homeopatia

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »

danku z pomorza... a co chciałbyś tutaj w tej sprawie siągnąć?
Chcę poznać twoje stanowisko w tej sprawie
Oczywiscie nie zajmuję stanowiska w tej sprawie, gdyż JP2 nie jest dla mnie autorytetem
I dla mnie nie jest, artykuł nie był pisany przez papierza.
Coś tu wymyślasz. Jesli dokonuje sie rozcieńczania danej substancji (są na to podane wzory) to... coś tam jednak z niej zostaje. Dyskusyjna jest jednak kwestia ile i jak zmierzyć tą ilość. Żadna tam energia z kosmosu.
Widać nie wiesz wystarczająco o homeopati
Ależ na ten temat ŚJ już się oficjalnie wypowiedzieli
Czyli jakie jest Twoje stanowisko?
Bobo rozumiem, że negujesz demoniczne pochodzenie leków homeopatycznych i nie widzisz w nich nic złego? Podałbyś je swojemu dziecku?

"Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Chcę poznać twoje stanowisko w tej sprawie
Nieuważnie czytasz. To, co napisalem w tej sprawie to... moje zdanie. Tylko musisz się wczytać ;-)

A, załóżmy, że mam inne zdanie niż ty, to co wtedy?
I dla mnie nie jest, artykuł nie był pisany przez papierza.
Nie pojąłeś. Podałeś link do strony katolickiej w której znalazł się artykół napisany przez jakiegoś duchownego w ktorym neguje się stosowanie homeopatii. Natomiast ja podałem link do strony na której jest wypowiedź Papieża, ktory stwierdza, że KK nie dostrzega w tym nic złego. Zauważ, że KK jest podzielony albo... mowa o dwuch rodzajach homeopatii. Na to zresztą ja też zwróciłem uwagę: klasyczna i... kliniczna. Poczytaj w Wikipedii.
Widać nie wiesz wystarczająco o homeopati
Jeśli Ty wiesz więcej niż ja to... dlaczego przedstawiasz nam tutaj na forum tylko jedną stronę tej metody leczenia? Czyżbyś nie znalazł w necie anty argumenty?
Nie bombarduj nas jednostronnym, osobistym podejściem. Tyle...
Czyli jakie jest Twoje stanowisko?
Znów to samo... czytaj mnie uważniej... :roll:
Bobo rozumiem, że negujesz demoniczne pochodzenie leków homeopatycznych i nie widzisz w nich nic złego? Podałbyś je swojemu dziecku?
Drążysz niestosownie. Wiesz co to jest sprawa sumienia...? Twoje pytanie wręcz zakłada, że pochodzenie jest na pewno demoniczne. Nic nie będę negował dopóki tego się tego najpierw nie udowodni. A skąd wiesz, czy spirytyści nie są wykorzystywani do metod konwencjonalnych...?

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »

Nic nie będę negował dopóki tego się tego najpierw nie udowodni.
Myśle że w internecie jest wystarczająco dowodów co do homeopati jako leku związanego z okultyzmem itp, każdy trzeźwy i zdrowomyślący chrześcijanin uzna tą metodę leczenia za coś groźnego. Myslę że i Ty Bobo dostrzegasz w homeopati coś złego. Do zbadania tej sprawy nie potrzebujesz nic więcej niż internetu.
A skąd wiesz, czy spirytyści nie są wykorzystywani do metod konwencjonalnych...?
Bo nie słyszałem żeby ktoś wypowiadał zaklęcia kiedy wycinali mi przegrode nosową. Pytanie bez sensu, przestań chodzić do lekarza jeśli masz takie wątpliwości.

Dziwne, że nie chcesz mi wprost odpowiedzieć czy byś wziął te leki czy nie. Ja bym nie wziął ani nie podał dziecku bo uważam je za nieczyste i z demonicznego źródła. To jest moje stanowisko, moja decyzja nie kłócąca się z sumieniem...ba!!! wierzę że trzymając się zdala złych rzeczy wypełniam Boże nakazy i prawa.

danek_z_pomorza
Posty: 168
Rejestracja: 30 sie 2008, 0:37

Post autor: danek_z_pomorza »

Twoje pytanie wręcz zakłada, że pochodzenie jest na pewno demoniczne.
No to jakie?????????? Lekarzy z akademii medycznej w gdańsku?;)

Awatar użytkownika
faraon
Posty: 91
Rejestracja: 09 sty 2009, 16:32

Post autor: faraon »

