Kwas cynamonowy

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Kwas cynamonowy

Post autor: veteran »

Kwas cynamonowy – acidum cinnamylicum
Kwas cynamonowy (cinnamic acid) C6H5.CH:CH.COOH, czyli kwas beta-fenyloakrylowy jest obecnie bardzo trudny do kupienia. Uzyskuję go przez syntezę w moim laboratorium, ale proces ten trwa cały dzień i najczęściej otrzymuję go w ilości kilkudzisięciu gram, co wystarcza na przygotowanie kilku preparatów leczniczych. Lubię ten kwas i mam do niego zaufanie jeśli chodzi o działanie lecznicze. Kwas cynamonowy działa niewątpliwie bakteriobójczo i przeciwgnilnie, co zostało wykorzystane w medycynie przedwojennej. Zanim wprowadzono sulfonamidy i antybiotyki, kwas cynamonowy pełnił funkcje chemioterapeutyku, czyli leku przeciwko mikroorganizmom chorobotwórczym (obecnie chemioterapia kojarzy się z leczeniem raka, ale w definicji klasycznej chemioterapia to zwalczanie biologicznych czynników chorobotwórczych za pomocą związków chemicznych). W latach 30 XX wieku w medycynie oficjalnej był nawet w użyciu cynamonian sodu – Natrium Cinnamylicum, który podawano pozajelitowo (np. podskórnie) przy zakażeniach bakteriami w dawce 25 mg lub doustnie w dawce 300 mg. Kwas cynamonowy jest składnikie wielu żywic roślinnych, mających spore zastosowanie w dermatologii, jako środki redukujące i antyseptyczne, np. balsam peruwiański Balsamum peruvianum.

W XIX i na początku XX wieku ważny środek w leczeniu gruźlicy.

Pod względem chemicznym kwas cynamonowy jest kwasem alifatyczno-aromatycznym, bardzo słabo rozpuszczalny w wodzie, dobrze rozpuszczalny w tłuszczach i alkoholach.Salicylan sodu rozpuszcza się w wodzie. Kwas cynamonowy działa ochronnie na miąższ wątroby, jest wymiataczem wolnych rodników. należy do kwasów fenolowych. W roślinach powstaje z fenyloalaniny. Stanowi substrat do syntezy kwasu kumarowego, kawowego, ferulowego, melilotowego, synapinowego i in. fenolokwasów. Działa immunostymulująco i słabo przeciwbólowo.

cinnamic_acid
cis_cinnamic_acid
cis-cynamonowy kwas
trans_cinnamic_acid
trans-cynamonowy kwas

Kora cynamonowca zawiera od 4 do 10% kwasu trans cynamonowego. Wyciąg alkoholowy z kory może więc być źródłem kwasu cynamonowego (nalewka 1:5 – 2 razy dz. po 10 ml). Goździki przyprawowe zawierają około 6% kwasu cynamonowego. W kwas cynamonowy bogaty jest także kuklik –Geum (kłącze i ziele), kora i gałązki olchy (Alnus), pączki sosny (Pinus).

Zastosowanie kwasu cynamonowego i surowców bogatych w kwas cynamonowy: zakażenia bakteryjne i drożdżakowe przewodu pokarmowego, zakażenia bakteryjne ogólnoustrojowe, infekcje układu oddechowego.
http://rozanski.li/194/kwas-cynamonowy- ... namilicum/
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”