Jak z tą dietą według Biblii ?

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze: Nie uważam mięsa wieprzowego za smaczne.
Potrafisz gotować?
Ja z wołowiny jadam tylko polędwicę, jak również z cielęciny polędwiczki są smaczne, jednak wieprzowe, czy z dzika, lub jelenia są znacznie lepsze.
Chętnie zjadam królika, przepiórki, gęsi, czy kaczki, jednak trzeba znać kuchnię polską by te mięsa smakowały tak jak kiedyś na pańskich stołach.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
.Cyprian. pisze: Nie uważam mięsa wieprzowego za smaczne.
Potrafisz gotować?
Nie mnie oceniać. Żona mówi, że potrafię.
ZAMOS pisze: Ja z wołowiny jadam tylko polędwicę, jak również z cielęciny polędwiczki są smaczne, jednak wieprzowe, czy z dzika, lub jelenia są znacznie lepsze.
Chętnie zjadam królika, przepiórki, gęsi, czy kaczki, jednak trzeba znać kuchnię polską by te mięsa smakowały tak jak kiedyś na pańskich stołach.
Ale to kwestia smaku. Mnie, w porównaniu z tym, co wymieniłem, wieprzowina nie smakuje.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:Ale to kwestia smaku. Mnie, w porównaniu z tym, co wymieniłem, wieprzowina nie smakuje.
By pokazać Polaków z dobrej strony i odkłamać naszą polską tradycję gotowałem dla Francuzów i Włochów na imprezach integracyjnych jak mieszkałem we Francji właśnie wieprzowinę i nie było tam nikogo kto by powiedział, że polska kuchnia jest gorsza od ichniejszych dziwactw. Nawet bawiące się tam dzieci wybierały polski chleb ze smalcem i wędzoną polędwiczką wieprzową. Jednak trzeba wieprzowinę zrobić poprawnie. Jedne mięsa piecze się krótko inne dłużej, by smak miały wspaniały. Nie mówię, że wołowina jest zła, bo nie jest i w ramach urozmaicenia menu zjadam też takie mięso, jednak wyżej stawiam wieprzowinę.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

veteran pisze:Trzeba pamiętać że nie każdemu dieta bezmięsna służy.
Dieta wegetariańska dobrze służy zwierzętom roślinożernym. Ludzie bez białka zwierzęcego chorują.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Ludzie bez białka zwierzęcego chorują.
Właśnie jest akurat odwrotnie !

______________________

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

To wszystko zależy a jak bardzo pokazuje historia pewnego amerykańskiego lekarza który zapadł na chorobę nowotworową. Dietą roślinną raka wyeliminował. Po pewnym czasie zachorowała jego żona i wprowadził tą samą dietę u niej ale niestety zaczęło się jej szybko pogarszać. Lekarz widząc że to na nią nie działa a jest nawet gorzej to zmienił sposób i oparł jej dietę o produkty zwierzęce w tym mięso. Jak łatwo się domyśleć kobieta zaczęła zdrowieć a procesy zapalne zaczęły się cofać.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

A ten lekarz to kto?

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Nasza, zachodnia cywilizacja jest przebiałczona. Spożywamy za dużo białka, i to zwierzęcego właśnie.

Dawniej na wsiach, gdy było biedniej, to mięso było dostępne co tydzień (kura w niedziele), a wyroby wieprzowe to dwa, trzy razy w roku, gdy świnię zabijano. A chudy chłop dwa worki cementu pod pachami potrafił przenieść.

Skrobia jest podstawą diety. Nieprzetworzony cukier złożony. Potem kolejne elementy, jak białka i tłuszcze. Oczywiście wszystko zależy też od wieku.

Ciekawostką jest to, że mleko ludzkie zawiera najmniej białka spośród mlek wszystkich ssaków. Oznacza to, że białka najmniej potrzebujemy ze wszystkich ssaków.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

To wszystko zależy a jak bardzo pokazuje historia pewnego amerykańskiego lekarza który zapadł na chorobę nowotworową. Dietą roślinną raka wyeliminował. Po pewnym czasie zachorowała jego żona i wprowadził tą samą dietę u niej ale niestety zaczęło się jej szybko pogarszać. Lekarz widząc że to na nią nie działa a jest nawet gorzej to zmienił sposób i oparł jej dietę o produkty zwierzęce w tym mięso. Jak łatwo się domyśleć kobieta zaczęła zdrowieć a procesy zapalne zaczęły się cofać.
chciałbym poznać nazwisko tego cudotwórcy, który wyleczył raka dietą mięsną !


___________________________

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Terapia obejmowała więcej rzeczy.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »


Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

ZAMOS pisze:
veteran pisze:Trzeba pamiętać że nie każdemu dieta bezmięsna służy.
Dieta wegetariańska dobrze służy zwierzętom roślinożernym. Ludzie bez białka zwierzęcego chorują.
Masz rację ZAMOSIE. Napiszę tak, że wielu z tego forum uznaje kreacje Boga za wielką i niepowtarzalną. Boże dzieła są wspaniałe.
Jakiego człowieka stworzył ten wielki Bóg? A to drapieżce o układzie pokarmowym zbliżonym do największych drapieżników. Układ rozdrabniająco-trawienny-to układ drapieżnika.
Czym żywi się drapieżnik-żywi się mięsem, bo taki mu układ trawienny który stworzył mu Bóg.
Czy Bóg zabraniał spożywania mięsa? Ależ nie! To ofiara całopalna z mięsa była miła Bogu.

Według biblii to własnie kapłani co najlepsze co najwartościowsze z ofiary całopalnej mogli spożywać. Efekt był taki, że to właśnie dobrze odżywieni kapłani sterowali ludem, a lud prosty i prosto odżywiony, płodami roślinnymi-był na usługach kapłanów.
Człowiek jest zbudowany z mięsa i tkanek. Tego nie ma w roślinach.
Z pewnych syntez chemicznych z roślin można stworzyć białka i tłuszcze. Ale po co? taka daremna praca. Ile trzeba zjeść trawy, żeby zastąpić mięso i to bez zbędnego przetwarzania-uruchomiania procesów chemicznych. W żadnym wersecie Bóg nie zabrania jedzenia mięsa. Zresztą Izraelczycy zawsze wzdychali do mięsa. Po to były ofiary całopalne ze zwierząt.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

Żałocha ten materiał.
No ale jakie źródło taki poziom.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=E7HhcPGcr_s[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=GBUNxsxF3Ho[/video]

wykład dr. Ewy Dąbrowskiej


______________________________

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

tropiciel pisze:[video]https://www.youtube.com/watch?v=E7HhcPGcr_s[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=GBUNxsxF3Ho[/video]

wykład dr. Ewy Dąbrowskiej


______________________________
Ciekawy z Ciebie człowiek, a może dwulicowy. Cały czas na tym forum krytykujesz ideologię katolickie, żeby na odwrót, całkiem spokojnie przejść do porządku rzeczy i propagować wartości żywieniowo-kulinarne ortodoksyjnej katoliczki. A chyba dobrze wiesz co spożywali kapłani izraelscy. Dokładnie jest to opisane co mają jeść a co odrzucić na brzeg obozu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”