Ciekawa postać fundamentalistycznego chrześcijaństwa

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze:Pomijając już fakt, że Biblia nie precyzuje kwestii jak dokonywać chrztu
To mało powiedziane ona nic nie mówi o tym ale zawiera przykłady że ktoś kto zostawał uczniem Jezusa najpierw musiał nabyć wiedzy i w niego uwierzyć.
Niestety KK poszedł na łatwiznę i hurtowo sobie chrzci niemowlaki a potem widać co z nich wyrasta .
Poszli na ilość a nie na jakoś w pozyskiwaniu owieczek które później za bardzo ich już nie obchodzą.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:To mało powiedziane ona nic nie mówi o tym ale zawiera przykłady że ktoś kto zostawał uczniem Jezusa najpierw musiał nabyć wiedzy i w niego uwierzyć.
I zawiera przykłady, jak chrzczono na podstawie tego, że jedna osoba w domu uwierzyła.
taka prawda pisze:Niestety KK poszedł na łatwiznę i hurtowo sobie chrzci niemowlaki a potem widać co z nich wyrasta .
Co z nich wyrasta to już wina rodziców, a nie Kościoła.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze:I zawiera przykłady, jak chrzczono na podstawie tego, że jedna osoba w domu uwierzyła.
Ale czy to były niemowlaki ? Nie naciągaj wersetów pod siebie .
A nie jedna osob tylko wiele jak np. w domu Korneliusza .
Myślisz że Bóg brał sobie za sług tych co nie mieli o nim zielonego pojęcia?
Proszę nie rozśmieszaj mnie.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze:Co z nich wyrasta to już wina rodziców, a nie Kościoła.
Wina rodziców?
Po cześć i tak ale taki analfabetyzm i poszanowanie do zasad Bożych przekazywany jest z pokolenia na pokolenie a KK nic z tym nie robi.
Jak widać nauczanie KK jest do niczego.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:Ale czy to były niemowlaki ? Nie naciągaj wersetów pod siebie .
Cały dom ochrzczono, a nie "tylko dorosłych".
taka prawda pisze:A nie jedna osob tylko wiele jak np. w domu Korneliusza .
Myślisz że Bóg brał sobie za sług tych co nie mieli o nim zielonego pojęcia?
Proszę nie rozśmieszaj mnie.
Dzieje Apostolskie Ci się kłaniają i proszą o przeczytanie opisu ochrzczenia rodziny Lidii z Tiatyry w 16 rozdziale.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze:ieje Apostolskie Ci się kłaniają i proszą o przeczytanie opisu ochrzczenia rodziny Lidii z Tiatyry w 16 rozdziale.
A gdzie tam mowa o niemowlakach?
Jak dla mnie to ma sens Lidia zainteresowała się naukami po czym zaprosiła ich do domu którzy także zostali zapoznani z ewangelię uwierzyli i zostali ochrzczeni.
I tak wszyscy domownicy zostali chrześcijanami?
Coś tam chcesz ponaciągać pod siebie?

Pytam się czy Bóg brał sobie za sług ludzi którzy nie mieli zielonego pojęcia o nim ?

askaou
Posty: 444
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:53
Lokalizacja: Maroko

Post autor: askaou »

taka prawda pisze:Wina rodziców?
Po cześć i tak ale taki analfabetyzm i poszanowanie do zasad Bożych przekazywany jest z pokolenia na pokolenie a KK nic z tym nie robi.
Moj maz nie moze sie nadziwic, ze u nas, Chrzescijan, mezczyzni i kobiety sypiaja ze soba przed slubem, a nawet mieszkaja ze soba przed slubem, za cichym (a czesto tez jawnym) przyzwoleniem ich chodzacych do Kosciola rodzicow.

To tylko jedno z wielu zgorszen jakie od wiekow juz sa, i jakie beda sie nasilaly. Gdyby czlowiek nie odszedl od Prawa Bozego, uszanowal je i wypelnial, nie dzialal wbrew Bozemu porzadkowi zmieniajac 'czasy i Prawo', nie nazywanoby teraz czarnego bialym, a bialego czarnym.

Nie twierdze, ze Krk tak naucza, ale to, ze ludzie nie postepuja za ich nauka swiadczy o tym, ze nie daja wiary, ze ten Kosciol mowi od Boga. Nie ma tam mocy Ducha sw. Brak owocow. To moja opinia.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:A gdzie tam mowa o niemowlakach?
Jak dla mnie to ma sens Lidia zainteresowała się naukami po czym zaprosiła ich do domu którzy także zostali zapoznani z ewangelię uwierzyli i zostali ochrzczeni.
I tak wszyscy domownicy zostali chrześcijanami?
Coś tam chcesz ponaciągać pod siebie?
Jak na tę chwilę, to Ty naciągasz pod siebie, bo w tym fragmencie nie ma nawet jednego słowa o tym, że Apostoł przekazał Ewangelię komukolwiek w tym domu poza tą kobietą przed jego ochrzczeniem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

