Chrzest kotów

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Biznes ze zwierzętami się kręci. Psy i koty mają już swoje cmentarze i pogrzeby. Podejrzewam, że niedługo będzie można je też chrzcić.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ShadowLady86 pisze: Podejrzewam, że niedługo będzie można je też chrzcić.
Święcić można już od ładnych kilku lat. :->

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

ShadowLady86 pisze:Podejrzewam, że niedługo będzie można je też chrzcić.
Pytałem o zdanie mojego kota. Jest przeciw. :-|

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Heh, koty z natury nie lubią wody, a co już dopiero kiedy mowa o Zanurzeniu ;-)
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

ShadowLady86, Tygrys to też kot :-P
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:Święcić można już od ładnych kilku lat
Henryk pewnie że tak KrK chrzci wszystko nowy nagrobek, jaja kurze na wielkanoc, pomniki ku czci , nowe budynki, wiec jaki problem za odpowiednią zapłatą ochrzcić kota
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Mam nadzieję, że moderacja szybko posprząta te idiotyzmy spod klawiatury Krystiana. Dawno nikt w jednym zdaniu nie zebrał tyle bzdur. Jest takie przykazanie Krystianie - nie składaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu. Znasz?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

meritus pisze:Mam nadzieję, że moderacja szybko posprząta te idiotyzmy spod klawiatury Krystiana. Dawno nikt w jednym zdaniu nie zebrał tyle bzdur. Jest takie przykazanie Krystianie - nie składaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu. Znasz?
Meritus! Obraziłeś Krystiana! :evil:
Przeproś!!! Ale już!
Święci się samochody, ulice, mosty, mieszkania, studnie, fabryki, rzeki, strumyki, pola, plony, zwierzęta, ludzi...
Oczywiście nic za darmo!
Gen 1:31 bt " A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty."
Podobno ktoś może jeszcze to "polepszyć"...

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

meritus, Dobrze napisał Krystian :-) taka prawda,ja byłem Świadkiem tego jak ksiądz świecił pola uprawne :-D
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Henryku, nie wiem jak u ciebie z czytaniem ze zrozumieniem, ale Krystian wyraźnie opowiadał bzdury o chrzczeniu, a nie o święceniu tychże.

Widzę, że to jakaś epidemia. Czy Krystian pisał o święceniu? Nie. Kolejny udający, że widzi co innego niż jest napisane.

Takie udawanie głupka Bartku i Heniu naprawdę nie podnosi poziomu dyskusji.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

krystian pisze:
Henryk pisze:Święcić można już od ładnych kilku lat
Henryk pewnie że tak KrK chrzci wszystko nowy nagrobek, jaja kurze na wielkanoc, pomniki ku czci , nowe budynki, wiec jaki problem za odpowiednią zapłatą ochrzcić kota
A teraz zagadka dla krystiana:
Gdzie krystian popełnił błąd ??? I to dość poważny ???


Widzę, że się spóźniłam z zagadką :-? .
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Błąd? Jaki błąd? Rżnięcie głupa, to samo u Henryka i Bartka. Ja akurat wolę Kiepskich pooglądać, takie "poczucie humoru" mnie nie bawi.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Koty się chrzci w Polsce od bardzo dawna...

Bardzo interesująca relacja ze Chrztu Kotów
http://www.gimnazjum.lubawa.pl/kot.htm

Kolejna:
http://trzecieliceum.pl/content/view/26/1/

Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

meritus pisze:Henryku, nie wiem jak u ciebie z czytaniem ze zrozumieniem, ale Krystian wyraźnie opowiadał bzdury o chrzczeniu, a nie o święceniu tychże.
Czepiasz się jak zwykle słówek, bo przejść do meritum nie umiesz.
Chrzest to także nadawanie imienia.
Nowa ulica, most, wiadukt, statek, czołg, armata, zakład pracy...
A także piesek, kotek, chomik...
Jest przy tym kapłan?
Wykonuje jakieś „sakramentalne” czyny i słowa?
Hej!- Czy aby to nie czary? :aaa:
chrzcić
1. nadawać imię;
2. w religii chrześcijańskiej: oczyszczać z grzechu pierworodnego
http://www.sjp.pl/chrzci%E6

Pierwsza definicja pasuje „jak ulał”.
Druga unieważnia Ofiarę Syna Bożego. :-(

Oburzony jesteś wielce, że dla kogoś nie ma większej różnicy pomiędzy chrztem katolickim, a święceniem.
święcić
1. «nadawać czemuś charakter sakralny przez modlitwę i pokropienie wodą święconą
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=%C5%9Bwi%C4%99ci%C4%87
Jak księżulko pokropi samochód, czy rolnikowi krowę- to już przedmiot posiadł „charakter sakralny”? :mrgreen:

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Jest przy tym kapłan?
Różnie.
Wykonuje jakieś „sakramentalne” czyny i słowa?
W jakim sensie sakramentalne?
Hej!- Czy aby to nie czary?
Nie.
Druga unieważnia Ofiarę Syna Bożego. :-(
Tylko jeżeli ma się wiedzę na temat chrztu na twoim poziomie. Jak ktoś nieco zaznajomi się ze Słowem Bożym, ten takich tekstów nie wystukuje.
Oburzony jesteś wielce, że dla kogoś nie ma większej różnicy pomiędzy chrztem katolickim, a święceniem.
Dla mnie to przejaw głupoty.
Jak księżulko pokropi samochód, czy rolnikowi krowę- to już przedmiot posiadł „charakter sakralny”? :mrgreen:
Samochodów się nie święci, tak samo krów. Trzeba pojąć różnicę między poświęceniem (np. kościoła) a pobogłosławieniem (samochodu). Ale jak się nie chce świadomie i celowo odróżnić chrztu od poświęcenia, to nie ma sensu przechodzić do tego drugiego, podstawowego rozróżnienia, bo to zbyt wysoko postawiona poprzeczka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”