nonsensopedia o zbawienie.com

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

nonsensopedia o zbawienie.com

Post autor: Hardi »

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Zbawienie.com

dosłownie popłakałem się ze śmiechu, aż mnie brzuch boli, to jest największy hicior tego roku :crazy:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Czadowe :-D

Żyd

Post autor: Żyd »

Ten link z nonsensopedi zapodawał o ile mnie pamięć nie myli Bartuś w zeszłym roku.

Czego to ludzie nie wymyślą :-D

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Z artykułem z Nonsensopedii spotkałem się już jakieś dwa lata temu. Widać, że od roku nie jest on aktualizowany, bo brak w nim wzmianek o poglądach pustej ziemi i ludzkości żyjącej wewnątrz ziemi. Zastanawia mnie jednak co mają oznaczać nicki Fakowski i Gosia (zwłaszcza ten drugi sygnalizujący, że ma się do czynienia z kobietą).
O panu Kubiku i prowadzonej przez niego stronie czytałem nawet artykuł w prasie.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

nonsensopedia pisze:Biblijne uzasadnienie prawa Murphy'ego
To nie forward jest autorem tych teorii, ale sam Joseph Murphy we własnej osobie.


[center]Obrazek[/center]
Hardi pisze:dosłownie popłakałem się ze śmiechu, aż mnie brzuch boli, to jest największy hicior tego roku :crazy:
Nie popieram większość koncepcji forwarda (chociaż ta o małżeństwie w Biblii jest całkiem rozsądna). Natomiast mnie Hardi zastanawia, dlaczego nie wyśmiewasz:
  • narodzin człowieka z dziewicy i wmawiania mężowi, że to Duch Święty
  • gadającego węża
  • fakt, że 1+1+1=1 i że Ojciec jest własnym Synem?
A nie wyśmiewasz dlatego, że jest to religia, z którą masz kontakt od dziecka, i w którą wierzy miliony ludzi na całym świecie. Od dziecka słyszysz, że to prawda oczywista, dlatego nie przechodzisz nad nią do refleksji i przyjmujesz jako fakt. Gdyby w koncepcję forward wierzyło milion osób, to dzisiaj byłaby to religia, a za wyśmiewanie się z jej koncepcji dostałbyś grzywnę za obrażanie uczuć religijnych.

Zanim ktoś się obruszy, warto się zastanowić nad swoją wiarą i dlaczego rzeczy abstrakcyjne wierzy się całym sobą i broni tego na forum.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

ShadowLady86 pisze:Natomiast mnie Hardi zastanawia, dlaczego nie wyśmiewasz:
  • narodzin człowieka z dziewicy i wmawiania mężowi, że to Duch Święty
  • gadającego węża
  • fakt, że 1+1+1=1 i że Ojciec jest własnym Synem?
A nie wyśmiewasz dlatego, że jest to religia, z którą masz kontakt od dziecka, i w którą wierzy miliony ludzi na całym świecie. Od dziecka słyszysz, że to prawda oczywista, dlatego nie przechodzisz nad nią do refleksji i przyjmujesz jako fakt. Gdyby w koncepcję forward wierzyło milion osób, to dzisiaj byłaby to religia, a za wyśmiewanie się z jej koncepcji dostałbyś grzywnę za obrażanie uczuć religijnych.

Zanim ktoś się obruszy, warto się zastanowić nad swoją wiarą i dlaczego rzeczy abstrakcyjne wierzy się całym sobą i broni tego na forum.
Wprawdzie nie jestem Hardi, jednak postaram się odnieść do powyższych zarzutów.
Kwestia dotyczy tekstu Biblii, i jej obszernych, lub przynajmniej wyjaśniających treści, a nie dwuznacznych fragmentów w rodzaju o otchłani, do jakich dopasowuje się swoje ideologie. Jeżeli się twierdzi, że ziemia jest wewnątrz zamieszkana powołując się przy tym na Biblię, należałoby w tym miejscu podeprzeć się konkretnymi wypowiedziami Jezusa, Apostołów, Proroków, lub w odwołaniu do jakichkolwiek innych tekstów biblijnych. To, że pan Kubik wierzy sobie, iż ziemia jest w środku zamieszkana przez ludzkość to jego prywatna sprawa, i nie mam nic przeciwko temu, jednak swojej ideologii niech on nie łączy z treścią Pisma Świętego. Zwyczajnie Biblia nie ma nic wspólnego z najnowszymi teoriami propagowanymi czy to przez pana Kubika, czy też przez pana Szczytyńskiego.
Wracając do meritum sprawy Biblia, w przeciwieństwie do teorii o pustej ziemi, wypowiada się o narodzinach z dziewicy i gadającym wężu, i tylko w oparciu o teksty Pisma należałoby wyjaśniać niniejsze kwestie.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

