Jak z tą dietą według Biblii ?

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Wracając do tematu : Jak z tą dietą według Biblii ? Jaka była pierwotna idea samego Boga w tej sprawie wobec ludzi ?


______________________________

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

To co Pan Bóg zezwolil nazywasz ideą?

Idea to początek załozenia.Czy czlowiek w Raju jadł wogóle mięso?

Po drugie obowiązuje aktualne Prawo ... O czym mówił Chrystus co jest wazniejsze serce a nie to co jesz i wydalasz.

To jest idea
„Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona”. I stało się tak. A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre (Rdz 1,29-31).

To co piszesz nie jest ideą po grzechu

Niektórzy zauważają, że wegetariańskie wskazania 1 rozdziału Księgi Rodzaju są elementem opisu rajskiej egzystencji, gdy tymczasem zezwolenie na zabijanie i spożywanie zwierząt zostaje sformułowane dopiero po grzechu pierwszych ludzi oraz po katastrofie potopu. A zatem wegetarianizm byłby czymś należącym do pierwotnego planu Boga. Mięsożerność natomiast byłaby owocem ludzkiej degeneracji. Przypomina się tutaj rozmowa Jezusa z faryzeuszami na temat małżeństwa i rozwodów. Jezus nie przeczy, że prawo żydowskie pozwalało mężczyźnie dać kobiecie w pewnych okolicznościach (niekiedy dość błahych) list rozwodowy, ale jednocześnie stwierdza:

Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było (Mt 19,8).

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

tropiciel pisze:Wracając do tematu : Jak z tą dietą według Biblii ? Jaka była pierwotna idea samego Boga w tej sprawie wobec ludzi ?


______________________________
Chyba każdy to wie, dieta witariańska, warzywno-owocowa.

1 Moj. 1:29
29. I rzekł Bóg: Oto dałem wam wszelkie ziele, wydawające z siebie nasienie, które jest na obliczu wszystkiej ziemi; i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa, wydawające z siebie nasienie, będzie wam ku pokarmowi.
(BG)
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

veteran pisze: Chyba każdy to wie, dieta witariańska, warzywno-owocowa.
Jezus wg Biblii karmił tłumy rybami, a jego matka podżegała do spożywania alkoholu :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

zgodnie z zasadą : każdemu według jego potrzeb !


_____________________

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jakie dobre :-P
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Queza pisze:Jakie dobre
A jakie dobre są słowa życia i woń życia pochodząca od Mesjasza.

Łk 24:44 bpd
"Następnie powiedział do nich: To są moje słowa, które wypowiedziałem do was, będąc jeszcze z wami, że musi się wypełnić wszystko, co zostało o Mnie napisane w Prawie Mojżesza, u proroków i w Psalmach."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Prawdziwa woda życia to ta o której mówił Mistrz z Nazaretu - Jana 4 : 13 - 14

Prawdziwy pokarm to ten o którym też on mówił - Jana 4 :32 - 34


Ale również dla odżywienia ciała - ten pokarm który stworzył Bóg jest bardzo dobry - 1 Moj. 1 : 29, 31

Obrazek


__________________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Tyle owoców, że można się tu poczuć jak na bezludnej wyspie.

Ja miałam dziś arbuzowy wieczór. :-D
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)


veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

A ja ostatnio na śniadanie robię szejka z 4 bananów, jabłka [bio] lub kiwi, 5 g spiruliny [bio] i 30-40 g izolatu białka serwatki.
Polubiłem bardzo.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

It is all good!
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »


Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Queza to jest dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu :-D
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”