Nie dalej, jak dwa dni do tyłu dyskutowaliśmy z kolegami na temat popularnego słodziku. Niestety mimo iż jego skład jest dość oczywisty, to jednak nawet w trakcie stawiania diagnoz, a nawet w wywiadzie nie uwzględnia się często tego patogennego czynnika.
Pamiętam, jak na początku lat 90 do Polski sprowadzano Aspartan w postaci pastylek do słodzenia napojów. Wtedy to właśnie zaczęło powstawać larum, które szybciutko zostało wyciszone po dopuszczeniu do sprzedaży tego słodzika. Do dzisiaj jest składnikiem wszystkich niemal napojów w popularnych butelkach 1,5 ltr. (cole, oranżady itp.).
W toku rozmowy doszliśmy do konkluzji, iż obecnie większość populacji nauczyła się tolerować poprzez stopniowanie dawek powyższy środek.
Postanowiłem poszperać w necie i znalazłem film doskonale ilustrujący nie tylko historię aspartanu, ale śmaiało można też odnieść go do zasadności stosowania homeopatii.
Polecam obejrzenie wszystkich części.
http://www.youtube.com/watch?v=9FO_ZRDxnMc

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Homeopatia kontra ...co ?
Mozna sie domyślac dlaczego jest taka nagonka na homeopate ,przeicez kiedys
palono na stosach czarownice .
A kto był takową ? ZIELARKA .
Kazda kobieta znajaca sie na ziołach była pod zagrożeniem ze ma konszachty z diabłem.
Zgadza sie ?
Znam takich co książke " leki zBożej apteki "poprostu spalili uznając ja za jakis okultyzm..
A mnie sie widzi ze koncern Moloch farmacji , jest takim okultyzmem ze ludzie zamienili Boga
Prawdy na prochy .

AgnesPavlovski

Post autor: AgnesPavlovski »

Zielarstwo nie ma nic wspólnego z homeopatią. Jeśli ktoś nie wie od strony duchowej na czym polega homeopatia, będzie błędnie mniemał, że homeopatia - to rodzaj zielarstwa.
Ja tym tematem interesowałam się kiedy moje dzieci były małe, poznałam homeopatię i nie stosowałam jej.
Zioła - jak najbardziej polecam, oraz różne mikstury na ziołach, herbatki ziołowe i tego typu sprawy, ale homeopatia - co zupełnie inna działka.
Zioła _ TAK :!:
Homeopatia _ NIE :!:

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Widziałam psiaka leczonego lekiem homeopatycznym , psisko nie wiedziało
dlaczego czuje sie coraz lepiej .

Sok aloesu ponoc szkodzi ,ale rozcienczony woda leczy - no cóz

A woda Gardnera , tez okultyzm ?
>,
Woda Gardnera
Jest to technologia austriackiego badacza przyrody Johanna Grandera, pierwsze rozwiązanie rewitalizacji wody na skalę przemysłową, przywracające pierwotną czystość,siłę i piękno każdej wodzie,zarówno stojącej, płynącej, użytkowej i pitnej

Bon Aramak

Post autor: Bon Aramak »

faraon pisze:Leki homeopatyczne... Homeopatia to, jak dla mnie jeden z większych zabobonów, jakie zdołały opanować ludzi, a co ciekawe nawet niektórych lekarzy, ale jest ich niewielu na szczęście.
Osobiście spotkałem ortopedę „leczącego” swoich pacjentów lekami homeopatycznymi, jak również farmaceutę pracującego w aptece który polecał swoim klientom „leki” homeopatyczne.

Niezależnie od tego czy byli oni świadomymi szarlatanami czy sami ulegli oni tej iluzji - jestem za tym by odbierać takim ludziom prawo do wykonywania swojego zawodu, bądź nakładać na nich olbrzymie kary finansowe i kierować na reedukację. W końcu stawką jest ludzkie zdrowie.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

Bon
A dlaczego nie da sie karac tych akademickich lekarzy ,no dlaczego oni nie maja płacić
olbrzymich kar ?
Wczoraj był reportaż o młodym człowieku po urazie kręgosłupa jest na wózku .
No cóz sie stało ,poczuł sie źle słabo pojechał do szpitala ci go nie przyjeli nie zbadali jak nalezy , i tak chłopak jeździł od - do ,az wrócił do domu .
Na tym nie koniec bo znowu do szpitala itp jaki koniec ? UMARŁ a dlaczego ?
no bi ci uczeni lekarze nie potrafili ZGADNĄC co mu jest .
Płacze zona a dziecko nawet nie zobaczy taty .

