Dlaczego nie noszę maseczki?

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Dlaczego nie noszę maseczki?

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
29 lip 2021, 21:27
Maseczki to pradawne prawo dane przez Boga(!) zapobiegające rozprzestrzenianiu się drogą kropelkową zarazy.
A także zachowywanie dystansu społecznego...
Kpł 13:45 MIESES "Trędowaty zaś, na którym jest ta plaga, – niech rozdarte będą szaty jego, niech odkrytą będzie głowa jego, niech po wargi się okrywa i niech on woła: „nieczysty! nieczysty!”"
Ciekawe, czy wtedy chorzy też twierdzili, że zakrywanie ust to "diabelski wymysł" i oni temu nie poddadzą się.
Zapobiegli przynajmniej "grzybicy płuc"... :-|
Zgadza się. To chyba jeden z najstarszych opisów izolacji. Warto przeczytać cały rozdział. Ileż tam detali i procedur. Jednak, co powinno być głównie podkreślone to to, że zdrowi nie musieli okrywać się, a podstawą izolacji były określone objawy.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dlaczego nie noszę maseczki?

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:
13 sty 2022, 20:32
Jednak, co powinno być głównie podkreślone to to, że zdrowi nie musieli okrywać się, a podstawą izolacji były określone objawy.
Racja!
Kpł 13:46 EKU "Przez cały czas trwania tej choroby będzie uważany za nieczystego, bo jest on nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu, a jego mieszkanie będzie poza obozem."
Zdrowi nie zachodzili do sadyb trędowatych. Trąd był widoczny z daleka dla wszystkich.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Dlaczego nie noszę maseczki?

Post autor: veteran »

Ja nie noszę maseczki nigdzie bo taka jest wola Boga.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dlaczego nie noszę maseczki?

Post autor: Henryk »

veteran pisze:
13 sty 2022, 21:05
Ja nie noszę maseczki nigdzie bo taka jest wola Boga.
Ty to masz koneksje... :aaa:
Mnie Bóg w takich sprawach nic nie mówił. :-(
Pozostawił to mojej decyzji.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Re: Dlaczego nie noszę maseczki?

Post autor: veteran »

Póki co to mam ale co przyniesie jutro tego nikt nie wie.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dlaczego nie noszę maseczki?

Post autor: Henryk »

veteran pisze:
13 sty 2022, 22:11
Póki co to mam ale co przyniesie jutro tego nikt nie wie.
Fakt. Przyszłości nie znamy.
Oby tylko nie była taka jak na obrazku:
Obrazek
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”