ShadowLady86 pisze:
  • narodzin człowieka z dziewicy i wmawiania mężowi, że to Duch Święty
  • gadającego węża
  • fakt, że 1+1+1=1 i że Ojciec jest własnym Synem?
1 i 2 biblia o tym mówi wyraźnie bez cienia wątpliwości
3. ja akurat nie wierzę w to, że Ojciec jest własnym Synem, a z tym 1+1+1=1 to też tak nie do końca, ale to w zasadzie tylko kwestia interpretacji

no i zgadzam się z witem, poza tym niech ktoś sobie wierzy nawet w smerfy jeśli chce, ale niech nie opowiada bzdur, że tak naucza Biblią, bo w przypadku fworda to nie jest kwestia interpretacji Biblii
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

wit pisze:Kwestia dotyczy tekstu Biblii, i jej obszernych, lub przynajmniej wyjaśniających treści, a nie dwuznacznych fragmentów w rodzaju o otchłani, do jakich dopasowuje się swoje ideologie.
Hardi pisze:no i zgadzam się z witem, poza tym niech ktoś sobie wierzy nawet w smerfy jeśli chce, ale niech nie opowiada bzdur, że tak naucza Biblią, bo w przypadku fworda to nie jest kwestia interpretacji Biblii
"Problemem" nie jest chyba brak powoływania się na cytaty Biblijne, bo autorzy portalu się właśnie (o zgrozo) na nie powołują, ale rozumieją je dziwnie lub zbyt dosłownie.

O Trójcy też nie znajdziecie najmniejszego słowa w Biblii, a Chrześcijaństwo jest w większości Trynitarne. Najpierw więc stworzono ideologię (Tertulian się kłania), a potem dopasowało się do niej teksty Biblijne na zasadzie: Marek jest rolnikiem, Kazek jest rolnikiem, więc Marek jest tą samą osobą co Kazek. Czasem nawet posuwano się do fałszowania tekstów Biblijnych, by przepchnąć nie istniejącą w tych tekstach Trójcę.
Żeby nie wszczynać kolejnego offtopa o Trójcy: nie neguje jej istnienia, natomiast pewne jest że nie ma o Niej słowa w Biblii.

Tak więc tu nie chodzi o brak powoływania się na Biblię, ale o próby uzasadniania na Jej podstawie, tak jak powiedziałeś, własnych ideologii, które powstały później niż teksty Biblijne. Jak Trójca czy Wieczna Dziewica. Jednak w Trójcę i Wieczną Dziewicę wierzy ogromna ilość ludzi od małego dziecka, stąd owa ideologia ma siłę przebicia.

HIOB.
Posty: 31
Rejestracja: 17 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: UK

Post autor: HIOB. »

Gdzieś 2 lata temu natknąłem się na stronę zbawienie.com i powiem szczerze, że zdumiała mnie ilość materiału zgromadzonego na tej stronie.

Na stronie głównej w sekcji z linkami do artykułów przeczytałem najpierw nazwy tych linków i krzyknąłem eureka heh może przedwcześnie.

To były tematy którymi się interesowałem. Oprócz tematyki biblijnej interesuję się też spiskiem, NWO, Iluminaci itp. Wykłady Davida Icke'a pochłaniałem non stop godzinami.

Wracając do zbawienie.com przeczytałem wszystko co jest na tej stronie. Nie ulega wątpliwości, że pan Kubik wykonał gigantyczną pracę. To właśnie materiały na tej stronie zainspirowały mnie do poszukiwań prawdy i otwarcia umysłu na różne często kontrowersyjne tematy.

Wnioski po przeczytaniu tej witryny zostawiam sobie i nie zamierzam ich tu prezentować. To tak dla jasności ;-)


Pozdrawiam
Jezus jest moim królem.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

HIOB. pisze: Oprócz tematyki biblijnej interesuję się też spiskiem, NWO, Iluminaci itp. Wykłady Davida Icke'a pochłaniałem non stop godzinami.

Wracając do zbawienie.com przeczytałem wszystko co jest na tej stronie. Nie ulega wątpliwości, że pan Kubik wykonał gigantyczną pracę. To właśnie materiały na tej stronie zainspirowały mnie do poszukiwań prawdy i otwarcia umysłu na różne często kontrowersyjne tematy.
A to wszystko jasne :-P
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”