KORONAWIRUS .......

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

Stephen Bohr - 08. W drodze do Nowego Porządku Świata - Boży łańcuch proroczy
https://www.youtube.com/watch?v=PmuxPF5 ... e=emb_logo
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

Dwoje znajomych dzisiaj trafiło do szpitala z powodu Covid :cry:
Kolega (49 lat) w stanie ciężkim trafił pod respirator.
Szczepionka Pfizera działa - obydwoje mieli kontakt ze swoimi rodzicami, którzy byli już zaszczepieni.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

Następne 2 osoby (bliscy znajomi), rozchorowały się na Covid. :-?
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:
06 mar 2021, 10:24
Następne 2 osoby (bliscy znajomi), rozchorowały się na Covid. :-?
Ludzie chorują i nie jest to spisek "wielkich tego świata"!
Moich dwoje znajomych od ponad tygodnia leżą. Jedno musi być wspomagane tlenem. Drugi też z wysiłkiem wypowiada krótkie zdania.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

Henryk pisze:
06 mar 2021, 10:36
Anna01 pisze:
06 mar 2021, 10:24
Następne 2 osoby (bliscy znajomi), rozchorowały się na Covid. :-?
Ludzie chorują i nie jest to spisek "wielkich tego świata"!
Moich dwoje znajomych od ponad tygodnia leżą. Jedno musi być wspomagane tlenem. Drugi też z wysiłkiem wypowiada krótkie zdania.
Coraz więcej ludzi choruje - niezależnie od wieku.
Cała nadzieja w szczepionkach, które naprawdę działają.
Moja siostra (zaszczepiona w grupie 0) miala długotrwały kontakt z osobą zakażoną Covidem i nie zachorowała.
O mojej mamie , która miala kontakt ze mną i moim synem, już pisałam.
Koleżanka mojej mamy - zaszczepiona, opiekuje się chorym na Covid mężem i też czuje się dobrze.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: kesja »

''''„Pharma opracowuje 80 szczepionek przeciwko COVID, ale firma Gates & Fauci zepchnęła„ Frankensteina ”firmy Moderna na pierwszy plan. Naukowcy i etycy biją na alarm. Szczepionka wykorzystuje nową, nieprzetestowaną i bardzo kontrowersyjną eksperymentalną technologię RNA, którą Gates wspiera od ponad dziesięciu lat.

Zamiast wstrzykiwać antygen i adiuwant, jak w przypadku tradycyjnych szczepionek, Moderna podłącza mały fragment kodu genetycznego koronawirusa do ludzkich komórek, zmieniając DNA w całym ludzkim ciele i przeprogramowując nasze komórki, aby wytwarzały przeciwciała do walki z wirusem. Szczepionki MRNA to forma inżynierii genetycznej zwana „edycją genów linii zarodkowej”.


Zmiany genetyczne Moderna są przekazywane przyszłym pokoleniom. W styczniowym oświadczeniu genewskim czołowi światowi etycy i naukowcy wezwali do zakończenia tego rodzaju eksperymentów.'''''
..............
tak mówiono ze szczepionka bedzie zarazac przez zaszczepionych
tak jak mówili ze testy sa pewnego rodzajau szczepieniem.
zadna to pociecha ze coraz wiecej ludzi zapada na C ovid 19 rzez owiec - moze sprawdzic w stronga
jedna zaszczepiona osoba w rodzinie ? kiedys dzieci zarazały .
czego spodziewacie sie po jezuitach ,ze ?
Faucii jezuita robi co ma zrobic i mysli rece ze ma czyste a zreszta kim sie ma przejmowac wazne ze ekspeeryment
sie ziszcza

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

Kesja, nie powielaj bzdur !
Jak zaczniesz jeszcze pisać o czipach podawanych wraz ze szczepionką, to będę usuwać posty !
Wiele portali społecznościowych wydało walkę z fake newsami i chyba ja dołączę do nich !

Nie chcesz się szczepić, to się nie szczep !
Rozpowszechniając brednie zaczerpnięte z Internetu, możesz kogoś zniechęcić do zaszczepienia się i w rezultacie skazać go na zarażenia się Covid, a w rezultacie na śmierć !
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: kesja »

zrozumiałam jasniej nie trzeba
mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: kesja »

mogłbys wrzucic gdzie trzeba i nie milczec ?

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: Anna01 »

kesja pisze:
06 mar 2021, 17:09
zrozumiałam jasniej nie trzeba
mam nadzieje ze wiesz o Hiszpance ?
to własnie skutek szczepionki.
Mój dziadek w czasie epidemii miał 8 lat, a jego dziadkowie byli dobrze po 50-tce.
Informacje o Hiszpance miałam z pierwszej ręki !
Znów kesja posiłkujesz się fake newsami wrzucanymi do Internetu !
Mogłabyś zadać sobie trochę trudu i poszukać informacji czy w tamtych latach była w ogóle szczepionka na grypę!
Ale wyręczę Cię, bo czuję, że wcale nie zależy Ci na rzetelnym podawaniu informacji, tylko dopasowujesz newsy do swoich "teorii spiskowych".

