niebiańskie włókno

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
APF
Posty: 201
Rejestracja: 27 paź 2011, 10:27

Post autor: APF »

Parmenides pisze:Moim zdaniem Bóg chciał pokazać ludziom, że jest w stanie działać poza fizycznymi prawami tego świata, czyli, że jest wszechmocny. Czasem proste, życiowe sprawy są najbardziej przekonujące.
Nie wyklucza to innych aspektów i interpretacji tego tematu.
Czytałem kiedyś taką teorię, że szaty nie niszczyły się, bo były zrobione ze specjalnego materiału,który Izraelici nazywali Nyy-lonn, co znaczy "Materiał z Niebios".
Ponoć urządzenie do produkcji tego materiału znajdowało się w Arce Przymierza, dlatego była tak cenna.
Działało to tak, że wrzucało się kawałki krzewu gorejącego, wonne oleje ( takie jak do namaszczania ) oraz stare sandały z drzewa sandałowego i powstawał Nyy-lonn.
Potem Arka zaginęła, znaleźli ją Amerykanie w 1935 i poznali tajemnicę produkcji Nyy-lonnu.
Robili z tego spadochrony, dzięki czemu Niemcy przegrali wojnę, bo Ruskim też dawali te spadochrony.
Słyszał Kolega o takiej teorii ?? :roll:

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

APF pisze:Ponoć urządzenie do produkcji tego materiału znajdowało się w Arce Przymierza, dlatego była tak cenna.
A ja czytałam, że Arka Przymierza to reaktor jądrowy. Dzięki Arce była zapewniona produkcja manny. Produkowana była z glonów ze zbiorników wodnych. Dwaj inżynierowie brytyjscy zbudowali taką maszynę i eksperyment...... zakończył się sukcesem :-).
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

(Lb 11:7) Manna zaś była jak ziarno kolendra, a wygląd jej był jak żywica bdelium. (8) Ludzie rozchodzili się i zbierali ją, i mielili w żarnach albo tłukli w moździerzach, i gotowali w garnkach, i robili z niej placki, smak jej zaś był jak smak placka na oliwie. (9) Gdy rosa opadała w nocy na obóz, opadała nań także manna
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”