Depresja - cywilizacyjnym problemem.

Tutaj możesz podzielić się radami odnośnie sposobów leczenia a także otrzymać pomoc w tej sprawie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

marta wiesner pisze:Kobieto z Magdali wysłuchałam poezji Cezarego Buszmena , jest ponadczsowa i przypomina mi Dezyderate. Dziękuję
Poznałam ją dzięki mojej przyjaciółce ze studiów, która bardzo pragnęła harmonii życiowej i ta piosenka doskonale ukazywała jej dążenia.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

marta wiesner
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2014, 20:55
Lokalizacja: TOSZEK

Post autor: marta wiesner »

Moj drogi Mieczu !
Masz niesamowity żar jesteś niczym miecz . Jest w Tobie płomień Jah . Imponuje mi Twoja wiara i oddanie. Skad u Ciebie to wszystko? Czytałam Twoje posty w innych watkach jestem pod wrażeniem Twojej wiary . Z tego co zrozumiałam nie wierzysz w ducha jako osobę chociaż Twój login brzmi Miecz"D"ucha. Czemu z dużej litery skoro to tylko siła jak prad czy wiatr? Może to tylko przeoczenie.
Przemawiasz jak prorok .
Kiriat arba

WK-D
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2014, 15:26

Post autor: WK-D »

MieczDucha pisze:gdy się zaniedba relację, społeczność z Jezusem Chrystusem to radość odchodzi a przychodzą negatywne stany. Nie jest to ewangelia sukcesu - ale radość w duchu Chrystusowym nie dopuszcza tzw depresji
Wobec takiego stwierdzenia zapytam: skąd tylu radosnych i szczęśliwych ludzi wśród niewierzących, a wśród chrześcijan wielu cierpi na tą chorobę?
MieczDucha pisze: radość w duchu Chrystusowym nie dopuszcza tzw depresji.
Czyli każdy kto jest smutny z powodu choroby zwanej depresją to człowiek bez relacji z Bogiem?
Takie gadanie może tylko ludzi wpędzic w jeszcze większą chorobę.
Największe umysły protestantyzmu miały depresję i to przez całe życie. Przykładem jest Spurgeon, ale można je tu mnożyc.
Nie wypisujcie demagogicznych bzdur, nie prawcie kazań,któe mogą chorych i słabych jedynie oddalic od Jezusa.

Rethel

Post autor: Rethel »

WK-D pisze:skąd tylu radosnych i szczęśliwych ludzi wśród niewierzących,
Bo mają wszystko w d... :crazy:

WK-D
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2014, 15:26

Post autor: WK-D »

Rethel pisze: Bo mają wszystko w d..
Nie zgadzam się, to nie jest prawdą.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Depresja nie wynika ze słabości duchowej a jest to problem medyczny.
Każdy narząd w tym i mózg może na pewnym etapie życia zachorować . Dochodzi w mózgu do
zaburzeń w przepływie neuroprzekaźników . Bywa , że przechodzi ona sama kiedy jest słaba ale kiedy jest średnia lub duża nie można pokonać ją siłą woli . Dlatego konieczna jest wtedy wizyta u psychiatry. Coraz więcej ludzi zmaga się z tą poważną chorobą osobiście ale też cierpią
ludzie z naszego otoczenia czy bliscy dlatego jest coraz bardziej znana.
Ważne aby osobę chorą pokierować do psychiatry ponieważ ten stan może zagrażać jej życiu.
Mam nadzieję , że czas kiedy ludzie wstydzili się chodzić do psychiatry już minął.
Na depresje może zachorować osoba wierząca . Oczywiście Biblia i modlitwy pomagają bo przynoszą ulgę ale należy pamiętać o tym , że depresje można skutecznie wyleczyć u specjalisty.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:Mam nadzieję , że czas kiedy ludzie wstydzili się chodzić do psychiatry już minął.
A co na to Strażnica?
Kiedyś odradzała świeckich psychologów i psychiatrów i to był duży błąd.
Mam nadzieję, że to się zmieniło.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

polecam obejrzeć, wszystkim - wielkie zwiedzenie, które coraz mocniej opanowuje tzw chrześcijaństwo, wielu wierzących zatraci się : https://www.youtube.com/watch?v=fvarz3oZm7c

, https://www.youtube.com/watch?v=4DILWfb0MYE


,

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

marta wiesner pisze:Skoro Dawid praojciec Jezusa miał depresję to cóż tam ja..
Każdy z nas ma słabsze chwile i dobrze jest ,gdy się do nich przyznajemy.

Mężowie Boży popełniali błędy i mieli załamania .Dawid , król Izraela szczerze wylewał swą duszę przed Bogiem, przyznawał się do błędów i przepraszał. Prosił o pomoc Boga, który widzi nasze zbolałe serca.

Ps.139,
23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce;
doświadcz i poznaj moje troski,
24 i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej,
a skieruj mnie na drogę odwieczną!


Pozdrawiam :-D
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Manna z nieba pisze:
Abigail-2 pisze:Mam nadzieję , że czas kiedy ludzie wstydzili się chodzić do psychiatry już minął.
A co na to Strażnica?
Kiedyś odradzała świeckich psychologów i psychiatrów i to był duży błąd.
Mam nadzieję, że to się zmieniło.
Ostatnie Przebudźcie się ! porusza temat o zaburzeniach psychicznych.
Jeżeli ktoś zmaga się z takim zaburzeniem depresją czy innym zalecenia są aby taka osoba udała się do specjalisty - psychiatry .
To nie problem czysto duchowy a medyczny. Tymbardziej , że zachorowania na depresje wzrastają.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:Jeżeli ktoś zmaga się z takim zaburzeniem depresją czy innym zalecenia są aby taka osoba udała się do specjalisty - psychiatry .
Bardzo się cieszę, bo niegdyś odradzano świeckich specjalistów.
U nas ze zboru jeździli niektórzy bracia do psychiatry SJ, zresztą znanego brata na całą Polskę. Niektórym nie mógł pomóc sam i wyraźnie to mówił, ale tylko jemu wierzyli i ufali, bo zalecenia były takie, by nie szukać świeckich.
Brat ten już nie żyje, znam osobiście jego syna, więc wiem jaki lęk bracia odczuwali przed psychologami, psychiatrami świeckimi, wiele razy o tym rozmawialiśmy.
Dobrze, że to się zmieniło.
Organizacja nie może być jednak samowystarczalna, bo nie ma odpowiednich, wykształconych ludzi we wszystkich dziedzinach i musi korzystać z wiedzy i umiejętności ludzi ze świata.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”