KORONAWIRUS .......

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

rol23

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: rol23 »

Henryk pisze:
06 mar 2021, 10:36
Anna01 pisze:
06 mar 2021, 10:24
Następne 2 osoby (bliscy znajomi), rozchorowały się na Covid. :-?
Ludzie chorują i nie jest to spisek "wielkich tego świata"!
Moich dwoje znajomych od ponad tygodnia leżą. Jedno musi być wspomagane tlenem. Drugi też z wysiłkiem wypowiada krótkie zdania.
Nikt z moich znajomych nie jest chory, bo większość przechorowała to jesienią. Jedyna nadzieja, że im szybciej to większość z nas przechoruje, tym szybciej się skończy ten cały cyrk z restrykcjami.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2021, 9:44 przez rol23, łącznie zmieniany 1 raz.

rol23

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: rol23 »

Anna01 pisze:
06 mar 2021, 11:04
Coraz więcej ludzi choruje - niezależnie od wieku.
Cała nadzieja w szczepionkach, które naprawdę działają.
Bardzo w to wątpię. Kilkuletnie badania pokazują, że nie da się wyprodukować skutecznej szczepionki i potwierdza to rzeczywistość. Obecna szczepionki są słabo skuteczne na mutację afrykańską i brazylijską. Obstawiam, że szczepionkowcy zachorują jesienią na gorszą mutację zamiast przechorować łagodną mutację rok wcześniej.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
06 mar 2021, 18:47
kesja pisze:
06 mar 2021, 17:09
zrozumiałam jasniej nie trzeba
mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.
Mój dziadek w czasie epidemii miał 8 lat, a jego dziadkowie byli dobrze po 50-tce.
Informacje o Hiszpance miałam z pierwszej ręki !
Znów kesja posiłkujesz się fake newsami wrzucanymi do Internetu !
Mogłabyś zadać sobie trochę trudu i poszukać informacji czy w tamtych latach była w ogóle szczepionka na grypę!
Ale wyręczę Cię, bo czuję, że wcale nie zależy Ci na rzetelnym podawaniu informacji, tylko dopasowujesz newsy do swoich "teorii spiskowych".

...

Jak mówią eksperci, teza jest fałszywa. W 1918 roku nie było jeszcze szczepionek na grypę, które odkryte zostały dopiero pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku.

...

Czy to prawda, że podczas pandemii hiszpańskiej grypy umierały tylko zaszczepione osoby? – To bzdura – mówi prof. Dorota Cianciara, kierownik Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia w Szkole Zdrowia Publicznego, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.
– W 1918 r. nie było szczepionki przeciwko grypie, ta pojawiła się gdzieś na początku lat czterdziestych XX w., ale jeszcze przed końcem drugiej wojny światowej. Na początku szczepiono żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych – dodaje. W zeszłym roku ukazała się książka na ten temat o tytule „Grypa. Sto lat walki”.

...

Przypomina ona, że w 1937 r., czyli kilkanaście lat po pandemii hiszpańskiej grypy, amerykański biolog Jonas Salk opracował pierwszą skuteczną szczepionkę przeciw grypie.

...

Niemiecki zespół AFP skontaktował się z profesorem Volkerem Hessem, szefem Instytutu Historii Medycyny i Etyki w Medycynie uniwersytetu medycznego Charité w Berlinie. Stwierdził on w mailu, że w 1918 r. „nie było szczepionki na grypę. Nie wiadomo było nawet dokładnie, co to za choroba”.

...

https://sprawdzam.afp.com/nieprawda-jes ... -1918-roku
Ja tu tylko w kwestii formalnej. Kesja nigdzie nie zaznaczyła, że chodziło jej o szczepionkę przeciwko grypie. Zaś cały wywód jest o tym, że szczepionki na grypę wtedy nie było. To prawda, nie było.

Druga sprawa - odnośnie terminu antyszczepionkowiec. W Polsce na przykład, a podejrzewam, że i na świecie, nie ma antyszczepionkowców, są tylko przeciwnicy przymusowych szczepień.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 17:10
Ja tu tylko w kwestii formalnej. Kesja nigdzie nie zaznaczyła, że chodziło jej o szczepionkę przeciwko grypie. Zaś cały wywód jest o tym, że szczepionki na grypę wtedy nie było. To prawda, nie było.
Cyprianie
Kesji dokładnie o to chodziło !
Przeczytała fake news i go rozpowszechnia.

kesja pisze:mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
07 mar 2021, 19:40
.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 17:10
Ja tu tylko w kwestii formalnej. Kesja nigdzie nie zaznaczyła, że chodziło jej o szczepionkę przeciwko grypie. Zaś cały wywód jest o tym, że szczepionki na grypę wtedy nie było. To prawda, nie było.
Cyprianie
Kesji dokładnie o to chodziło !
Przeczytała fake news i go rozpowszechnia.