askaou pisze:Moj maz nie moze sie nadziwic, ze u nas, Chrzescijan, mezczyzni i kobiety sypiaja ze soba przed slubem, a nawet mieszkaja ze soba przed slubem, za cichym (a czesto tez jawnym) przyzwoleniem ich chodzacych do Kosciola rodzicow.
A wiesz, że mnie to też zdecydowanie bulwersuje? Dla mnie to jest po prostu niezrozumiałe postępowanie.
askaou pisze:Nie twierdze, ze Krk tak naucza, ale to, ze ludzie nie postepuja za ich nauka swiadczy o tym, ze nie daja wiary, ze ten Kosciol mowi od Boga. Nie ma tam mocy Ducha sw. Brak owocow. To moja opinia.
I nie masz racji, bo najwyraźniej patrzysz tylko na to, co się złego dzieje w Kościele katolickim, a tego co dobre nie dostrzegasz (żywię nadzieję, że nie specjalnie). Grzechy były, są i będą, a to że się zdarzają, to nie oznacza, że nie ma w KK Ducha Świętego i jego owoców.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Yarpen Zirgin pisze:Pomijając już fakt, że Biblia nie precyzuje kwestii jak dokonywać chrztu
I tak i nie, w każdym razie wiadomo, że po pierwsze zawsze była odpowiednia kolejność zachowana, czyli najpierw uwierzenie, później chrzest, i co ważne odbywało się to zgodą i wiedzą osoby chrzczonej, a po drugie chrzest od zawsze oznaczał zanurzenie, nic więcej, więc trudno nazwać chrztem polania górnej części głowy.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Hardi pisze:I tak i nie, w każdym razie wiadomo, że po pierwsze zawsze była odpowiednia kolejność zachowana, czyli najpierw uwierzenie, później chrzest, i co ważne odbywało się to zgodą i wiedzą osoby chrzczonej, a po drugie chrzest od zawsze oznaczał zanurzenie, nic więcej, więc trudno nazwać chrztem polania górnej części głowy.
Jak już wspominałem, po pierwsze chrzczono całe domy po uwierzeniu jednej osoby z tegoż domu, a po drugie nie mas w Biblii stwierdzenia, że chrzczono przez zanurzenie, a słowo "baptismo" oznacza również obmycie. :-)

Aha, może tak zajmiesz się przemyśleniem kwestii, którą tutaj Ci kilka razy wskazano w sprawie Chicka:
Skoro Chick jest osobą pokazującą "biblijne poznanie Boga" i "trwa w tradycji apostolskiej", to dlaczego rozpowszechnia nieprawdę?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Jak na tę chwilę, to Ty naciągasz pod siebie, bo w tym fragmencie nie ma nawet jednego słowa o tym, że Apostoł przekazał Ewangelię komukolwiek w tym domu poza tą kobietą przed jego ochrzczeniem.
Czasami trzeba pomyśleć wziąć pod uwagę inne wydarzenia i wtedy wszystko ci się ułoży w całość.
Więc pytam:
Czy ty myślisz ze ci domownicy zostali z rozpędu ochrzczeni bo Lidia została ochrzczona?
Czy ty myślisz że Bóg idzie n ilość a nie na jakoś wiernych tak jak w KK się praktykuje?
Czy chrzest to przymus czy dobrowolna decyzja?
Czekam na odpowiedź w kwestii tych pytań.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:
Jak na tę chwilę, to Ty naciągasz pod siebie, bo w tym fragmencie nie ma nawet jednego słowa o tym, że Apostoł przekazał Ewangelię komukolwiek w tym domu poza tą kobietą przed jego ochrzczeniem.
Czasami trzeba (...)
Jedyne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, brzmi:

Czy Pismo Święte przekazuje informację, że św. Paweł głosił Ewangelię komukolwiek z domu Lidii z Tiatyry, poza tą kobietą, przed ochrzczeniem tych ludzi?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

Yarpen Zirgin pisze: Czy Pismo Święte przekazuje informację, że św. Paweł głosił Ewangelię komukolwiek z domu Lidii z Tiatyry, poza tą kobietą, przed ochrzczeniem tych ludzi?
Ty lepiej nie podkreślaj tylko logicznie pomyśl nie wszystko musi być napisane !!!.
Tym bardziej w tej kwestii.
Odpowiedz na pytania to możesz potem zadawać swoje pytania.
A na razie zero konkretów w tej kwestii z twojej strony.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

taka prawda pisze:Ty lepiej nie podkreślaj tylko logicznie pomyśl nie wszystko musi być napisane !!!.
Ciekawe słowa w ustach człowieka, który ma pretensje do Kościoła katolickiego, że naucza rzeczy, które nie są zapisane w Biblii. :-D

Podwójne standardy, taka prawdo? Jak KK naucza czegoś, co w Biblii nie zapisano, to jest to zły uczynek, ale jak taka prawda naucza czegoś, co w Biblii nie zapisano, to jest to dobra rzecz?
Mam nadzieję, że wiesz jak się coś takiego nazywa...
taka prawda pisze:Odpowiedz na pytania to możesz potem zadawać swoje pytania.
Nie widzę powodu. Biblia jednoznacznie podaje, że św. Paweł ochrzcił domowników Lidii bez głoszenia im Ewangelii i tego się trzymaj.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”