homeopatia

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Al Mudrasim pisze:Dzienne zapotrzebowanie na wit C wynosi ok. 200 mg ,
Al,a ty co?W głowę się uderzyłeś czy co?
Zmień lekarza,bo ten (ta) zwyczajnie cię oszukuje 8-)

Tu masz temat o witaminach.
http://witaminy.eu.interia.pl/witamina_c.htm
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Axanno, Kansy :-D . Bóg jedną rzecz rozdzielił sprawiedliwie. A mianowicie rozum. Każdy uważa że ma go dość :-D . Nie jest ważne co leczy, ważne jest żebyś uwierzył , że to cię wyleczy. Oto cała tajemnica lekarstw i terapii :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Axanna

Post autor: Axanna »

Oj no sorry, że tu wiarę podważamy :->
mianowicie rozum. Każdy uważa że ma go dość
nie każdy :)

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »

Al Mudrasim napisał:
Co do homeopatii, to już Hipokrates powiedział: czym się zatrułeś,tym się wylecz i tak np.rozcieńczona mieszanka jadu kobry jest antidotum na jej ukąszenie, a 50 lub 100 g alkoholu na drugi dzień po imprezce znakomicie wpływa na kaca :-D . Nie ma w tym nic magicznego, no chyba że ktoś magią nazywa wiedzę.
W lekach homeopatycznych najciekawsze jest to że....w nich nie ma leku. Matematycznie można dowieść, że po potencjalizacji która jest stosowana w homeopatii nie ma ani jednej cząsteczki leku (lub eliksiru z wątroby kaczki;))
Każdy lekarz potwierdzi ten fakt.

Wolę leczyć się standardowymi lekami i ponosić skutki uboczne na ciele niż na duchu.
"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą." :) pozdr

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

danek_z_pomorza pisze:Wolę leczyć się standardowymi lekami i ponosić skutki uboczne na ciele niż na duchu.
Masz do tego pełne prawo :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
faraon
Posty: 91
Rejestracja: 09 sty 2009, 16:32

Post autor: faraon »

:mrgreen: Fajna dyskusja :mrgreen:
Leki homeopatyczne... Homeopatia to, jak dla mnie jeden z większych zabobonów, jakie zdołały opanować ludzi, a co ciekawe nawet niektórych lekarzy, ale jest ich niewielu na szczęście. Najciekawsze jest to, że wogóle nazywają się lekami. Stężenie arszeniku proporcjonalne do stężenia aktywnej substancji w "leku" homeopatycznym jest takie, że można pić homeopatyczny syrop arszenikowy do końca życia będąc w doskonałej kondycji ;-) Moim zdaniem homeopatia ma jeden cel. Powodowanie napływu ogromnych funduszy do firm zajmujących się sprzedażą wody po cenach kilkutysiąckrotnie większych niż w sklepie spożywczym. Czy przyszło komuś kiedyś do głowy, że lobby farmaceutyczne zrobi wszystko, by wyszarpać z chorego ostatni grosz?
Najlepsze jest to, że dwa leki o tym samym składzie i właściwościach, a innych nazwach mają ceny w proporcji 1 do 180? Jeszcze ciekawsze jest to, że ten droższy lek sprzedawany jest częściej...

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

faraon pisze:droższy lek sprzedawany jest częściej...
Wiara że to co droższe jest lepsze czyni cuda :-D .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »

Kto stoi za homeopatią?
Czy koncerny farmaceutyczne chcą nabić sobie sporo kasy, czy szatan znieczula społeczeństwo na jego kolejny ruch? Pewnie jedno i drugie.
Podobno przepisy na lek homeopatyczny znachorzy dostają w czasie seansów spirytystycznych. Czy słyszeliście o przypadkach gdzie homeopatia doprowadzała ludzi do uzależnienia, upadku duchowego etc?
A jakie jest stanowisko kościołów? Czy wyrażają się jasno co do homeopatii kk, protestanci, prawosławni, ŚJ ? Ma może ktoś info?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Kto stoi za homeopatią?
Nie ma czegoś takiego jak: kto stoi? Zawsze jest jakiś prekursor ktory po raz pierwszy stosuje daną metodę. Potem następni ją modyfikują aż... dochodzi do tego, że bez względu na motywy tegoż pierwszego współcześni ją traktują jako swoją.
Podobno przepisy na lek homeopatyczny znachorzy dostają w czasie seansów spirytystycznych.
Jakie przepisy, skoro według audycji, ktorą podaleś w końcowym produkcie może nawet nie być żadnej molekuły składnika wyjściowego? Zasada jest prosta wg. homeopatów: to co spowodowało chorobę może cię wyleczyć, tylko, że stosowane w minimalnej ilości. Więc jaka filozofia tajemna jest potrzebna do ustalenia składu?
Czy słyszeliście o przypadkach gdzie homeopatia doprowadzała ludzi do uzależnienia, upadku duchowego etc?
Nie, ja osobiście nie słyszałem. Słyszałem natomiast o uzaleznieniu od... jedzenia ;-) Tak uzależnionych jest chyba więcej. Bulimia i te sprawy niejednego doprowadziły do upadku fizycznego i duchowego.