kesja pisze:mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.
Nie, sądzę, że nie chodziło - zresztą, sama może odpowie. Nie użyła sformułowania "szczepionki na grypę", tylko takiego, jak widać.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 19:41
Anna01 pisze:
07 mar 2021, 19:40
.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 17:10
Ja tu tylko w kwestii formalnej. Kesja nigdzie nie zaznaczyła, że chodziło jej o szczepionkę przeciwko grypie. Zaś cały wywód jest o tym, że szczepionki na grypę wtedy nie było. To prawda, nie było.
Cyprianie
Kesji dokładnie o to chodziło !
Przeczytała fake news i go rozpowszechnia.

kesja pisze:mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.
Nie, sądzę, że nie chodziło - zresztą, sama może odpowie. Nie użyła sformułowania "szczepionki na grypę", tylko takiego, jak widać.
A jakiej ? Na wściekliznę ?
Hiszpanka to grypa i o hiszpance kesja pisała.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
07 mar 2021, 19:44
.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 19:41
Anna01 pisze:
07 mar 2021, 19:40


Cyprianie
Kesji dokładnie o to chodziło !
Przeczytała fake news i go rozpowszechnia.

Nie, sądzę, że nie chodziło - zresztą, sama może odpowie. Nie użyła sformułowania "szczepionki na grypę", tylko takiego, jak widać.
A jakiej ? Na wściekliznę ?
Hiszpanka to grypa i o hiszpance kesja pisała.
To się jej najpierw powinnaś zapytać. Ja widzę, to co pisała i nigdzie nie użyła tego terminu. Skąd też wiesz, że "przeczytała fake news i go rozpowszechniła"? Powiedziała Ci o tym?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

Anna01 pisze:
07 mar 2021, 19:40
.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 17:10
Ja tu tylko w kwestii formalnej. Kesja nigdzie nie zaznaczyła, że chodziło jej o szczepionkę przeciwko grypie. Zaś cały wywód jest o tym, że szczepionki na grypę wtedy nie było. To prawda, nie było.
Cyprianie
Kesji dokładnie o to chodziło !
Przeczytała fake news i go rozpowszechnia.

kesja pisze:mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.
Fake news, pewnie, na pewno fake news.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 19:46
Anna01 pisze:
07 mar 2021, 19:44
.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 19:41


Nie, sądzę, że nie chodziło - zresztą, sama może odpowie. Nie użyła sformułowania "szczepionki na grypę", tylko takiego, jak widać.
A jakiej ? Na wściekliznę ?
Hiszpanka to grypa i o hiszpance kesja pisała.
To się jej najpierw powinnaś zapytać. Ja widzę, to co pisała i nigdzie nie użyła tego terminu. Skąd też wiesz, że "przeczytała fake news i go rozpowszechniła"? Powiedziała Ci o tym?
Proszę Cię Cyprian, NIE BRNIJ !

Nie wtrącam się jak kesja pisze np. o wężu, który zapłodnił Ewę - tak wierzy i nic mi do tego, ale jeśli KTOKOLWIEK będzie rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o Covidzie, szczepionkach, czipach itp. będę posty usuwać !
Wiesz, że teraz każdy kto zauważy fake newsy na jakiejkolwiek stronie/forum ma prawo takie forum zgłosić do odpowiednich organów ???!!!
Zawieszą forum, a ja poniosę konsekwencje jako właściciel !
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
07 mar 2021, 20:15

Proszę Cię Cyprian, NIE BRNIJ !

Nie wtrącam się jak kesja pisze np. o wężu, który zapłodnił Ewę - tak wierzy i nic mi do tego, ale jeśli KTOKOLWIEK będzie rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o Covidzie, szczepionkach, czipach itp. będę posty usuwać !
Wiesz, że teraz każdy kto zauważy fake newsy na jakiejkolwiek stronie/forum ma prawo takie forum zgłosić do odpowiednich organów ???!!!
Zawieszą forum, a ja poniosę konsekwencje jako właściciel !
Widzisz Aniu, to Ty brniesz. Interesowałem się tym tematem, tzn. tematem co mówią nie-mainstreamowi badacze na temat hiszpanki i żaden z nich, żaden nie twierdził, że to od szczepionki na grypę. Niektórzy z nich twierdzą, że to od szczepionek - ale nie na grypę. Nie wchodzę w to, czy mają rację, czy nie, ale jeżeli chcesz ich komentować, to musisz wiedzieć, co mówią.

