Stres i depresja - Zdzisław Ples

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: tom68 »

Stres i depresja - chrześcijański psycholog - Zdzisław Ples - #01 https://youtu.be/hnJrshcej7o
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: wuka »

Co za głupoty!Takie rady niech ten chrześcijański psycholog sobie w kieszeń wsadzi. Aż przykro słuchać.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: .Cyprian. »

wuka pisze:
07 wrz 2020, 16:49
Co za głupoty!Takie rady niech ten chrześcijański psycholog sobie w kieszeń wsadzi. Aż przykro słuchać.
Ja obejrzałem fragmenty i - na podstawie tych fragmentów - mnie się podoba. Jak tylko będę miał czas, to obejrzę całość.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: nike »

.Cyprian. pisze:
08 wrz 2020, 21:51
wuka pisze:
07 wrz 2020, 16:49
Co za głupoty!Takie rady niech ten chrześcijański psycholog sobie w kieszeń wsadzi. Aż przykro słuchać.
Ja obejrzałem fragmenty i - na podstawie tych fragmentów - mnie się podoba. Jak tylko będę miał czas, to obejrzę całość.
Bardzo ciekawy i pouczający wykład.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: radek »

Moja pierwsza diagnoza psychiatryczna to była depresja. Przez ponad siedemnaście lat brania leków zauważyłem, że wszystkie te substancje zaburzały moje krytyczne myślenie i otępiały świadomość, dlatego wygodniejsze od dialogu werbalnego jest dla mnie pisanie np. na forum. Przychodzi mi na myśl taki fragment Biblii dotyczący pracy nad sobą i psychiki

Ef 4:22-23 EIB "Wiecie, że macie zedrzeć z siebie starego człowieka, który hołdował dawnemu sposobowi życia i którego niszczyły zwodnicze żądze. (23) Zamiast tego macie poddawać się odnowie w duchu waszego umysłu"

I leczenia chorób psychicznych

Iz 1:18 EIB "Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: wuka »

radek pisze:
25 sty 2021, 11:44
Moja pierwsza diagnoza psychiatryczna to była depresja. Przez ponad siedemnaście lat brania leków zauważyłem, że wszystkie te substancje zaburzały moje krytyczne myślenie i otępiały świadomość, dlatego wygodniejsze od dialogu werbalnego jest dla mnie pisanie np. na forum. Przychodzi mi na myśl taki fragment Biblii dotyczący pracy nad sobą i psychiki

Ef 4:22-23 EIB "Wiecie, że macie zedrzeć z siebie starego człowieka, który hołdował dawnemu sposobowi życia i którego niszczyły zwodnicze żądze. (23) Zamiast tego macie poddawać się odnowie w duchu waszego umysłu"

I leczenia chorób psychicznych

Iz 1:18 EIB "Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."
Radek, z tych wersetów dla mnie wynika jedno: łączysz chorobę, jaką jest depresja z grzechem? Może źle zrozumiałam, ale idąc tym tropem, to wszyscy powinni chorowac na depresję, wszak grzechy ma każdy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Stres i depresja - Zdzisław Ples

Post autor: radek »

wuka pisze:
25 sty 2021, 12:52
Radek, z tych wersetów dla mnie wynika jedno: łączysz chorobę, jaką jest depresja z grzechem? Może źle zrozumiałam, ale idąc tym tropem, to wszyscy powinni chorowac na depresję, wszak grzechy ma każdy.
Twój wniosek jest logiczny. Zauważ, że jeśli człowiek przestał by się martwić, że jego zachowanie krzywdzi innych byłby zapewne nie tylko nie związany z nimi emocjonalnie, ale nie spłacałby swoich długów i niepewne były jego kroki, bo wierzyciele czyhali by na jego życie

Ml 3:10 EIB "Przynieście do spichrza całą dziesięcinę, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! — mówi PAN Zastępów. Przekonajcie się, czy wam nie otworzę okien nieba i czy nie wyleję na was błogosławieństwa nad miarę."

Dlatego swoje długi, takie jak Grzech i Zło trzeba spłacać i zamiast te pojęcia piętnować, trzeba spojrzeć na nie z Dobrej perspektywy

Łk 6:33 EIB "Albo jeśli czynicie dobrze tym, którzy dla was są dobrzy, to cóż tu wam wynagradzać? Grzesznicy czynią to samo."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”