Zresztą... nie powinniśmy chyba takimi metodami szukać potwierdzenia iż homeopatia jest z założenia zła. Skoro nie słyszałeś o przykrych konsekwencjach to... dlaczego szukać? Toż to uprzedzenie czystej maści a nie bazowanie na faktach. A co, jak nie znajdziesz...? A co z tymi, którzy są zależnieni od... czekolady? Też demonicza?A uzależnieni od... cukru?

Ja, osobiście wcale nie uważam, że na człowieka działają tylko dwie siły. Albo Bóg i sami aniołowie, wtedy w zyciu nic, tylko same powody do radości a z drugiej strony sam szatan i demony, które to powodować miałyby wszelkie zło z ktorym się spotykamy. Czasami to... jeszcze my sami sobie coś dobrze zrobimy lub zaszkodzimy. Uważąm, że to trochę naiwne, bo sugeruję ucieczkę od odpowiedzialności za swoje własne czyny. Zawsze przecież zwalić można na szatana a nie własną głupotę...
A jakie jest stanowisko kościołów? Czy wyrażają się jasno co do homeopatii
Najpierw musiałoby być jasno wyrażone, że homeopatia na pewno jest przeciwna Bogu, a tak nie jest.

Z drugiej strony... nie dajmy się zwariować. Teorii spiskowych nam ostatnio i tu na forum nie brakuje. Szczególnie jakieśnawiedzenie dostrzegam w połaczeniu: religia-świat. A to 'układ geocentryczny' , a to teraz 'homeopatia' itp.

Myślę, że tak traktują sprawy, jako chrześcijanie powinniśmy rozważyć czy stosowne jest:
1. noszenie rozporków w spodniach, skoro kiedyś, umiejscowiono je tak, gdzie są aby żołdacy podczas podbojów miast mogli się wyżyć seksualnie bez ściągania spodni ;-) (żołnież zawsze w pozycji gotowości :-D )
2. używanie komórek, skoro prototypy wykorzystywano jako sposób porozumiewania się na polu bitwy. Bez kabla. Praktyczne ale... w jakich celach?
3. śpiewanie czy nawet nucenia piosenek Elvisa P. skoro był narkomanem i tak też zmarł. Kto zagwarantuje, że każdy jego utwór nie powstał pd wpływem psychodelicznych wizji...? Czysty demonizm... ;-)
4. noszenie obrączek ślubnych. Pogański wynalazek czystej maści! Kształt koła nawiązuje do... niekończącego się cyklu narodzin i śmierci, wieczność łacząca dwoje ludzi. Koło w wielu kulturach nawiązuje do... magi 8-)
5. mieszkanie w miastach. Skoro kiedyś Bóg potępił budowniczych Babel, chcących skupić się w mieście zamiast rozproszyć to... czy dziś, mieszkając w mieście dany chrześcijanin nie działa wbrew Bogu? Chrześcijanin na wiosce... to rozumiem :-D

Zapewniam, że wyobraźnia moja jest zdrowa i mógłbym powymyślać z setkę takich strasznych teorii. A co dopiero, gdybym był... schizofrenikiem? Pewnie dlatego wiele takich teorii jest przedstawianych tak realistycznie... :->

Podobnie z homeopatią...

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »

Bobo myślę że zmienisz zdanie jak wyjdzie oficjalne stanowisko Twojej organizacji.
Pozatym nie wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi czy jesteś za czy przeciw... stosujesz te leki? Nie miałbyś nic przeciwko zażywania takiego rodzaju leków?

Co do ustalenia składu, chodzi o to ile razy wstrząsnąć i ile razy rozrobić, co dodać do mikstury itp. I to ludzie dostają w czasie seansów spirytystycznych.