Apel o unikanie szczepionek na grypę sezonową, zwłaszcza wobec osób starszych, miał tysiące udostępnień na Facebooku. Twierdzi, że śmiertelna epidemia „hiszpańskiej” odmiany grypy w 1918 roku „zabrała tylko tych zaszczepionych” i przestrzega, że „historia lubi się powtarzać”. Jest to nieprawda, w czasie tej epidemii szczepionki jeszcze nie wynaleziono.


Post pojawił się na Facebooku 8 września 2020 r. Ma on ponad 1,5 tys. udostępnień. „Ostrzegajcie ludzi starszych i w sile wieku, aby nie szczepili się na jesieni przeciwko grypie. Hiszpanka 1918 roku zabrała tylko tych zaszczepionych. Historia lubi się powtarzać” – czytamy we wpisie.

Jak mówią eksperci, teza jest fałszywa. W 1918 roku nie było jeszcze szczepionek na grypę, które odkryte zostały dopiero pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Tzw. hiszpanka
Pandemia „hiszpańskiej grypy” wystąpiła w 1918 r. Z jej powodu zginęło ok. 50 mln ludzi, choć do dziś trudno jest ustalić dokładną liczbę. Jak czytamy na stronie amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób - Centers for Disease Control and Prevention (CDC), niebywałą cechą tego wirusa była wysoka śmiertelność u osób w wieku od 15 do 34 lat. Śmierć powodowały najczęściej powikłania np. wirusowe krwotoczne zapalenie płuc.

Czy to prawda, że podczas pandemii hiszpańskiej grypy umierały tylko zaszczepione osoby? – To bzdura – mówi prof. Dorota Cianciara, kierownik Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia w Szkole Zdrowia Publicznego, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.
– W 1918 r. nie było szczepionki przeciwko grypie, ta pojawiła się gdzieś na początku lat czterdziestych XX w., ale jeszcze przed końcem drugiej wojny światowej. Na początku szczepiono żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych – dodaje. W zeszłym roku ukazała się książka na ten temat o tytule „Grypa. Sto lat walki”.

Jej słowa potwierdzają liczne publikacje. Na przykład historia epidemii opublikowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu (WSSE). Przypomina ona, że w 1937 r., czyli kilkanaście lat po pandemii hiszpańskiej grypy, amerykański biolog Jonas Salk opracował pierwszą skuteczną szczepionkę przeciw grypie. W 1941 r. wykazał u żołnierzy 70 proc. skuteczności swojej szczepionki w zabezpieczeniu przed zbliżającą się ostrą epidemią grypy typu A. Wirus typu A występuje przede wszystkim u ptaków, ale może też zarażać świnie, konie, norki i ludzi.

Jednak komentarze na Facebooku wskazują, że część użytkowników skłonna była uwierzyć w te bezpodstawne stwierdzenia.

Walka Niemców z podobnym fałszem
Na fali ruchu antyszczepionkowego, spotęgowanego w wielu krajach przez strach przed pandemią koronawirusa, fałszywa informacja o zbliżonej treści pojawiła się na Facebooku także po niemiecku, przypisując szczepionce aż 50 milionów zgonów. Niemiecki zespół AFP ją zweryfikował.

„Sama szczepionka zabiła 50 milionów ludzi” - twierdził niemiecki post na Facebooku.

Niemiecki zespół AFP skontaktował się z profesorem Volkerem Hessem, szefem Instytutu Historii Medycyny i Etyki w Medycynie uniwersytetu medycznego Charité w Berlinie. Stwierdził on w mailu, że w 1918 r. „nie było szczepionki na grypę. Nie wiadomo było nawet dokładnie, co to za choroba”.

Wzywanie ludzi do unikania szczepienia na grypę jest szczególnie szkodliwe w kontekście pandemii koronawirusa, ponieważ niektóre jej objawy są podobne, co w konsekwencji może skutkować spotęgowanym przeciążeniem służby zdrowia. Szczepionka na grypę nie chroni przed koronawirusem, ale może nieco ułatwić różnicowanie tych dwóch chorób.


https://sprawdzam.afp.com/nieprawda-jes ... -1918-roku
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

Śmieszna ta strona.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: KORONAWIRUS .......

Post autor: veteran »

kesja pisze:
06 mar 2021, 18:35
mogłbys wrzucic gdzie trzeba i nie milczec ?

Mówiłaś do mnie?
Napisz mi u siebie w wiadomości.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Zablokowany

Wróć do „Zdrowie”