Wygłosiłaś tezy na temat kesji, chociaż ona nie napisała tego, co twierdzisz. Ba, nawet wiesz, co czytała, chociaż kesja o tym tu nie wspomniała.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: wuka »

Wiesz, że teraz każdy kto zauważy fake newsy na jakiejkolwiek stronie/forum ma prawo takie forum zgłosić do odpowiednich organów ???!!!
Zawieszą forum, a ja poniosę konsekwencje jako właściciel !
No i tu powinno zapalić się czerwone światło i włączyć syrena.
Dlaczego w dobie podobno wolności i demokracji oraz wolności słowa, wypowiedzi, w dobie internetu KTOŚ stosuje tak niecne praktyki!
Tylko ci, co boją się prawdy zarówno o covidzie i szczepionkach mogli takie zakazy wydać.
Ja proponuję zamknąć tematy covidowo - szczepionkowe i zdrowotne (jako ewentualna alternatywa dla trującej żywności). Choćby dla bezpieczeństwa Anny.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: .Cyprian. »

wuka pisze:
07 mar 2021, 20:27
...
Ja proponuję zamknąć tematy covidowo - szczepionkowe i zdrowotne (jako ewentualna alternatywa dla trującej żywności). Choćby dla bezpieczeństwa Anny.
Ciężkie czasy. Ja rozumiem Annę.

Zastanawiam się, czy jak się napisze o korzystnym wpływie jakichś ziół - fitoterapia, to czy to też mainstream uzna za fake news, czy nie? Albo, czy to potraktują jako poradę lekarską, do której prawo ma tylko lekarz - czy nie?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 20:21
Anna01 pisze:
07 mar 2021, 20:15

Proszę Cię Cyprian, NIE BRNIJ !

Nie wtrącam się jak kesja pisze np. o wężu, który zapłodnił Ewę - tak wierzy i nic mi do tego, ale jeśli KTOKOLWIEK będzie rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o Covidzie, szczepionkach, czipach itp. będę posty usuwać !
Wiesz, że teraz każdy kto zauważy fake newsy na jakiejkolwiek stronie/forum ma prawo takie forum zgłosić do odpowiednich organów ???!!!
Zawieszą forum, a ja poniosę konsekwencje jako właściciel !
Widzisz Aniu, to Ty brniesz. Interesowałem się tym tematem, tzn. tematem co mówią nie-mainstreamowi badacze na temat hiszpanki i żaden z nich, żaden nie twierdził, że to od szczepionki na grypę. Niektórzy z nich twierdzą, że to od szczepionek - ale nie na grypę. Nie wchodzę w to, czy mają rację, czy nie, ale jeżeli chcesz ich komentować, to musisz wiedzieć, co mówią.

Wygłosiłaś tezy na temat kesji, chociaż ona nie napisała tego, co twierdzisz. Ba, nawet wiesz, co czytała, chociaż kesja o tym tu nie wspomniała.
To może mi wytłumaczysz "co kesja miała na myśli", pisząc:

mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.


Na Hiszpankę zmarło na całym świecie od 50 do 100 mln. osób w ciągu 2 lat.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: wuka »

.Cyprian. pisze:
07 mar 2021, 20:29
wuka pisze:
07 mar 2021, 20:27
...
Ja proponuję zamknąć tematy covidowo - szczepionkowe i zdrowotne (jako ewentualna alternatywa dla trującej żywności). Choćby dla bezpieczeństwa Anny.
Ciężkie czasy. Ja rozumiem Annę.

Zastanawiam się, czy jak się napisze o korzystnym wpływie jakichś ziół - fitoterapia, to czy to też mainstream uzna za fake news, czy nie? Albo, czy to potraktują jako poradę lekarską, do której prawo ma tylko lekarz - czy nie?
To miałam na mysli pisząc o zdrowiu.
Powiesz komuś, że ma sobie bańki postawić (częsta praktyka dawniej) i rano antyterroryści mieszkanie ci zdemolują. Chyba do tego dochodzi, że trzeba się całkowicie odciąć od mediów i ludzi.
Z drugiej strony uważam, że lekarze powinni skręcać się ze wstydu. Przysięgę Hipokratesa chyba przez telefon składali, bo tak "leczą" ludzi, co uważam za ludobójstwo.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: .Cyprian. »

Anna01 pisze:
07 mar 2021, 20:36


To może mi wytłumaczysz "co kesja miała na myśli", pisząc:

mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.


Na Hiszpankę zmarło na całym świecie od 50 do 100 mln. osób w ciągu 2 lat.
Nie chcę, bo już troszkę naświetliłem sytuację. Resztę tego, co na ten temat mówią nie-mainsteamowi badacze każdy może sam znaleźć w internecie. Jak mówię, całkowicie pomijam to, czy mają rację, czy nie. Jestem pewny, że kesja ich czytała i dlatego nie mogła powiedzieć tego, co jej przypisujesz. Zresztą, nie powiedziała.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Zablokowany

Wróć do „Zdrowie”