Informacja dla emerytów

Jeśli chcesz się podzielić jakąś rzeczą, szukasz pomocy, czy masz jakieś inne ogłoszenie, daj znać :-) Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Informacja dla emerytów

Post autor: wuka »

Nie wiem, czy wiecie, szanowni emeryci (chyba nie jestem jedyną :roll: ) możecie dać zusowi trochę pracy, co by zarobili na swoje piękne salony.
Od kwietnia weszła zmiana związana z cowidem. Może o tym wiecie i nie daliście znac. Ja się wczoraj dowiedziałam i wklejam https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... -u-bo.html

Generalnie chodzi o to, że w związku z tą plandemią zmieniła się przewidywana długość naszego życia :mrgreen: :crazy: i zus musi przeliczyć.
Cytat: "Ekspert wyjaśnia to na konkretnym przykładzie. - W zeszłym roku średnia długość była dłuższa o ponad 13 miesięcy. To oznacza, że kapitał emerytalny osoby np. w wieku 60 lat dzielimy przez prawie 248 miesięcy, a nie przez 261 miesięcy, jak było wcześniej. To spowoduje realny wzrost wysokości emerytur - wyjaśniał."

Oczywiście nic nie robi się z automatu, dlatego nalezy wypełnić wniosek https://www.zus.pl/documents/10182/1842 ... d8e439e8a3
wydrukowac i wysłać. No i czekać na worek pieniędzy :xoczko:

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze:
17 sie 2021, 12:03
W zeszłym roku średnia długość była dłuższa o ponad 13 miesięcy.
Krótsza ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: wuka »

Czujność godna pochwały.
Ale wiemy o co chodzi.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
17 sie 2021, 12:03
No i czekać na worek pieniędzy :xoczko:
Jeśli to sprawa z ZUS-em, to radzę przygotować dwa worki. Wielkie! :mrgreen:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
17 sie 2021, 17:42
wuka pisze:
17 sie 2021, 12:03
No i czekać na worek pieniędzy :xoczko:
Jeśli to sprawa z ZUS-em, to radzę przygotować dwa worki. Wielkie! :mrgreen:
Ty, jak rozumiem, emeryturę od królowej angielskiej dostajesz, więc cię nie dotyczy. :hehe:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
17 sie 2021, 18:53
Ty, jak rozumiem, emeryturę od królowej angielskiej dostajesz, więc cię nie dotyczy. :hehe:
Osobiście przelewa mi funty(£) na funty(lbs)...
A Ty napełniłaś już worki? :-D
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
18 sie 2021, 20:58
wuka pisze:
17 sie 2021, 18:53
Ty, jak rozumiem, emeryturę od królowej angielskiej dostajesz, więc cię nie dotyczy. :hehe:
Osobiście przelewa mi funty(£) na funty(lbs)...
A Ty napełniłaś już worki? :-D
Pozdrów Elkę. :lol:
Jeden napełniłam, a drugi muszę skombinować. Może w "Mrówce" lub Biedronce będą po promocji...zaopatrzę się, bo gdzie sypać tyle kasiory, no gdzie? Forsa wali susami i zusami, a tu worków nie ma :mrgreen:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: wuka »

Tak się wyśmiewaliście, a właśnie otrzymałam nowe wyliczenie emerytury. Może nie worek, ale zawsze kilkadziesiąt zł więcej.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Informacja dla emerytów

Post autor: BoaDusiciel »

Jeśli podwyżka była mniejsza niż 5%, to nie ma żadnej podwyżki, tylko rekompensata inflacji, tej oficjalnej.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”