem.

Post autor: Henryk »


Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Manna z nieba pisze: Niestety przypadki pedofilii w kościele były ukrywane
W jaki sposób były ukrywane tego oczywiście nigdy się nie dowiemy
pisze:własnie my wszyscy, my bez względu na to czy to katolicy, czy osoby innych wyznań czy niewierzący, razem głośno wzywamy kościół: przerwijcie zmowę milczenia

Jaką zmowę milczenia?
pisze: Pedofilia w kościele w większości przypadków nie była zgłaszana
Rzekomych przypadków którym antyklerykalnym komunistom nie udało się udowodnić
pisze:ofiary szykanowane
Jakie ofiary?
pisze: i aby ponieśli karę jak inni ludzie a nie byli przenoszeni na kolejne parafie
Pragnę zauważyć że antyklerykalni komuniści zabraniają Kościołowi przenosić księży na inne parafie bo tak... :(. Nie ma co się dziwić, w końcu za komuny zwalczali Kościół wszelkimi możliwymi sposobami
pisze:krzywdy, jaka latami w murach kościołów spotykała dzieci
Jaka krzywda spotykała dzieci za murami Kościołów? Btw, mówi to osoba która za murem Kościoła nigdy nie była. Btw2, Quinque np. Nie chciałby być deistą bo nie chciałby być kojarzony z kreaturami pokroju: Robespiera czy Diderot'a :(
Henryk pisze: Jakoś zachodnie kraje dają sobie radę bez KK
Jakie kraje Zachodnie? Irlandia, Luksemburg, Belgia, Austria, Włochy, Polska?

Btw, Quinque juz przyzwyczaił się do tego że Hernyk poza wrzucaniem debilnych obrazków, nie potrafi krytykować KK, w sposób merytoryczny i argumentami opartymi na faktach :(
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

No proszę, toć przecie sam KK kaja się i przeprasza za pedofilię oraz jej ukrywanie.
A jednak znalazło się niewinne dzieciątko, które w to nie wierzy.
Czego oczekujesz, dzieciątko ? Że Wojtyła wstanie z grobu i się pokaja ?
No napisz jaki dowód byłby dla ciebie wiarygodny :lol:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Tematy erotyczne są przechwalone, to nie dziewictwo jest argumentem najważniejszym dla płci przeciwnej. Z drugą osobą powinno wiązać się ze względu na mądrość i podejście do problemów życiowych. Pedofilia nie zasługuje na swój rozgłos. W chwili obecnej należy pilnować dzieci, aby zawsze były w zaufanym towarzystwie i w nauczaniu zważać na moralność, by po zderzeniu się z życiowymi problemami stawiały im czoła, a nie zwracały się w potępianą przez społeczeństwo stronę. Potępianie, choć wydaje się logiczne w tym temacie, to nie ma żadnej wartości dodanej, a Prawo mające przecież umocowanie w Miłości jest pomocą z założenia godną podziwu, a nie pomocą braną niechętnie
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”