Wymyślił homeopatię ktoś kto uchodził za okultyste, produkuje się ją tak aby nabrała "energii kosmicznej", mimo tego że nie ma tam leku to jednak leczy, ale musisz w to wierzyć.
Uzdrowienie czymś gdzie nie ma leku możemy uznać za cud? A co w takim razie myślisz o cudownych uzdrowieniach nadnaturalną energią kosmiczną?
To rzekome cuda o których mówił Chrystus

AgnesPavlovski

Post autor: AgnesPavlovski »

Jak ktoś chce wyrzucac pieniądze na to, niech wyrzuca. Głupota ludzka nie ma granic.
Poza tym jest ksiazka - stara jak świat pt.: " Słowo Boże otwiera nasze oczy" - otwiera nie tylko na homeopatię, ale też na inne ludzkie organizacje :xble:
Zamiast brać "leki" homeopatyczne, lepiej zrobić sobie nalewkę na pszczółkach, albo na miodzie, o ile ktoś nie jest uzalezniony od alkoholu i nie jest uczulony na to, co pochodzi od pszczółek . :idea:

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »


Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Bobo myślę że zmienisz zdanie jak wyjdzie oficjalne stanowisko Twojej organizacji.
Ależ na ten temat ŚJ już się oficjalnie wypowiedzieli.

A co do zmiany zdanie... to jesli okaże się coś nowego o czym teraz nie wiem to... pewnie zdanie zmienie. Na razie nie mam powodu.
Pozatym nie wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi czy jesteś za czy przeciw...
Tutaj na forum niech każdy prferuje swoje poglądy i podejście a nie oczekuje od innych. Jakie to ma znaczenie dla Ciebie czy jestem za czy przeciw...? Chcesz coś narzucić...? Zmienić u mnie?
to ludzie dostają w czasie seansów spirytystycznych.
A jak niektórzy nie podczs seansów? To też spirytyści?
Wymyślił homeopatię ktoś kto uchodził za okultyste, produkuje się ją tak aby nabrała "energii kosmicznej",
Coś tu wymyślasz. Jesli dokonuje sie rozcieńczania danej substancji (są na to podane wzory) to... coś tam jednak z niej zostaje. Dyskusyjna jest jednak kwestia ile i jak zmierzyć tą ilość. Żadna tam energia z kosmosu. Tym zajmują się bioenergoterapeuci. Energia z kosmosu nie musi być przekazywana poprzez rozcieńczony składnik chorobotwórczy, którego już tam nie ma. Wystarczy samo wahadełko na ten przyklad i energia z kosmosu jest rzekomo pobierana. Albo ręce i wiara uzdrowiciela. Jakże często tacy mi mowili, że są tylko przekazicielami owej, kosmicznej energii.
Oczywiście rozgraniczam homeopatię klasyczną jak i kliniczną i... nie wszystko co się nazywa homeopatią jest przeze mnie do przyjecia. Tak jak nie wszystkie metody medycyny klinicznej również.

Jak ktoś chce poczytać to na wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

...albo tu:
http://www.homeoterapia.pl/

Zdanie są podzielone i... rozsądnie jest aby każdy sam zadecydował bez nacisków 'obcych' z jakiejś strony internetowej albo nawet Forum, które zwie się biblijnym.
To rzekome cuda o których mówił Chrystus
Nie chcę nawet porównywać. Jednak cuda nadprzyrodzone sprawiały na ogół natychmiastowy efekt. Homeopatia dziala długo i powoli. Efekty są czasami słabo zauważalne. Czyżby to też jakiś 'chory' demon zwodził ludzi homeopatią... ? 8-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Uwaga, uwaga! Jeśli już się podaje link do strony, gdzie rzekomo neguje homeopatię a sama strona nosi tytuł: Wortal Jana Pawła II Wielkiego to... wcale nie znaczy iż sam JP2 ma coś przeciw tej metodzie.
Poniżej list od JP2 w te sprawie.
PS. Oczywiscie nie zajmuję stanowiska w tej sprawie, gdyż JP2 nie jest dla mnie autorytetem. Jednak pokazuje to jak można poprzez media i starannie dobrane linki manipulować światopoglądem czytelników. W necie zawsze się znajdzie coś na tak i na nie. Na końcu i tak pozostajesz Ty sam i Twoja decyzja...

danku z pomorza... a co chciałbyś tutaj w tej sprawie siągnąć?

Bobo

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Poza tym jest ksiazka - stara jak świat pt.: " Słowo Boże otwiera nasze oczy" - otwiera nie tylko na homeopatię, ale też na inne ludzkie organizacje
Znam również taką książkę. Mądra bardzo W jej treści zalecono czytelnikowi:

"Tak, język jest ogniem. Język stanowi wśród naszych członków świat nieprawości, plami bowiem całe ciało i zapala koło życia naturalnego, a sam jest zapalany przez Gehennę. Bo wszelki gatunek dzikich zwierząt oraz ptaków i stworzeń pełzających, i stworzeń morskich da się ujarzmić i został ujarzmiony przez rodzaj ludzki. Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu."

Bobo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”