Ponoć od 2010 roku maja zakazać leków ziół itp toc nakaz -kogo ?

misiagdy
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009, 22:40

Post autor: misiagdy »

faraon pisze::mrgreen: Fajna dyskusja :mrgreen:
Leki homeopatyczne... Homeopatia to, jak dla mnie jeden z większych zabobonów, jakie zdołały opanować ludzi, a co ciekawe nawet niektórych lekarzy, ale jest ich niewielu na szczęście. Najciekawsze jest to, że wogóle nazywają się lekami. Stężenie arszeniku proporcjonalne do stężenia aktywnej substancji w "leku" homeopatycznym jest takie, że można pić homeopatyczny syrop arszenikowy do końca życia będąc w doskonałej kondycji ;-) Moim zdaniem homeopatia ma jeden cel. Powodowanie napływu ogromnych funduszy do firm zajmujących się sprzedażą wody po cenach kilkutysiąckrotnie większych niż w sklepie spożywczym. Czy przyszło komuś kiedyś do głowy, że lobby farmaceutyczne zrobi wszystko, by wyszarpać z chorego ostatni grosz?
Najlepsze jest to, że dwa leki o tym samym składzie i właściwościach, a innych nazwach mają ceny w proporcji 1 do 180? Jeszcze ciekawsze jest to, że ten droższy lek sprzedawany jest częściej...
jeśli chodzi o lobby i fundusze , to sprawdż proszę jaki majątek ma firma bayer(która zresztą miała duży udział w IIwojnie), a jaki majątek ma firma np.samum , lub inna.

moje dzieci są od kilku lat pod opieką homeopaty . Jak mają gorączkę to dostają homeopatię. Czasem zadział po godzinie , czasem po 4 . Ale jak gorączka zejdzie - to zejdzie. A nie wraca po 3 godzinach jak po panadolu.

misiagdy
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009, 22:40

Post autor: misiagdy »

danek_z_pomorza pisze:Kto stoi za homeopatią?
Czy koncerny farmaceutyczne chcą nabić sobie sporo kasy, czy szatan znieczula społeczeństwo na jego kolejny ruch? Pewnie jedno i drugie.
Podobno przepisy na lek homeopatyczny znachorzy dostają w czasie seansów spirytystycznych. Czy słyszeliście o przypadkach gdzie homeopatia doprowadzała ludzi do uzależnienia, upadku duchowego etc?
A jakie jest stanowisko kościołów? Czy wyrażają się jasno co do homeopatii kk, protestanci, prawosławni, ŚJ ? Ma może ktoś info?
KK jest przeciw homeopatii,akupunkturze,medytacji i wschodnim sztukom walki.
żródło: jakieś babskie pismo i art. o opętanyn domu

misiagdy
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009, 22:40

Post autor: misiagdy »

Bobo pisze:3. śpiewanie czy nawet nucenia piosenek Elvisa P. skoro był narkomanem i tak też zmarł. Kto zagwarantuje, że każdy jego utwór nie powstał pd wpływem psychodelicznych wizji...? Czysty demonizm...
Narkomanem czy lekomanem??? i tu wraca temat farmaceutyków

misiagdy
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009, 22:40

Post autor: misiagdy »

Bon Aramak pisze:
faraon pisze:Leki homeopatyczne... Homeopatia to, jak dla mnie jeden z większych zabobonów, jakie zdołały opanować ludzi, a co ciekawe nawet niektórych lekarzy, ale jest ich niewielu na szczęście.
Osobiście spotkałem ortopedę „leczącego” swoich pacjentów lekami homeopatycznymi, jak również farmaceutę pracującego w aptece który polecał swoim klientom „leki” homeopatyczne.

Niezależnie od tego czy byli oni świadomymi szarlatanami czy sami ulegli oni tej iluzji - jestem za tym by odbierać takim ludziom prawo do wykonywania swojego zawodu, bądź nakładać na nich olbrzymie kary finansowe i kierować na reedukację. W końcu stawką jest ludzkie zdrowie.

a co to jest wolność wyboru???i wolna wola i inne takie ....
jak możesz tak drastycznie się wypowiadać?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

misiagdy pisze:moje dzieci są od kilku lat pod opieką homeopaty . Jak mają gorączkę to dostają homeopatię. Czasem zadział po godzinie , czasem po 4 . Ale jak gorączka zejdzie - to zejdzie. A nie wraca po 3 godzinach jak po panadolu.
Jak organizm sam obniży temperaturę to i nie dziwne, że ona nie wraca. Lek homeopatyczny niczego bowiem nie zmienia w organizmie. :-P
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”